The Shallows (USA)
« další názvy »
USA USA
86 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Thriller
Motto: Den na pláži přímo k sežrání

Obsah

:
V napínavém thrilleru Mělčiny se Nancy (Blake Lively) vydává osamoceně surfovat na odlehlé pláži. V průběhu surfování je napadena velkým bílým žralokem více »« méně

Režie

:
Jaume Collet-Serra

Scénář

:
Anthony Jaswinski

Herci

:
Blake Lively Óscar Jaenada Brett Cullen Sedona Legge Janelle Bailey ...
Premiéra: 11. 8. 2016
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Mělčiny. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Mělčiny myslíte! K 13. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28097 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Mělčiny


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  20. 7. 2017
  Brenan88 (45573 bodů)

  Mělčiny jsou hodně solidním survival thrillerem kde kráska v nesnázích bojuje se žralokem. Pokud od filmu nebudete čekat novodobé Čelisti,tak budete velmi spokojení. Film nabízí pár hodně solidních scén,které si pohrají s vaší nervovou soustavou. Blake Lively byla skvělá volba do hlavní role,protože je velmi HOT a dobře se na ní dívá. Celý film,tak v pohodě utáhne i sama - což značí její velký herecký talent.

 • 70%
  0
  0
  24. 3. 2020
  Pete69 (20657 bodů)

  Toto je jiné než Čelisti a přesto dobré, trošku více si pohrát se systémem díky kterému dívka přežije a je to pecka. Žralok sám o sobě tomu samozřejmě dodává hutnou atmosféru a je to napínavé, jako kšandy. Moc pěkná podívaná bez hektolitrů krve.. 70%

 • 80%
  0
  0
  15. 8. 2016
  Sheldon (16022 bodů)

  Velmi solidní žánrový letní film, který má vynikající kameru, skvělý soundtrack Marca Beltramiho (Žena v černém, Světová válka Z, Proroctví), který odolal a nepouštěl se do žádných motivů, kde by snad jen náznakem připomínal slavnou melodii z Čelistí a jeho vlastní cesta se mi líbila a hodně bavila. Na Blake Lively (Město, Věčně mladá) se velmi příjemně kouká a kromě toho, že to je krásná žena je to i zatraceně dobrá herečka a po tomhle filmu i opravdová filmová hvězda, takže uvidíme, v čem jí uvidíme příště.

 • 70%
  2
  0
  29. 7. 2016
  lamps (14886 bodů)

  Když obyčejný smrtelník narazí při surfování na očividně nas*aného a značně narostlého bílého žraloka s plnou zubní výbavou, má to okamžitě spočítané. Když ale takový žralok narazí na Američanku Blake Lively, která si umí mistrně zašít tržnou ránu vlastním náramkem a je bojovnice po zesnulé mamince, máme tady náhle zcela otevřenou a poměrně dynamickou bitvu o přežití. Ale jak mě zpočátku ten dosti filmový příběh bavil a Serra mě opakovaně uspokojoval rychlým, ale přehledným střihem, solidním tempem a hodně ikonickými záběry na polonahé tělo krásné Blake, postupně se ta vyčerpaná námětová studánka začala negativně projevovat a vše dospělo do pravda strhujícího, avšak silně přemrštěného finále, které tomu v Čelistech nesahá ani po konec zadní ploutve. Doma u televize velká pohodička i díky Beltramiho nenápadnému (a v závěru skvěle gradovanému) soundtracku, do kina bych ale něco místy tak okatě digitálního radši nepouštěl...

 • 65%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Jako náhražka Čelistí dobrý. Zajímavý film.

 • 70%
  0
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (3159 bodů)

  Po Čelistech a Útoku z hlubin patrně jediný žraločí thriller (btw Marigoldovo přirovnání ke Gravitaci je také velmi trefné), který má smysl vidět, i pokud těmto zvířecím survivalům jinak zrovna neholdujete. Moře nádherných "ostrovních" záběrů, sympatická sexy kost v hlavní roli a pár brilantních lekaček a napínavých momentů. Chutná letní jednohubka.

 • 75%
  2
  0
  10. 8. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  O-M-G. Film, který není sice nijak oslnivý po stránce příběhu, ale moc se mi líbila kamera a hlavně dívka, která se před kamerou nakrucovala. Ale film krásně odsýpá až k povedenému konci i díky dobrému střihu. Do budoucna bych věřil tomu, že se to zařadí do balíčku s Čelistma.

 • 65%
  2
  0
  9. 12. 2016
  Arnarmo (1720 bodů)

  Velice slibný začátek a i vlastně prostředek filmu. Žralok se objevil až po dvaceti minutách. Zpomalé záběry mě lehce štvaly, ale po čase jsem si na ně zvykl, i když jich bylo neskutečně mnoho. Občas lehce předvídatelné a velice nereálné. Finále bylo úsměvné. Blake je prostě neohrožená a poradí si se vším. Zas na druhou stranu, žralok byl dobře udělaný a objevoval se velice často, než jak je zvykem u jiných filmů tohoto typu. Průměr, který na poprvé může zaumout.

 • 70%
  0
  0
  19. 2. 2017
  salisbury (1100 bodů)

  Žraločí delikatesní jednohubka v podobě svůdné Blake Lively si na Mělčinách užila plno hrůzostrašné zábavy při hraní s hřbetní ploutví ozubeného mořského patvorečka. Film to není vyloženě špatný, pokud nebudete brát v potaz to, co je možné a co nikoliv. Občas jsem byl trošku na pochybách, zda Supermanka je toho všeho v rámci normální ženskosti schopna, ale díky tomu, že film není nikterak dlouhý a uběhl rychleji než Bolt svojí stovku, tak nemohu říct, že bych si to v rámci těchto okolností neužil.

 • 50%
  1
  0
  23. 8. 2016
  Lukreczia (783 bodů)

  Za mě komerční cirkus. Některé scény dost přitažené za vlasy, hodně slabý scénář. Pro mě i dost nepříjemná kamera na souši. Velmi blízké záběry až nepřirozené pro oči (např. v autě nebo na pláži, když si připravuje výstroj). Ať žijou Čelisti, nesahá jim to ani po kotníky.

  • krásné záběry moře a surfování
  • scénář, kamera
 • 95%
  1
  0
  13. 9. 2016
  Květka (711 bodů)

  Tento film se mi hrozně moc líbil. Zpočátku jsem se bála, že to bude o ničem a podobně, jenže jsem se mýlila! Herečka Blake Lively se na tuto roli hodila skvěle. :) Nepovažovala bych to asi za takový ten horor, kde máte strach, jestli další scéna nebude ta "lekací", ale každopádně to bylo napínavé a poutavé. Určitě doporučuji!

 • 85%
  1
  0
  14. 8. 2016
  mondak (677 bodů)

  Podle první ukázky jsem si myslel, že to bude nějaká napodobenina filmu Čelisti, ale mýlil jsem se!! Velice mě to překvapilo, jak to mělo nápad i jednoduchost, která podtrhovala výtečná hudba Marca Beltramiho vč. skvělých písní...jak se říká, v jednoduchosti je síla, tudíž dávám 85% :)

 • 65%
  0
  0
  6. 11. 2016
  mikewin (569 bodů)

  Rád jezdím k moři a žraloky tam nemusím. Ve filmu to je už dost ohrané a dělají se z nich úskočná a vypočítavá monstra číhající na Vás a čekající jen na Vaši chybičku -je to skoro jako kreslený film Hledá se Nemo. Asi nejvíc potěšila v hlavní roli Blake Lively, která mě zaujala už ve filmu Věčně mladá. Jinak Oscara za vedlejší roli racek s vykloubeným křídlem a jeho čekání na odvážnou doktorku - fakt pobavilo.

 • 70%
  0
  0
  10. 8. 2016
  marvan (547 bodů)

  Hezká příroda, hezká herečka, žraloka bych potkat nechtěla, v kině mi tento zážitek na plátně stačí...

 • 65%
  0
  0
  6. 11. 2016
  hofmi (532 bodů)

  The Shallows je asi prima film na léto buď před dovolenou, nebo raději přímo na dovolené u moře. Co si přát víc, než kamarádského žraloka, který, když ho naštve tím, že se přiblížíte k jeho velrybě, Vás bude bude pronáslevat a klidně kvůli tomu seřere i celou signalizační bóji :) zkrátka dovolené u moře zdar.

 • 80%
  0
  0
  19. 9. 2016
  Kamil3 (527 bodů)

  Ukázka jak i z mála jde udělat velký film .Logiku nechme stranou je to film.Limitovaná lokace ,která byla použita na maximum .Záběry na krajinu střídají záběry na rozbouřenou hladinu vody,na vlny a to vše ze záběrů i pod vodou.Jde o jednoduchou a přesto napínající podívanou a samotný závěr vymačkává tu poslední štávu v podobě pořádné akce,kterou celý film vrcholí.Blake Lively byla uvěřitelná a opravdu se své role skvěle ujala za mě 80 procent

 • 70%
  0
  0
  31. 8. 2016
  Milena107 (505 bodů)

  Dobře obsazený film hlavní hrdinkou, který se na prázdninový čas docela hodí. Jinak, kdo měl strach již u Čelistí, tak si zase připomene žraločí strašení, které pro slabé jedince asi není. Jistě stojí pro některé ke zhlédnutí, ale mám dojem, že stačí pouze jednou.

 • 75%
  0
  0
  12. 12. 2016
  patrick-sarin (438 bodů)

  Film na který jsem se těšil poměrně dlouhou dubu mě rozhodně nezklamal. Nádherná příroda,krásná Blake,dobře udělané záběry se žralokem,parádní spád a skvělé napětí. Na vítku...snad jen závěr boje o přežití. Film na který se rozhodně podívám ještě jednou.

 • 70%
  0
  0
  30. 8. 2016
  TerkaCZ (353 bodů)

  Velice povedený film, který nepotřebuje silný děj. Oceňuji schopnou práci s kamerou. Blake Lively je jedna z mých nejoblíbenějších hereček a její herecké schopnosti (a postavu) jsem vžždy obdivovala - mužská část sledujících se jistě bude kochat pohledem na ni. A jaká to je bojovnice panečku! Nechybí napětí, krev a surfování.

 • 60%
  0
  0
  13. 7. 2017
  bLaCk0uT (327 bodů)

  Veril som tomu, že mi to sadne, a sadlo. Mínusom boli pre mňa len pasáže, v ktorej sa hlavná hrdinka dosť vykecávala, ale v konečnom dôsledku ma ten film dokázal pohltiť až natoľko, že som držal palce aj niekomu takému ako bola tá úbohá čajka s vykĺbeným krídlom. Žralok vydarený, chválim aj scény s medúzami. Dokonca ma raz myklo. A samozrejme pekná blondínečka mala moje sympatie od samého začiatku. "The Reef" u mňa síce neprekonaný a asi ani tak skoro nebude, no napriek tomu jeden z tohtoročných topov. Za kameru 100%.

 • 60%
  0
  0
  13. 7. 2017
  Pepazdepa (269 bodů)

  Efektní, audiovizuálně našlapaná a co do gradace všech klíčových momentů téměř dokonale vysoustružená thrillerová práce. Blake si bez zakopnutí uhraje všechny polohy a když právě vylézá na prkno / velrybu / skálu jen pár desítek centimetrů od žraločích čelistí, myslel jsem, že mi opěradla v kině zůstanou v ruce. Proto je škoda, že se ve finále neustoupí od očekávané přepálenosti a je nutné se rozloučit se vší parádou, která je tady spíš k smíchu. O ty žánrové mantinely, které Serra chvíli zkoušel šikovně vymetat, se tak Mělčiny na samém konci zbytečně omlátí.

 • 75%
  1
  0
  10. 12. 2016
  Anni (240 bodů)

  Nadsazený, ale příjemně chytlavý letní film, ideální před dovolenou u moře :) Blake Lively se snažila a lehkovážnou trpící a bojující surfařku zvládla poměrně se ctí. Fajn je i střídání dne a noci v souvislosti s barevnostním působením filmu, naopak spíš legračně působila scéna kdy Blake mává na návštěvníka pláže a následná jatka.

 • 75%
  0
  0
  10. 8. 2016
  kapibara (198 bodů)

  Blake Lively miluju už od dob GG a na film jsem se proto hodně těšila. Nečekala jsem ovšem žádný velkofilm a také jsem ho nedostala. Přesto se jedná o fajn film na delší večery a já si ho pustím spíše než třeba Čelisti, i když příběhem jsou to filmy nesrovnatelné. Přesto Shallows odsýpají a na nádhernou Blake se krásně kouká.

 • 50%
  0
  0
  20. 8. 2016
  pejtanek (155 bodů)

  Film je neuvěřitelný splácanec, půlka se mi líbila, měla švih a byla uvěřitelná, věrohodná, posléze ale se někdo zbláznil a začal se žralokem kouzlit moc a film spadl do béček, velké zklamání. Nádherná kamera, exteriéry (pláž, voda) paráda, a pak trapný konec.:((((

 • 85%
  0
  0
  10. 8. 2016
  Gvendolina (149 bodů)

  Nemůžu si pomoct, ale ten film se mi líbil. A ne málo. Jasně, má to svoje mouchy (třeba jak hlavní hrdince perfektně drží plavky, její práh bolesti nezná hranic nebo ty roztomilosti s přílivem a odlivem)... Ale jinak to má hodně strhující děj, skvělý výběr lokace, střih... takže si to ještě zopáknu v kině na velkém plátně ;)...

 • 20%
  0
  0
  14. 2. 2017
  maroo77 (96 bodů)

  Čekal jsem lepší ani jsem se moc nebál

 • 95%
  0
  0
  13. 7. 2017
  ynnek (93 bodů)

  Film, ve kterým je hlavní hrdinka na téměř každém záběru. Nejdřív se mi zdá spíš nesympatická, ale jakmile dojde na setkání se žralokem, musela jsem jí začít fandit. A úplně nejvíc se mi líbil její kamarád racek. Žralok byl v některých scénách hodně děsivý, takže tenhle film mě rozhodně vtáhnul, i svým tempem.

 • 80%
  0
  0
  24. 9. 2016
  roman-hary (26 bodů)

  vyborny a napinavy film.

 • 85%
  0
  0
  21. 11. 2016
  aneta-ponizilova (21 bodů)

  Natož, že jsem na filmu byla asi tři dny po premiéře, lidí tam moc teda nebylo. Čekala jsem, že jich tam bude více Každopádně filmy jako Čelisti nebo Žraločí tornádo nemusím. Viděla jsem je, ale že bych se ně koukala vícekrát do života to asi ne. Ale na tenhle bych se mohla koukat i třikrát do roka. Čekala jsem, že to bude nuda a jenom samí žraloci a ono to bylo více než zajímavé. Kvalitní film.

Hodnocení a recenze Mělčiny

71 60 ?
jak hlasovat?
 • dominik11 55%
 • Vítek1 80%
 • Mikik4444 100%
 • Mrykodaj 75%
 • xjane 65%
 • jakub-fabry 100%
 • Deacon Frost 100%
 • jaroslav-nemec 100%
 • lukes-houmr-bures 90%
 • Pete69 70%
všechna hodnocení (123)

V žebříčcích uživatelů