Knick: Doktoři bez hranic

87%
Knick: Doktoři bez hranic
Plakát traileru
Knick: Doktoři bez hranic je nový dramatický seriál z produkce Cinemaxu od oscarového režiséra Stevena Soderbergha. Odehrává se v centrálním New Yorku roku 1900 a soustředí se na legendární nemocnici Knickerbocker Hospital, kde na začátku dvacátého století pokrokoví lékaři, zdravotní sestry a všechen ostatní personál posouvali hranice medicíny v době, kdy úmrtnost lámala rekordy a antibiotika neexistovala. Clive Owen ztvárňuje hlavní roli doktora Johna Thackeryho, skvělého chirurga, jenž je průkopníkem nových metod v oboru, navzdory své vážné závislosti na kokainu. Thackery vede tým lékařů, který zahrnuje jeho chráněnce Dr. Everetta Gallingera, mladého Dr. Bertieho Chickeringa a Algernona Edwardse, nadějného chirurga, který byl Thackerymu nedávno vnucen. Dalšími zajímavými postavami v nemocnici jsou: Cornelia Robertsonová, dcera patrona nemocnice; mrzoutský řidič sanitky Tom Cleary; Lucy Elkinsová, sestra, jež nedávno přišla z venkova; nečestný ředitel Herman Barrow a Sestra Harriet - jeptiška, které nečiní potíž říci svůj názor. (oficiální text distributora)
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
Dost dobré, ikdyž jsem to čekal ještě trochu drsnější a temnější. Po řemeslné a herecké stránce ale bezchybné a fakt, že jsem celou sérii dal za dva večery, taky o něčem svědčí. s01 4/5
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
10
Soderbergh je absolutní filmař, stojí za kamerou, produkuje a režíruje, a to v naprosto zběsilém tempu. Herci musí zmáknout každý den 13 stran textu a navíc se točí filmově, takže se pěkně přijede do jedné lokace a tam se během dvou dnů natočí scény ze všech deseti dílů. Clive Owen, který ve filmu hraje, si pak přípravy na roli dělal pěkně na bílé tabuli, na kterou si neustále psal, co bude potřeba se naučit a hlavně jak se to zahraje. Tvůrci seriálu Knick zkrátka rozhodně nejsou žádné slečinky a množství umělé krve vystříkané na place by stačila na solidní gore horror. Druhá série rovněž pecka.
hrumsrt
hrumsrt
9 582 bodů
9
Tohle je tak poctivá práce, že to nelze neocenit! Za mě suverénně nejlepší seriál z nemocničního prostředí! Inovativní, dobové drama z lékařského prostředí, kde nechybí troška tehdejší politiky. Tady vidíte, jak má vypadat seriál z lékařského prostředí.. Žádná Ordinace z kdoví odkud! Geniální Doktor John Thackery v podání famózního Clive Owena. Přes pečlivou lékařskou práci se dostáváme do opravdu dramaticky vygradovaných momentů. S pečlivou stylizací a řadou překvapivých momentů.. Seriál končí na svém zatraceném vrcholu a k samotnému závěru lze jen říci: "No tvl, tohle je epický!" 1. série - 85%. 2. série - 90%.

Dodatečné informace

Původní název:
The Knick (více)
  • USA Knick: Doktoři bez hranic
  • USA The Knick
Premiéra v ČR:
9. 8. 2014
Země původu:
USA
Čeština:
Knick: Doktoři bez hranic je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Powered byJustWatch