Česká republika Česká republika
60 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
PUSTINA je dramatickým příběhem vesnické komunity zasažené sérií záhadných a šokujících událostí ve chvílích, kdy se pod celospolečenským nátlakem ocitá více »« méně

Režie

:
Ivan Zachariáš Alice Nellis

Scénář

:
Štěpán Hulík

Herci

:
Zuzana Stivínová ml. Jaroslav Dušek Eliška Křenková Jan Cina Štěpán Benoni ...

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  6. 9. 2017
  Sheldon (12487 bodů)

  Pustina šla sice k divákům jako druhá, ale nakonec se i tento seriál k divákům dostal a byl pozitivně přijat. Opět se podařilo namíchat velmi zajímavý herecký casting neokoukaných tváří, z nichž vynikají pánové Benoni a Cina, ale i herců, jenž se před kamerou delší dobu neobjevili, tím mám na mysli i Jaroslava Duška, Zuzanu Stivínovou a Romana Skamene. Pustina je sice kriminálního žánru, ale po vzoru obdobných show v severských zemích nebo u amerických nezávislých a HBO jsou v příběhu akcentovány autentické problémy lokálního charakteru, což jsou v Sudetech prolomení těžebních limitů, vysoká nezaměstnanost, drogová závislost, drogová kriminalita a konečně rasismus. Scenárista Hulík postavil půdorys příběhu obdobně jako Lynch a Frost v Twin Peaks a podařilo se mu vše sestavit tak, aby měl divák potřebu sledovat další díl až do samého nečekaného závěru. Tato série se skutečně velmi podařila.

 • 100%
  1
  0
  5. 2. 2018
  Had (12248 bodů)

  Bezútěšné Ústecko a do něj zasazený chmurný příběh, který se zpočátku tváří jako osobní msta, vyřizování účtů s nepohodlnou starostkou (skvělá Zuzana Stivínová) - buď ze strany jejího podivínského manžela (výborný Jaroslav Dušek), nebo politických konkurentů, kterým dlouhodobě vzdoruje v jejich snaze vyjít vstříc těžařské společnosti. Že je všechno jinak, se divák dozví až v posledním osmém dílu; do té doby si nás scénárista Štěpán Hulík vodí svými cestami a příběhy, ze kterých většinou mrazí. Tuzemský nadprůměr, bohužel ukrytý na HBO (musel jsem si to nechat nahrát na CD a pak mě to na pár večerů naprosto sežralo). Kdypak něco podobného nabídne ta klika v ČT?

 • 5%
  2
  6
  4. 11. 2016
  Pas (6117 bodů)

  Mysteriozní drama ? Ale kdepak . Sociopaticko dilematický náhled na jednu oblast v severních Čechách.Těžaři chtějí těžit , netěžaři netěžit. První mají řešení druzí iluze. Dětský útulek provozovaný v maringotce jako protiklad pasťáku na zámku. Hlavní hrdinka je čestná a tak nabízí prebendy o hlasování v referendu, ale je to žena ...takže genderově v podstatně správně. Netáhla si nehledají zaměstnání ale jezdí závody aut s vybavením za mnoho tisíc i s tahačem kde na to berou je snad jediné mystérium prvního dílu téhle slátaniny, kde pasák slečen je rovněž chudý a tak objíždí své ovečky plečkou ze šrotiště. I když se příběh evidentně odehrává v Ústeckém kraji vozidla a to včetně policejích mají registrační značky z Libereckého kraje. Režisér nezná zeměpis,.vychovatel v pastáku je idiot, policajt sebestředný blb a jinak všechny okolo trápí střevní problémy. To je poselství prvního a pro mě posledního dílu společenské hard and heavy.Howgh.

 • 70%
  1
  2
  22. 1. 2017
  JosefTomas (5809 bodů)

  Přestože je Pustina skvělým seriálem, který mě osobně překvapil. Musím jít s hodnocením níž, než tady mnozí dávají. Seriál rozhodně není špatný, je skvělý a je vidět, že si na něm tvůrci dali dost záležet. HBO poskytlo rozpočet, který mu sluší a patří. Tudíž si tvůrci mohli dovolit něco víc. Příběh vcelku originální a temný, což mě těší, ale problém nastává v tom, že délka je hodinová a že tempo je dosti pomalé. Obojí se mezi sebou hezky vyrovnává. Buď zkrátil epizodu o půl hodiny a udělat více epizod. A nebo se s tím ne*rat a zrychlit děj, něco vystříhat, přestříhat a vzniklo by něco famózního. Jenže to je právě ten problém, protože se tam najdou skvělé momenty, které právě ničí dlouhá délka jedné epizody. Za mě 70%

 • 80%
  1
  0
  4. 4. 2017
  Tom Hardy (4255 bodů)

  Pustina si na začátku trochu uškodí tím, že rozehraje detektivní notu a pak přebere otěže sociální drama s "čekáním na Godota" (tedy než konečně scenáristé opustí to falešné směrování na příliš očividného pachatele a dají prostor skutečnému pátrání). Opravdu šlapat pro mě seriál začal někdy okolo pátého dílu, kdy najede pořádné tempo a až do konce nesleví. Ocenit je třeba přímo dokonalý casting s řadou neokoukaných tváří, excelentní práci se zvukem a výborně vybrané lokace. Mínus za některé nadbytečné linky, které seriál zbytečně natahují (například celá pasáž s prostitutkami a jejich pasáky tam vůbec být nemusela a na výsledku by to nic nezměnilo). I přes určité výtky spokojenost. Pustina je silnou ukázkou toho, že u nás může vzniknout světově vypadající minisérie, která by si bez problémů měla najít cestu i na jiné trhy. Příště by to možná jen chtělo něco vyloženě vlastního. Pustina je navzdory svým kvalitám pořád "jen" rip-offem svých zahraničních vzorů.

 • 100%
  2
  2
  1. 1. 2017
  limeta (3830 bodů)

  Vynikající. Výborně obsazený seriál, famózně zahrané postavy a nejvíc úžasná Zuzana Stivínová, snad ve své životní roli. Děj je dobře dávkovaný do 8 dílů, jejich kvalita je naprosto vyrovnaná, přirozeně a uvěřitelně se vyvíjí a plyne. Není nijak předvídatelný, jak bývá bohužel obvykle zvykem a pozornost poutá od začátku do konce. Skvělá kamera. A taky super výprava a výborný detaily. Pro mě velmi, velmi příjemné překvapení, mezi českými kriminálními seriály přímo zjevení.

 • 75%
  3
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (3063 bodů)

  Konečně jsme se dočkali (ryze) českého dramatického seriálu světové úrovně. Výborní herci (nejvíc utkví ústřední Dušek a Stivínová, ale pochvalu zaslouží snad úplně všichni), velmi dobrý scénář (Štěpán Hulík sebevědomě roste v nejlepšího současného tuzemského scénáristu) a bezchybná řemeslná stránka (bezútěšná atmosféra severních Čech je vystižena vskutku dokonale). Temná krimi, emočně vypjaté psychologické rodinné drama, ostrá sociální kritika (viz brilantní scény z pasťáku, ghett apod.)... Tím vším je Pustina - jeden z nejlepších českých seriálů, které kdy vznikly.

 • 75%
  2
  0
  6. 1. 2017
  leafroller (2311 bodů)

  Zatím dosti ojedinělý projekt, který mi hodně připomněl True detective. Velmi ponurý, hutný a maximálně realistický pohled do temnějších částí naší země a životů lidí, kteří tam musejí žít. Kriminální zápletka zde bohužel tvoří pouze kostru a tvůrci se soustředí spíše na vykreslení postav a jejich pocitů. Ale to se dalo vzhledem k osobě režisérky čekat. Dlouhé a pomalé pasáže, srdcervoucí "oscarové" monology a nekonečné pauzy na přemýšlení. Shrnutí je takové: zkrácení na 6 dílů by z toho udělalo atraktivní seriál a pokud by to někdo dokázal dostat do 120 minut, bude z toho výborná detektivka. Ale i tak jsem si to užil, i když bez přetáčení to prostě nešlo.

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  stantheman (2288 bodů)

  Konečně český , skvělý seriál....vynikající Zuzana Stivínová , neméně skvělý Jaroslav Dušek. Napínavé , temné , překvapující od začátku až do konce . Opravdu si nepamatuji český seriál , který by mně tak pohltil. Bravo ve stoje.....jen tak dál.
  Byl jsem zvědav co bude následovat po výborném scénáři k Hořícímu keři...Štěpán Hulík nezklamal.Ted jsem zvědav na jeho novou spolupráci s Agnieszkou Holland..Přes kosti mrtvých....uvidíme ...já se už těším...

 • 75%
  0
  0
  11. 12. 2017
  Eliška Jana (2020 bodů)

  Velmi dobře natočený seriál se skvělou kamerou a úžasným hereckým obsazením, Dušek a Stivínová byli skvělí. HBO dodala drama, na jaké jsme v této produkci zvyklí. Osm dílů podle mě bylo moc, šlo by jistě o dva tři díly zkrátit a některé příběhy klidně vynechat.

 • 95%
  0
  0
  14. 2. 2017
  baranovakova6 (388 bodů)

  Velice podařené zpracování, dost věrohodné a napínavé. Myslím, že oba režiséři do něj dali skvělí nádech a ztvárnění se jim velice podařilo. Herecké obsazení přímo vynikající a jejich výkony by se měli určitě ocenit. Seriál vtáhne diváka do dění a nechá ho v krásné nevědomosti až do konce, i když se každým dílem dostává děj o něco dále, i tak je zápletka nejasná až do konce. Ta atmosféra seriálu, místa, kde bylo natáčeno vše tvůrci zvolili velice dobře. Musím uznat, že na naší českou tvorbu velice podařený výsledek.

 • 100%
  0
  0
  7. 10. 2018
  Hazel (220 bodů)

  Já nemám slov...
  Seriál jsem zkoukla za dva dny, za což může vždy pár bolestně napínavých posledních minut každé epizody.

  Co se týče hereckého obsazení - nelze nic vytknout. Zuzana Stivínová je bravurní, stejně tak Noha, Benoni, Špalková, Křenková, Cina a veškeré obsazení mladých kluků, kteří opravdu umí hrát - viz Hes.

  Celé to temné dusivé prostředí láká svou autentickou depresí, která je lidem hodně blízká. A právě to dělá seriál tak excelentním počinem, který se stává závislostí.

  Podezřelých je mnoho...
  Co je úžasné je to, že se příběh zabývá aktuálními tématy. Vztahy mezi dětmi a rodiči. Zlem a jeho příčinami a počátky. Výchovou. Mládeží. A co mě zaujalo nejvíce a na co apeluji je otázka právní odpovědnosti u nás stanovená od patnácti let věku.

  Jsem pyšná na to, že takové lidské klenoty, jako jsou Alice Nellis a Ivan Zachariáš, v ČR máme.

  Tato série je nezapomenutelná - mrazivá - nevyčerpatelně lidská - monstrózně aktuální - a především extrémně znepokojivá.

 • 100%
  0
  0
  7. 5. 2017
  flo777 (62 bodů)

  Je to úplná magie! Děj situovanej na sever Čech do jedný zapadlý neutěšený vesnice, kolem který všude uhelný doly a rypadla. A na kopci v bejvalym zámečku pasťák. Prostě naprostá depka a do toho se tam ztratí 14letá holka. Nevim jak to udělali, ale působí to naprosto hypnoticky. A to třeba kamera jenom zabírá ohryzek jablka na stole z dřevotřísky na obecním úřadě. Tvůrcům a hercům všechna čest!!! Nejlepší český seriál za poslední dekádu!

 • 100%
  1
  0
  17. 12. 2016
  jik (4 bodů)

  Hodnotím na konci seriálu. Pustina je úplně jiná, než je v kraji zvykem, a já novoty tohoto typu moc rád. Takže PERFECT!!!!

81 82 ?
jak hlasovat?
 • Lion77 100%
 • Meky 90%
 • Hazel 100%
 • ZARaz 100%
 • yorba 95%
 • hnidopich 10%
 • Psisko59 95%
 • dav.bal 90%
 • KallEll 85%
 • Standa. 75%
všechna hodnocení (46)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele bobanekk
1. místo z 1 v žebříčku uživatele ferry-farka
4. místo z 38 v žebříčku uživatele Had
5. místo z 130 v žebříčku uživatele Psisko59
6. místo z 9 v žebříčku uživatele Togl
6. místo z 11 v žebříčku uživatele Meky
7. místo z 14 v žebříčku uživatele Hazel
41. místo z 43 v žebříčku uživatele David Bátor
Sdílet tuto stránku:

Partneři: