Gone Girl (USA)
USA USA
145 minut

Žánry

:
Drama, Thriller
Motto: Nikdy nevíš, co máš, dokud…

Obsah

:
Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se více »« méně

Režie

:
David Fincher

Scénář

:
Gillian Flynn

Herci

:
Ben Affleck Rosamund Pike Neil Patrick Harris Missi Pyle Tyler Perry ...
Přehrát online O2
Premiéra: 2. 10. 2014
Distributor: Cinemart

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9821 bodů)

  Bomba! Zmizelá rozhodně stojí za plné vstupné. Výborně vyprávěný příběh plný nečekaných zvratů, úžasná Rosamund Pike, skvělá režie Davida Finchera a je tam toho tolik, že na jedno zhlédnutí je to zatraceně málo. Tenhle film je klasika!

 • 100%
  0
  0
  27. 12. 2014
  headhunter (9441 bodů)

  Fincher prostě opět nezklamal (mě osobně nikdy ničím). Je to celkem dlouhá pecka, která nemá fakt předvídatelný konec (to se u Finchera ani moc předpokládat nedá, že jo?). Ben zahrál taky ´ok´ a jako jeho dost "noisy fucker" Rosamund Pike jako milující manželka byla taky cool*

 • 90%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Neptejme se, co jsme schopni udělat pro naši manželku, ale co je ona schopna vykonat pro nás - možná bychom byli hodně překvapeni. Nemám možnost polemizovat o tom, do jaké míry se podařilo vystihnout myšlenkovou perspektivu knihy ani jakým dojmem zapůsobila na čtenáře skutečnost, že film v druhé polovině směřuje veškeré sympatie pouze na jednu stranu barikády (v rámci spoilerování nebudu uvádět, o jakou stranu se jedná), a upřímně se o to ani nechci moc starat. Hlavní věc je, že Fincher opět dostál své kvalitě a výrazně se zasadil o to, že do zatím neexistující encyklopedie 5000 filmů, které musíte vidět si mohou připsat budoucí autoři dalších pár řádků. Nejedná se pravda zase o takový festival hutné atmosféry jako v případě Sedm nebo Mužů, kteří nenávidí ženy, ale minimálně s posledně jmenovaným snímkem spojuje letošní Gone Girl hned několik paralel svědčících o nepolevující účinnosti Fincherova specifického stylu. Přestože film od prvního pohledu působí dojmem, že každičká scéna i obraz byly rozpitvány a rozebrány do takřka picassovské dokonalosti, náročný příběh i tak neskutečně odsýpá a diváka udržuje ve strnulé pozornosti, co a jak se bude dít dále. To ale platí zhruba do poloviny. Druhá část příběhu totiž vinou stagnující mysteriózní linie, která do té doby tak perfektně fungovala, trochu postrádá jak dřívější tempo, tak hlavně ten veledůležitý prvek záhady, bez něhož nikdy nemůže Fincherův styl v tomto žánru plnohodnotně fungovat. A tady se možná dá mluvit o jisté slabině ve scénáři, který je sice zkonstruován do unikátní psychologicko-detektivní mozaiky a zaslouží si plné uznání z řad vlivné kritiky, ale paní Flynnové bych stejně do budoucna poradil "Bez Finchera ke scénáři nelez". Nikdo jiný by totiž nezvládl natočit něco natolik poutavého a inteligentně vyhlížejícího, když samotné motivace hlavních postav se mi, při vší úctě, zdají poněkud nevěrohodné a nafouknuté do přehnaně filozofických rozměrů. Ale asi je to pouze můj problém.. 80% ------- Po druhém zhlédnutí hodnocení navyšuji. Fincher opět dokázal natočit atmosférickou lahůdku, která, ač je divák již obeznámen s celým příběhem, probouzí už jen svou kompoziční výstavbou opakovaně neskonalý obdiv. Navíc se opravdu jedná o zřejmě nejlepší kritiku drtivého vlivu, jakým v současné době disponují nenasytná masová média. Klaním se v pokoře, pane Režisére..

 • 80%
  0
  0
  9. 12. 2015
  Standa. (5587 bodů)

  Tak tohle by si jednoznačně zasloužilo minimálně oscarovou nominaci za scénář, protože lépe zfilmovaný thriller jsem už dlouho neviděl.. Ale stejně mi furt vrtá v hlavě ten knižní konec, protože se prý zásadně liší od filmového(proto hned sousedka vyfasovala knížku k narozkám, takže čekám). Je to prostě pořád Fincherovo parketa, neříkám, že neměl lepší filmy, ale pořád je v tomhle žánru jako doma.

 • 100%
  0
  0
  30. 9. 2014
  Tom Hardy (3925 bodů)

  Těžko říct, co je na tom lepší - jestli rafinovaná detektivní hra o dvou rovinách, hrátky s úhlem pohledu, přiznaná manipulace všeho a všech nebo satirický přístup, který staví výhradně na tom horším v nás. Důležité každopádně je, že Fincher znovu dokázal natočit chytrý a audiovizuálně podmanivý film, který šlape ve všech ohledech a je vyložená radost sledovat jeho jednotlivé scény. Ben Affleck konečně dostal part napsaný na tělo (tedy postavu, která je ve svém chování nevěrohodná a trochu prkenná) a Rosamund Pike se dočkala životní role. Jeden z těch vzácných filmů, které člověk dokouká a nemůže se dočkat, až je uvidí znovu. Můj osobní horký favorit na Oscara pro nejlepší scénář.

  • scénář
  • herecké výkony
  • hrátky s úhlem pohledu
  • satira
  • možná jen záběry z kamer jako důkaz jsou sporné, ale je to jen detail
 • 80%
  0
  0
  7. 4. 2016
  Schneefee (3297 bodů)

  Knizni predloha je sice lepsi (napinavejsi, lepe do sebe zapadaji vsechny udalosti), ale ani film neni uplny prusvih, ba dokonce velmi mile prekvapil. V podstate jedine co mi tam nesedelo byla Rosamund Pike, ale na druhou stranu potesil Ben Affleck, ktery mi zas nesedi u vetsiny jeho filmu.

  • scenar
  • 100%
   0
   0
   12. 1. 2017
   JosefTomas (3255 bodů)

   Finchera a jeho styl miluji. Zde dostal výborný scénář, skvělé role, on jen režisérsky i vizuálně dospěl. Tudíž z toho vzešel výborný film, který vás celou dobu drží přikované v křesle a vy skoro tři hodiny sedíte a divíte, proč to není nudné, to je celkem umění.

  • 80%
   0
   0
   1. 10. 2014
   Petrson (3212 bodů)

   Válka Roseových v novém, napjatějším, hávu se spoustou míst, kde jsem smál jak nesmyslům, tak skvěle vypointovaným společenským satirickým fórkům made in USA (smálo se více lidí v kině a nevím, jestli jsme měli). Policie je bohužel úplně tupá a přehlíží mnohé, ve scénáři jsou díry jak v kvalitním švýcarským ementálu. Přesto člověk sleduje film s napětím, je překvapován a děj se dá dopředu jen minimálně predikovat. Fincher si bohužel neodpustil scény, kdy se na plátno nejde dívat, neboť se vám udělá lehce nevolno. Po dlouhé době jsem byl ze sledování filmu příjemně (z celkového napětí a délky) unaven a pobavil jsem se. Z mého hlediska, pokud to mysleli vážně, tak trochu "sci-fi" satira ( neuvěřil jsem, že takoví lidé mohou existovat ve většině rolí), ale zdařilá! Rozhodně drama, thriller, ale taky komedie!

   • Rosamund Pike
   • scénář, který byl málo předvídatelný
   • a paradoxně scénář, který postrádal chvílemi úplně logiku hry
  • 80%
   0
   0
   4. 4. 2016
   rkotvald (2808 bodů)

   Fincher, který z každého, zdánlivě obyčejného, záběru na ranní předměstí těží naprosté maximum a nechává diváka tápat v chladné odtažitosti viděného světa a nejistotě předkládaného. Oscarové samozřejmě nejsou jen herecké výkony mrazivě vypočítavé Rosamund Pike a „ňoumovitého“ Bena Afflecka, který se typově do své role dokonale hodí, ale i další vnitřně pulzující soundtrack Trenta Reznora a Atticuse Rosse, kteří proměňují původně příjemné každodenní melodie v něco děsivého (inspirace v Twin Peaks?). Tohle si rád zopakuji a ne jen jednou.

  • 70%
   0
   0
   1. 12. 2014
   roque (2738 bodů)

   Mám ráda filmy s Affleckem.

  • 90%
   0
   0
   1. 1. 2015
   limeta (2445 bodů)

   Poutavý kousek od začátku do konce. Sice otevřené konce až tolik nemusím, ale tohle byl jeden z nejlepších filmů v letošním roce. Moje oblíbená Válka Roseových má velmi zdatného, ne-li lepšího pokračovatele. A navíc - na Bena Afflecka se dobře kouká i v mnohem horších filmech :-)

  • 100%
   0
   0
   6. 1. 2016
   guestka (2274 bodů)

   Už dlouho jsem nebyla tak napnutá a překvapená koncem jako u tohoto filmu. Ben je taky borec, když na to přijde.

  • 80%
   0
   0
   14. 12. 2014
   stantheman (2145 bodů)

   Docela souhlasím s někteými ohlasy ...velice dobrá filmařina, Ben A. kterého moc nemusím..tady obstál na výbornou...napínavé celkem ano...ale nějak se mi to zdá bez hlubšího nápadu..bez toho drápu někde v hloubi , který nás bude ještě dva dny drásat po skončení filmu. Asi zvítězila publicita nad hodnotami snímku..což není nic neobvyklého, tak snad příště o něco zajímavěji Davide F.

  • 100%
   0
   0
   24. 12. 2014
   farb (2051 bodů)

   Neuvěřitelně boží podívaná. Manželská satira mixnutá detektivním psychothrillerem. Sarkastická, černohumorná, velmi cynická a krutá. Skvěle napsaná, do posledního detailu famózně zrežírovaná audiovizuální bomba s nejlepší femme fatale od dob Základního instinktu, která precizně drží pozornost, neustále navozuje pocit nejistoty a do poslední minuty překvapuje. A s dokonale nepříjemným vyvrcholením, které opakovaně přináší neuvěřitelně slastné uspokojení.

  • 100%
   0
   0
   14. 10. 2014
   Jiřík54 (1420 bodů)

   Opět smekám před Davidem Fincherem a jeho nejnovějším dílkem, které je napínavé od začátku do konce a nenechá nás chvíli v klidu. Stále nás nutí přemýšlet o tom, jak to vlastně je a kudy se dál bude příběh ubírat, aby nás na konci nechal v naprostých pochybách o tom, jak skončil. Výborné výkony obou hlavních představitelů Bena Afleka (ač ho mám raději jako režiséra než jako herce) a Rosamunde Pike, která se s bravurou mění z nevinného beránka v pěknou mrchu. Úžasná je též hudba nebo spíše hudební podkres, který dotváří atmosféru každé scény. Čímpak nás pan Fincher překvapí příště?

  • 90%
   0
   0
   27. 12. 2014
   VasaFlasa (1386 bodů)

   Pro mě je to film roku 2014. Finger prostě umí točit a nevybavuji si lepší film, který bych tento rok viděl.

  • 90%
   0
   0
   4. 10. 2014
   marie-kolarova (1068 bodů)

   První polovina je analýzou klasických manželských problémů, hýčkaná Amy to však chce svému Nickovi osolit. Druhá část nabývá drsnější grády koketující s černou komedií. Závěr nemá happy end. Nevítězí dobro ani zlo, protože tentokrát tento souboj na programu dne nebyl. Zmizelá nastavuje zrcadlo mánii vyprávět co nejlépe vlastní příběh. Krajně nesympatická moderátorka názorně ukazuje, jak lze lehce vyrobit z jednoho přitroublého balíka vraždící monstrum. Protitahem je upřímná lítost, nasypáním si vagónu popela na hlavu a ujištění o vědomí co všechno ztrácím svým proviněním proti milované bytosti. Zmizelá není relaxační a některým povahám může navodit lehce depresívní náladu, protože volba pozlátka na vyšperkování vlastního obrazu před veřejností není zadarmo.

  • 95%
   0
   0
   9. 12. 2014
   salisbury (944 bodů)

   David Fincher umí točit filmy s potemnělou atmosférou snad jako nikdo. Zas jsem byl překvapen něčím s čím jsem úplně nepočítal. Rosamund Pike asi tímto filmem již trošku víc vystrčí své herecké růžky. Ben Affleck hraje tak jak jsme u něho zvyklý. Prkenně, ale tady to tak nějak nevadí. Skvělý film, u kterého se těším na opakovačku.

  • 85%
   0
   0
   12. 10. 2014
   king-kurt (851 bodů)

   Napínavý guláš plný blbostí. Ono se to tváří jako komedie, parodie, satira na média, ale Fincher to umí i tak, že je to dobrý a ve výsledku to může být i avizované drama, thriller. Nemám chuť se ženit:).

  • 70%
   0
   0
   7. 12. 2014
   strachovka (824 bodů)

   Rafinovaný detektivní příběh, s velice zajímavým koncem. Nejprve jsem četla knihu a až poté viděla film a musím říct, že oboje se krásně doplňuje. Ben Affleck, kterého většinou ve filmu nesnesu, zde hrál na výbornou a dodal hlavní postavě zajímavý charakter.

  • 75%
   0
   0
   14. 12. 2014
   kamil schwarz (814 bodů)

   Ne každý dokáže natočit kriminálku musím říct že se to povedlo.Napětí je hned od začátku a hudba je hned od začátku skvěle mrazivá.V průběhu filmu divák neví co se děje je to trošku zamotané ale o to jde.Závěr filmu je famozní a všichni si oddechnou že manžel je nevinný.

  • 90%
   0
   0
   6. 1. 2015
   Brcolka (787 bodů)

   Film o vyšinuté a neuvěřitelně nepředvídatelné manželce. Až sem se zalekl jestli ta má někdy nemůže být také taková. Velmi dlouhý a překvapující film. Dokonce ani Bena a Fleka jsem nepoznával.

  • 100%
   0
   0
   15. 3. 2015
   scarecrow (689 bodů)

   Musím říct, že se film opravdu povedl a Fincher nezklamal. Tu ženskou bych v žádném případě doma nechtěl, tu už bych dávno zakopal na dvorku.
   Hlavně dostal do ruky kvalitní předlohu. Od autorky Gillian Flynn jsem zatím četl akorát „Ostré předměty“ a už tam musel člověk čekat na rozuzlení až do poslední kapitoly.

  • 70%
   0
   0
   20. 10. 2014
   tamura (683 bodů)

   Tak jo, upřímně. Vůbec tomu nerozumím. Asi jako výsledkům voleb. Člověk to chápe, ale nerozumí tomu. Nebo tomu rozumí, ale nechápe to. Prostě je tam něco špatně. Jak ve filmu, tak v percepci diváků. Samozřejmě, že každý má vlastní hlavu a mozek, nicméně obávám se, že tenhle Fincherův film je přeceněný. A nebude to zase až tak vina režie. Spíš mám dojem, že je chyba ve scénáři. Bez pochyby se Fincher trefil (nebo spíš Gillian Flynnová) do toho, co by se dalo nazvat průnikem televizní seriálové a filmové tvorby, která zažívá obrovský boom. A divákovi nevadí, že postavy mají podivně prokreslené charaktery, vítá ty záludné manipulace, kdy se dějí zvraty v normálním životě nemyslitelné. Zmizelá si hraje s čtenářem respective divákem a valí se jako pneumatika, nezastavitelně a dlouho, hlavně že to odsejpá. Tahle jízda románovým tobogánem,kdy se mísí žánry, hlavní postavy twistují a divák žasne. Kde je ale dokonalost kresby postav ze Zodiaca? Tam jsem věřil tomu, že sleduji životné postavy, tady jsem viděl jen seriálové charaktery, které se proměňují, aby překvapily a ne v důsledku reálných životních situací. Ano, dá se namítat, že jde o dva různé úhly pohledu, snad kamsi za půlku ještě přijatelné, ale ani do té chvíle nijak strhující (to Woody Allen ve svém Match Pointu to zvládl nepoměrně lépe!). To, co se odehrává ovšem pak je jen autorská šaráda, spisovatelské egotripařství, hlavně aby se divák chytil na háček. Nikomu neberu názor, že jde o výjimečně zdařilé dílo, sobě ovšem ponechám a nijak se tím netrápím, neslaný nemastný dojem, který zákonitě rychle vyprchá. Od Finchera bych čekal víc, než jen otrocký přepis bestselleru. Chce-li už manipulovat s divákem, ať to dělá aspoň na úrovni Hanekeho Funny Games.

  • 95%
   0
   0
   14. 11. 2014
   evana (682 bodů)

   Skvělé herecké výkony. Především Rosamunda Pike dokázala, že její jméno stojí za to si už konečně zapamatovat a skvěle předvádí ustrašenou nevinnou chudinku a největší mrchu na světě a díky jejím výrazům jí to všechno věřím. Rozjezd byl trochu pomalejší a lehce nudný, ale druhá půlka se rozjela svižným tempem. Manipulace s divákem se daří a postupně žasnete, jak to vlastně všechno bylo a dorazí to konec, který vás nechá v němém úžasu.

  • 95%
   0
   0
   27. 2. 2015
   tedoun (680 bodů)

   krásný film nevím co dodat

  • 80%
   0
   0
   9. 12. 2014
   CrypzzXD (590 bodů)

   Finscher nezklamal a předhodil nám zase jednou jednu vytříbenou detektivku.

  • 95%
   0
   0
   20. 1. 2015
   KajkaFajka (551 bodů)

   Tak takýto drsný koniec som nečakala. Fantasticky vystavany pribeh ktery musi vtiahnut kazdeho kto se na film kuka. Nechcela by som byt v takovéto situacii. A dalšie plusy

   • Nepoznala som Bena jak to zahral
   • vypočitavost hlavnej hrdinky
   • 70%
    0
    0
    30. 12. 2014
    Messiአ(500 bodů)

    Nejspíš jsem se nechal chytit do stejné pasti (uznávám, my bad), v níž se ocitají protagonisté příběhu – ovlivněn bezmála brilantní knižní fikcí a mediálním prohlášením autorky předlohy o jakési přepsané poslední třetině oproti románu (další součást hry?). V tomto rozpoložení mě Fincherova adaptace až na pár výjimek (několik montáží, apartní vražda) nedokázala vůbec strhnout, naopak jsem si jaksi blazeovaně odškrtával očekávané zvraty a byl překvapen doslovností přepisu. ___ S přepisem se pojí hned několik výhrad. Flynnové se i za výrazného přispění Finchera povedlo příběh organičtěji propojit, nicméně vyprávění bylo očesáno o většinu vedlejších linií, přičemž i ty hlavní jsou výrazně zkratkovité. Filmové vyprávění se tak pohybuje rychlým tempem bez pomlk od jednoho zvratu ke druhému, kdy onen zvrat nemá šanci ani náležitě doznít, protože vzápětí musí přijít další a další. Jinými slovy, Flynnová důsledně přepsala z knihy jádrové události, na satelitní, které by pomohly rozvolnit uspěchaný rytmus a případně dovysvětlit některé skutečnosti, nezbylo místo. Ve výsledku se tak nemohu zbavit pocitu, že zbyla tu více, tu méně dokonalá příběhová kostra bez masa. ___ Postava Nicka si uchovává svůj blbečkovský kukuč, je však zbaven příčin, hmatatelnější pozadí frustrace postrádá i Amy, která v předloze kupříkladu nemilosrdně útočí z genderových pozic, zatímco ve filmu je výhradně pošuk (což sice sedí, ale...). Zásadní roli pozbyla také v knize akcentovaná popkultura a velice četné narážky na ni, čímž jako by vymizel další rámec, v němž hlavní postavy žijí a pomocí něhož sebeurčují samy sebe. ___ Z výrazného zacílení na to které téma si Fincher ke konci vybral mediální satiru, to ostatní zůstalo v mých očích pouze lehce pod povrchem (jinou otázkou je, zdali tomu mohlo být jinak). Rada na závěr: knihu před projekcí nečtěte, pak si přidejte jednu až dvě hvězdy. Ale možná jenom tak kecám a všechno tohle jsou nesmysly, kdoví.

   • 95%
    0
    0
    2. 11. 2014
    barborasalome (498 bodů)

    Další parádní dílo Davida Finchera.

   1 2 3 4 dalsi posledni
   84 86 ?
   • enrico-bonsch 85%
   • petr-lehky 85%
   • ondra-dulak 100%
   • monika-tomas-somanovavasarab 100%
   • Togl 85%
   • cerfik 100%
   • bohhous22 100%
   • jarv 80%
   • chiquita 90%
   • wodmint 75%
   všechna hodnocení (275)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   2. místo z 3 v žebříčku uživatele mr.hack
   3. místo z 30 v žebříčku uživatele hlavastatu
   8. místo z 11 v žebříčku uživatele Brcolka
   10. místo z 14 v žebříčku uživatele jajatyl
   10. místo z 43 v žebříčku uživatele tomask
   13. místo z 15 v žebříčku uživatele Anni
   4. místo z 6 v žebříčku uživatele AryaCZE
   11. místo z 13 v žebříčku uživatele evana
   39. místo z 46 v žebříčku uživatele headhunter
   11. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: