Drive (USA)
« další názvy »
USA USA
95 minut

Žánry

:
Drama, Thriller
Motto: Někteří hrdinové jsou skuteční.

Obsah

:
Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna více »« méně

Režie

:
Nicolas Winding Refn

Scénář

:
Hossein Amini James Sallis

Herci

:
Ryan Gosling Carey Mulligan Bryan Cranston Albert Brooks Oscar Isaac ...
Premiéra: 15. 9. 2011
Distributor: Blue Sky Film Distribution
Jste na stránce filmu Drive. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Drive myslíte! K 24. květnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26205 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  25. 8. 2017
  Brenan88 (40249 bodů)

  Drive aneb, když je vynikající film,tak není potřeba mnoho slov. Refn je pro mne takový filmový podivín,ale jeho snímky mě vcelku baví. Tento film je ukázkou kvalitní a režie a vynikajícího scénáře. Velké plus patří Ryanu Goslingovi v hlavní roli,který zde zazářil.

 • 100%
  0
  0
  25. 10. 2015
  Sheldon (15768 bodů)

  Malou revoluci v neonoirových filmech znamenal film Drive dánského režisérského internacionála Nicolase Windinga Refna, za který získal po právu cenu za režii na MFF v Cannes. Výtvarně strhující art film plný nepředvídatelného brutálního násilí a kýče byl působivým mixem, který oslovil diváky i kritiku po celém světě. Příběh je přitom typická černá série, já volím známku nejvyšší. Pokud znáte filmovou historii, tak budete hýkat blahem!

 • 80%
  0
  0
  8. 1. 2018
  lamps (14145 bodů)

  Atmosférický nátěr, který by s promyšlenějším zacházením se zápornými postavami a větší komplexností stál na ramenou Tarantinovi. Některá uspěchaná řešení a hloupé chování postav, byť nemají na vnější vycíděnost a rytmus žádný vliv, snižují jinak impozantní a formálně ultraintenzivní neo-noir. Skvělý soundtrack, šokující eRkové násilí, atmosférická hra se světlem a kamerovými pozicemi a bravurní, nejlepší výkon Goslinga..

 • 80%
  0
  0
  22. 3. 2020
  Pete69 (11475 bodů)

  I když příběh není z nejoriginálnějších, je Drive skvělá podívaná.

  Jde o to, že zpracování je skvělé, tempo filmu ideální a ledový klid Ryana Goslinga dává příběhu další rozměr. Přidá-li se originální a vhodná hudba, vyjde z toho velmi dobrý snímek.. 80%

 • 55%
  0
  0
  4. 8. 2017
  Danny F. (11118 bodů)

  Od začátku se to lenivě vleče. Sem tam nějaká brutální vražda, i když jen tak rozšlápnout někomu lebku, směšné. Ale v mezerách mezi bitkami lenivé tempo. Pomalu mě film začínal nudit. Myslel jsem že jsem si to pustil zpomaleně. Toto není nic tak parádního, jak tady většina tvrdí.

  • vraždy
  • tempo
  • nelogické záběry
 • 90%
  3
  0
  10. 7. 2017
  JosefTomas (6544 bodů)

  Vou, to bylo něco. Nečekal jsem nic extra, ale byl jsem mile, ale sakra mile překvapen. Perfektní režie, kombinovaná se skvělými herci, kteří umí a hlavně, mají co hrát. Scénář je sice trochu jednoduší a akčních sekvencí je pomálu, za což dávám mínusové body. Jenže scénář je takový, aby nenudil a příjemně překvapil. S akcí je to složitější, nečekejte propracované akční pasáže ala Rychle a zběsile, ale pomalé, nýbrž drsné a hlavně perfektně působící. Práce kamery je také na úžasné úrovni a je vidět, že se jedná o spíše artový film, což mi ale vůbec nevadí. Pevných 90%.

 • 35%
  0
  0
  4. 8. 2015
  Pas (6204 bodů)

  Celosvětově divácky úspěšný film. Nejprve vzrůstající láska k sousedce, pak přepadení zástavárny se sousedem a nakonec souboj málomluvného řidiče - Fantomase se Zvířetem a jeho parťáky. K tomu pár lekcí autoškoly pro pokročilé lupiče a zbytek jen tichá nuda podmalovaná příjemnou hudbou a pár vraždami. Pochválit lze ryzí filmovost a neukecanost snímku, podle mne to jde ale na úkor napětí.

 • 65%
  0
  1
  30. 12. 2012
  Standa. (6158 bodů)

  Když jsem poprvé v kině viděl trailer na tenhle film, tak jsem si myslel, jaká to nebude akční jízda ve stylu Rychle a zběsile. Ale po té počáteční a taky jediné akční scéně mě nadšení opustilo, protože se z toho vyklubal docela nudný artfilm.

 • 70%
  0
  0
  7. 9. 2011
  Tom Hardy (4738 bodů)

  Ryan Gosling je ve své roli málomluvného řidiče na hranici geniality. Atmosféra je uhrančivá, mafiánští bosové mají tu správnou auru, do Carey Mulligan bych se dokázal zamilovat za všech okolností a soundtrack mi zní neustále v uších. Jakkoli mě ale oslňují fragmenty a jednotlivé scény, celek mi v rámci „velikého vnitřního chvění“ úplně nefunguje. Možná za to může lehce nedotažený konec. Možná příběh, který je artový ne do míry intelektuálních odkazů, ale dějové prázdnoty, kterou plní dlouhé zamyšlené záběry. Je to působivý kus filmařiny, ale Američana George Clooneyho, který je z podobného soudku, jsem si užil o chlup více.

 • 85%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4473 bodů)

  Ryan Gosling ukázal, že není jen ve škatulce pěkných chlapů, ale že též dokáže hrát i jiné role a v téhle mu to vážně sedlo. Driver, který se živí jako kaskadér či automechanik je jedním s nejlepších řidičů a svůj um využívá k přivydělání jako řidič při různých nezákonných akcí. Myšlenka celého děje je celkově moc pěkná a propracovanost celého děje mě též zaujala. I role dívky a jejího syna, která divákovi hraje na city. celkově velmi povedený snímek.

 • 85%
  0
  0
  2. 12. 2012
  bidlobox (3794 bodů)

  Film trochu (víc) drsný, ale strhující. Ryan Gosling zatím ve své nejvýraznější roli.

 • 100%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3331 bodů)

  Prvotřídní filmařina,která se trhá na pocukrované kousky adrenalinovostí,romanci a atmosferickým pojetím,kde se stíhá servírovat řadu zpomalujících nezapomenutelných scén.Obohacuje vysoce sugestivní a hudebně skvělě podbarvený film v hlavní roli s úžasným Ryanem Goslingem a Carey Mulliganovou.Výborná kamera,střih s ostrýmy nůžkami a režií Nicolase Refna,která vás pohladí a vleze pod kůži.Film vyplouvá na řeku pro film roku 2011 a pokud se vypravíte kompasem na stejný směr připravte si zatraceně vysoké hodnocení.

 • 90%
  1
  0
  18. 7. 2012
  pantak (3257 bodů)

  Rozhodně snímek který nemá obdoby v dobrém slova smyslu!

 • 75%
  0
  0
  10. 6. 2013
  výfuk (2964 bodů)

  Proč já vždycky musim bejt ten zlej. Mluví se o tom jako o nejlepším filmu roku 2011 - dovoluji si nesouhlasit. Nedotknutelní byl lepší zážitek a o Černobílém světě ani nemluvím. Refn si udělal svůj nový film a Dánové jsou se svou ponurostí opět v akci na plátně. Krev a auta. Tak by se tento film dal jednou větou specifikovat. Chápu pět hvězd, ale ještě víc chápu negativní ohlas. Není to best 2011, ale je to film, který zavidění určitě stojí.

 • 90%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2754 bodů)

  Na rozjezd možná trochu zarazí hlavní postava. Hodný, tichý, nezajímavý, hloubavý, nijak vyčnívající kluk bez výrazu. Snad jen ty nervy ze železa. Málem mě to odradilo. Po skončení snímku je ale pocit úplně jiný a zůstávají otázky "Kdo to vlastně byl? Proč to dělal? Co chtěl?" To je to nejlepší co se mohlo stát, protože jednání hlavního hrdiny je náhlé, překvapivé, omračující není jednoznačné a není snadné si na něj udělat názor. K tomu originální pojetí snímku a atmosféra, která dokáže neskutečně pohltit. Žádné ploché Rychle a zběsile, tady jsme na úplně jiném levelu...

 • 80%
  0
  0
  7. 1. 2015
  stantheman (2385 bodů)

  Docela sympatický film , trochu vybočující z běžné produkce. Akce se rozvíjí jakoby po tichu a v klidu..napětí narústá jakoby pod kůží a propukuje v drastických krátkých vyvřelinách. K dokonalosti to ještě nějaký ten kousek má , ale proč ne...celkem zdařilé...

 • 90%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2059 bodů)

  Osudové setkání s řidičem, jeho nabušenou károu a kladivem. Každá scéna, každý záběr, každá sekunda filmu se stává v Refnově podání ikonickou a zcela nezapomenutelnou. Naprosto jedinečný film, který se mi navždy nesmazatelně vryl pod kůži.

 • 70%
  0
  0
  3. 9. 2016
  lucyky (1353 bodů)

  Ze začátku to vypadalo nadějně. Temná atmosféra, výborná hudba. Asi po půl hodině mi vadilo jak se příběh natahuje (zpomalování) a hudba už jen vyplňovala zbytečně dlouhé, nic neříkající scény. Mě tam něco chybělo. Dávám body jen za herce a hudbu.

 • 100%
  0
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (1055 bodů)

  Výtečný film. I přesto, že jsem o filmu hodně slyšel, nezklamal mě, ba naopak nadchl. Příběh pln brutální filmařské jízdy bojující o své přežití. Ryan Gosling možná ve své životní roli, ikdyž na druhou stranu má toho díky tomuto filmu určitě ještě hodně před sebou.

 • 85%
  0
  0
  21. 5. 2014
  Innuendo (907 bodů)

  Scény vymazlené do Snyderovska. I přes v podstatě převážně komorní atmosféru akce baví. Střídání slowmotion a následně rychlého sledu scén vyráží dech. Hudební fláky, (ve stylu 80. max půlky 90. let, vůbec nevím o co jde, ale líbilo se mi to) vytváří skvělou atmosféru a jsou nezvykle chytlavé. No a Ryan Gosling je prostě borec. Jsem zvědav v čem se objeví dále. Film + hudba = 5

 • 75%
  0
  0
  6. 4. 2014
  voleman (899 bodů)

  Tak špatný to určitě nebylo, mělo to hodně slušnou atmosféru a poměrně slušné herce. Ryan Gosling mě sice není moc sympatický, ale to neznamená že neumí hrát. Největší problém mám ale s příběhem, který sice celkově pasuje k pomalé noir atmosféře, ale mě se prostě na to abych dal 5* zdál příliš slabý. Takový Scorsseseho Taxikář se mi prostě zdál ve všech ohledech lepší. I tak jde ovšem v tomhle žánru o silný nadprůměr a v posledních letech nic podobného nevzniklo. 75%

 • 95%
  0
  0
  7. 4. 2014
  Batista (445 bodů)

  Ryan Gosling zde exceluje v neskutečné roli a jeho pohledy vydají za milion slov. U filmu jsem se celou dobu bavil, občasná brutalita film jen dobarvuje do perfektnosti, taková scéna ve výtahu.... A soundtrack, to je též lahoda, nejlépe pustit si ho v autě.

 • 10%
  1
  0
  17. 9. 2019
  gomacabeza (408 bodů)

  Drive jsem nepochopil, mohl bych napsat a znamenalo by to prakticky totéž, jako když poznamenám, že mám obavy z toho, jak důkladně jsem ho naopak prohlédl. Je to jeden z těch případů, který má tak dotažený a vymakaný marketing, že stačí málo a znovu naletíte. Ten film je docela prostý, jednoduše čitelný, jede to obezřetně a pomalu, aby vám náhodou něco neuniklo a možná volí tuto taktiku, aby se nabudilo zdání čehosi hypnotického (rozuměj uměleckého). To jsou ty momenty, kdy se to vleklé tempo zastaví tak, že veškerá dynamika je na nule a vám to trochu vnucuje psychedelickou optiku.
  Dánský režisér Nicolas Winding Refn, autor filmů jako je Barbar, Bronson nebo Dealer, který se pod projektem podepsal, žádný skandinávský otisk nezanechává, vyrobil dokonalý hollywoodský produkt. Pokud jste fanouškem a konzumentem tohoto kulturního typu, budete nejspíš spokojeni. Jestli čekáte něco „víc“, co by přesáhlo toto vymezení, dostaví se nejspíš zklamání a je dost možné, že to prostě po dvaceti minutách vzdáte a zaměříte se na něco zajímavějšího.

 • 90%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Dzany (407 bodů)

  Drive je trošku drsnější projížďka. Tento umělecký skvost si mě získal až po několikátém zhlédnutí, ale za to mě naprosto pohltil svým kouzlem. Geniální spojení brutality s art snímkem dělá z Drive nezapomenutelnou pouť a jeden z nejlepších, ale co nejlepší film celého roku. Gosling se stává mým idolem a Refna si zařazuji do složky bedlivě pozorovaných režisérů. Atmosféra, režie, hudba, Goslingův outfit, brutalita, adrenalin a párátko. Nádhera, děkuji a klaním se.

 • 5%
  0
  0
  14. 10. 2011
  Michal_kanada (8 bodů)

  Poprvé jsem v kině zažil že se 8 diváků nezávisle na sobě zvedlo a odešlo, trailer, podle kterého se zdá že film má spád je daleko od pravdy. Prodleva v dialogu působí lacině až komicky. Pokud bych měl film někam zařadit, tak do art pro pár vyvolených kteří v tomto filmu najdou snad zalíbení.

74 88 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 80%
 • Bstone 75%
 • gomacabeza 10%
 • lukasopicasso 20%
 • slevin 70%
 • Futureman 80%
 • Scintilla 65%
 • Matëj159 0%
 • Sany51 90%
 • squirrelpool 85%
všechna hodnocení (164)

V žebříčcích podle hodnocení

42.
v žebříčku filmů za rok 2011
956.
v žebříčku dramat
420.
v žebříčku thrillerů

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 3 v žebříčku uživatele Batista
3. místo z 22 v žebříčku uživatele TARANTlNO
5. místo z 10 v žebříčku uživatele j.i.r.k.a
5. místo z 11 v žebříčku uživatele kulic30
5. místo z 10 v žebříčku uživatele Fanin
7. místo z 13 v žebříčku uživatele evana
10. místo z 43 v žebříčku uživatele Dark_Knight30
22. místo z 34 v žebříčku uživatele Anni
5. místo z 11 v žebříčku uživatele evana
23. místo z 29 v žebříčku uživatele filip-stich