Král psanec

75%

Komentáře a recenze 18

Dle počtu bodů
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
8
Mel Gibson je mrtvý, ať žije Chris Pine!! Netflix tímto snímkem zasadil svým konkurentům takový úder, že se z něj budou dlouho oklepávat. Outlaw King je “pokračováním” Statečného srdcem na které jsme museli čekat neuvěřitelných 23 let. Tentokrát je hlavní postavou Robert Bruce jenž se bude snažit porazit Angličany a sjednotit Skotsko. Čeká nás tak syrová, špinavá a hlavně krvavá podívaná, která si sice spoustu historických události upraví pro potřeby děje, ale ve výsledku se snaží vše ukázat realisticky a od ničeho neodvrací zrak. Finální bitva je fantasticky natočena a hlavně je to pořádné maso. Aaron Taylor-Johnson si zde střihl jednu ze svých nejlepších roli a každou scénu ve které se objevil si ukradl pro sebe. Skvělá historická podívaná!
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 214 bodů
9
William Wallace byl popraven 'Statečné srdce' (1995), avšak dějiny Irska se psaly dál. Nastoupil nový hrdina Robert Bruce, který Angličanům ukázal zač je toho loket. A ruku na srdce, nepřipomíná krapet jeho válečná metoda našeho Jana Žižku? Nápady Roberta Bruceho a bitevní scény skutečně stojí za to. Se smyslem pro detail je válečná vřava zobrazená ve své brutální ryzosti a masakru v plné intenzitě. Pevný scénář má smysluplný vývoji děje a nenechává nic na pochybách. Samotný začátek navnadí dlouhou scénou, až to vytváří dojem, že takový film bude celý. Není a je to docela škoda. Každopádně na kvalitě to nijak neubírá. Po divácké stránce hodně láká ke srovnání s s počinem 'Statečné srdce' (1995) od Mela Gibsona a právem. Avšak každý má své a tak srovnání není lehké. Oba mají svoji výjimečnost a divácké zázemí. Co se týče historické věrnosti, to přenechme samotným historikům. Film stojí za to a určitě si zaslouží divácký zájem.
Pete69
Pete69
31 182 bodů
8.5
Krásný historický snímek, který pojednává o králi rebelujících Skotů a jeho Anglických nepřátelích. Krásné bitvy, výprava i herecké výkony. Bitvy plné bláta, drsná a krásná krajina Skotska, vše vypadá pořádně špinavě, žádný hollywoodsky nablýskaný středověk. Pastva pro oko každéhi diváka, který má rád velkolepě vypadající historické filmy.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
6
V době GoT a Vikingů tohle už tak neohromí. Přitom to rozhodně není špatný film, jen mu chybí ta pompéznost která by u historických spektáklů (kor u pokračování jednoho z top filmů v žánru) měla být. Navíc Pine jakožto sjednotitel a velký vůdce je tady dost nevýrazný.
lamps
lamps
15 244 bodů
5.5
Navzdory kvalitní výpravě a ambicím působí Outlaw King hrozně odflákle. Finální dvouhodinová verze se skládá z mechanicky navazujících scén, které většinou absolutně postrádají nějaký vlastní vývoj a iniciativu, díky nimž by uvízly v paměti nebo vytvářely aspoň nepatrný emocionální podklad. Nezajímavá režie sází na jistotu a spoléhá výhradně na atmosféru doby, rychlé tempo a charisma Chrise Pine, což společně se surovými akčními scénami divákovi prostě musí stačit - jedinou výjimkou je úvodní scéna na jeden záběr, u níž je alespoň patrný autorský dotyk, přestože (a to je opět východisko silnější) se v jinak klasicky sestříhaném filmu prapodivně a neopodstatněně vyjímá. Na původní nezkrácenou verzi bych se podíval rád, tohle je jen slabý odvar ze Statečného srdce...
avenis
avenis
9 768 bodů
8
Tak už vím, že George R.R. Martin skutečně opisoval z historie. A ti draci nakonec existovali. I když jen na praporech. Tolik brutality, surovostí a odvahy... Při sledování bitvy v bažině jsem se nemohla ubránit pocitu, že tohle jsem už někde nedávno viděla... a skutečně. Ve filmu The King. Ovšem tam je hlavním hrdinou, který využije přírodních podmínek a zvítězí, Jindřich IV, tedy král Anglie. Potomek Edwarda I v další, asi 4. generaci. Ve filmu Outlaw King naopak král Anglie, Edward II potupně prohrává... Kdoví, jak to bylo. Neb dějiny píše vítěz a scénář scénárista. Rozhodně se mi nechce věřit v to finále, kdy krutý a nelítostný bijec padne na kolena před ženou svého srdce a láááska nebeská ... (23.2.2021)
Klajnik
Klajnik
8 701 bodů
6
Obsahově mě to bavilo, je to napínavé a bitvy jsou solidní řezničina. Škoda jen, že netflix točí svý projekty na mobil. Aspoň to tak teda vypadá.
Motinski
Motinski
7 357 bodů
7
Nové Braveheart to síce nie je, ale ako neoficiálné pokračovanie by som ho kľudne označil. Nemá až takú hĺbku a cit pri predstavení postáv a niekedy pôsobí skratkovito, no v podstate ma skoro vo všetkom milo prekvapil. Outlaw King ukazuje krv, bahno a beznádej najrealistickejsie ako sa dá a pritom ide aj o krásny velkovýpravny film. Vidieť rozpočet a veľkosť celého projektu, najviac ma ale ajtak baví ako dráma čo dávkuje surovosť, ale nie v takej miere aby pôsobila sílene. Má v sebe emócie a pár scén ktoré vedia udrieť na pocity. Herecky ide o očakávaný štandard od Chrisa Pinea, no veľké prekvapenie od Aarona Taylora Johnsona ktorý vedľajšiu rolu povýšil na moju obľúbenú postavu. Kamera, hudba, dialógy a zobrazenie doby boli tiež super a som rád že som do filmu išiel aj napriek prvotnému váhaniu.
celticek
celticek
5 916 bodů
6
Dá se na to podívat. Někdy se to tváří jak film pro tv, jindy záběry jak z National Geografic. Scéna "bodlák" + závěrečná bitva mi připadaly jak vystřižené ze Statečného srdce. Jinak je to ale fajn. No, teda konec taky zklamal. Mohlo to být ještě víc věrnější, škoda no.
Toren
Toren
5 235 bodů
8
8/10. Historická lahůdka, která mě oslnila už jen úvodní sekvence bez střihu. Podobně nekompromisních středověkých řežeb se dnes moc nedělá a proto jsem za tuhle Netflixovskou příležitost upřímně rád. Syrovost cáká z každičké scény a Chris Pine si to po delší době fakt dává. Nejvíc však překvapil Aaron Taylor-Johnson, který i s minimem slov způsobil pořádnou dávku bordelu. Závěrečná bitva je pak jen třešničkou na zabahněném a krví prosáklém dortu. Velká spokojenost! Více: https://www.youtube.com/watch?v=tmcSkghGmOw