A Monster Calls (USA)
Velká Británie Velká Británie
Španělsko Španělsko
USA USA
108 minut

Žánry

:
Drama, Fantasy, Adaptace knižní
Motto: Příběhy jsou divoké bytosti

Obsah

:
Adaptace fantasy povídky Patricka Nesse. Příběh o velké odvaze malého kluka, který se postavil svému největšímu strachu. Třináctiletému Conorovi se do více »« méně

Režie

:
J.A. Bayona

Scénář

:
Patrick Ness

Herci

:
Lewis MacDougall Sigourney Weaver Felicity Jones Toby Kebbell Ben Moor ...
Premiéra: 30. 3. 2017
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Volání netvora: Příběh života. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Volání netvora: Příběh života myslíte! K 4. prosinci 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27301 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  18. 7. 2017
  Brenan88 (41128 bodů)

  Volání netvora je velmi krásnou pohádkou o jednom smutném chlapci. Film nabízí spoustu originality a zajímavých scén. Nejsilnější stránkou jsou doprovodné animace při vyprávění příběhu. Jen těžko bych filmu mohl něco vytknout. Herci byli dokonalí a krásně mi zpříjemnili tento výborný snímek. Bylo hodně smutné,ale život taky není vždy veselí.

 • 70%
  0
  0
  2. 11. 2019
  Sheldon (15949 bodů)

  Hodně netypický film, který jsem zhlédl díky vysokým hodnocením na imdb.com. Leč se úplně s většinovým vkusem nesejdu. Film je to velice smutný o hodně smutných věcech a ani jeho celkové vyznění ve mě nevzbudilo naději, ale bylo jako přetažení prknem po zádech. Je tam řada vizuálních nápadů, skvělí herci, ale podruhé už nemusím.

 • 70%
  1
  0
  18. 4. 2017
  lamps (14270 bodů)

  Milá pohádka o nemilých věcech. Části fungují takřka na jedničku a při animovaných sekvencích jsem se doslova tetelil blahem nad nekonečnou vizuální a emocionální kreativitou, ale jako celek je vyprávění poměrně těžkopádné, vykalkulované směrem k nepříliš výrazné a nedostatečně zastřešující pointě. Obr Dobr byl pro děti a neměl žádné výraznější sdělovací ambice, Monster Calls nemá jasnou cílovku a své hluboké sdělení podává sice působivě, ale přece ne tak, aby ho děti plně pobraly a dospělí o něm pár minut po skončení ještě přemýšleli.

 • 75%
  0
  0
  22. 11. 2020
  Jana Květoňová (5665 bodů)

  Špatný film to rozhodně není, ale ten americký styl je tam poměrně dost výrazný. Pro mě bylo o to horší tento film celý vydržet, že mému synovi bylo přesně také třináct let, když babička zemřela na rakovinu. Někdy jsem ho v tom klučíkovi přímo viděla. Nicméně slza mi nakonec neukápla, i když se přiznám, že jsem ji měla na krajíčku. Najednou mi totiž přišlo, že je té dojemnosti až příliš a že se v ní všichni přímo "rochní". Jinak netvor mi připomínal filmy Jana Švankmajera, např. o Otesánkovi. Ale co to píšete v obsahu? Že se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane pak na všechno sám?!! Sledovala jsem to bedlivě, čekala jsem, jestli se třeba v Los Angeles neskamarádí se svou nevlastní sestřičkou, ale to se nestalo. Já tam tedy opravdu žádnou kamarádku nezaznamenala. A ty příběhy toho stromu, jak on mu ten hošík řekl, že jim nerozumí, no, to nebyl sám. :-)

 • 70%
  2
  0
  20. 3. 2017
  rkotvald (3153 bodů)

  Stejně dechberoucí jako předloha jen s tím rozdílem, že ve filmu tomu pozměněný závěr (nebo spíše prodloužený) dal trochu jinou pointu. Což ale neni vůbec na škodu, naopak. Herci, atmosféra, hudba, režie - všechno jak má být. (Spoiler alert... ) A paradoxně nejsilnější scéna nepřijde ani ve chvíli, kdyby to člověk čekal (poslední opravdový rozhovor Connora s matkou), nebo kdy mu to film říká (poslední scéna Connora s matkou), ale ve scéně v autě, kdy babička mluví s Connorem a člověk si uvědomí, co přijde a co nelze zastavit. Nebudu lhát... stejně jako u knížky mi ukápla slza a nehodlám se za to nijak stydět.

 • 75%
  1
  0
  31. 3. 2017
  marie-kolarova (2120 bodů)

  Silné myšlenky až příliš silné na kluka, který není dítětem ani mužem. Zcela adekvátní a pochopitelný je jeho vnitřní boj mezi tím, že nechce ztratit mámu a nedokáže se vyrovnat s tím, že není šance na záchranu. Období, kdy ho ona utěšuje a on tuší, že říká slova, kterým sama nevěří. Bojí se svých myšlenek a vyčítá si je. Jak kruté je přiznat si pravdu. Dokonale by stačila tato rovina včetně jeho naštvání a demolování bytu babičky, s kterou se vážně nemusí. Další myšlenky, které mu valí oživlý strom, jsou nad rámec této roviny a zbytečně zatěžují základní linii.

 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1881 bodů)

  Dobrodružná fantasy? Ani náhodou! Jedná se o vcelku smutné drama, které se, navzdory názvu a prvnímu dojmu, potýká s realitou života a lidských pocitů. Byť se může zdát, že se zde divák dočká nějaké nadpřirozené podívané, ve skutečnosti ho čeká dost realistický snímek, ve kterém ony fantasy prvky slouží pouze jako taková pomocná šablona pro hlavního dětskýho protagonistu, který zde byl btw vynikající. Někomu to může připomínat del Torův Faunův labyrint, přičemž by vlastně nebyl daleko od pravdy. Kdyby se film někdy tolik netáhl a ještě víc by přitlačil s emocemi na pilu (stupeň patosu je zde totiž naštěstí malý), jednalo by se o skvělou podívanou. Pokud nemáte rádi fantasy, za prvé si mě smažte z přátel a za druhé tomu určitě šanci dejte, nedávejte na první pohled.

 • 80%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (578 bodů)

  Citová vydíračka, která musí chytit za srdce každého, kdo ho nemá úplně z ledu. Super herecký výkon malého chlapce, ostatní jen na dokres (tím ale nechci snížit jejich kvalitu). Strom jako pojítko reality a lidského podvědomí bylo velice hezké (a na úplném konci je to fakt suprově začleněno do příběhu). Moc se mi líbily kreslené příběhy jako vsuvka. Je pravda, že chvílema to vedlo všechno jenom ke vzteku, což by mohlo být rozšířeno o nějakou další emoci na vyvážení, ale i tak skvělá práce. Menším dětem vůbec nemá cenu to pouštět, já sám bych se na tohle před pár měsíci nepodíval (kdo mě zná, tak určitě tuší proč). Co se týče technického zpracování a hudby, tady když budu puntičkář, by šlo něco zlepšit.

 • 90%
  2
  0
  22. 4. 2017
  Vildolf (567 bodů)

  velmi zajímavý film moc se mi líbil

71 69 ?
jak hlasovat?
 • xjane 75%
 • Jana Květoňová 75%
 • Sandrastekla 45%
 • Sheldon 70%
 • Vurhor 75%
 • panbubo 70%
 • Lukyn123 95%
 • Jan Hans 65%
 • Had 65%
 • wodmint 55%
všechna hodnocení (43)

V žebříčcích uživatelů