Slender Man (USA)
USA USA
117 minut

Žánry

:
Dokumentární, Horor

Obsah

:
V malém městě v Massachusetts chtějí čtyři středoškolačky rituálem popřít existenci tajemného Slender Mana. Když však jedna z nich záhadně zmizí, vše nasvědčuje více »« méně

Režie

:
Sylvain White

Scénář

:
David Birke Victor Surge

Herci

:
Joey King Javier Botet Julia Goldani Telles Annalise Basso Jaz Sinclair ...
Premiéra: 23. 8. 2018
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Slender Man. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Slender Man myslíte! K 25. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27277 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 20%
  1
  0
  26. 10. 2018
  Brenan88 (41087 bodů)

  Slender Man se může se vztyčenou hlavou zařadit mezi nejhorší horory všech dob. Pokud zde něco vyloženě chybí,tak je to napětí a pořádná atmosféra. Hodně za to může fakt,že Slender Man je možná děsivý na obrázcích,ale v hrané podobě už to taková paráda není. Herecky naprostá katastrofa a já se jen modlil,ať už to brzo skončí.

 • 60%
  0
  1
  8. 9. 2019
  martin-mickey-stusak (21863 bodů)

  Hororový film založený na skutečném internetovém fenoménu "Slender Man", který v době svého vzniku způsobil na veřejnosti nemalý rozruch. Rozruch vznikl i v zákulisí ohledně marketingu snímku a dokonce i k soudnímu sporu mezi filmovými studii, kteří se rozhodli na stejný námět natočit film. Takřka jakoby všechny Slender Man ovládal. Dokonce existuje i dokument pod názvem v překladu 'Dejte si pozor na Slender Mana', popisující určitý případ dvou mladých dívek ve spojení s pokusem o vraždu, načež vznikla i petice hovořící o zbožnosti za zastavení tohoto hraného filmu. Příběh s mysteriózním laděním svým způsobem spojuje mnohé známé náměty, jen jsou krapet zmodernizované. Například v japonském snímku 'Ring' (1998) se používala na šíření videa videokazeta. Tady máme internet. Vyvolávání Slender Mana a jeho vražedné zjevení s následujícími činy je v podstatě obdobné jako u snímku 'Candyman' (1992). Takže v rámci motivu nic neznámého, nic výjimečného. Ke správné atmosféře si tvůrci tentokrát dopomohli psychedelickými výjevy, které děsivou atmosféru vyvolat sice dopomoci mohou, ale záleží, jak na koho to funguje. Videoklipový styl, s přemírou oněch děsivých obrazců za rychlého střihu, nějaký ten magický potenciál má. Kdo zná internetový fenomén Slender Man, zná i jeho podobu, kterou jeho autor, nějaký Eric Knudsen, vyhrál Photoshop Contest, čímž se obrázek stál naprostou součástí popkultury, takže už není možné, aby původní strach nějak podnítil. Ale i tak se dá říct, že určitě by nikdo nechtěl být sám v noci v temném lese, kde někde v dáli v záblescích mírného nočního světla Slender Man nehybně stojí. Tvůrci tímto filmem jen rozšířili existující mýtus a to je tak asi všechno. Vytvořit novou ikonu hororové děsivosti nebyl špatný nápad, ale to by nesmělo být něco, co je mezi lidmi už nějakou dobu známé. A to se nejedná o první filmový pokus. Už tu byly různé krátkometrážní snímky např. PROXY: A Slender Man Story' (2012) i celovečerní např. 'The Slender Man' (2013), nebo v populárním stylu Found Footage 'Slender' (2016). A každý z nich vypadá tak, jak vypadá.

42 37 ?
jak hlasovat?
 • JoeyDeLuca 25%
 • loudaxxx 25%
 • Fanda124 45%
 • Manekenthe 20%
 • dav.bal 35%
 • mirek-siml 45%
 • Sandrastekla 45%
 • Vítek1 60%
 • Mihall 50%
 • anna-kuklova 70%
všechna hodnocení (42)