The Seven Ravens (USA)
« další názvy »
Česká republika Česká republika
Slovenská republika Slovenská republika
90 minut

Žánry

:
Pohádka

Obsah

:
Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové “Sedmero krkavců”. Pohádka Sedmero krkavců  je příběh mladé dívky, která na sebe vezme úkol více »« méně

Režie

:
Alice Nellis

Scénář

:
Alice Nellis

Herci

:
Martha Issová Zuzana Bydžovská Lukáš Příkazký Václav Neužil (II) Sabina Remundová ...
Premiéra: 4. 6. 2015
Distributor: Bohemia MP
Jste na stránce filmu Sedmero krkavců. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sedmero krkavců myslíte! K 24. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28023 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Sedmero krkavců


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  2
  0
  25. 12. 2016
  Psisko59 (32765 bodů)

  Sedmero krkavců klasicky, a přece s inovacemi: Bohdanka jako upovídaný jedináček, pro kterého je úkol zachovat mlčení drastičtější než sebevětší popáleniny od kopřiv, a přesto vyroste v nezlomnou osobnost sílící každým dalším protivenstvím (překvapivě skvělá Martha Issová). Princ Bartoloměj (Lukáš Příkazský) jako zakřiknutý prvorozenec, ve kterém jeho osobnost probudí teprve silná, i když mlčenlivá partnerka. Zákeřná královna (Sabina Remundová), která už propadla zlu natolik, že každé další je jenom nově odkrytou kartou na cestě k vítěznému cíli. A konečně zdánlivě nezaujatá čarodějnice-kořenářka (výborná Zuzana Bydžovská), pro niž je ovšem Bohdančin úspěch nebo nezdar fatální pro její vlastní kletbu. A všechno do sebe zapadne vlastně až v závěru - jak to má u správné pohádky být ...
  Alice Nellis je známá tím, jak umí pracovat se "svými" herci (tu Bydžovská, Remundová a především Issová) a dostat z nich to nejlepší. Podařilo se. Prozatím nejzdařilejší adaptace oblíbeného tématu.

 • 90%
  1
  1
  31. 10. 2015
  martin-mickey-stusak (25651 bodů)

  Tento pohádkový příběh je v literární podobě tak temný, že není divu, že po něm ještě žádný tvůrce nesáhl a nenatočil skvostný filmový počin určený pro kina. Alice Nellis se tohoto úkolu zhostila a mile překvapila. Celý děj krapet poupravila a natočila jemný a jednoduchý příběh mající šanci zařadit se mezi každoročně vyhledávané a tím i reprízované filmové skvosty. Temná stránka věci je sice trochu ponechána, ale zároveň velmi přísně držena na uzdě, aby i opravdu malé děti příběhu porozuměli, nebáli se a měli z pohádky zaslouženou radost. Nejsou tu sice přítomny chytlavé písničky, jak bývá u českých pohádek zvykem, ale v tomto případě tu kupodivu ani nechybí. Nakonec proč zpívat, když hlavní hrdinka příběhu nesmí promluvit ani slovo. Herecké obsazení je poněkud neobvyklé, ale na druhou stranu překvapivé. Výkony však rozporuplné. Martha Issová tu vystupuje přesně tak jak ji známe, Sabina Remundová jako obvykle svým projevem a intonací nezapře svoji matku, Zuzana Bydžovská mě jako čarodějnice nijak nepřesvědčila, Lukáš Příkazký coby princ Bartoloměj nijak nepřekvapil a ostatní jen dělali co jim role dovolila. Po celou stopáž se však děj nikterak netáhne, svědomitě si drží své tempo a miloučkou atmosféru. Mě tu sice chybí více toho napětí, ale s ohledem na ty malé děti budiž. Film měl rozhodně navíc, ale i tak má své určité kouzlo a jedinečnost.

 • 85%
  0
  0
  5. 8. 2018
  Pete69 (20286 bodů)

  Nejlepší Česká pohádka poslední dekády. Zpracování téměř dokonalé, atmosféra děsivá i pohádková zároveň. Herecké výkony velmi slušné. Když Marta Issová nemluví, stoupá jeji cena :) Takhle si představuji cestu, jak se mají točit pohádky a těžko si lze představit lepší zpracování Sedmera krkavců.

 • 80%
  1
  0
  19. 12. 2015
  olga-pu (20054 bodů)

  Krásná, pověřená pohádka

 • 10%
  0
  1
  27. 12. 2018
  Jana Květoňová (6327 bodů)

  Nedá se to absolutně srovnat s jakýmikoliv staršími verzemi této překrásné pohádky Boženy Němcové. Samé oblíbenkyně Alice Nellis, ať je to tlustá Remundová nebo drzá Issová, co mluví příšerně pražsky, Zuzana Bydžovská, Neužil, ... Nelíbilo se mi vůbec pojetí a nic. Ani Patejdlova hudba ne. Tento film už OPRAVDU vidět nechci!

 • 100%
  2
  0
  20. 6. 2015
  limeta (4886 bodů)

  Krásná pohádka a v ní všechno jak má být. Bezvadný výkon Marthy Issové, skvělá výprava tak akorát, no zkrátka výborná pohádková podívaná, která baví od začátku do konce.

 • 100%
  0
  0
  24. 5. 2016
  roque (2919 bodů)

  Tato pohádka se tvůrcům moc povedla. Je stokrát lepší, než byla ta stará z roku 1993. I když je původné zápletka stejná, v tomto novém podání je super. Oceňuji krásné záběry na exteriéry, trochu té magie... Celkově je to podle mě vhodnější pro děti. Tu starou bych dětem tedy nikdy nepustila.

  • exteríéry příroda a hrady
  • hudba
  • super
  • 100%
   0
   2
   5. 8. 2018
   nikol125 (2775 bodů)

   Prostě klasika zfilmovaná do modernější verze. Za mě určitě palec nahoru.
   Martha Issová je jedna z mých nejoblíbenějších českých hereček. Líbilo se mi jak dokázala komunikovat, i když vlastně neotevřela pusu. Její výrazy a gestikulace mluvily prostě za vše. :)

  • 75%
   0
   0
   22. 3. 2016
   Ombak_Penari (2758 bodů)

   Kvalitně provedená pohádka, to se musí nechat. Je to zábavné, je to dobře zahrané, prostě závan starých časů, kdy kvalitní pohádka nebyla v naší krajině ohroženým druhem. Neřekl bych, že mě to nějak extrémně zasáhlo, abych tomu musel fandit na Českých lvech, ale při těch hrůzách, co je někdy možné shlédnout na štědrý večer, to je pořád nadprůměrná zábava a dobrá práce. Smutné ale je, že k tomu, aby to byla jedna z největších pohádkových událostí posledních let, by Sedmeru krkavců ve výsledku stačil i pouhý fakt, že to není trapné.

  • 85%
   3
   0
   3. 6. 2015
   marie-kolarova (2503 bodů)

   Alice Nellis přesvědčivě dokazuje, že není zapotřebí rezignovat na klasickou pohádku. Z původní předlohy přebírá všechny podstatné momenty. Namísto současného trendu, nemám co říct, přidám další postavy a odbočky, překvapivě zjednodušuje. A funguje to i bez třeštění a pitvoření. Příběh, který se nerozplizne, ale naopak je perfektně dramatický vystavěný. Jednoduchá linie, pár vysvětlení do minulosti, a celá pravda se poskládá až pěkně v závěru. Sedmero krkavců nenadchne ty, kteří mají pocit, že ve správné pohádce se musí pořád něco hýbat, všude se hemžit hafo postaviček a jedna přes druhou stále něco brebentit.

