Hidden Figures (USA)
USA USA
127 minut

Žánry

:
Drama, Adaptace knižní, Dětský, Etnicky orientovaný, Feministický, Retro

Obsah

:
Snímek Skrytá čísla vypráví neuvěřitelný a přesto skutečný příběh skupiny afroamerických matematiček pracujících v 60. letech 20. století v NASA. Katherine více »« méně

Režie

:
Theodore Melfi

Scénář

:
Allison Schroeder Theodore Melfi

Herci

:
Taraji P. Henson Octavia Spencer Janelle Monáe Kevin Costner Kirsten Dunst ...
Distributor: CinemArt CZ
Jste na stránce filmu Skrytá čísla. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Skrytá čísla myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Skrytá čísla


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  0
  13. 8. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Letošní velmi milé překvapení zapojené v Oscarovém klání. U toho snímku se ani nedivím nominaci. Pojednává o důležitém historickém milníku v Amerických dějinách a na to se v akademii slyší. Navíc je to celé natočené pěkně přehledně a bez zbytečných klišé. Zahrané výborně a opět musím vyzdvihnout Kevina Costnera,který si to v posledních letech neskutečně dává.

 • 90%
  0
  0
  6. 11. 2017
  Pete69 (20001 bodů)

  Tento snímek mě velice překvapil a potěšil. Moc hezký příběh z doby, kdy byly černoši diskriminováni, teď už bych řekl, že jako všude je menšina diskriminována pozitivně, ale to sem nepatří :) Moc hezky struktuovaný příběh a i když je to o výpočtech, tak mě film ani chvíli nenudil ( a to že matematika mě vždy sakra nudila ). Chválím.

 • 85%
  0
  0
  30. 4. 2017
  Sheldon (16014 bodů)

  Skrytá čísla je nový počin stále zajímavějšího režiséra Theodora Melfiho, který natočil Miluj bližního svého s Billem Murraym a už je tady s další člověčinou, která láme rekordy a přestože se vyhnula kinům, jde alespoň na domácí trh a to je moc dobrá zpráva pro normální lidi, co mají rádi dobré a kvalitní divácké filmy. Jedním z producentů filmu je slavný muzikant Pharell Williams, který je autorem titulní písně k filmu. Ostatně soundtrack k filmu je naprosto skvostný, stejně jako naprosto bezchybná je dobová výprava a kostýmy. Skrytá čísla jsou zkrátka skvělá podívaná oro oči a uši a nenechte si jí ujít.

 • 65%
  0
  0
  14. 3. 2017
  VasaFlasa (2800 bodů)

  Těžký život černošek, které NASA opravdu potřebovalo a bylo kvůli boji s Ruskem ochotné přistoupit i k rasové rovnoprávnosti a měnit zaběhnutá pravidla. Moje očekávání tohoto filmu bylo mnohem větší, ale film nenudil a celkem pobavil.

 • 85%
  0
  0
  29. 5. 2017
  leafroller (2684 bodů)

  Fascinující pohled do skutečného života několika schopných žen zde tvoří pouze rámec příběhu o rasismu sahajícím daleko do 20. století. Americkém rasismu, o němž se poslední dobou dozvídáme díky kinematografii stále více. A i když zde nikdo nikomu nevytlouká zuby sekáčkem a nenechává nikoho trhat psy, kilometrová cesta na záchod je podle mě podobně ponižující. Zde se ovšem autor nespokojil jen s vykreslením rasismu a segregace - jak tomu vznešeně říkala americká veřejnost, zaměřil se i na postavení ženy ve společnosti. Navzdory těmto tématům se mi však zdál snímek nudnější, než jsem původně čekal. Možná to na druhý pokus zlomím, ale ponejprv pouze 85.

 • 80%
  0
  0
  30. 6. 2018
  Blackhand47XD (2219 bodů)

  Klasický film pojednávající o rasové nerovnosti, pro který si tvůrci tentokrát vybrali příběh tří černošek, které vypomohly dostat muže do vesmíru a nikdo o nich vlastně ani neví. Obsazení snímku je velmi dobré, především pak hlavní trojky a jejich "pokrokového" šéfa. Chválím také hudbu, která skvěle podtrhuje atmosféru, Zimmer opět zaválel. Jednotlivé skladby sice nejsou nijak revoluční, ale také to není snímek, kde by byla taková hudba třeba. Velké plus dávám pak za originální přístup k tématu, které tentokrát není podáno tak depresivně jako obvykle, ale spíše s nadhledem. 80%

 • 85%
  0
  0
  9. 5. 2017
  Sáček (1446 bodů)

  Matematika a feminismus - asi tak by se dal shrnout celý film. Pro příznivce rovnosti pohlaví bezpochyby silně emotivní snímek, kdy budete brečet a křičet radostí (lidé v kině opravdu tleskali a křičeli). Zároveň odkrývá problematiku rasové segregace ve Spojených státech i v jiné podobě než středoškolského fotbalového týmu.

 • 80%
  0
  0
  1. 3. 2017
  mkubalikova (313 bodů)

  Boží Kevin Costner! Moc příjemný film o třech neobyčejných ženách, které změnily NASA.

 • 85%
  0
  0
  14. 7. 2017
  malum_angelus (41 bodů)

  Moc hezký film, který zajímavě popisuje situaci černošské populace v šedesátých letech 20.století a taky, že nic není nemožné. Na životopisný film je příběh odvyprávěn poutavě a bez zbytečných scén. Film doplňuje fantastickou hudbou skvělý Hans Zimmer.

 • 100%
  0
  0
  1. 3. 2017
  zarrina-uteulina (18 bodů)

  Nejlepší film v mém životě. Inspirativní, s mojí oblíbenou tématikou kosmonautiky doplněný o sociální podtext v podobě způsobu života černochů v americe, kde to dříve neměli vůbec lehké a stejně se tři ženy dokázali prosadit a dostat se na velmi prestižní místa. Obdivuhodný a velmi dobře natočený.

Hodnocení a recenze Skrytá čísla

78 70 ?
jak hlasovat?
 • limeta 80%
 • Mrykodaj 70%
 • Lovecour69 65%
 • Crreed 80%
 • michal-marsalek 75%
 • mims 80%
 • petrludeco 80%
 • loudaxxx 80%
 • Yantcha 65%
 • xjane 85%
všechna hodnocení (42)

V žebříčcích uživatelů

394. místo z 550 v žebříčku uživatele Mikik4444