War Dogs (USA)
USA USA
114 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Válečný
Motto: Prachy, korupce i americký sen

Obsah

:
Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli více »« méně

Režie

:
Todd Phillips

Scénář

:
Stephen Chin Todd Phillips Jason Smilovic

Herci

:
Miles Teller Bradley Cooper Ana de Armas Jonah Hill Dan Bilzerian ...
Premiéra: 18. 8. 2016
Distributor: Freeman Entertainment CZ
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  2
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (23261 bodů)

  Skvělý snímek a ještě lepší životní příběh dvou mladíků,kteří využili místečka na trhu a stali se z nich překupníci zbraní. Nedovedl jsem si představit jak to Todd Philips pojme,aby to dokázal barvitě odvyprávět,ale díky humoru to zbytečně nezlehčovat. Výsledek je dobrým mixem vtipu - akce a dramatu ve kterém ani jeden jmenovaný nehraje prim,ale spíše se dobře doplňují.

 • 65%
  0
  0
  10. 2. 2017
  lamps (7557 bodů)

  Kdybych měl rozjet procentovou analýzu všech důležitých formálních prvků, nástřel by vypadal asi nějak takhle: Originalita - 20%; Scénář - 70%; Režie - 70%; Herci - 60%; Soundtrack - 120%, a dál už si výsledek snadno domyslíte. Dá se na to koukat pořád se stejnou radostí, s jakou hledí zarostlý houmles na zbytek sandviče nalezeného v koši, a některé scény jsou vyloženě šmakovní (například zkouška kalašnikova za doprovodu Wish You Were Here), ale tenhle film měl vzniknout před patnácti lety, aby nepůsobil tak mocným dojmem, že všechny jeho klíčové ingredience jsme už mnohokrát okusili někde jinde. Navzdory velké kritice celosvětového zbrojírenství a válečného byznysu jsou War Dogs v prvé i poslední řadě jen dalším filmem o strmém vzestupu a následném pádu dvou ambiciózních mladíků, jejichž vztah navíc není moc podrobně rozebírán a jede se celou dobu víceméně na efekt - narozdíl od takového Obchodníka se smrtí, který vypovídal o svém tématu daleko sevřeněji a koneckonců i formálně zajímavěji.

 • 65%
  0
  0
  1. 9. 2016
  rkotvald (2808 bodů)

  Rozporuplné, pro mě osobně velice. Mám rád filmy podle skutečných událostí, moc se mi líbilo vizuální zpracování a hlavně Hill je i docela přesvědčivý. Jenomže tak nějak mám problém s možná až příliš nataženou stopáží a hlavně nemám rád, když jsou dva kamarádi, kdy se jeden k tomu druhýmu chová jak asshole. Proto 3* (relativně je to 3,5*, ale půlky tu nejsou, že jo)... Musím se taky přiznat, že zařazení do komedií a český název je trochu odrazující, pár dobrejch vtipů tam bylo, ale jinak to bylo čistokrevný drámo. Malé velké plus za roli pro Bradley Coopera, já toho herce nemám rád, ale role mafiána mu sedla, fakt že jo...

 • 85%
  0
  0
  5. 5. 2017
  leafroller (1710 bodů)

  Hle, příběh o chamtivosti. Chápu, že ve 20 člověk nemá tolik rozumu a rozvahy, ale kolik je teda dost? Kolik by bylo dost pro vás? A žene lidi do maléru skutečně chamtivost nebo snad nějaká touha to ostatním nandat? To je jednoznačně hlavní otázkou filmu. Druhé téma je snadnější, ale o to důležitější: americké výdaje na zbrojení. Ve filmu zazní jen velmi kusé informace, ale i z těch lze vyvodit, kolik peněz daňových poplatníků každoročně plyne na účty vojenskoprůmyslového komplexu. A to, přátele, se děje již od druhé světové války. A ruku na srdce, kdo sleduje americkou zahraniční politiku, tomu je jasné, kdo to tam skutečně řídí.

 • 65%
  0
  0
  2. 1. 2017
  Arnarmo (1684 bodů)

  Plus za skutečné události. Příběh je dá se říci zajímavý, ale celou dobu divák nějak tuší, jak to dopadne. Potom tedy vzniká otázka, proč se 114 minut dívat na to, jak dva mladí týpci zbohatli a pak o vše přišli. Navíc, ústřední dvojice (výběr herců) mi je velice nesympatická, takže mi bylo i jedno, jak to s nimi dopadne. Občas ale zaujalo a rozesmálo.

 • 70%
  0
  0
  18. 1. 2017
  Brcolka (787 bodů)

  Opět film na motivy skutečného příběhu. Ale oproti Sullymu tady jde a šlo borcům o peníze pro sebe a ne o to co jejich činnost způsobuje. Pokud si to odmyslím tak to jsou fakt lakeři nebo frajeři. A co se týká představitelů tak Jonah Hill hraje opět Wylí Zanýho a věčně zdrogovanýho týpka kterýmu to pomáhá asi myslet

 • 65%
  0
  0
  8. 5. 2017
  Punisher (783 bodů)

  Rozhodně zajímavej film. Ne že bych ho musel vidět znovu, ale rozhodě stojí za shlédnutí, už za to, že je dle skutečné události. Ačkoli člověk tuší, kam osud dvou týpků povede, neustále čeká, až do jak velkýho p*****u zaletěj..Film rozhodně drží Jonah Hill, ačkoli je dost nesympatickou postavou, ztvárňuje jí perfektně.

71 63 ?
 • Votag 85%
 • stana-ryska 80%
 • headhunter 70%
 • katik.m 55%
 • Punisher 65%
 • leafroller 85%
 • Tino 65%
 • Markykucerka 80%
 • Tedy 95%
 • Brenan88 80%
všechna hodnocení (43)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: