Spotlight (USA)
USA USA
128 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Thriller, Životopisný
Motto: Ponořte se do světa lží

Obsah

:
Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams a Liev Schreiber v hlavních rolích skutečného příběhu, ve kterém reportéři amerického deníku The Boston více »« méně

Režie

:
Tom McCarthy

Scénář

:
Josh Singer Tom McCarthy

Herci

:
Mark Ruffalo Michael Keaton Rachel McAdams Liev Schreiber John Slattery ...
Premiéra: 7. 4. 2016
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  19. 11. 2017
  Brenan88 (39329 bodů)

  Nějak takto by měly vypadat vítězové Oscarového klání. Precizně natočené,kvalitní a hlavně pravdivý příběh ve kterém je dostatek kontroverze a vynikající herecké výkony. Já to tomuto malému snímku hrozně přál,aby vyhrál a jsem rád,že se mu to i podařilo.

 • 90%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (12378 bodů)

  Nevím, co chtít víc. Mistrovsky napsaný a suverénně zrežírovaný aktuální příběh, který ani na okamžik nevybočuje z nastoleného vyprávěcího tempa a nezasvěcenému konzumentovi předloží svůj šokující obsah natolik autentickou a strhující formou, že má okamžitě chuť dát se na investigativní novinařinu a jako vedlejšák střílet po nocích nadržené kněze do bolestivých sexuálních partií. Plus skvělé ústřední postavy, jejichž charakter je sice (správně) načrtnut jen okrajově v rámci procesu vyšetřování, ale jejich sympatické herecké představitele bych klidně vydržel sledovat ještě o dvě hodinky déle, až k chlípným branám zdánlivě nedotknutelného Vatikánu...

 • 70%
  0
  0
  2. 8. 2016
  limeta (3824 bodů)

  Je to strašně moc ukecaný. Atraktivní novinářské prostředí, přitažlivý skutečný příběh, dobré obsazení a přesto se nemůžu zbavit dojmu dokumentárního filmu. Celkově mě nenadchl, popravdě jsem to do konce vydržela jen ze zvědavosti po udělených Oscarech.

 • 85%
  0
  1
  2. 3. 2016
  rkotvald (3062 bodů)

  Moc jsem nedoufal, že by mohl Spootlight být můj šálek kávy. Mýlil jsem se, protože téma je hodně zajímavé a diváka nenechá chladným. Práce novinářů a jejich zapálenost do případu je neuvěřitelná a skvěle to doplňují herecké výkony. Můj názor na církev je odjakživa NEGATIVNÍ a tohle je jen další příběh, který si zapamatuji. Až mi někdo bude zase vyprávět o bohu, jak církev je užitečná a jsou tam jen hodní lidé. Věřím, že i v této době by se našlo takové špíny na tu pakáž, že by se věřící ještě divili. Ke Spootlight bych dodal už jen poslední věc a to je hudba. Hudba složil Howard Shore a i díky tomu vše funguje do posledního detailu. Vadí mi trochu utahaný děj, ale to je tím, že nejsem zvyklý na takový typ filmu

 • 70%
  0
  0
  28. 4. 2016
  stantheman (2288 bodů)

  Dobrý snímek...ale mnoho povyku pro téměř nic...žeby Oscar ??? no nevím. Profesionálně určitě dotažený a to je vše . Určitě zajímavé a horké téma ale žeby nějak zasáhl do dějin kinematografie ??...silně pochybuji

 • 50%
  1
  0
  6. 9. 2018
  Eliška Jana (2020 bodů)

  Moc zajímavé téma, navíc podle skutečné události, natočené jako reportáž. Jeden má pocit, jako by tam přímo byl. Mark Ruffalo herecky skvostný, snad jen mi chyběl český dabing (možná už je). Málo akce a mnoho řečí člověka přesto jen těžko udrží až do konce filmu.

 • 80%
  0
  0
  8. 4. 2016
  marie-kolarova (1654 bodů)

  Civilní až dokumentaristický přístup a výsledek je tudíž působivější než u dramatu, z kterého odkapává, jak moc chce režisér dosáhnout maxima efektivního výsledku. Spotlight je též poctou klasické investigativní žurnalistice. Zjištění, že reportéři chtějí odhalit skutečný systém fungování struktur, a nikoliv ulovit rádoby senzaci, která zapadne dřív než dnešní slunce, je příjemně osvěžující.
  Spotlight nestrhává hloubkou emocí, ale přesvědčuje diváka svým klidným a profesionálním přístupem. Výrazně boduje promyšlený scénář. Přes dvouhodinovou stopáž vůbec nenudí, za což můžou především velmi solidně napsané dialogy.

 • 75%
  0
  0
  9. 4. 2016
  Fxxx (1122 bodů)

  Film s velmi zajímavým příběhem, místama ale natahovaný a nezáživný, konec mi přišel nedotažený

 • 100%
  0
  1
  28. 4. 2016
  salisbury (989 bodů)

  Světelný kužel si pod taktovkou novinařiny posvítil na zneužívání dětí církevními hodnostáři, kteří své ovečky pasou víc než je zdrávo. Silné téma inspirované skutečnou událostí je svou smutnou temnotou stále přítomno a obávám se i říct, že není doposud vymýceno. Církev chrání svou hříchem pošpiněnou sutanu za každou nepublikovatelnou cenu. Film mě zaujal a svým ohňostrojem slov vtáhl do děje tak, že ani nebylo potřeba akčních vsuvek, které by děj jakkoliv zrychlovaly. Spotlight v bojích o zlatého plešouna vyhrál asi oprávněně cenu za nejlepší film, z čehož se domnívám, že v řadách kritiků nejsou žádní okolárkovaní věřící držíc ve svých zpocených tlapách ručku nevinného andílka.

 • 80%
  0
  0
  16. 3. 2016
  batal (883 bodů)

  velmi zajímavé téma, dobrý film

 • 85%
  0
  0
  7. 4. 2016
  tedoun (743 bodů)

  Výborný film už se těším na Bluray!

 • 90%
  0
  0
  6. 4. 2016
  EXpenzza (713 bodů)

  Skvostně obsazené seriozní novinářské drama, které nutně musí ve silně katolické Americe vzbudit emoce. První půlka je taková pozvolná, pomalá a pouze připravuje oslí můstek na silně emotivní rozuzlení, které vyrazí dech nejen novinářúm ze Spotlight. Právem nominované na oscara a vůbec bych se nezlobil, pokud to něco uzme, hlavně aby u toho nebyl Eddie Redmayne..

 • 95%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (550 bodů)

  Tak tohle jsem musel jít rozdejchat. Poctivá pro práce se pořád pozná. Ne asi tolik na drobnostech, ale na výsledném pocitu. Skutečný příběh na téma, které hne s myslí každého a věřící divák ho asi vůbec neskousne. Herecké výkony Ruffala a Keatona byly nad očekáváním. Hudební podkres byl nenucený a skvěle doplňoval atmosféru a tempo, které i přes námět udrží diváka v pozoru. Tyhle filmy podle skutečných událostí prostě nikdy nezklamou. Nechť si každý udělá názor sám. PS. Pokud máte dobrou náladu, tak tenhle film vám vezme trochu vítr z plachet. I když se tedy našli jedinci, kteří se u filmu smáli (což teda fakt nepobírám).

 • 80%
  0
  0
  29. 5. 2016
  hofmi (527 bodů)

  Na filmu je zjevně vidět, že amíci se v práci nepřetrhnou. Mají měsíce času na to aby vyřešili kauzu, sice závažnou, ale i tak nevím, které noviny nebo časopis u nás by byly schopny platit partu novinářů s výsledkem značně nejasným.

  • příběh, herecké výkony
  • zase příběh, protože to sklouzává do limonády
 • 95%
  0
  0
  14. 4. 2016
  Socna (471 bodů)

  dokonalost převedená na filmové plátno, nepříjemná kauza ještě s nepříjemnějšími okolnostmi za kterých k nim docházelo. Tohle je povinnost každého filmového fanjšmekra, zahrané i natočené to je opravdu parádně. Oskar šel správně a to mi loňský rok přišel dost nabitý.

 • 95%
  0
  0
  5. 4. 2016
  machetetete (459 bodů)

  Jakožto někdo, jenž do novinařiny tak trochu nahlédl, samozřejmě můžu pochybovat nad produktivitou investigativního týmu (respektive kdo v tuzemsku by mohl platit několikaměsíční hon za, sic vydatným a nesmírně atraktivním, materiálem?). Ušlechtilé drama se silným základem, kterak na nemocnou církev už nemůžeme brát pražádné ohledy. A dupnout na ně pěkně od základu. Žádná jedna senzace, ale kompletní seznam hříšníků, kteří neudrželi v kalhotách to, co měli. Tým žurnalistů z Boston Globe přinesl sérii článků o zneužívání dětí katolickými kněžími, vysloužil si za to prestižní Pulitzerovu cenu a dodal odvahu dalším, kteří se podělili o své nepříjemné zážitky. Tvůrci na to jdou s rozumem, neženou se za senzacemi, neexhibují, nutí novináře do mravenčí práce, do nekončící dřiny (a ukazuje prostředník všem těm rozumbradům, kteří mají novináře za hyeny, přičemž jsou těmi prvními, kteří hltají všechny ty tragické události, kterým bleskově roste čtenost), čímž se oddělují od povrchních webových pisálků. Nenabízí žádné atraktivní linie (výhružky ze strany mocné církevní instituce). Možná je to pro někoho nevstřícný přístup, mě osobně bavil. Překvapí třeba to, že církev nic moc nezametá pod koberec, ale místy to našemu týmu až nelogicky usnadňuje (jeden z kněží se mezi dveřmi bez potíží rozvykládá o svých choutkách). Šikovně se pracuje i s katolickými kořeny čtyřčlenného týmu, který se s důvěrou k církvi vyrovnává po svém. Abychom si rýpli i do samotného systému tištěných médií, připomene se i fakt, že redakce o případu věděla už dřív, než do něj začal bušit nový editor. Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams, Stanley Tucci, Liev Schreiber. Ti všichni jsou přesní, oscarové nominace (ač zůstane jen u nich) mým oblíbencům (McAdams a Ruffalo) moc přeju.

 • 90%
  0
  0
  6. 6. 2016
  Milena107 (447 bodů)

  Perfektní a výborný oscarový snímek, který je poctou pro všechny investigativní novináře. Brilantně napsaný scénář a herecké výkony dělají z lehce naprůměrného námětu velmi napínavou a originální podívanou, kterou si v budoucnu velmi ráda zopakuji. Hodnocení 90 %.

 • 80%
  0
  0
  12. 12. 2016
  patrick-sarin (438 bodů)

  Z mého pohledu - konečně výborný film! Skvělé herecké obsazení, Ruffalo+Tucci jsou mí oblíbení. Keaton parádní výkon, to bych do něho neřekl. Pro někoho asi málo akční, mně se postupně budovaná atmosféra líbila. Ty svině mají pracky všude. Pocta novinařině.

 • 80%
  0
  1
  11. 5. 2016
  paniks (319 bodů)

  Výborně napsáno a zrežírováno. Velmi zajímavé a aktuální téma. Film je inspirován skutečnými událostmi, kdy odjakživa a neustále jsou děti zneužívány. Místo aby jim církevní hodnostáři pomáhali, využívají je a zneužívají je. Výborně napsané dialogy. Doporučuji ke shlédnutí.

 • 65%
  0
  0
  7. 4. 2016
  mil78 (298 bodů)

  Procedurální drama, zajímavá rekonstrukce, ale výhradně konverzační film.
  Trochu nevzrušivé dílko.

 • 75%
  0
  0
  5. 4. 2016
  Mr.T (246 bodů)

  Kvalitní novinářské drama, které vám o církvi řekne více, než byste si možná přáli vědět. Občas se člověk sice trochu ztrácí ve změti jmen a pojmů, ale detektivní pátrání jede jako parní válec a nikdy nezaškobrtne. Plusem také je, že odboček do soukromí postav je minimum. Herci nezklamali, nejlépe zahrál Ruffalo. Tudíž Oscara proč ne, ale opětovné vracení asi nehrozí.

 • 85%
  0
  1
  1. 3. 2017
  Pepazdepa (217 bodů)

  Téma, které je a bylo skloňováno ve všech pádech a je notoricky známé, zpracoval Thomas McCarthy, včetně scénáře zcela bezchybně. Předložil nám skutečnosti, které nemohou nikoho normálně myslícího nechat v klidu a to takovou formou, že netlačil na pilu, nezaujatě, ale takhle to je, to jsou fakta, která jsou jasná a evidentní. Jak si to kdo zpracuje už ve své mysli a svědomí, je na každém jedinci, protože je nabíledni, že ne každý, kdo je v takové církvi, musí být nutně prevít. Ale co ho poutá tam zůstávat, tak to mně zůstává rozum stát. Tradice? Neochota něco měnit? Strach znát pravdu, která z bible jasně vyplývá o těchto a jiných nekalých praktikách? To je můj subjektivní pohled a otázky na tuhle problematiku. A to bylo jen zrnko pravdy, kterou měli možnost odhalit. Ještě kdyby se začalo pátrat ve zbrojním průmyslu, kdo je dotuje a o jejich propojení s politickou sférou a podobně, tak se dostáváme na úroveň mohutné mafie, která se snad nezastaví před ničím. Já byla velmi spokojená s hereckým obsazením, které působilo skutečně maximálně uvěřitelně, včetně NORMÁLNÍ redakce, kde to v jiných filmech vypadá jak v akčním sci-fíčku. To považuji za velké plus a redaktor, kterého hrál Mark Rufallo, byl jedinečný, kde bych mu dala sošku už jen za ty jeho zcela logické úvahy o této církvi a úsilí najít pravdu za každou cenu. Ve své podstatě hráli hlavní roli všichni, které se této kausy zúčastnili.

 • 70%
  0
  0
  17. 4. 2016
  catherineduboise (185 bodů)

  Neurazí, ale ani nenadchne:(

 • 80%
  0
  0
  20. 9. 2016
  Wasper (183 bodů)

  Film s velkým tématem nesoucí se na příjemné nijak nezvlněné lince, s nádherně jemnou hudbou od génie jménem Howard Shore, a s průměrnými hereckými výkony, ve kterých lehce vyčnívá Mark Ruffalo.

 • 100%
  0
  0
  28. 4. 2016
  lenacermakova (181 bodů)

  Hodně dobrý. Tenhle film sem chtěla vidět hlavně ze dvou důvodů. První byl ten ze získal Oskara za nejlepší film a druhy kvůli tématu,které bylo kontroverzní. Musím uznat,žee to dostalo. A nejenom kvůli tomu,že byl příběh inspirován skutečnými událostmi. Herecké výkony skvělé

 • 40%
  0
  0
  28. 4. 2016
  leriel (120 bodů)

  Ač Spotlight má určitě nějaký přínos tak pro mě zklamání roku. Čekala jsem o dost větší pecku. A ani nedokážu pochopit jak je možné, že takovýto tuctový snímek může být nominovaný ba přímo vyhrát sošku Oscara za nejlepší film. Hold každý máme jiné vnímání.

 • 90%
  0
  0
  25. 11. 2016
  stverak (119 bodů)

  Příběh je to silný, to každopádně.

 • 95%
  0
  0
  17. 3. 2016
  Silvie_ART (106 bodů)

  Po hodně dlouhé době oskarový film, který je i pro normální lidi. Na to, že jde jen o investigativní novináře, nenudí a má spád.

 • 90%
  0
  0
  15. 7. 2016
  galactus (97 bodů)

  takhle má vypadat komorní drama, skvěle zahrané, skvěle zrežírované. samotný příběh nepříjemný a snaha zamést vše pod koberec do nebe(ehm) volající. takhle má pracovat novinářský tým a ne točit zvířátka v zoo na konec zpráv. filmu dávám 9/10 skutečným novinářům 10/10

 • 70%
  0
  0
  28. 4. 2016
  ivetinkav (71 bodů)

  Dobrý drama. Nenudila jsem se. Spokojenost.

1 2 dalsi posledni
78 79 ?
jak hlasovat?
 • yorba 75%
 • Eliška Jana 50%
 • marus 0%
 • misalege 100%
 • Blackhand47XD 85%
 • Had 70%
 • Pacman 95%
 • Nikipi 85%
 • ondra-dulak 90%
 • Brenan88 80%
všechna hodnocení (80)

V žebříčcích uživatelů

20. místo z 29 v žebříčku uživatele Pacman
Sdílet tuto stránku:

Partneři: