Outlaw King (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
121 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Historický, Biografický
Motto: Statečným srdcem nic nekončí.

Obsah

:
Postavu Roberta Bruce známe v podání Anguse Macfadyena z oscarového filmu Statečné srdce Mela Gibsona. A právě na jeho životní příběh se zaměří historický více »« méně

Režie

:
David MacKenzie

Scénář

:
David MacKenzie Mark Bomback Bathsheba Doran David Harrower James MacInnes

Herci

:
Chris Pine Aaron Taylor-Johnson Tony Curran Stephen Dillane Florence Pugh ...

Podívej se na Outlaw King online!

Distributor: Netflix
Přístupnost: MP-18
Jste na stránce filmu Outlaw King. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Outlaw King myslíte! K 4. prosinci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27816 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Outlaw King


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  21. 11. 2018
  Brenan88 (44293 bodů)

  Mel Gibson je mrtvý, ať žije Chris Pine!! Netflix tímto snímkem zasadil svým konkurentům takový úder, že se z něj budou dlouho oklepávat. Outlaw King je “pokračováním” Statečného srdcem na které jsme museli čekat neuvěřitelných 23 let.
  Tentokrát je hlavní postavou Robert Bruce jenž se bude snažit porazit Angličany a sjednotit Skotsko. Čeká nás tak syrová, špinavá a hlavně krvavá podívaná, která si sice spoustu historických události upraví pro potřeby děje, ale ve výsledku se snaží vše ukázat realisticky a od ničeho neodvrací zrak. Finální bitva je fantasticky natočena a hlavně je to pořádné maso. Aaron Taylor-Johnson si zde střihl jednu ze svých nejlepších roli a každou scénu ve které se objevil si ukradl pro sebe. Skvělá historická podívaná!

 • 90%
  0
  0
  21. 10. 2019
  martin-mickey-stusak (24183 bodů)

  William Wallace byl popraven 'Statečné srdce' (1995), avšak dějiny Irska se psaly dál. Nastoupil nový hrdina Robert Bruce, který Angličanům ukázal zač je toho loket. A ruku na srdce, nepřipomíná krapet jeho válečná metoda našeho Jana Žižku? Nápady Roberta Bruceho a bitevní scény skutečně stojí za to. Se smyslem pro detail je válečná vřava zobrazená ve své brutální ryzosti a masakru v plné intenzitě. Pevný scénář má smysluplný vývoji děje a nenechává nic na pochybách. Samotný začátek navnadí dlouhou scénou, až to vytváří dojem, že takový film bude celý. Není a je to docela škoda. Každopádně na kvalitě to nijak neubírá. Po divácké stránce hodně láká ke srovnání s s počinem 'Statečné srdce' (1995) od Mela Gibsona a právem. Avšak každý má své a tak srovnání není lehké. Oba mají svoji výjimečnost a divácké zázemí. Co se týče historické věrnosti, to přenechme samotným historikům. Film stojí za to a určitě si zaslouží divácký zájem.

 • 55%
  1
  0
  25. 1. 2019
  lamps (14786 bodů)

  Navzdory kvalitní výpravě a ambicím působí Outlaw King hrozně odflákle. Finální dvouhodinová verze se skládá z mechanicky navazujících scén, které většinou absolutně postrádají nějaký vlastní vývoj a iniciativu, díky nimž by uvízly v paměti nebo vytvářely aspoň nepatrný emocionální podklad. Nezajímavá režie sází na jistotu a spoléhá výhradně na atmosféru doby, rychlé tempo a charisma Chrise Pine, což společně se surovými akčními scénami divákovi prostě musí stačit - jedinou výjimkou je úvodní scéna na jeden záběr, u níž je alespoň patrný autorský dotyk, přestože (a to je opět východisko silnější) se v jinak klasicky sestříhaném filmu prapodivně a neopodstatněně vyjímá. Na původní nezkrácenou verzi bych se podíval rád, tohle je jen slabý odvar ze Statečného srdce...

 • 85%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2011 bodů)

  Už jen ta úvodní desetiminutová scéna bez jakéhokoliv střihu dá divákovi jasně najevo, že se nebude koukat na žádného retardovaného bratránka Statečného srdce, ale na úctyhodné pokračování odkazu, který Wallace po svém válčení ve Skotsku zanechal. Outlaw King je velice hezky natočená historická šermířina, která se však nesnaží působit dojmem nějaké epické podívané, onen skromný, ale zároveň podmanivý styl, se k celému snímku hodí. Nějaká přehnaná velkolepina by tomu spíše uškodila. A když už dojde na bitevní sekvence, je to radost pro oko (až teda na to umírání koní, ale to holt k tomu patřilo. Chjo...), byť bych možná ještě trochu víc pracoval s určitým napětím, obzvláště těsně před finální bitvou, která byla lepší než kterákoliv bitva ve Statečném srdci (Ano, řekl jsem to!). Plus Pineovi ty fousy sluší, ztrácí tak tím onen vzhled hezounského fešáčka, což je vždycky fajn.

 • 85%
  0
  0
  10. 11. 2019
  mikysrba (432 bodů)

  Ačkoliv si stále nemohu Statečné srdce přiřadit do kolonky zhlédnutých filmů, tak po tomto volném sequelu by to asi chtělo už vidět. Zprvu jsem si absolutně nebyl jistý, jestli u Netflixu dokáží natočit pořádný historický film, který se s ničím nemaže. Sice se rozpočet mohl pochlubit mnoha nulami, ale i tak mě něco pořád vrtalo v hlavě. Má chyba. Všichni ve svých rolích dokonalí, samotná špinavost středověku zachycena opravdu nesmírně realisticky. Za úžasnou, místy až magickou krajinu Skotska jsem rád, ta země toho má fakticky hodně co nabídnout ! Tudíž si kameraman vyhrál se záběry na tuto úžasnou krajinu, což potěšilo. Asi si pořád jméno Pine budu spojovat s kapitánem Kirkem ze Star Treku, ale vězte, že tato role mu byla šitá na míru. A ten jeho luxusní skotský přízvuk, věřím, že naučit se to nemohlo být jednoduché. Za to fakticky smekám klobouček. Podmanivá hudba, krvavě zpracované souboje (taková jatka jsem na konci nečekal). Asi se to nedostane ke všem, ale v mnoha ohledech to poráží většinu konkurence. Za mě dávám 84 %

Hodnocení a recenze Outlaw King

74 74 ?
jak hlasovat?
 • slevin 85%
 • Meky 70%
 • Mikik4444 80%
 • Scintilla 60%
 • mikysrba 85%
 • Krupe 80%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • jarv 70%
 • Vurhor 85%
 • lamps 55%
všechna hodnocení (15)