Ben-Hur (USA)
USA USA
123 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Historický, Adaptace knižní, Remake
Motto: Bratr proti bratrovi

Obsah

:
Ben-Hur je epický příběh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma, jehož adoptivní bratr Messala, vysoce postavený příslušník více »« méně

Režie

:
Timur Bekmambetov

Scénář

:
Lew Wallace Keith R. Clarke John Ridley

Herci

:
Jack Huston Nazanin Boniadi Ayelet Zurer Sofia Black-D'Elia Haluk Bilginer ...
Premiéra: 25. 8. 2016
Distributor: Forum Film
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Ben-Hur. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Ben-Hur myslíte! K 4. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27517 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  13. 11. 2020
  Brenan88 (42985 bodů)

  Ben-Hur je jen jeden a myslím,že nikdo neočekával.že se tato verze kvalitou k němu vůbec přiblíží. To však nic nemění na tom,že Ben-Hur z roku 2016 je nenáročnou popcornovou zábavou,která chce v první řadě bavit svou akcí. To se tvůrcům do jisté míry daří.

 • 80%
  0
  0
  5. 5. 2017
  martin-mickey-stusak (22586 bodů)

  A tak byl opět zfilmován nejprodávanější román pocházející z 19. století a jeden z nejúspěšnějších románů všech dob generála Wallaceho ´Ben Hur: Příběh Kristův´. Tentokrát to však tvůrci neztvárnili tak literárně jako byla natočena známá klasika z roku 1959. Ale nutno podotknout, že první velkofilm z roku 1925, tedy ještě coby němý film, má taktéž své kvality. Ale zpět k tomuto. Nové zpracování je natočeno dle současných stanov. Ohromná výprava je samozřejmostí, a je tu daleko více vsazeno na akci. Literární přesah byl odložen spíše do pozadí. Tudíž má děj daleko větší švih a tempo. A tak vznikl obyčejný současný historicko-dobrodružný film, který se s klasikou nedá absolutně vůbec srovnávat.

 • 60%
  1
  0
  24. 8. 2016
  Sheldon (15954 bodů)

  Přiznám se, že se mi na jednu stranu nový Ben Hur docela líbil, schválně vypíchnu ještě jednou slovo docela. Místy jsem se docela nudil a některé scény mě zase hodně bavily. Po scenáristické stránce je to ale průměr a herecky to nestojí za řeč. Scénu s vozataji to ale chce vidět na velkém plátně. Překvapivě se ctí se rovněž s hudbou vypořádal i Marco Beltrami.

 • 10%
  3
  0
  7. 12. 2017
  SNCIS (6517 bodů)

  Neviděl jsem originál, ovšem toto byl naprosto katastrofální. "Bože, odpusť jim, neb nevědí co činí." To bylo trefné! Předvídatelný příběh, křečovité dialogy, trapná režie, špatní herci - jeden Morgan Freeman, to nezachrání. "První v cíli, poslední v hrobě." Velké zklamání. - 10%.

 • 65%
  2
  0
  24. 8. 2016
  evismaior (3806 bodů)

  Nebýt pozvání Kinoboxu, tak by mě tenhle film nejspíš minul, neboť na obrazovce koukatelný příliš nebude. Do kina jsem šla s pochybnostmi - proč natáčet nový remake něčeho, co už se (minimálně) jednou tak moc povedlo? Jen kvůli tomu, že s dnešními možnostmi prostě musí ta námořní bitva vypadat uvěřitelněji (ano) a závody čtyřspřeží dramatičtěji (nepříliš)? Nebo snad proto, aby si Morgan Freeman mohl střihnout další charismatickou roli (jako kdyby to potřeboval)? Film totiž opravdu k tématu nic nového nepřináší, snad kromě oproti knize ještě o něco víc pozměněnému příběhu než dle scénáře z roku 1959, k němuž byl tentokrát přidán závěr vpravdě utopický. Ale nakonec jsem film shlédla a kupodivu říkám ano - tvůrci mě dokázali přesvědčit o tom, že tenhle příběh je tak silný, že se ho prostě vyplatí vyprávět znovu a znovu, byť se musíme smířit s tím, že některé verze nemusejí dosáhnout zrovna těch nejvyšších kvalit.

 • 55%
  0
  0
  17. 12. 2018
  Petr Kocfelda (2880 bodů)

  Takový historický film.Vcelku dobrý.Jsou zde velmi dobře zobrazeny bitvy a kostýmy jsou moc pěkné.To vidím jako hlavní plus tohoto filmu.Dávám mu tedy průměr 55 procent.

 • 45%
  0
  0
  9. 12. 2016
  Arnarmo (1720 bodů)

  Mé hodnocení není ovlivněno původním úspěšným filmem - jelikož jsem ho zatím neviděl. Neočekával jsem nic jiného než klasický historický blockbuster a ten jsem také dostal. Žel, skoro vše špatně. Dokáži přivřít oči nad jednoduchým příběhem, kde hlavní náplní je pomsta, dokáži přivřít také oči nad špatnou vizuální stránkou - měl jsem pocit, že se dívám na Tv film. Postavy mě ale nezaujaly natolik, abych mohl s nimi soucítit. Spousty hluchých míst, kde má mysl odplouvala jinam. Navíc rychlost příběhu velice škodila.

 • 70%
  1
  0
  31. 8. 2016
  tedoun (878 bodů)

  Oskarovy Ben Hur Charltona Hestona je parádní, mam ho na DVD a obcas si ho pustim a dokonce byl nedávno i v kině. Ze to netáhne mladší generaci je asi úplně normální, protože není tam Brad Pitt nebo Matt Damon. Nový Ben Hur není špatný ale nesmíte to porovnávat s tím starým protože režisér William Wyler byl pan někdo.

 • 40%
  1
  0
  29. 8. 2016
  memphistto (474 bodů)

  Upoutávka na tento film je naprosto dostačující, nic víc nestojí z celého filmu za shlédnutí. Je to slátanina a patlanina a vůbec nechápu jak tohle někdo mohl vypustit do světa. Chybělo mně tam už jen to, aby to režíroval Mel Gibson.. aspon to ukřižování by bylo zajímavější...

 • 50%
  1
  0
  31. 8. 2016
  majhan (442 bodů)

  Po shlédnutí původního originálu s Charltonem Hestonem jako hlavním protagonistou nevím nevím, zda něco jiného z dnešní doby může dosáhnout takových výšin. Dnes je ukazováno všude víc akce, násilí a krutosti možná kvůli otupělosti dnešních lidí, kteří potřebují stále silnější dávky jako narkomani, aby byli uspokojeni.

 • 60%
  0
  0
  6. 3. 2017
  Hencen (231 bodů)

  Jasně, že se od Bekmambetova nedala čekat pecka hodná kultovní klasice z konce padesátých let, i tak jsem ale zůstával v očekávání. Výsledek se pak nanštěstí jevil nemastně-neslaně a dlouhou dobu jsem nevěděl, co si o chování jednotlivých postav myslet. Zvláště úplný konec byl úplně mimo a celkový dojem nezachránil ani docela povedený závod vozatajů.

 • 50%
  0
  0
  1. 3. 2017
  zdenda-subrt (214 bodů)

  Kdybych na tento film šel do kina, tak bych si to velice vyčítal. Kolikrát jsem se opravdu nesnesitelně nudil a to jsem se na něj podíval, abych se nenudil. Jediné, co mě tam potěšilo, byla přítomnost Morgana Freemana a závěrečná scéna v aréně. Jinak to za moc nestálo

 • 35%
  1
  0
  29. 8. 2016
  sephastto (207 bodů)

  Podprůměrný film se záblesky světlých stránek a náznaky zajíměvého příběhu s naprosto hrůzným koncem, který celý film neskutečně shodil. Je to přeplácané a jestli byl přesně takový i původní film, tak nechápu smysl předělávky. Nestojí to za čas strávený shlédnutím.

 • 80%
  0
  0
  14. 9. 2016
  JiříP (140 bodů)

  Chápu, že pro dnešní mládež je třeba vytvořit dramatičtější a akčnější verzi, než byla nezapomenutelná oscarová verze (neuvěřitelných 11 oscarů!) s Charltonem Hestonem v hlavní roli. Zde se hlavní role ujímá Jack Huston. Jak poetické. Každopádně nejznámější závěrečná scéna - závod vozatajů - byla pomocí efektů patřičně zmodernizována a zdramatizována.

 • 80%
  1
  0
  1. 9. 2016
  veronika-novotna (67 bodů)

  Vzhledem k tomu, že jsem neviděla původní verzi, nemám možnost srovnávat. Je ale jasné, že současná technika umožnila záběry, které by dříve možné nebyly. Na filmu jsem byla se 13letým synem, a tak i kvůli němu jsem ocenila dobře srozumitelnou angličtinu (díky některým jednodušším dialogům nemusel ani číst titulky). Film se nám oběma moc líbil, a tak ho ráda doporučuji jako oddechovou záležitost, i když z dnešního pohledu asi žádného Oscara jako původní snímek nezíská.

 • 45%
  1
  0
  19. 2. 2017
  adohaj (33 bodů)

  Tyhle remaky by se neměly dělat. Většinou to končí špatně, jako v tomto případě. Je to vážně zbytečné, podobně jak u Sedmi statečných. Originál jsem bohužel neviděl, takže to nemohu porovnat. Tento příběh mě skutečně moc nezaujal. Místy je to až nudné a ta trocha akce a efektů to nezachrání. Ani herci to moc nevytrhli. Oba hlavní představitelé nejsou příliš známí a Morgan Freeman tu má spíš vedlejší roli. Samotná Ježíšova linka mi přišla taky dost zbytečná. A drobná role příjemné Nazanin Boniadi už to taky nezachránila. Takže tudy prostě cesta nevede. "První v cíli znamená poslední v hrobě."

57 50 ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 70%
 • dav.bal 40%
 • ballrog 55%
 • Petr Kocfelda 55%
 • Riverdon 70%
 • Kim6 35%
 • yorba 50%
 • Standa. 60%
 • Had 45%
 • homedo 65%
všechna hodnocení (56)