Městečko Pines

73%
Městečko Pines

Agent Ethan Burke se po ošklivé autonehodě probudí v zapadlém městečku Wayward Pines ve státě Idaho. Zdánlivá idyla, která tam panuje doslova na každém rohu, začíná být velmi brzy podezřelá. Atmosféra začíná houstnout, když Ethan najde svého pohřešovaného kolegu... Tajný agent začíná přicházet na to, že se odsud živý asi nikdy nedostane. Jaké tajemství toto podivné místo ukrývá?

kunafix
kunafix
20 042 bodů
2
Rozporuplnej pocit z toho mám - nejdřív jsem se bál toho, že to bude o cestování v čase, ale na štěstí se to pak docela rozumně vysvětlilo a vůbec né špatně. Ale haprovala tam logika a chování postav a celkově to pak už moc rozumné není. Když tak o tom přemýšlím, tak nejlepší to bylo do té doby, než se zjistilo, o co tam vlastně jde. Bylo to takové tajemné a všechno. Matt Dillon byl dobrá volba pro hlavní roli, a proto mě mrzí, že v druhé sérii ho asi neuvidíme. Ostatní herci většinou průměr nebo nesympatickej podprůměr. Českej název seriálu se moc nepovedl - kdyžtak by se to mělo jmenovat Městečko Wayward Pines a né jen Pines. Takhle mi to zní skoro jak Městečko Penis. Ale můžeme být ještě rádi, že to nepojmenovali Vejvordské borovice, že. Druhá série jde těžce do hajzlu. Tipoval jsem, že s druhou sérií půjdu s hodnocením o hvězdičku níž, ale musím o dvě, protože druhá série je odpad. Zajimavy postavy z první série vesměs vymizely a nahradili je béčkoví herci. Taky se tam toho z první série dost opakuje, i když v trochu jiném hávu. Korunu tomu dodává nacisticko diktátorské hnutí vedené jakýmsi nedochůdčetem s podobou Leoše Mareše. Logika postrádá logiku, protože tam často žádná není. Prostě čím víc jsem na to koukal, tím to bylo horší a horší a ještě horší a idiotsky a nedomyšleny a a a vlastně sračka. Trapny bylo, jak ti mutanti byli v záběru vždy tak, aby jim nebyly vidět pohlavní znaky. Jinak jsem si uvědomil, že to je vlastně taková trochu Planeta opic, akorát se zmutovanejma lidma.
Tom Hardy
Tom Hardy
8 369 bodů
7
Na co jiné seriály potřebují x sezón, to zvládli v Wayward Pines na ploše pouhých deseti dílů. Na jedné straně je sice škoda, že ona počáteční zmatenost a nejistota "co se to vlastně děje" vydrží jen pár dílů, následující vývoj je ale všechno možné, jen ne předvídatelný (a každé téma se aspoň nestihne okoukat). Klobouk dolů před podobným sebevědomým uchopením, kdy jde v prvé řadě o příběh a jednotlivé osudy, než aby se hrálo na hvězdná jména a dojení tématu donekonečna. Jsem moc zvědavý, co přinese druhá série a zda si udrží podobný nekompromisní styl. P.S. Neudržela. První série 85%, druhá 50%.
FilipusMuff
FilipusMuff
4 015 bodů
9.5
|1. Série (Dokoukáno: 16. 11. 2015)|: Od začátku do konce naprosto dokonalé dílo, naplněné až po okraj naprosto nepředvídatelnými zvraty. Nedokážu si představit že by se do 10*45 minut dalo narvat víc děje než právě u W.P. Vlivem posledního dílu budu mít zase věc na dlouhosáhlé přemejšlení.
  • Děj
  • Herecký vykony
  • Vizuál
  • Již od začátku zamýšleno pouze jako one-season seriál..

Dodatečné informace

Původní název:
Wayward Pines (více)
  • USA Městečko Pines
  • USA Wayward Pines
Země původu:
USA
Ocenění:
Žádná ocenění