Česká republika Česká republika
96 minut

Žánry

:
Dokumentární

Obsah

:
Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici. Posádky dvou žlutých trabantů, polského Fiatu neboli více »« méně

Režie

:
Dan Přibáň

Scénář

:
Dan Přibáň
Premiéra: 17. 3. 2016
Distributor: Aerofilms

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  29. 3. 2016
  Ombak_Penari (2752 bodů)

  Přeci jen bych řekl, že tohle je trochu slabší kousek proti předchozí Jižní Americe a především Africe. Tahle cesta musela být fakt extra náročná a podle toho šla také sranda trochu stranou. Navíc film působí poněkud zkratkovitě, třeba úvod byl odbytý velmi rychle a celkově se moc nedozvíme ani o účastnících výpravy a zůstanou pro diváka poněkud plochými postavami. Je to dáno jistě množstvím materiálu a opravdu hodně se těším na seriál, kde bude na vše dost prostoru. Stejně tomu bylo i u Jižní Ameriky, tam byl také seriál lepší než film. Ale i tak musím říct, že mě to nezaujalo tolik jako krásně provedená Afrika, která žádný seriál neměla a přesto to bylo napínavé od začátku až do konce.

 • 85%
  0
  0
  19. 3. 2016
  marie-kolarova (1943 bodů)

  Přibáň sestavil z kvanta natočeného materiálu pohodový film blížící se zábavné hrané road movie. Nezasypává diváka množstvím památek a přírodních zajímavostí, dostatek prostoru věnuje jednotlivých členům výpravy a jejich vzájemným vztahům. Vyhýbá se konfliktním situacím, a pokud se něco pokazí, referuje o jejich problémech dosti zdrženlivě. Měsíce společně stráveného času musely vést k ponorkovým konfliktům. Nevyhnuly se ani Danovi a Dominice, která během cesty vyhlásila, že si chce dát pauzu ve vztahu.Trabanti jsou mile zábavní a ukazují, že pár praštěných nadšenců může pobavit diváka pobavit víc, než leckterá křečovitě přihlouplá komedie točená profesionály.

 • 80%
  0
  0
  2. 12. 2016
  davsuch (1027 bodů)

  Sice jsem neviděl jiné dobrodružné cesty s trabanty, ale tohle mi přišlo na první podle nudné, ale postupem času jsme si k tomu vypěstoval větší a větší zaujetí. Je ale pravda, že tento film je jen o tom, že trabanty někam jedou a prostě než tam dojedou. Na druhou stranu je to taková alegorie cesty životem a vyprávění o tom jak dosáhnout či nedosáhnout vytyčených cílů.

 • 85%
  0
  0
  7. 4. 2016
  Kick077 (594 bodů)

  Největší obdiv patří asi tomu, kdo dokázal z tak obrovského množství hodin (které určitě během cesty natočili) udělat jenom hodinu a půl dlouhý film. Doufám, že bude i seriál. Jinak záběry hezký, časosběry na noční oblohu byly parádní, i když celkově bych možná zvolil míň záběrů na oblohu a nechal nějaký prostor popisu průběhu cesty. Když to přeženu, tak v průběhu filmu není poznat, jestli se to všechno stalo během jednoho týdne, nebo několika měsíců. Stejně tak není moc poznat, kde zrovna na mapě se výprava v dané části filmu nachází. To bylo v předchozích dílech z Afriky a Jižní Ameriky pojaté líp. Nicméně i tak se na film dívá dobře a jsem rád, že vůbec něco takového vzniklo.

 • 70%
  0
  0
  26. 10. 2016
  Kamil3 (524 bodů)

  Ve srovnání s Jižní Amerikou slabší ..Seriál ,to je ovšem už zase jiná třída .Film se moc nepodařil poskládat do 90 minutové formy a je to víc o vztahu mezi lidmi na cestě a na ostatní se tak nějak zapomnělo ..Proto za mě 70 procent

 • 70%
  0
  0
  9. 6. 2016
  marvan (522 bodů)

  Líbilo, nikdy bych se na takovou cestu nevydala, o to lépe zhlédnout film v pohodlí kina. Zejména když nejlepší je to nakonec v Bánske Bystrici, jak říká jeden z aktérů cesty.Obe holky odvážné, že se vydaly na takovou cestu, včetně jízdy na motorce, a vůbec neustále pády všech, prestrelene možnosti často.

 • 85%
  0
  0
  7. 4. 2016
  sisisi (439 bodů)

  Naprosto super, spousta vtipných momentů. Dokázali, že když se opravdu chce, tak všechno jde. Nesmírně obdivuju za odhodlání a výběr takové nezpevněné cesty :)

 • 85%
  0
  0
  11. 8. 2016
  Markovel (250 bodů)

  Dokumentární film Dana Přibáně o jeho výpravě trabanty skrz Austrálii a Indonésii. Je to dokumentace cesty, která trvala necelý půl roku. Za dobu natáčení se tedy stalo vážně hodně a tvůrci měli stovky hodin materiálu. Je vidět, že v tomhle díle neměli dostatečnou stopáž na to aby to celý zmapovali a museli vyprávět občas zkratkovitě. To ale je na úkor filmovému zážitku a je to díky tomu horší než film z Jižní Ameriky. Tohle ale nejspíš napraví chystaný seriál. Díky tomu ale film působí jen jako velice dlouhá upoutávka na seriál, který nejspíše opraví ty problémy, které jsou s touhle kratší formou příběhu

82 79 ?
jak hlasovat?
 • ballrog 85%
 • Martin Suk 100%
 • Filmokolik 70%
 • Had 80%
 • semula 85%
 • fesoj1 95%
 • Elizabett 80%
 • karolina-klimsova 75%
 • Virgilia 100%
 • zdenomatrix 80%
všechna hodnocení (31)
Sdílet tuto stránku: