Dálniční hlídka

71%
Dálniční hlídka

Texaští rangeři Hamer a Gault byli již v důchodu, když Bonnie a Clyde započali své proslulé řádění. Oba se rozhodli svůj důchod na nějakou dobu přerušit a připojili se k pátrání, jehož cílem bylo nebezpečné zločince a jejich gang dopadnout. Hamer a Gault se stali speciálními vyšetřovateli a nakonec pomohli k dopadení celého gangu, který podle dostupných informací zabil 13 policistů.
Recenze: Dálniční hlídka

Kinobox.cz
75%

The Highwaymen je poctivá westernová reminiscence, která oživuje klasické tradice podobně jako jeho sympatičtí hrdinové. Diváky lačnící po přestřelkách a temnotě neuspokojí, o to více by však měla potěšit ctitele žánrovek, které kdysi vznikaly jako na běžícím pásu, ale dnes už o ně nikdo příliš nezavadí.


Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8.5
Kevin Costner se vrací k tomu co mu jde nejlíp - chytání padouchu. Po tom co chytl velkého Capone v Neúplatných, tak si tentokrát vyšlápl na samotnou dvojicí kriminálníků Bonnie a Clyde. Samotný film působí jako ze staré školy a věřím, že si ho hlavně mužská část diváctva užije.
Pete69
Pete69
30 857 bodů
7.5
Krásný film a pohled na příběh Bonnie a Clyda z pohledu jejich lovců a strážců zákona. Dvojice vysloužilých Texas Ranger v podání Kevina Costnera a Woodyho Harrelsona spolu dokonale notuje a sedí jim to neskutečně. Oba herce mám mimochodem hodně rád. Westernový duch Amerického jihu, pomalé jižanské tempo a dva drsňáci na lovu. Moc pěkná podívaná.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 611 bodů
8
Když se řekne -Bonnie a Clyde-, snad není nikoho, komu by tato jména nic neříkala. Stejně tak i první snímek o této dvojici z roku 1967 ´Bonnie a Clyde´ právě vyprávějící jejich osud až do samotného konce. Snímek ´The Highwaymen´ nám příběh vypráví znovu, avšak z pohledu druhé strany barikády. Máme tu příběh dvou osob, kteří šli po jejich stopách a snažili se jednou provždy ukončit jejich pouť. Frank Hamer a Maney Gaulta jsou jména, která se v rámci tohoto případu zapsala do kriminalistických dějin. Svým vyzněním je vlastně snímek hodně podobný filmu Clinta Eastwooda z roku 1993 ´Dokonalý svět´. Jen s jedním zásadním rozdílem. Zločinců si tu divák takřka nic neužije. Jelikož je vyprávění právě z pohledu, přesněji řečeno, činitelů činných v trestním řízení, vyprávění je hlavně o nich. Kevin Costner a Woody Harrelson v hlavních rolích stárnoucích a zlomených hrdinů představující právní stát, která kupodivu není nijak odlišný od dané trestné činnosti. Stylové inscenování dodává vizualitu staromódního narativního filmu, který se honosí pomalejším tempem zaměřený převážně na hlavní postavy, ozdobené občasnou akční sekvencí. Režisér John Lee Hancock není na první pohled není jako Clint Eastwood, ale určitě si nevedl špatně. Určité výhrady by se jako obvykle samozřejmě našly, ale jako doplněk k výše zmíněnému filmu působí nemálo dobře.

Dodatečné informace

Původní název:
The Highwaymen (více)
  • USA Dálniční hlídka
  • USA The Highwaymen
  • USA Emboscada final
  • USA Highwaymen - L'ultima imboscata
Premiéra v ČR:
29. 3. 2019
Distributor:
Netflix
Země původu:
USA
Rozpočet:
49 mil. USD
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch