The Ballad of Richard Jewell (USA)
« další názvy »
USA USA
129 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Životopisný
Motto: Svět se dozví jeho jméno a pravdu

Obsah

:
Clint Eastwood obohatil svou režijní filmografii o další film podle skutečné události. Snímek nazvaný podle hlavního protagonisty Richard Jewell se vrací více »« méně

Režie

:
Clint Eastwood

Scénář

:
Marie Brenner Billy Ray

Herci

:
Jonah Hill Paul Walter Hauser Sam Rockwell Charles Green Olivia Wilde ...
Premiéra: 16. 1. 2020
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Richard Jewell. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Richard Jewell myslíte! K 11. srpnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26699 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  10. 3. 2020
  Sheldon (15937 bodů)

  Richard Jewell je film, který tepe nešvary. Je to film o předsudcích, nesnášenlivosti, emancipovanosti a o tom, jak strašně málo stačí, aby se nic z pokročilejšího děje tohoto filmu nestalo. Richard Jewell má v prvé řadě fantastický scénář! Takhle dokonale strukturované vyprávění by se mělo v tomto žánru tesat a zde je krásně vidět, jak je naprosto jedno, kdo je ten rok nominovaný na Oskara. Všichni herci v tomto filmu jsou obsazeni podle svého typu. To u hvězd samozřejmě nemusí být na škodu. Ze zaběhlých herců je třeba určitě vyzdvihnout výkon Kathy Bates, která byla za tuto roli nominovaná na Oskara, ale skvělí jsou všichni tři známí herci – Sam Rockwell, Olivia Wilde a Jon Hamm. Absolutorium si ale musí zasloužit Paul Walter Hauser, který zde předvádí fantastický herecký výkon a jsem zvědav, zda se mu do budoucna podaří naplnit očekávání do něj vložená.

 • 60%
  0
  0
  17. 2. 2020
  VasaFlasa (2710 bodů)

  U filmu Richard Jewell z dílny Clinta Eastwooda jsem se nenudil, ale asi jsem očekával něco trochu jiného. Hodně mile mě překvapil Sam Rockwell, který si film svým výkonem urval pro sebe. Celkově mírně nadprůměrný životopisný film, který stojí za shlédnutí.

 • 80%
  0
  0
  30. 4. 2020
  Blackhand47XD (1960 bodů)

  Jedna z největších amerických kauz devadesátých let se konečně dočkala filmového zpracování a výsledek je na jedničku. Richardův představitel, Paul Walther Hausser, podává opravdu skvělý výkon a já mu toho obtloustlého prosťáčka skutečně věřil. Obsazení Rockwella již pomalu vždycky značí nominaci na minimálně jednoho Oscara, což se filmu i povedlo, tentokrát tedy pro vedlejší ženskou roli. Jo, americký policejní i soudní systém je opravdu hnus. Zatímco u nás policie prokazuje vaší vinu, v Americe musíte vy prokazovat vlastní nevinu, jelikož to nikdo jiný neudělá. Na konci mi sice chyběla zmínka, že Jewell zemřel na infarkt kvůli soudní tahanici, ale to je už jen detail. 80%

 • 85%
  0
  0
  6. 3. 2020
  Vurhor (1818 bodů)

  Pokud vám momentální super panika kolem koronaviru ještě nedokázala, že média mají opravdu nesmírnou moc, zkuste juknout na nejnovější snímek největšího badass režisérského staříka, který i rok před svou devadesátkou dokazuje, že filmové řemeslo pořád umí na jedničku. Eastwood je prostě výborný vypravěč - nepatetizuje, nepřehání, celkový děj tak má svižné tempo a působí strašně přirozeně, což je u těch snímků podle skutečných událostí dost důležité. Richard Jewells je tak velice unikátní podívanou, která v divákovi vyvolá nepříjemné píchání v břiše, způsobené sledováním nevinného člověka, který se po svém hrdinském činu, týkající se objevení bomby na veřejné akci, následně stane také hlavním podezřelým. Pod nátlakem FBI a médií se tak stále víc a víc propadá do frustrujícího a téměř i devastujícího chaosu, během kterého jen divák skřípe zubama a nadává, jaká je to nespravedlnost. Přijdete k tomu ještě parádní výkony Sama Rockwella, Jona Hamma a fešnady Olivie Wildové a můžete se těšit na vcelku dost napínavou a poutavou podívanou. Clint furt umí. Ten chlap je prostě bůh.

 • 90%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1313 bodů)

  Může za to zřejmě nevýrazná mediální kampaň, ale na nový film od Clinta Eastwooda se prostě nechodí. Důkazem je i fakt, že poprvé v životě jsem seděl v kinosále sám. Přitom to bylo v centru Prahy a ve 21:30, kdy je na podobné filmy ještě slušná návštěva. A v případě tohoto snímku je to opravdu škoda. Dost se totiž povedl... Pokud Clintovy filmy sledujete už nějaký ten rok, vůbec vás nepřekvapí, že film je opět výrazně sentimentální. Obdobně jako "Sully: Zázrak na řece Hudson" navíc míří na amerického hrdinu, který zachránil nespočet životů a posléze se neprávem dostal na pranýř společnosti. A právě onen "hon na čarodějnice" je tady naprosto skvělý. Perfektně obsazený Paul Walter Hauser (Richard Jewell) je totiž dokonalým prototypem "hodného ňoumy", který se pro svou sociální odlišnost dostal do problémů. Od začátku až do konce je vám proto velmi sympatický a jeho stíhání na vás má výrazný psychický dopad. To stejné platí i pro ostatní postavy a herce. Když Eastwood chce, aby vám byl někdo krajně nepříjemný, tak je vám ten člověk krajně nepříjemný. Ideálním příkladem je jinak sympatický Jon Hamm, který tady hraje "blbečka" z FBI. V návaznosti na to mám ale problém s Kathy Scruggs (hraje Olivia Wilde), která prakticky celé to peklo rozpoutá a na konci ji Clint vykreslí jako neuvěřitelně citlivou osobu. Je to v rozporu s jejím předchozím hyenismem, ale vy to vlastně berete. A takhle by to podle mě moc nešlo. Za zmínku stojí ještě Sam Rockwell, který se dostává pod kůži divákům po celém světě. Po "Třech billboardech kousek za Ebbingem" a "Králíčkovi Jojo" má další výraznou roli, ve které toho chlapa prostě musíte milovat. Celkově je tak film vysoce komplexní, ale pokud podobné snímky nemáte rádi, tak vám 100% nesedne. Protože toto je ryzí "hra na city", na kterou buď přistoupíte, nebo ji budete nenávidět.

75 75 ?
jak hlasovat?
 • Nevka 90%
 • mondak 85%
 • lukasopicasso 80%
 • ErizChan 80%
 • nanuet 55%
 • Blackhand47XD 80%
 • Meky 80%
 • PRINC180 70%
 • divid.jh 80%
 • Sheldon 85%
všechna hodnocení (20)