Moments (Velká Británie, mezinárodní název)
Česká republika Česká republika
Slovenská republika Slovenská republika
95 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Mohlo by se zdát, že Anežčin život patří celé její rodině, jen ne jí samotné. Mladá žena se snaží vyjít všem vstříc, postupně ale ztrácí to, co je nejdůležitější: více »« méně

Režie

:
Beata Parkanová

Scénář

:
Beata Parkanová

Herci

:
Alena Mihulová Jenovéfa Boková Jaroslava Pokorná Viktor Tauš Martin Finger ...
Premiéra: 22. 11. 2018
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Chvilky. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Chvilky myslíte! K 25. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27425 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  15. 9. 2019
  Pete69 (13107 bodů)

  Velmi zajímavý snímek, ve kterém mě překvapila Jenovéfa Boková, která zahrála svou roli brilantně. Ve filmu se toho moc nenamluví, ale stojí za to. Příběh mladé ženy, která neumí říci ne a řeší trápení svých blízkých, ale nikdo nevidí, že ona sama potřebuje pomoc.

 • 70%
  1
  0
  8. 11. 2020
  Jana Květoňová (5753 bodů)

  Takový švédský nebo vůbec severský film. Rozhodně to není typicky česky provedené. Neříkám, že herci nebyli výborní. Ne pouze Jenovéfa Boková, ale i má oblíbená Jaroslava Pokorná v roli babičky, Alena Mihulová v roli matky, Martin Finger v roli otce nebo Táňa Medvecká jako optimisticky se tvářící sestra v domově důchodců. Nejlepší ale podle mě byla kamera Martina Douby. Jen děj nebyl výrazný a hlavně neukazoval žádnou "cestu z tunelu". Neříkám, že film měl skončit třeba tak, že si Anežka našla nějakého svobodného hocha věkem k ní, dobrou kamarádku, či že se zabila v autě. Ale člověk na to kouká, mnohé situace poznává, ale pak jde spát a neví, co dál. Ani ta psycholožka neporadila, nepomohla. S tím zkušenosti mám. Ani mně v žádné z těžkých situací nepomohl žádný psycholog. Ale ve světě by tento film mohl zabodovat, protože se tam mnoho nemluvilo a ty pocity a situace jsou stejné všude. To nebylo nic specificky českého.

 • 70%
  5
  0
  23. 11. 2018
  marie-kolarova (2169 bodů)

  Film odpovídá na otázku, proč si mladé hezké holky nenajdou rovnocenného partnera, ale pověsí se na týpky, který je využívá. Anežka nemá ve své rodině nikoho, kdo by se zajímal o to, co cítí, co prožívá, a všichni jsou rádi, že na ni můžou naložit své problémy. Ona hrdě hraje roli, já to všechno v pohodě zvládnu, nic mně není a když ji nikdo nevidí, brečí jak želva. Úžasná, maximálně věrohodná Jenovéfa Boková. Jen škoda, že nic nevypovídá o cestě ven z tohoto začarovaného kruhu. Jinak psychologicky dobře zvládnutá studie jedné deprese.

 • 75%
  0
  0
  20. 7. 2019
  Mikik4444 (1735 bodů)

  Super, Boková je můj miláček a zahrála to perfektně, já se tedy velice bavil a líbilo se mi jak je ten film trefný na současnou dobu. Situace které Anežku ubíjely jsou místy velice komické a kontraverzní. Zvláště scéna s dědou a babí v nemocnici.
  Hodná Anežka by musela mít nervy ze železa ... ať je to jak je to, dávala to ... Musí to být ale utrpení...

 • 60%
  2
  0
  6. 2. 2019
  knihovna1 (282 bodů)

  Film na mě spíš působil depresivně. Ale kdo má rád psychologii, doporučuji. Je to takové zrcadlo single dívek, které nemají moc dobré zázemí v rodině. Jenovéfa Boková výborně vše zahrála a právem dostala cenu filmové kritiky. Překvapil mě V. Tauš jako herec, znám ho jako producenta. M. Finger jako vždy výborný naturščik. Dobrý nápad běh času ztvárnit záběry jedné krajině ve všech ročních obdobích.

66 63 ?
jak hlasovat?
 • xjane 75%
 • Jana Květoňová 70%
 • limeta 75%
 • Manekenthe 60%
 • Pete69 75%
 • Meky 75%
 • Schneefee 70%
 • Mikik4444 75%
 • dav.bal 70%
 • red13 75%
všechna hodnocení (27)