Nemilovaní

75%
Nemilovaní

Žeňa a Boris procházejí bolestným rozvodem. Pohromadě je drží už jen poslední starost, prodej bytu, jinak si oba zařídili nový život po svém. Žeňa si našla staršího bohatého muže, Boris čeká dítě s kolegyní z práce. Jejich dvanáctiletý syn Aljoša je spíš přítěží. Nestojí o něj ani jeden, jako by jim připomínal vlastní selhání. Neprojevují mu náklonnost, zdá se, že toho nejsou ani schopni. Všechno se změní ve chvíli, kdy Aljoša zmizí. Náhlý pocit prázdnoty dožene oba rodiče k pátrání nejen po vlastním synovi, ale i po kořenech vlastního emocionálního chladu. Andrej Zvjagincev přináší mistrovsky vystavěné drama o lidech, kteří jsou zamilovaní do vlastního odrazu v mobilních telefonech, ale jinak žijí ve skličujícím světě odcizení a nepochopení. Ruský filmař znovu obrací pozornost k ruské vyšší střední třídě, která stála v centru jeho staršího snímku Jelena. Nemilovaní jsou však podstatně pronikavějším a sugestivnějším obrazem života v sebeklamu. (Film Europe)
xxmartinxx
xxmartinxx
22 332 bodů
8
Zvjagincev balancuje na hraně antické tragédie a topornosti. Jeho scénář je průhledný a pointa je jasná od prvních scén. Preciznost se upřít nedá, stejně jako hypnotická schopnost vtáhnout - ale nakonec u mě přebývá dojem kvalitní přepjatosti. 75 %
marie-kolarova
marie-kolarova
2 853 bodů
9
Nejen, že ti dva se už naprosto nesnáší a jejich syn jim je ukradený, ale i jejich vztah k novým partnerům nepřekypuje žádnou láskou. Studené čumáky stejně jako je studená zima všude kolem nich. Žeňa to měla těžké se svou matkou, ale ani Boris není schopný žádného extra citu. Nejdepresivněji působí zjištění, že se nikam neposunuli, a v novém vztahu a novém otcovství se chovají pořád stejně odtažitě. Žádná reflexe trýznivé zkušenosti.

Dodatečné informace

Původní název:
Нелюбовь (více)
  • Rusko Nemilovaní
  • Rusko Нелюбовь
  • Rusko Bez lásky
  • Rusko Faute d'amour
  • Rusko Loveless
  • Rusko Sin amor
Premiéra v ČR:
18. 1. 2018
Distributor:
Film Europe
Země původu:
Rusko, Francie, Belgie, Německo
Přístupnost:
15+
Tržby:
3,93 mil. USD (celosvětově)