Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře

37%
Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře
Plakát traileru
23. května 1618 dochází na Pražském hradě k podivné události: představitelé českých protestantských stavů vyhodí z oken dva nejvyšší představitele králova úřadu. Incident, který vejde do dějin jako „pražská defenestrace“, odstartuje třicetiletou válku – nejstrašnější konflikt, jaký Evropa do té doby zažila. Česká televize v koprodukci s rakouskou ORF a francouzsko-německou společností ARTE natočila televizní film, který je věnován čtyřstému výročí této události. Náročné natáčení probíhalo v řadě historických objektů, např. na Pražském hradě,na zámcích Kratochvíle, Telč, na hradě Švihov a dalších atraktivních místech. V režii Zdeňka Jiráského ve filmu uvidíme celou plejádu skvěle ztvárněných historických postav, především vůdce povstání pražských stavů Jindřicha Matyáše Thurna (K. Dobrý), dále oba panovníky té doby, kteří se vystřídali na českém trůnu – Ferdinanda II. Habsburského (O. Malý) nebo Fridricha Falckého (Š. Kozub). Tito tři muži, stojící na počátku našeho příběhu, věří ve stejného Boha. Komu z nich ale bude Bůh nejvíce nakloněn? (Česká televize)avenis
avenis
9 792 bodů
8
Po bitvě je každý generálem aneb jak vsadit na toho správného koně? Vizuelně velkolepé, po obsahové stránce trochu zkratkovité, ale jako učební pomůcka dostačující. Štěpán Kozub v další poloze svého herectví a opět zdařilé. Ten chlap dokáže zahrát úplně všechno.
liborek_
liborek_
7 256 bodů
6
Nebýt těch směšně provedených pádů pánů z Chlumu a z Martinic, uvažoval bych i o čtyřech hvězdách... S Fabriciovým pádem jsem ale byl spokojen! __Snaha nepoučovat diváka, nesuplovat učebnici dějepisu a nevyprávět "příběh" (a místo toho skrze dopisy paní Thurnové a zajímavý vizuál přiblížit atmosféru doby) se cení.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 075 bodů
4
Mám ráda historické filmy, i historické romány. Ale ne historické filmy veřejnoprávní televize!!! Ať jde o Marii Terezii, Jana Husa, apod.Vždycky otřesná nuda, chabé herecké výkony, špatný scénář. Probralo mne až to závěrečné padání hlav. Co to bylo, proboha, ty rozhovory?! Je to pouze "hra na umění" a divák, slepě věřící této instituci, se neodváží nudit a prohlašuje jen, jaká že je to krása a co všechno že mu to dalo!!! Slyšela nebo četla jsem názor, že když něco zkritizuje Mirka Spáčilová, tak je obvykle vhodné jít na to do kina, protože to bude naopak dobré! No, nevím, ale co vím je to, že plně souhlasím s touto její větou: "Film se opakovaně ptá, jestli stavové udělali chybné rozhodnutí – očividně je však učinila dramaturgie." Přesné!!! :-)

Dodatečné informace

Původní název:
Bůh s námi – od defenestrace k Bílé hoře (více)
  • Česká republika Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře
  • Česká republika Bůh s námi – od defenestrace k Bílé hoře
  • Česká republika May the Lord Be With Us
Premiéra v ČR:
13. 5. 2018
Země původu:
Česká republika
Čeština:
Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění