Wasteland (mezinárodní název)
Česká republika Česká republika
60 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Psychologický

Obsah

:
PUSTINA je dramatickým příběhem vesnické komunity zasažené sérií záhadných a šokujících událostí ve chvílích, kdy se pod celospolečenským nátlakem ocitá více »« méně

Režie

:
Ivan Zachariáš Alice Nellis

Scénář

:
Štěpán Hulík

Herci

:
Zuzana Stivínová ml. Jaroslav Dušek Eliška Křenková Jan Cina Štěpán Benoni ...
Jste na stránce seriálu Pustina. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Pustina myslíte! K 8. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28315 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Pustina


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  6. 9. 2017
  Sheldon (16046 bodů)

  Pustina šla sice k divákům jako druhá, ale nakonec se i tento seriál k divákům dostal a byl pozitivně přijat. Opět se podařilo namíchat velmi zajímavý herecký casting neokoukaných tváří, z nichž vynikají pánové Benoni a Cina, ale i herců, jenž se před kamerou delší dobu neobjevili, tím mám na mysli i Jaroslava Duška, Zuzanu Stivínovou a Romana Skamene. Pustina je sice kriminálního žánru, ale po vzoru obdobných show v severských zemích nebo u amerických nezávislých a HBO jsou v příběhu akcentovány autentické problémy lokálního charakteru, což jsou v Sudetech prolomení těžebních limitů, vysoká nezaměstnanost, drogová závislost, drogová kriminalita a konečně rasismus. Scenárista Hulík postavil půdorys příběhu obdobně jako Lynch a Frost v Twin Peaks a podařilo se mu vše sestavit tak, aby měl divák potřebu sledovat další díl až do samého nečekaného závěru. Tato série se skutečně velmi podařila.

 • 100%
  1
  0
  5. 2. 2018
  Had (12338 bodů)

  Bezútěšné Ústecko a do něj zasazený chmurný příběh, který se zpočátku tváří jako osobní msta, vyřizování účtů s nepohodlnou starostkou (skvělá Zuzana Stivínová) - buď ze strany jejího podivínského manžela (výborný Jaroslav Dušek), nebo politických konkurentů, kterým dlouhodobě vzdoruje v jejich snaze vyjít vstříc těžařské společnosti. Že je všechno jinak, se divák dozví až v posledním osmém dílu; do té doby si nás scénárista Štěpán Hulík vodí svými cestami a příběhy, ze kterých většinou mrazí. Tuzemský nadprůměr, bohužel ukrytý na HBO (musel jsem si to nechat nahrát na CD a pak mě to na pár večerů naprosto sežralo). Kdypak něco podobného nabídne ta klika v ČT?

 • 70%
  1
  2
  22. 1. 2017
  JosefTomas (8870 bodů)

  Přestože je Pustina skvělým seriálem, který mě osobně překvapil. Musím jít s hodnocením níž, než tady mnozí dávají. Seriál rozhodně není špatný, je skvělý a je vidět, že si na něm tvůrci dali dost záležet. HBO poskytlo rozpočet, který mu sluší a patří. Tudíž si tvůrci mohli dovolit něco víc. Příběh vcelku originální a temný, což mě těší, ale problém nastává v tom, že délka je hodinová a že tempo je dosti pomalé. Obojí se mezi sebou hezky vyrovnává. Buď zkrátil epizodu o půl hodiny a udělat více epizod. A nebo se s tím ne*rat a zrychlit děj, něco vystříhat, přestříhat a vzniklo by něco famózního. Jenže to je právě ten problém, protože se tam najdou skvělé momenty, které právě ničí dlouhá délka jedné epizody. Za mě 70%

 • 5%
  2
  6
  4. 11. 2016
  Pas (6214 bodů)

  Mysteriozní drama ? Ale kdepak . Sociopaticko dilematický náhled na jednu oblast v severních Čechách.Těžaři chtějí těžit , netěžaři netěžit. První mají řešení druzí iluze. Dětský útulek provozovaný v maringotce jako protiklad pasťáku na zámku. Hlavní hrdinka je čestná a tak nabízí prebendy o hlasování v referendu, ale je to žena ...takže genderově v podstatně správně. Netáhla si nehledají zaměstnání ale jezdí závody aut s vybavením za mnoho tisíc i s tahačem kde na to berou je snad jediné mystérium prvního dílu téhle slátaniny, kde pasák slečen je rovněž chudý a tak objíždí své ovečky plečkou ze šrotiště. I když se příběh evidentně odehrává v Ústeckém kraji vozidla a to včetně policejích mají registrační značky z Libereckého kraje. Režisér nezná zeměpis,.vychovatel v pastáku je idiot, policajt sebestředný blb a jinak všechny okolo trápí střevní problémy. To je poselství prvního a pro mě posledního dílu společenské hard and heavy.Howgh.

 • 80%
  1
  0
  4. 4. 2017
  Tom Hardy (5311 bodů)

  Pustina si na začátku trochu uškodí tím, že rozehraje detektivní notu a pak přebere otěže sociální drama s "čekáním na Godota" (tedy než konečně scenáristé opustí to falešné směrování na příliš očividného pachatele a dají prostor skutečnému pátrání). Opravdu šlapat pro mě seriál začal někdy okolo pátého dílu, kdy najede pořádné tempo a až do konce nesleví. Ocenit je třeba přímo dokonalý casting s řadou neokoukaných tváří, excelentní práci se zvukem a výborně vybrané lokace. Mínus za některé nadbytečné linky, které seriál zbytečně natahují (například celá pasáž s prostitutkami a jejich pasáky tam vůbec být nemusela a na výsledku by to nic nezměnilo). I přes určité výtky spokojenost. Pustina je silnou ukázkou toho, že u nás může vzniknout světově vypadající minisérie, která by si bez problémů měla najít cestu i na jiné trhy. Příště by to možná jen chtělo něco vyloženě vlastního. Pustina je navzdory svým kvalitám pořád "jen" rip-offem svých zahraničních vzorů.

 • 100%
  2
  2
  1. 1. 2017
  limeta (5096 bodů)

  Vynikající. Výborně obsazený seriál, famózně zahrané postavy a nejvíc úžasná Zuzana Stivínová, snad ve své životní roli. Děj je dobře dávkovaný do 8 dílů, jejich kvalita je naprosto vyrovnaná, přirozeně a uvěřitelně se vyvíjí a plyne. Není nijak předvídatelný, jak bývá bohužel obvykle zvykem a pozornost poutá od začátku do konce. Skvělá kamera. A taky super výprava a výborný detaily. Pro mě velmi, velmi příjemné překvapení, mezi českými kriminálními seriály přímo zjevení.

 • 75%
  3
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (3162 bodů)

  Konečně jsme se dočkali (ryze) českého dramatického seriálu světové úrovně. Výborní herci (nejvíc utkví ústřední Dušek a Stivínová, ale pochvalu zaslouží snad úplně všichni), velmi dobrý scénář (Štěpán Hulík sebevědomě roste v nejlepšího současného tuzemského scénáristu) a bezchybná řemeslná stránka (bezútěšná atmosféra severních Čech je vystižena vskutku dokonale). Temná krimi, emočně vypjaté psychologické rodinné drama, ostrá sociální kritika (viz brilantní scény z pasťáku, ghett apod.)... Tím vším je Pustina - jeden z nejlepších českých seriálů, které kdy vznikly.

 • 75%
  2
  0
  6. 1. 2017
  leafroller (2977 bodů)

  Zatím dosti ojedinělý projekt, který mi hodně připomněl True detective. Velmi ponurý, hutný a maximálně realistický pohled do temnějších částí naší země a životů lidí, kteří tam musejí žít. Kriminální zápletka zde bohužel tvoří pouze kostru a tvůrci se soustředí spíše na vykreslení postav a jejich pocitů. Ale to se dalo vzhledem k osobě režisérky čekat. Dlouhé a pomalé pasáže, srdcervoucí "oscarové" monology a nekonečné pauzy na přemýšlení. Shrnutí je takové: zkrácení na 6 dílů by z toho udělalo atraktivní seriál a pokud by to někdo dokázal dostat do 120 minut, bude z toho výborná detektivka. Ale i tak jsem si to užil, i když bez přetáčení to prostě nešlo.

 • 90%
  1
  0
  1. 3. 2017
  stantheman (2399 bodů)

  Konečně český , skvělý seriál....vynikající Zuzana Stivínová , neméně skvělý Jaroslav Dušek. Napínavé , temné , překvapující od začátku až do konce . Opravdu si nepamatuji český seriál , který by mně tak pohltil. Bravo ve stoje.....jen tak dál.
  Byl jsem zvědav co bude následovat po výborném scénáři k Hořícímu keři...Štěpán Hulík nezklamal.Ted jsem zvědav na jeho novou spolupráci s Agnieszkou Holland..Přes kosti mrtvých....uvidíme ...já se už těším...

 • 75%
  0
  0
  11. 12. 2017
  Rabadi (2259 bodů)

  Velmi dobře natočený seriál se skvělou kamerou a úžasným hereckým obsazením, Dušek a Stivínová byli skvělí. HBO dodala drama, na jaké jsme v této produkci zvyklí. Osm dílů podle mě bylo moc, šlo by jistě o dva tři díly zkrátit a některé příběhy klidně vynechat.

 • 100%
  1
  0
  13. 4. 2020
  tomlery (2141 bodů)

  Pustina si rozhodně zaslouží maximální hodnocení! Dlouho jsem neviděl tak kvalitní seriál! Až mi přišlo líto, že těch dílů je tak málo, ale alespoň někdo neprotahuje něco funkčního do nekonečných seriálu! Tenhle seriál je něco nevídaného a každý by ho měl vidět!

 • 95%
  0
  0
  14. 2. 2017
  baranovakova6 (445 bodů)

  Velice podařené zpracování, dost věrohodné a napínavé. Myslím, že oba režiséři do něj dali skvělí nádech a ztvárnění se jim velice podařilo. Herecké obsazení přímo vynikající a jejich výkony by se měli určitě ocenit. Seriál vtáhne diváka do dění a nechá ho v krásné nevědomosti až do konce, i když se každým dílem dostává děj o něco dále, i tak je zápletka nejasná až do konce. Ta atmosféra seriálu, místa, kde bylo natáčeno vše tvůrci zvolili velice dobře. Musím uznat, že na naší českou tvorbu velice podařený výsledek.

 • 100%
  0
  0
  7. 10. 2018
  Hazel (221 bodů)

  Já nemám slov...
  Seriál jsem zkoukla za dva dny, za což může vždy pár bolestně napínavých posledních minut každé epizody.

  Co se týče hereckého obsazení - nelze nic vytknout. Zuzana Stivínová je bravurní, stejně tak Noha, Benoni, Špalková, Křenková, Cina a veškeré obsazení mladých kluků, kteří opravdu umí hrát - viz Hes.

  Celé to temné dusivé prostředí láká svou autentickou depresí, která je lidem hodně blízká. A právě to dělá seriál tak excelentním počinem, který se stává závislostí.

  Podezřelých je mnoho...
  Co je úžasné je to, že se příběh zabývá aktuálními tématy. Vztahy mezi dětmi a rodiči. Zlem a jeho příčinami a počátky. Výchovou. Mládeží. A co mě zaujalo nejvíce a na co apeluji je otázka právní odpovědnosti u nás stanovená od patnácti let věku.

  Jsem pyšná na to, že takové lidské klenoty, jako jsou Alice Nellis a Ivan Zachariáš, v ČR máme.

  Tato série je nezapomenutelná - mrazivá - nevyčerpatelně lidská - monstrózně aktuální - a především extrémně znepokojivá.

 • 100%
  0
  0
  7. 5. 2017
  flo777 (62 bodů)

  Je to úplná magie! Děj situovanej na sever Čech do jedný zapadlý neutěšený vesnice, kolem který všude uhelný doly a rypadla. A na kopci v bejvalym zámečku pasťák. Prostě naprostá depka a do toho se tam ztratí 14letá holka. Nevim jak to udělali, ale působí to naprosto hypnoticky. A to třeba kamera jenom zabírá ohryzek jablka na stole z dřevotřísky na obecním úřadě. Tvůrcům a hercům všechna čest!!! Nejlepší český seriál za poslední dekádu!

 • 100%
  1
  0
  17. 12. 2016
  jik (4 bodů)

  Hodnotím na konci seriálu. Pustina je úplně jiná, než je v kraji zvykem, a já novoty tohoto typu moc rád. Takže PERFECT!!!!

Hodnocení a recenze Pustina

82 82 ?
jak hlasovat?
 • HanO 100%
 • Jack458 90%
 • Psychotronix 70%
 • Jimi Joker 100%
 • Svany 95%
 • radim-pavlicek 90%
 • Manekenthe 90%
 • Pyrkh86 80%
 • tomlery 100%
 • mims 100%
všechna hodnocení (60)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele bobanekk
1. místo z 1 v žebříčku uživatele ferry-farka
2. místo z 2 v žebříčku uživatele Manekenthe
4. místo z 39 v žebříčku uživatele Had
5. místo z 134 v žebříčku uživatele Psisko59
6. místo z 9 v žebříčku uživatele Togl
6. místo z 11 v žebříčku uživatele Meky
7. místo z 14 v žebříčku uživatele Hazel
41. místo z 43 v žebříčku uživatele David Bátor