Blue Shadows (USA)
« další názvy »
Česko Česko
70 minut

Žánry

:
Drama, Krimi

Obsah

:
Čtyřdílná minisérie Modré stíny navazuje na trilogii Případ pro exorcistu. Vyšetřovatelé se tentokrát dostanou k případu zastřeleného docenta. Toho jednoho více »« méně

Režie

:
Viktor Tauš

Scénář

:
Petr Jarchovský

Herci

:
Klára Melíšková Stanislav Majer Miroslav Krobot Tereza Ramba David Novotný ...
Jste na stránce miniseriálu Modré stíny. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou miniseriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily miniseriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o miniseriálu Modré stíny myslíte! K 7. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28234 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Modré stíny


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 10%
  0
  2
  21. 6. 2017
  Pas (6214 bodů)

  Modré špíny. Celá řada událostí našich dějin za posledních 25 let je zobrazena konáním party kolem "modrého ptáka" .Sdružením bezskrupolozních tvorů ,veksláků , intrikánů nebo obyčejnýh zločinců kteří účelově vytvořili politickou stranu , která měla a má krýt jejich kriminální činnost.O tom jak pantáta zakladatel povídal, že nezná špinavé peníze nebo je potřeba na chvíli "zhasnout" zde psát dál nehodlám, ovšem zmínit toto v kontextu třídílné minisérie je potřeba. S ohledem na mnoho dalších událostí, kterých jsme byli v naší zemi svědky , nevěřím ani na okamžik, že hlavní producent celého snímku prozřel a sevíruje nám příběh , který ilustruje dění v časech dřívějších. Veřejnoprávní instituce jen plní další "zakázku" stejně tak jako policajti a další instituce. Samotný příběh je spíš novinářskou kauzou než krimi dramatem ,postavený na podezřeních o nekalých praktikách nejen na univerzitě.Způsob vyšetřování pak zase ukázkou jak udělat nudnou story oblečenou do hávu dávno zašlé aktraktivity i aktuálnosti.Přesah je však zjevný.Čechoslovakismus nevymřel. Martin Huba v roli kvestora musí být Slovák i kdyby čert na koze jel i když hraje Čecha.Pochopit proč jsou neustále tyto snahy vyvíjeny je asi tím skutečným dramatem který je uveden v rámci zařazení snímku do žánru.Nic proti vesměs velmi kvalitním slovenským hercům, jen to dlouhodobě dělá dojem :dneska my tobě , zítra ty nám.Česká televize má evidentně pokyn rozvíjet toto Perpetuum mobile nejen co se týká obsazení ale především ve vazbách kdo a co bude točit(za kolik) Každý projekt se určitě nepovede i jinde , ovšem té účelovosti a nevyvozování závěrů je na straně hlavního producenta až příliš. Dokud však bude v jejím čele "modrý svazák" nečekám změnu. Snímek jako takový odpadový není ale jeho zpracování , herecké výkony a především přesvícená expozice jsou nad rámec toho co jsme my , koncesionáři , za to zaplatili.

 • 75%
  0
  0
  22. 7. 2016
  limeta (5038 bodů)

  Koukat se na to dalo, u mě zařazeno do kategorie "něco k žehlení"

Hodnocení a recenze Modré stíny

64 65 ?
jak hlasovat?
 • Psychotronix 90%
 • mims 80%
 • Meky 65%
 • xjane 65%
 • Rabadi 55%
 • PRINC180 50%
 • Psisko59 80%
 • Had 75%
 • Nikipi 75%
 • Pas 10%
všechna hodnocení (13)

V žebříčcích uživatelů

31. místo z 39 v žebříčku uživatele Had
129. místo z 134 v žebříčku uživatele Psisko59