The Inhabitant (USA, původní název)
USA USA
97 minut

Žánry

:
Horor, Thriller, Gotický
Motto: Jeho dům, jeho pravidla. Nerespektuj je a zemřeš.

Obsah

:
Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, více »« méně

Režie

:
William Brent Bell

Scénář

:
Stacey Menear

Herci

:
Lauren Cohan Rupert Evans James Russell Jim Norton Diana Hardcastle ...
Premiéra: 18. 2. 2016
Distributor: Bohemia MP
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu The Boy. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu The Boy myslíte! K 20. září 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27761 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  17. 7. 2017
  Brenan88 (43959 bodů)

  S horory je to v poslední době těžké. Už jich bylo natočené takové množství,že je velmi těžké přijít s něčím originálním a inovativním. To je přesně případ tohoto chlapce. Scénář se snažil být za každou cenu překvapující až zapomněl na vše ostatní co má horor mít. Filmu chyběla jakákoliv atmosféra a scéna,která by mne zařezala do židle. Závěrečné finále považuji jen za chabý pokus o zvrat ala James Wan.

 • 45%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (14750 bodů)

  Modernistická směs hororové gotiky, duchařských klišé a tuctů žánrových odkazů, která určitě neurazí a formálně se celkem bez problémů drží ve vyšší řemeslné lize (jakkoli samotný dům vypadá spíše jako útulný pohádkový palác než strašidelné sídlo s koncovkou -ville ve svém názvu), ale co do úrovně prožitku, obsahové manipulace s divákem či atmosférické gradace je film slabý a nevýrazný. První hodinu jsme sice svědky sympatické snahy o pár neotřelých lekaček a originální příběh, který slibuje velké vypointování, strach z očekávaného se ale tvůrcům nedaří stupňovat a ona pointa, která udeří jako blesk z čistého nebe, degraduje (v očích někoho jiného ale třeba posouvá) scénář do sfér ukázkové béčkovosti a vícežánrového patlalství. Nebudu spoilerovat, ale taková charakterní proměna celé výpravy, přestože obecně nejsem odpůrcem takového postupu, sem příliš nezapadá a působí jako pěst na oko. Nejpozitivnějším prvkem tak v mých očích zůstává přítomnost fajnové šťabajzny Lauren Cohan, které to k smrti vyděšené sluší snad stejně jako po horké sprše v přiléhavém ručníku..

 • 55%
  0
  0
  24. 1. 2018
  Danny F. (11130 bodů)

  Klasický příběh ve svém žánru. Film ovšem nijak nenudil a zabavil od začátku do konce.

 • 55%
  0
  0
  9. 4. 2016
  rkotvald (3156 bodů)

  Horory moc nemusím, protože je jednak považuji za pokleslý žánr (v němž se navíc tluče jedno klišé s druhým - naprostá většina hororů jsou natočeny jak přes kopírák a je problém je vůbec od sebe rozeznat), a jednak se u nich skutečně bojím, což mi není dvakrát příjemné. U tohoto filmu ale toho strachu moc nebylo - z větší části jsem u něj pořád jen přemýšlel, jestli se mi ta Lauren Cohan líbí, nebo ne (pořád se nemůžu rozhodnout), a když se tam v závěru začne konečně něco dít, film se bohužel zvrhne ve strašnou hovadinu, u které jsem se v kině otřásal smíchy - to finále je vážně tak blbé, až je vtipné. V rámci žánru to vcelku není špatný film, ale dost ho v mých očích shazuje strašná lacinost, kterou to na mě působilo, tragické herectví Ruperta Evanse (jeho roli bych snad zahrál líp i já), a již zmíněný debilní závěr, který podle mě celý film strašně shazuje. Navíc to trpí klasickým neduhem většiny hororů, jímž je nedostatek logiky v jednání postav - většina strašidelného efektu je založena na tom, že postava ve filmu navzdory očekávání zůstává tam, odkud by normální člověk dávno zdrhnul. A marně to vysvětlovat složitými digresemi, že Greta Evans měla hluboko do kapsy a kdesi cosi (jak podotkla moje známá, na roli au-pair byla její herecká představitelka navíc trochu stará - věřte 34 leté herečce roli au-pair!).

 • 75%
  0
  0
  12. 8. 2016
  netherlord (924 bodů)

  Celkem dobrej film.
  Hlavní postavy nebyly otravné jako ve většině hororů a příběh byl velice zajímavý.
  Také mne překvapil finální zvrat událostí ohledně loutky.
  Celkem mne překvapilo docelá nízké hodnocení, tento film si zaslouži mnohem lepší hodnocení než má teď.

  • herci
  • kreativni príběh
  • finále filmu
  • 55%
   0
   0
   27. 2. 2016
   batal (893 bodů)

   horor...

  • 70%
   0
   0
   5. 6. 2016
   Kamil3 (526 bodů)

   Příjemný horor ,který stojí za shlédnutí a je to lepší průměr než..čarodějka ,les sebevrahů a tak dále..Fim se drží osvědčených postupů ,včetně klasických lekaček ,kterých je zde dosytosti.Tak či onak THE BOY je vydařený horor který mě překvapil a snad se blýská na lepší časy a takových filmů bude víc.Luaren Cohan je fakt prvotřídní kráska a tak snad jí víc budou obsazovat ve filmech a ne jenom v seriálech.

  • 75%
   2
   0
   27. 4. 2016
   cirkusačka (325 bodů)

   S chutí jsem si zašla na horor "The Boy", atmosféra filmu byla ponurá, mrazivá, děj měl spád a tajemství, několikrát za film se mi podařilo se pěkně a od srdce leknout a i rozuzlení bylo pak nečekané a vzrušující. Film bych rozhodně doporučila lidem, kteří si na tento žánr potrpí

  • 60%
   0
   0
   29. 2. 2016
   byland (309 bodů)

   Chvílemi děsivé, proběhla u mě dvakrát husina po těle a opravdu pro mě nečekané rozuzlení celého filmu. Bohužel konec pro mě nějak až moc rychle skončil.

  63 54 ?
  jak hlasovat?
  • jiri-pohorelsky 65%
  • Kuroni 80%
  • InJo 45%
  • Dootys 75%
  • mims 80%
  • dav.bal 65%
  • mirek-siml 65%
  • Sandrastekla 40%
  • lenka-fojtova 50%
  • LychorindaG 65%
  všechna hodnocení (77)