The Help (USA)
« další názvy »
Indie Indie
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
USA USA
137 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Adaptace knižní, Etnicky orientovaný, Feministický, Oscarový, Retro, Teenagerský
Motto: Změna začíná šeptem

Obsah

:
Film Černobílý svět  se odehrává v 60. letech 20. století v Mississippi a hraje v něm Emma Stone postavu Skeeter, jižanské dívky ze společnosti, která více »« méně

Režie

:
Tate Taylor

Scénář

:
Tate Taylor Kathryn Stockett

Herci

:
Emma Stone Viola Davis Bryce Dallas Howard Octavia Spencer Jessica Chastain ...
Premiéra: 26. 1. 2012
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Černobílý svět. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Černobílý svět myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27995 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Černobílý svět


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  12. 12. 2017
  Pete69 (20001 bodů)

  Je až neuveřitelné, jak to chodilo v USA ještě v šedesátých letech a teď se nás snaží poučovat o rasové nesnášenlivosti abýt vzorem lidstu. Tento film mě hodně dostal a užil jsem si ho. Herecké obsazení slušné a i méně známí herci odvedli skvělý výkon. Chválím - 90%

 • 90%
  0
  0
  31. 10. 2015
  Sheldon (16014 bodů)

  Kniha Kathryn Stockett, na níž je film založen, byla před vydáním šedesátkrát odmítnuta, ale v momentě, kdy e objevila na trhu stal se národním americkým bestsellerem. V roce 2009 po jeho právech skočila společnost Chrise Columbuse 1492, která se spojila s produkčními společností Harbinger Productions. Film svěřili herci a režisérovi Tateovi Taylorovi, který je s autorkou dlouholetý kamarád.
  Natáčelo se v Greenwoodu v Mississipi od července do října v roce 2010, který celkem úspěšně představoval Jackson v šedesátých letech. Filmařů si tam místní považovali, protože to byla první větší produkce od Coenových Bratříčku, kde jsi a producenti byli celkem oprávněně nadšení, protože dostali státní podporu. Černobílý svět je povedený film o tématu, které sice našinci není úplně blízké, ale film má určitě i jiný srozumitelný přesah. Herecké výkony jsou prvotřídní a celkově to je velmi slušná podívaná.

 • 80%
  0
  0
  30. 12. 2017
  lamps (14836 bodů)

  The Help je film s velmi silným příběhem a s námětem, který hrál v historii Spojených států významnou a nepěknou roli, ale přesto si myslím, že se to dalo zpracovat ještě mnohem silněji a filmařsky nápaditěji, než jak nám předvedl Taylor. Ten snímek má přitom všechno, od brilantních herců počínaje přes Newmanovu harmonickou hudbu a skvělou výpravou konče, ale přesto je jaksi chudý a značnou část z těch 140 minut se jen tváří jako strhující lidské drama, než aby jím doopravdy byl. Připadalo mi trochu, jako kdyby režisér myslel při natáčení více na pány akademiky, než-li na obyčejné diváky, a jede podle pevně stanovených a v Hollywoodu velmi oblíbených osnov. Ale na druhou stranu mu to krásně funguje a v tandemu se všemi úžasnými herečkami je jeho snaha dojmout a zapůsobit vážným námětem téměř stoprocentně účinná, alespoň tedy já jsem se po pomalejším rozjezdu jeho vyprávění dokonale přizpůsobil a jak se všechny charaktery začaly krásně vybarvovat, byl jsem doma. Bohužel očekávané završení mě poněkud zklamalo a pod návalem klasického sentimentu a až moc naivního moralizování jsem jen nešťastně zasténal. I přes všechny chyby a slabší chvilky totiž bylo rozjeto na další nezapomenutelný snímek, který jen pohledem do tváře hlavní hrdinky dokáže rozbrečet i dřevorubce...Škoda.

 • 90%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6369 bodů)

  Film plný emocí. Nádherná ukázka provázanosti citů a nesnášenlivosti mezi služebnictvem a "paničkami" , skvělé herecké výkony bez niž si film nedovedu představit, totéž platí o vykreslení jednotlivých postav. Určitě drama roku , plný počet.

 • 90%
  0
  0
  2. 8. 2015
  mimon (4334 bodů)

  Povedený film...dobře zobrazuje danou tématiku.

 • 100%
  0
  0
  17. 7. 2021
  Mikik4444 (2992 bodů)

  Hóóódně dobrý film, myslím, že jeden z nejlepších které jsem viděl. Herecké výkony jsou dokonalé u Všech a taky mi to dost vzalo za srdce… Nedá mi to, jdu si to pustit ještě jednou.

 • 95%
  1
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Na tomhle filmu nebylo téměř nic co by se mi nelíbilo. Divím se, že není mezi TOP 300 nejoblíbenějších. Mám rád nové filmy, které se stanou úspěšnými. Otroctví byla blbost a tento film ukazuje otroctví v domácnosti a tu utlačovanost. Tenhle film je nádherný, upřímý, pravdivý. Mám ho rád.

 • 90%
  0
  0
  17. 2. 2019
  leafroller (2684 bodů)

  Naprosto otřesné svědectví o hlouposti a aroganci, u kterého jsem nevěřil, že se odehrává v roce 1963. Nebo spíš nechtěl věřit. A nejsmutnější na tom všem je, že dnes, o 50 let později, se přístup některých Američanů absolutně nezměnil. V čem jsou ti lidé lepší než my? Ptám se, protože se neustále povyšují nejen nad nás, ale nad celý svět. Ubožáci. A my? My jim stejně jako ti negři posluhujeme. Je to hanba.

 • 75%
  0
  0
  22. 8. 2018
  marie-kolarova (2485 bodů)

  Obrazově krásná podívána. Vzhledem k tomu, že se Tate Taylor soustředil výhradně na vztahy madam a služebných, mohl se omezit v celkové délce. Všechno ostatní je méně než kulisou. Rasová segregace nebyla produktem pár stepfordských paniček. Na skutečné drama je příliš malebné a jen lehce se dotýkající hloubky toho průšvihu, že řada obyvatel jedné z nejvyspělejších zemí světa se ještě v 60. letech minulého století oficiálně vážně domnívala, že jen někteří lidé jsou si rovni (teda někteří si to myslí dodnes, ale nahlas se to už nesmí).

 • 85%
  0
  0
  15. 9. 2013
  harry456 (2436 bodů)

  Moc hezky pojaté vyprávění o problému rasismu v amerických domácnostech, kde "vládnou" zbohatlé paničky terorizující své barevné služebné, a jedné bílé mladé spisovatelce, která se jim snaží pomoct. Moc velká spokojenost, vřele doporučuji.

 • 100%
  1
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1941 bodů)

  Opět jsem narazil na krásný film. I krásně provedený, natočený v hezkém prostředí a s příjemnými herci. Ten příběh o chudácích služkách, má něco do sebe. Ve filmu je poměrně dost postav, ale i tak si stačí najít své místo. Postavy dokázali zapůsobit takovým způsobem, že mi bylo hrozně líto postavy, kterou skvěle ztvárnila Jessica Chastain. Ta měla dostat toho Oscara. Je tu naprosto uvěřitelná, jako kdyby to byla doopravdická postava s touhle tváří. Myslím, že Černobílý svět Oscara za nejlepší film klidně získat mohl a zaslouženě. Jedná se totiž o kvalitně odvyprávěný příběh ze života. A jako jeden z mála případu se mi líbí český název.

 • 100%
  1
  0
  2. 3. 2016
  hovorkok (645 bodů)

  Neuvěřitelný film plný pláče a smíchu. Naprosto skvělý příběh, skvělé obsazení - rozkošná Jessica Chastain, neuvěřitelná Octavia Spencer, Emma Stone, Viola Davis a spoustu dalších. Mám ráda filmy o rasistické problematice, jak byla společnost zkažená, kolikrát se mi chce zvracet jak se s černými lidmi zacházelo, že třeba nemohli používat stejný záchod jako běloši?! Krásně nakombinovaný děj, chvíli člověk brečí a za pár minut se naopak neuvěřitelně pobaví. Naprosto dokonalý film a naprosto dokonalá kniha, ráda se k oběma vrátím.

 • 75%
  0
  0
  4. 3. 2012
  jakub.polak (181 bodů)

  Konec byl tak americky pozitivní, až jsem si málem blinknul. Jinak pěkný film, který mi ukázal do té doby pro mě neznámé téma.

 • 90%
  0
  0
  6. 5. 2017
  olaskodova (18 bodů)

  Neobsahuje ani přehnané emoce, ani hysterický pláč, ani nečekaný jekot a přesto působí na city. Ne jeden filmový tvůrce se má co učit. A jen tak ve zkratce, mnoho osudů, jedno možná trochu kuriózní, neměně nic na tom, že odvážné řešení a mnoho zářících hereckých výkonů. Krása.

Hodnocení a recenze Černobílý svět

82 77 ?
jak hlasovat?
 • Crreed 85%
 • Mrykodaj 80%
 • Evianka 90%
 • Mikik4444 100%
 • mims 100%
 • leafroller 90%
 • marie-kolarova 75%
 • lamps 80%
 • Mondyes 100%
 • veronika-sipkova 80%
všechna hodnocení (115)

V TV

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 12 v žebříčku uživatele výfuk
39. místo z 44 v žebříčku uživatele mimon
100. místo z 119 v žebříčku uživatele mimon