  • 100%
   1
   0
   28. 12. 2015
   LenkaVL (2328 bodů)

   Opravdu moc hezká pohádka. O víc jak 150 procent lepší, než ta stará z roku 1993. Ta nebyla vůbec hezká, na tu bych se už znova nikdy nekoukala. :( Byla taková temná a vůbec se nehodila pro žádné děti.
   Zato tato je spíše taková pohádková. Ukazují tam i moc hezké záběry krajiny a to velmi oceňuji. Děj plynulý, přidána špetka kouzel a to tomu opravdu dodalo ten správný šmrnc, pohádkovost.

   • kostýmy
   • krajina
   • pohádkovost
   • 80%
    0
    0
    7. 5. 2017
    miza (2313 bodů)

    Dobře natočená pohádka která se povedla.Díky.

   • 75%
    0
    0
    26. 12. 2020
    kknk2 (2197 bodů)

    Na Sedmero krkavců se opakovaně dívám a pokaždé mě nadchne slibný začátek. Pak nastává lehký útlum, který mě nicméně neodradí. Drsná a temná pohádka jak se patří.

   • 35%
    0
    0
    17. 12. 2015
    czech-movie (1474 bodů)

    Nejlepší je na pohádce to, že Marta Issová víc jak půlku pohádky nesmí mluvit. Její hlas je životu nebezpečný. Moc nerozumím tomu, že třiceti letá herečka hraje osmnáctiletou. To už nám herečky v tomto věku došli? Dalším problémem je ten fakt, že původní zpracování pohádky B. Němcové od režiséra Ludvíka Ráže je prostě kvalita sama. A snažit se pak pod stejným názvem toto překonat, je sebevražda.

   • 75%
    1
    0
    20. 7. 2015
    lukas (1363 bodů)

    Velmi povedená pohádka. Hned po konci to děti chtějí vidět znovu.

   • 75%
    0
    0
    19. 1. 2019
    Kašpárek (507 bodů)

    Příjemné překvapení. A přeci to jde. Většina novodobých pohádek jsou podprůměrné nebo přímo hrozné filmové počiny. Sedmero krkavců je ale povedenou pohádkou. Dobře zahrála jak Martha Issová tak Sabina Remundová. Vyloženě slabý článek se zde nevyskytuje a režisérka Alice Nellis ukazuje, že režii dobře zvládá.

   • 95%
    0
    0
    22. 4. 2019
    Terezie_Terez (473 bodů)

    Myslím, že spousta pohádek by potřebovala novou verzi, ale je složitější vylepšit starou verzi než vymyslet novou pohádku. Každopádně Alici Nellis se to povedlo. Tato pohádka je nádherná, krásné ztvárnění rolí ze strany všech herců. Bude mi potěšením vidět pohádku opět.

   • 100%
    0
    0
    13. 1. 2018
    zuz (394 bodů)

    Na tuto pohádku jsem šla do kina a moc jsem od ní neočekávala.Nakonec jsem byla v tom nejlepším slova smyslu šokovaná.Při každé minutě je divák napnutý a nenudí se .Martha Issová se své role zhostila skvostně.Všichni herci podali skvělý výkon.Hudba super a o vtipné scény taky nebyla nouze. Na rozdíl od staré verze ,která se mi vůbec nelíbí ,je v této vysvětleno proč bratři zkrkavčeli a né jak v té staré.Natáčelo se na mém oblíbeném místě a já prostě nemám této pohádce vůbec to vytknout.

   • 100%
    1
    0
    13. 3. 2015
    samik (324 bodů)

    Nádherná pohádka, pohlazení na duši. Je moc dobře, že se klasické pohádky Boženy Němcové filmují s užitím moderního jazyka a vizuálních možností.

   • 80%
    0
    0
    17. 10. 2015
    jarousek1981 (313 bodů)

    Pěkná pohádka a lepší než s Ivanou Chýlkovou. Dobře hrají jak Zuzana Bydžovská a Martha Issová,ale nejlepší je Sabina Remundová, kopie svoji maminky, Ivy Janzurove.
    Moc pěkné.

   • 100%
    0
    0
    22. 10. 2015
    Petra8619 (311 bodů)

    po dlouhé době velmi podařená pohádka. Marthu Issovou není mojí oblíbenou herečkou, ale tady mi vůbec nevadila. Naopak jinou si ani nedokáži představit. Lukáš Příkazský působil jako tintítko a nakonec se z něj vyklubal sexy muž. Pohádka která mě moooc bavila. Jen Sabina Remundová je fakt tak ošklivá... a tady ještě víc.
    Krásné kostými, krásný děj a krásný konec... skvělé herecké výkony

   • 95%
    0
    0
    30. 11. 2015
    byland (309 bodů)

    Nádherná pohádka která mě opravdu překvapila, krásné zpracování.

   • 80%
    0
    0
    12. 1. 2021
    gumoch (286 bodů)

    Precizně natočená pohádka po všech stránkách. Od hereckých výkonů přes scénář až po kameru. Díky za ni.

   • 100%
    0
    0
    13. 9. 2016
    Kirra Darkness (241 bodů)

    • tahle pohádka se opravdu moc povedla :D viděla jsem předcházeící verzi a mohu říct že tahle verze mě více zaujala
    • 80%
     0
     0
     31. 8. 2016
     sak007 (232 bodů)

     Ač mi přijdou moderní české pohádky trochu divné, tak tohle zpracování sedmera krkavců se vážně povedlo. Krásná výprava, napětí a žádné laciné vtipy za každou cenu. Pohádku doporučuji, jen neříkejte dětem, že hlavní hrdinka opravdu trhala kopřivy, mohly by si myslet že nepálí.

    • 0
     0
     22. 2. 2015
     anna-pytlikova (189 bodů)

     Krásná pohádka

    • 90%
     0
     0
     3. 12. 2015
     louluk (138 bodů)

     Sedmero krkavců je samo o sobě výbornou pohádkou. Již literární verze zaujala svou temnou stránkou. První české filmové zpracování mě upřímně příliš nezaujalo. Ovšem tato verze od Alice Nellis je pro mě o poznání lepší. Vyniká výborná herečka Martha Issová. Nejen svým filmovým umem, ale samozřejmě i sexappealem. I ostatní herci hrají skvěle. Mám doma i knihu s filmovou obálkou, takže hezky vystavenou v knihovně.

    • 75%
     1
     0
     13. 9. 2015
     cesnecka (83 bodů)

     Pěkná pohádka. Zejména kvituji, že nelze poznat už upoutávky, že se jedná o film Alice Nelis. Jen tedy hlavní představitelka by mohla být ve věku budoucí princezny a ne o 10-15 let starší. To samé platí pro prince.

    • 95%
     0
     0
     13. 12. 2015
     k.skodakova (51 bodů)

     moc se mi líbila...skvělé herecké obsazení, po dlouhé době super pohádka!

    • 80%
     0
     0
     6. 1. 2016
     Lucka_Karel (18 bodů)

     Krásná pohádka. Z těch novějších jednoznačně jedna z mála, ke kterým má smysl se vracet.

    1 2 dalsi posledni

    Hodnocení a recenze Sedmero krkavců

    77 80 ?
    jak hlasovat?
    • Psychotronix 90%
    • Josef lll 80%
    • Mrykodaj 80%
    • alexandra-ambruzova 80%
    • Panda123 85%
    • Crreed 80%
    • lucka-rozsypalova 100%
    • regazzoni 65%
    • minnie 80%
    • kknk2 75%
    všechna hodnocení (168)

    V žebříčcích uživatelů

    1. místo z 1 v žebříčku uživatele Lucik100
    7. místo z 423 v žebříčku uživatele elza1
    9. místo z 24 v žebříčku uživatele cacanova3
    21. místo z 50 v žebříčku uživatele magdalena-elsa-korodejka
    24. místo z 38 v žebříčku uživatele Kirra Darkness
    71. místo z 104 v žebříčku uživatele Demyk
    133. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
    4. místo z 33 v žebříčku uživatele Petra8619
    35. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles