Der geilste Tag (Německo)
« další názvy »
Německo Německo
113 minut

Žánry

:
Drama, Komedie
Motto: Nejlepší mejdan je ten poslední

Obsah

:
Svérázný, upjatý a ambiciózní pianista Andi se potkává s floutkem a pohodářem Bennem a oba zjišťují, že mají jedno společné. Oba třicátníci mají na krku více »« méně

Režie

:
Florian David Fitz

Scénář

:
Florian David Fitz

Herci

:
Matthias Schweighöfer Florian David Fitz Rainer Bock Alexandra Maria Lara Robert Schupp ...
Premiéra: 11. 8. 2016
Distributor: Bontonfilm

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  14. 5. 2017
  Brenan88 (39332 bodů)

  Nejkrásnější den to má prostě těžký,protože má docela silnou konkurenci,která se nabízí ve srovnání. Ať už to je americká 50/50,nebo než si pro nás přijde,nebo německá klasika Klepání na nebeskou bránu. Z těchto všech jmenovaných je prostě Nejkrásnější den nejslabší. Tím nechci říct,že by byl film špatný,tak to určitě není. Jen prostě nedosahuje takových kvalit. Za vše také může docela přepálená délka,kterou dějově prostě tvůrci nedokážou naplnit. Pár zábavných momentů se najde,ale zase né tolik,abych snímek mohl považovat za kvalitní komedii.Hlavní hrdinové ve mě nevzbudili žádné sympatie a o to těžší je s nimi sdílet jejich příhody.

 • 80%
  0
  0
  12. 12. 2017
  martin-mickey-stusak (15371 bodů)

  ´Život je zvláštní: někdy je v maličkostech jasný a jindy je celý neprůhledný.´ Florian David Fitz se zřejmě podíval na starší snímek ´Klepání na nebeskou bránu´ a řekl si, proč takový příběh nepojmout daleko citověji. Sedl si a sepsal scénář dle svých představ mající daleko blíž k realismu. A tak tu máme opět dva mladé lidi se smrtelnou diagnózou, kteří se rozhodli ještě dát svůj život krapet do pořádku pořádně si užít a své čekání na den D urychlit. Příběh skutečně daleko více cílí na city a chování různých lidí u diváka vyvolává roušku nevole, viz Bennova bývalá partnerka a její přístup po té, co se jí Benno svěří se svým neodvratitelným osudem. Samotný konec je už ale přeci jen dosti nadnesený, i když se v podstatě jedná o sen všech takto nemocných. Snímku by daleko více slušel artový styl. Tady se to nese v nadhledu a přesvědčení neukrývající humorné situace a místy i dramatizace. Jedná se tak více o zábavu než o braní osudu dvou lidí zcela vážně, což je škoda.

 • 60%
  0
  0
  4. 8. 2016
  Sheldon (12486 bodů)

  Je pravda, že tolik rakoviny, co má dnešní generace třicátníků tady podle mě ještě nebylo a každý se s tím srovnává jinak. Americká tragikomedie 50/50 byla ovšem mistrovské dílo oproti podobně laděným snímkům. Nejkrásnější den má sice sympatické hlavní hrdiny, dobrý vizuál i řadu zábavných momentů, ale na dvě hodiny je to prostě moc. Scéna s holkama v JARu je výborná, český dabing přinejlepším průměrný a celkový dojem lepší trojka.

 • 70%
  0
  0
  13. 8. 2016
  marie-kolarova (1655 bodů)

  Florian David Fitz zvolil osvědčené schéma dvou protikladných týpků na cestách po exotických končinách, přičemž nemusí mít materiální starosti, jelikož podle všech prognóz se povinnosti splácet dluhy již nedožijí. I přes ty odlišnosti si lidsky velmi sednou, protože pochopitelně jistota velmi blízkého konce je hodně silným pojítkem. Je škoda, že zhruba po polovině film totálně ztratí tempo a banální scény a řeči převažují. Naštěstí pak znovu chytne dech a vzepne se k docela inteligentnímu konci. Potěšitelná je snaha zbytečně nedojímat a citově nevydírat, což se ovšem někdy daří jen za cenu zmiňované povrchnosti. Slušné herecké výkony a nějaký bod navíc za osvětu o narkolepsii.

70 71 ?
jak hlasovat?
 • xjane 75%
 • Kuba Drenko 85%
 • Senn 55%
 • Pas 0%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • filmomaniak 85%
 • LenkaJ38 95%
 • maniak 80%
 • Brenan88 60%
 • Tedy 95%
všechna hodnocení (26)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: