Česká republika Česká republika
Česko Česko
72 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Biografický
Motto: Televizní román na motivy života českých filmových legend.

Obsah

:
Bylo jednou jedno studio na Barrandově, kterým prošly dějiny. Ve filmech, které se tam natáčely, hráli velikáni Národního divadla, komici, krasavice, lamači více »« méně

Režie

:
Robert Sedláček

Scénář

:
Tereza Brdečková

Herci

:
Eva Josefíková Michal Dlouhý Vladimír Javorský Oldřich Kaiser Jaroslav Plesl ...
Jste na stránce seriálu Bohéma. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Bohéma myslíte! K 14. červnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27665 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 30%
  1
  0
  9. 1. 2018
  Psisko59 (32748 bodů)

  Neujasněné směřování scénáristky (Tereza Brdečková) a režiséra (Tomáš Sedláček): buďto vyprávím autentické osudy meziválečné "bohémy" soustředěné kolem barrandovských ateliérů, nebo příběhy "inspirované" jejich životy. Není ovšem možné bez úhony lavírovat mezi oběma možnostmi: chvíli věrně zobrazovat historickou postavu včetně charakteristické podoby a chůze (např. skvělý Vladimír Javorský jako Vlasta Burian), v dalším díle jí vkládat do úst a do (domnělého) osudu věci, které se buď staly zcela jinak, nebo se nestaly vůbec. Ještě víc matoucí a disharmonické je vedle realisticky zpodobněných osobností nadhazovat fiktivní charaktery odebírající si od několika skutečných figur, co se scénáristce zrovna hodilo - a v několika případech si protiřečit nebo zjevně zkreslovat historii. Proto se (právem) ozvala řada pamětníků a také potomků dotčených osobností. Na jedné straně je zřejmá snaha po zachování dobových reálií, ale proti duchu doby jde např. použitá hudba (Michal Rataj). Nekoncepčnost se tvůrcům pořádně vymstila, šance na autenticitu byla promarněna.

 • 30%
  5
  0
  16. 1. 2017
  Sheldon (15962 bodů)

  Jako bych se propadl časem ovšem nikoli do období Protektorátu, ale do období normalizace, ideologického hnusu typu Majora Zemana a Okresu na severu a podobných blbostí. Příběhově je to nesmysl, zpracování je opravdu bezradné a režisér pokračuje ve svém zoufalém pokusu něco natočit, ale opět se to nepovedlo. Mimochodem hudba je tak rušivá a disharmonická, že zabije naprosto cokoli.

 • 25%
  3
  0
  30. 1. 2017
  Had (12336 bodů)

  Jak někde napsala paní režisérka Jitka Němcová - historický blábol :-)
  Když má autor scénáře z nedostatku jiných nápadů zapotřebí akcentovat sexuální orientaci Miloše Havla jako hybatel jeho veškerých aktivit (a kdyby to náhodou někdo nepochopil, dáme tam postelovou scénu), je dost jasno.

 • 50%
  3
  0
  5. 2. 2017
  limeta (4755 bodů)

  Seriálová slepá ulice. Slibný námět dává očekávat fajnovou podívanou, která bude stát na pevných pilířích osudů už nežijící filmové generace tvůrců a herců filmů "pro pamětníky". V úvodu jsem si říkala, že je škoda, že chybí při každé nové postavě v záběru popisek o koho jde, jako tomu bylo v Sedláčkově sérii České století. Přece jen při značném počtu postav se v tom člověk trochu plácá, snad jen vyjma skvěle ztvárněného Vlasty Buriana Vladimírem Javorským. Ale ono je to vlastně jedno. Je to přece jenom "jako". Prý podle scénáristky Brdečkové nešlo o to, ukazovat přesně historická fakta, ale chtěli ukázat osobnosti té doby a emoce. Pak tedy nerozumím, proč se postavy jmenují podle skutečných herců a "hrají" v tehdy natočených filmových titulech. Vypadá, že to je jen proto, aby se skryly chyby a nepřesnosti. Škoda toho "na motivy". Mohl to být skvělý náhled do filmového prostředí těžké doby, ve které vznikly filmy, na které koukáme do dneška.

 • 65%
  0
  0
  28. 11. 2017
  hp24 (2829 bodů)

  Užitečný seriál, který přiblíží rozporuplnost doby a rozhodování známých umělců v období nacistické okupace a krátce po ní. Jen je škoda, že obsazení některých rolí se moc nepovedlo. Zatímco Michal Dlouhý exceluje jako Zdeněk Štěpánek a Vladimír Javorský jako Vlasta Burian, tak Sasa Rasilov jako Oldrich Novy je spatna volba, divak nema sanci uverit, na hrane je i David Novotny v roli Jaroslava Marvana. Velky problem je take imaginarni postava Lili Krallova, ktera asi slouzi jako univerzalni absorber nekolika dilcich pribehu. A zmatene a nelogicke je prolinani s r. 1968, ktere jinak nema moc smysl. - Ale jak jsem uvedl na zacatku, uzitecne dilo, byt trosku promarnena prilezitost. --- P.S.: Dodam, ze asi uz ted chapu, jak muze byt nekdo tak nevychovany a jit si pro statni vyznamenani v mikine..... do historie se tak pan Sedlacek zapsal, i kdyz trapne.

 • 30%
  2
  0
  22. 2. 2017
  lukas (1241 bodů)

  Zatím jsem dal úvodní díl a musím říct, že to je dost nuda. Trochu zmatek s tím vypravěčem z roku 1968, postavami a skoky v čase. Drama se pokouší navodit přepálená hudba. Javorský imituje Buriana. Důležitá dilemata se řeší během pár chvil, čemuž nevěřím, že to tak ve skutečnosti bylo... Radši bych si dal dobrej dokument o postavách a pak diskusi s historiky, pamětníky a podobně.

 • 40%
  0
  0
  4. 3. 2017
  barborasalome (509 bodů)

  Naprosté zklamání. Buď vyprávím skutečné osudy hlavních hrdinů bez příkras a nebo příběh inspirovaný osudy hlavních hrdinů. Ne od všeho trochu. A ještě naprosto nepatřičné zasazení části příběhu do roku 1968.

48 63 ?
jak hlasovat?
 • mims 40%
 • Hazel 25%
 • dav.bal 60%
 • hp24 65%
 • Lenusenak 75%
 • pantak 45%
 • barborasalome 40%
 • bobanekk 75%
 • lukas 30%
 • majki 60%
všechna hodnocení (19)

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 28 v žebříčku uživatele Psisko59
9. místo z 31 v žebříčku uživatele Had