The King (Velká Británie)
Velká Británie Velká Británie
Maďarsko Maďarsko
133 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Životopisný

Obsah

:
Historický snímek inspirovaný divadelní hrou Williama Shakespearea. V hlavní roli se představí herec Timothée Chalamet coby anglický panovník Jindřich V.

Režie

:
David Michôd

Scénář

:
Joel Edgerton David Michôd

Herci

:
Timothée Chalamet Robert Pattinson Ben Mendelsohn Joel Edgerton Dean-Charles Chapman ...
Premiéra: 1. 11. 2019

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  19. 1. 2020
  lamps (13426 bodů)

  Sympaticky usedlý hybrid Shakespearovských dramat a středověké rytířské epopeje, který by se na velkých plátnech býval hezky vyjímal. Všichni si dali na všem obdivuhodně záležet - herci se do svých rolí absolutně převtělili (kromě výborného Chalameta stojí za vyzdvihnutí bodrý opilec Edgerton, nevyzpytatelný Harris a na pár minut úchvatně úlisný Mendelsohn), kostyméři a rekvizitáři perfektně oživili dobové reálie, kameraman vždy hledal ten správný úhel a nasvícení a režisér se snažil nepodléhat stylistickým manýrům a přenést diváka přímo k jednomu stolu, popřípadě na jedno bojiště vedle postav. A vlastně to všechno funguje moc dobře a o to víc mě mrzí, že se místy uhýbalo z podmanivé starosvětské noty jen z obavy, že film začne moderní publikum nudit - kdyby se scénář ještě více ponořil do myšlenek hlavní postavy a občas neměnil jeho náhledy jen v průběhu jediného rozhovoru, mohlo jít o fantastický příspěvek k půlstoletí starým výpravným velkofilmům. Takhle je to "jen" báječně natočené a vzácně autentické historické drama.

 • 80%
  1
  0
  3. 11. 2019
  Vurhor (1680 bodů)

  Král je svým stylem hodně podobný jiné netflixové středověčině z minulého roku, povedenému snímku Outlaw King, jenom je o něco komornější a divácky složitější. Není to žádná hrdinská podívaná, ve které musí udatní Angličané vytáhnout proti svým nepřátelům, je to více o proniknutí do mysli mladého krále, který některými svými charakteristickými prvky připomíná spíše postavu anti hrdinskou. Nebo snad ne? Jelikož se nacházíme na anglickém královském dvoře, který je plný intrik a falešnosti, je ono surovější jednaní i na jinak ušlechtilého krále vlastně docela pochopitelné. I když se snímek nevyhne bitevním sekvencím, celkově se dá říct, že se jedná spíše o historické drama. Pomalé a skvěle zrežírované. Nemluvě o parádním výkonu vycházející hvězdy Timothée Chalameta, o kterém jsem přesvědčen, že jednoho dne vyhraje Oscara. Holt kralování je prostě těžký. Král nám to krásně demonstroval. Vizuálně skvělá podívaná, škoda některých těch utahaných sekvencí, s čímž souvisí i poněkud přestřelená stopáž, ale zas až tolik naštěstí nepřetahuje.

 • 85%
  0
  0
  17. 11. 2019
  kknk2 (537 bodů)

  Netflix se překonal a jeho velkorozpočtový snímek The King by podle mě slušně obstál i v kinech. Filmový středověk je realistický, zajímavá hudba jen dokresluje úžasné záběry, celkový vizuál snímku je opravdu povedený. Myšlenka filmu a herecký výkon Timothée Chalameta je asi to nejlepší a ty historické nesrovnalosti přece nikoho nezajímají.

 • 95%
  0
  0
  12. 11. 2019
  roman21 (139 bodů)

  Tento film mě překvapil. Příjemně překvapil. Opravdu jsem od toho nečekal takový středověký nářez, který je celkem historicky přesný a přesto dokáže být zábavný. Doufám, že nás v budoucnosti čeká víc takových filmů. Klidně historických pokud budou tak fajn jako tento.

81 76 ?
jak hlasovat?
 • Goncalves234 80%
 • Hobson212 90%
 • Connie098 90%
 • Van96 80%
 • dav.bal 80%
 • Mikik4444 70%
 • Barros234 80%
 • xyzero 90%
 • Manuela212 90%
 • michal-marsalek 65%
všechna hodnocení (40)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: