Source Code (USA, originální název)
« další názvy »
Kanada Kanada
USA USA
Francie Francie
93 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller
Motto: Využij každou vteřinu!

Obsah

:
Když se kapitán Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) probudí v sedadle příměstského vlaku, netuší, kde se tam vzal. Naproti němu sedí Christina (Michelle Monaghan). více »« méně

Režie

:
Duncan Jones

Scénář

:
Ben Ripley

Herci

:
Jake Gyllenhaal Michelle Monaghan Vera Farmiga Jeffrey Wright Michael Arden ...
Premiéra: 21. 4. 2011
DVD: 26. 8. 2011
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Zdrojový kód. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zdrojový kód myslíte! K 27. únoru 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27513 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (42985 bodů)

  K dokonalosti opravdu chybělo málo. Film o kterém jsem nevěděl vůbec nic a pak se na mě z nenadání vyvalila taková nálož napětí a emocí,až mi to zařezalo trenky mezi půlky. Jake Gyllenhaal je opravdu výborný herec,ale to už přece dávno víme,tak proč se nenechat unášet se zatajeným dechem jeho skvělým hereckým výkonem až do samotného finále.

 • 60%
  0
  0
  1. 7. 2015
  martin-mickey-stusak (22550 bodů)

  Příběhy kde se skáče časem mají ve vínku hlavně nebezpečí v tom, že se při sledování dá lehce ztratit v ději. Tady to však nijak neplatí. Vyprávění je srozumitelné a hlavně plynulé. Jenomže to nějak nestačí. Originálního tu není zhola nic. Skákání v čase do stejné doby s úmyslem změnit minulost v zájmu bezpečnosti tu už párkrát bylo a to jak ve filmové, tak i v seriálové podobě. Efekty se zdají být při dnešních nárocích odfláknuté a objevuje se zde i několik hluchých míst. Snímek vědomím tedy prošumí a zanechá neblahý pocit o promarnění šance tvůrců vytvořit minimálně aspoň zajímavý biják.

 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (15954 bodů)

  Zdrojový kód je přesně ten typ filmu, který je protipólem comicsových velkofilmů nebo Lucasových Hvězdných válek. James Cameron řekl na setkání s mladými scenáristy, že by si hrozně přál, aby se do sci-fi vrátily poselství, kterými žánrové filmy komentovaly nálady ve společnosti. Zdrojový kód jedno takové příjemné poselství nabízí.

 • 80%
  0
  0
  17. 11. 2017
  Pete69 (13418 bodů)

  Tento film je velmi podařený. Podobné téma, jako ve filmu Na hraně zítřka. Tyto filmy mě vždy baví povedou-li se. Tento film za povedený považuji. Nečekal jsem zázrak, proto mě film velice překvapil. Napětí a akce ve vyváženém poměru. Zkrátka moc dobré.

 • 70%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11130 bodů)

  Vracečky, vracečky jinak a vracečky na novo. Dokola a stejně. Trochu se povedlo pátrání po teroristovi, ale bylo to stále (v podstatě) stejné. Film není nejhorší, ale opakující se. Ovládat tělo myslí? Dobrý nápad. Něco jako Avatar? V podstatě ano. Je však dobré, že děj nijak nenudil.

 • 90%
  2
  0
  3. 12. 2017
  JosefTomas (6902 bodů)

  Film, který ve svém minimalistickém měřítku má vše, co si člověk může přát. Zápletku, akci, napětí i emoce. Vše doprovázeno živou režií, perfektním scénářem a přesný castingem. Tady se sešlo opravdu dost talentů, které vytvořili film, který nenudí a je až do konce strhující. Je mi líto, že jsem o tomto filmu neslyšel dříve, protože tento film si rozhodně zaslouží šanci u každého.

 • 90%
  1
  0
  25. 4. 2011
  Tom Hardy (5048 bodů)

  Bylo by to na sto, nebýt lehce nadbytečného (ač naprosto logického a z narativní roviny možná i nutného) dovětku, který mi nedovolil, abych si naplno užil emocionální rozechvělost „zamrznuté scény“. Zdrojový kód je milým důkazem toho, že i minimalistická zápletka může fungovat, pokud ji vyplníte opravdu chytrými dějovými kličkami, sympatickými postavami a (překvapivě) i lehce romantickou linkou. Jedno z nejmilejších překvapení letošního roku, které definitivně potvrzuje talent Duncana Jonese a vyzrálé charisma Jakea Gyllenhaala.

 • 70%
  0
  0
  12. 4. 2011
  Petrson (4009 bodů)

  Svým způsobem dobrá sci-fi rozehrávka na druhý díl, po dlouhé době "kratší" film, a i když to má nějaké dějové nejasnosti, celkem se zájmem jsem sledoval průběhy opakujících se krátkých časových smyček. Škoda, že to nebylo vymazlené, dotažené a trochu výpravnější, ne tak sevřené.

 • 90%
  0
  0
  16. 12. 2012
  bidlobox (3796 bodů)

  Fandil jsem Duncanovi Jonesovi, aby se po jeho prvotině Moon, ve které mnohonásobně zazářil za vydatné podpory triků a hudby Clinta Mansella Sam Rockwell, povedl i jeho druhý žánrově obdobný snímek a ... stalo se. Zdrojový kód je svižná sci-fi, která otevírá nový fiktivní svět, podobně jako Matrix a tím i cestu dalším případným pokračováním. Podobně jako Moon i zde nám režisér předkládá aktuální etické otázky. Bod pro Jakea Gyllenhaala, který postavu Coltera Stevense ztvárnil na jedničku. Dobře hrají také krásky Michelle Monaghan a Vera Farmiga. Dále se mi líbil nápad s využitím skutečné skulptury sochaře Anishe Kapoora s názvem Cloud Gate (The Bean), která se nachází v Millenium Parku v Chicagu, kde se film točil. Tato zrcadlová fazole už byla využita například při natáčení snímku The Vow, ale ne tak nápaditým způsobem. Těším se na další Duncanův film.

 • 85%
  0
  0
  22. 3. 2014
  saboter (3554 bodů)

  Velmi povedený thriller který potěší skvělou originalitou a perfektními hereckými výkony které perfektně usadí a taky i díky napínavému příběhu. Ten občas a to hlavně u konce působí maličko zmateně ale pak to vše skvěle zapadne a skončí.

  • napínavý příběh
  • herci
  • originální nápad
  • maličká zmatenost
 • 85%
  0
  0
  15. 3. 2016
  Ombak_Penari (2756 bodů)

  Jakea Gyllenhaala mám stále radši a Zdrojový kód je jedním z prvních snímků, kde mě opravdu zaujal. Velkou měrou ale dáno i režisérským uměním a zajímavou zápletkou s časovou smyčkou a překvapivým pozadím příběhu. K tomuto snímku se rozhodně rád časem vrátím.

 • 80%
  0
  0
  4. 10. 2017
  leafroller (2620 bodů)

  Svižně plynoucí, elegantně provedené, časově přitažlivé, ale bohužel chybami překypující béčko. Nevím, jestli mám brát jakoukoli zmínku o cestování v čase jako znamení, abych se přestal zabývat logikou, ale v tomto případě to vřele doporučuji. Z druhé strany pokud nemáte poirotovské myšlení, můžete si film skutečně vychutnat a odpočinout si u něj. Takže vlastně OK:-)

 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2062 bodů)

  Svižná, chytrá a dobře šlapající žánrovka. 8/10

 • 85%
  0
  0
  2. 12. 2012
  karlik4801 (1939 bodů)

  Nenáročný film o mysli člověka a o tom jací lidé dokáží být. Zdrojový kód ukazuje, jak lidé dokáží vyždímat z toho druhého všechno. To ale není účel, to je ukázat zase jiný druh sci-fi v zajímavém podání u kterého divák vydrží do konce a ani se neodskočí. Jake Gyllenhaal se stále zlepšuje, zatím se líbil jen ve Zdrojovém kódu.

 • 75%
  0
  0
  15. 4. 2011
  Hare77 (1934 bodů)

  Paralelní světy, proč ne ? Další pokus o verzi Matrixu, Avataru. Zvláštní je, že tyhle filmy se objevují čím dál častěji ( jen kasovní úspěch?), i když záhodou zůstává, co tam všude dělá armáda :).

 • 85%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Velké překvapení, které dá se říct přišlo z čista jasna a ani jsem nebyl psychicky na tak dobrý film připraven a ještě víc, ale velmi příjmně překvapil Jake Gyllenhaal a Michelle Monaghan v hlavních rolích skvěle promyšleného a výborného akčního filmu odehrávajícího se v mysli Coltera Stevense. Pěkně promyšlený jak už jsem mimochoem řekl a skvěle zkonstruovaný film. Myslím si, že si Duncan Jones zaslouží velkou pochvalu a za odměnu pět krásných hvězdiček za tak skvělý film.

 • 75%
  0
  0
  23. 10. 2018
  Meky (888 bodů)

  Po shlédnutí panuje menší zklamání. Bohužel, očekávání bylo díky vychvalujícím recenzím a názorům poměrně vysoké a mnohokrát to nemusí dopadnout podle představ. Vůbec to není špatný film, je zdánlivě promyšlený (ve své podstatě ovšem jednoduchý), poutavý a občas i zábavný. Technicky zdařile provedený, moc se netlačí na pilu, tempo má střízlivý krok až do cíle a dokonce mi ani moc nevadily logické boty, které se daly v průběhu děje očekávat. Tak v čem je problém? Těžce se to popisuje, ale prostě jsem čekal víc, propracovanější děj a silnější zážitek i emoce, přestože se potenciál celkem využil. Obsazení je "hvězdné" a všichni si drží svůj standart. Trochu mě mrzí téměř nulová gradace ve finále, i když jakousi snahu nelze upřít. SPOILER! Největší negativum vidím v jakési nadstavbové části v závěru. Úplně ideální by bylo ukončit film "stisknutím tlačítka" a nedat tak šanci happyendu. Výsledný dojem by byl mnohem více ocenitelnější a doslova s úsměvem na tváři i v srdci, než jak vidno u pokusu o nelogický a nedotažený happyend. KONEC SPOILERU! Závěr? Nadstandardní sci-fi, jež dokáže upoutat divákovu pozornost na plných 90 minut, ale k maximální spokojenosti to chce ještě přidat a vyvarovat se některých chyb.

 • 15%
  0
  0
  18. 4. 2019
  sugi (666 bodů)

  ... tento film mě vůbec nezaujal ... prvních patnáct minut je velice zdařilých , čekáte s očekáváním co se s toho vyvine a pak Vám to vše dojde , na čem vlastně celý film stojí a potom již jen koukáte , jestli je Váš odhad děje správný ... nechci film zcela schazovat , někomu se určitě bude líbit , ale za mě těžký podprůměr ...

 • 90%
  0
  0
  15. 5. 2014
  sisisi (440 bodů)

  Zajímavý děj, napínavé, bavilo mě to, ale mám k tomu filmu otázky.

 • 80%
  0
  0
  22. 5. 2014
  Alienka2014 (363 bodů)

  Tak tenhle film mě hodně překvapil... Když se film objevil, čekala jsem béčkovou zápletku (hodnocení ještě nebylo), ale sama jsem se záhy přesvědčila, že je to opravdu povedený kousek, který stojí za to vidět! Je to trošku směska thrilleru, psychologického a zároveň romanťárny, ale proč ne? ;)

  • zajímavý scénář, nápaditost, dobré herecké výkony
  • 60%
   0
   0
   14. 6. 2015
   SOJA (136 bodů)

   Cestování v čase prostě pochopit nejde a když někdo říká že ano tak kecá.Některé filmy to umí zamaskovat a některé bohužel ne, ač mám Džejka hodně rád,pouze 3*

  77 81 ?
  jak hlasovat?
  • Miňonka 70%
  • Nevka 85%
  • misec 100%
  • Speedyxxx 75%
  • michal-marsalek 80%
  • Jaryner 75%
  • Radek_Belina 95%
  • sugi 15%
  • jiri-cisar 95%
  • Kim6 55%
  všechna hodnocení (213)

  V žebříčcích uživatelů

  15. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak
  22. místo z 28 v žebříčku uživatele STL
  26. místo z 48 v žebříčku uživatele dino
  40. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
  41. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
  112. místo z 175 v žebříčku uživatele Thurzo