Chappie
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 dalsi posledni
 • 70%
  0
  0
  17. 7. 2017
  Brenan88 (34583 bodů)

  Chappie je takový Číslo 5 na drogách a je to vážně zábava. Neill Blomkamp má sci-fi v malíku na noze a prostředí zdecimovaného Johannesburgu ztvárnil dokonale. Nejvíce mne potěšilo obsazení obscénní dvojky Die Antwoord do hlavních rolí. Oni se do tohohle prostředí hodí jako prdel na hrnec. Navíc je film podkreslen jejich muzikou a to je pro mne úplně mega.

 • 90%
  0
  0
  11. 9. 2015
  martin-mickey-stusak (13346 bodů)

  Snímek vyjadřující citový obraz a lidskost robota, o kterém tento snímek je, velmi připomíná známého a legendárního robota č. 5. Není od věci, že takovýto námět je velmi přitahován, neboť v této oblasti je mezi vědci stále mnoho otázek. I tady takovýto robot velmi zkouší a prochází si krutostmi života , ale i radostmi a štěstím. Mnoho humorných situací i bolestivých momentů, kdy je divák nucen s ním soucítit, dává ohromný divácký zážitek. Ano, citový útok na divákovu mysl se tu nachází, ale nakonec, proč ne. Příznačné je, že se to tu v akčních efektech nepřehání, jak je poslední dobou zvykem, a že to má jistou reálnost. Na to, aby měl takovýto robot tak lehké a hlavně plynulé pohyby však odteče ještě hodně vody. Snímek je takřka pro celou rodinu a dá se říci, že má hlavně u starších dětí šanci k oblíbenosti jako tehdy onen č.5. Jestli tomu tak skutečně bude ukáže čas.

 • 80%
  0
  0
  13. 11. 2015
  Sheldon (11920 bodů)

  Pokud máte chuť na trochu „jiné sci-fi“ s úchvatnými triky, velkými hvězdami na téměř směšném prostoru, Hugh Jackmana konečně v roli padoucha, kterého si náležitě užívá a „mimoňskou“ hudbu Die Antwoord, tak si nenechte Chappieho ujít.

 • 85%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11069 bodů)

  Námět podobný RoboCopu (taky tím pochodujícím "kuřetem") a Číslu 5 žije. Povedený film co dost potěšil. Vtipný a zábavný zároveň. Jen taková věc na zamyšlení; od kdy mají stroje (roboti) mozek? Inu dobrá i přes to se to povedlo.

  • Vtip
  • Tempo
  • Akce
  • Logika
 • 60%
  0
  0
  10. 5. 2016
  lamps (10852 bodů)

  Oproti Elysiu krok vpřed vstříc větší příběhové i obrazové kreativitě, postava Chappieho je rozhodně jednou z nejzábavnějších a nejoriginálnějších ve sci-fi žánru za poslední dobu. Blomkamp tentokráte točí plynule, jím vytvořený svět nevyznívá absurdně a prázdně a vše okolo chytrého robota i jeho postupného vývoje mohlo být těžko znázorněno lépe. Bohužel je zde ale obří problém v podobě scénáře, který je přesycen nesmyslnými zvraty, nejasnými motivacemi a konečně chováním postav, které snad musí být inspirováno kdejakým stupidním indickým seriálem o invazi robotů. A navíc s vyloženě slabým závěrem a s dialogy jako z mateřské školky, jakoby právě vzkříšený Chappie nakazil všechny okolo sebe... A to je škoda, zde bylo zaděláno, a často se to i dařilo, na žánrové guilty pleasure kultovního významu. Tak snad příště Neille....

 • 65%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2739 bodů)

  O Neil Blomkamp ne že by neuměl, ale nechápu, na koho tu cílí. Začíná to jako Robocop, kriminálníci jsou porcováni policejním robotem, pak to ale přejde do remaku Číslo pět žije a celé je to prolnuté relativně nepopíkovým zamyšlením se nad lidskou zkažeností a bezcitností, protože snímek vlastně postrádá vyloženě kladnou postavu, které by člověk mohl fandit. Tedy, samozřejmě až na chudáka Chappieho. Milovník military scifi či akční podívané bude tedy značně zklamán, když se z Chappieho stane pacifistické dítě. Děti, které chtějí vidět roztomilého králičího robůtka zase budou šokované zkaženou apokalyptickou společností a drsnými akčními scénami a vzhledem k roztomilosti robota a důrazu na scifi vizuál a akci ostrouhají i zastánci dramatické stránky a jakýchsi sociálních aspektů snímku. V tom všem pak divák nemá ani náladu smát se vcelku povedeným vtípkům. Je to kočkopes, který ve výsledku nemůže úplně zaujmout ani jednu cílovku a to je velká škoda. Ono to jinak je natočené vcelku zručně, jako samostatné scény to funguje, ale celek prostě nějak nejde dohromady.

 • 70%
  0
  0
  9. 4. 2015
  harry456 (2431 bodů)

  Neil Blomkamp nezklamal a opět nám ukazuje originální příběh a podstavy, které si jednoduše zamilujete. Nechybí napětí, akce, humor a pár hrubších slov.

 • 70%
  0
  0
  25. 1. 2017
  leafroller (2179 bodů)

  Vynikající původní plán a myšlenka studia umělé inteligence v konfrontaci s lidskou povahou je zde bohužel rozmělněná v jakémsi pokusu o akční snímek, což je obrovská škoda, protože jinak by to nutilo diváka více přemýšlet. Takhle je ovšem tato myšlenka zcela zastíněná a ve chvíli, kdy si robot nasadí "snímač mozku" definitivně pohřbená v nánosu akčního odpadu. Celá dějová linka kolem pana Jackmana je podle mě zbytečná a jeho postava zcela jednoznačně trpí "syndromem Indiany Jonese", tzn. že pokud by ve filmu vůbec nebyl, výsledek by byl stejný. Jinak se mi hodně líbil soundtrack.

 • 55%
  0
  0
  13. 3. 2015
  VasaFlasa (1447 bodů)

  Nic nového a nic překvapujícího, přesto film stojí za shlédnutí.

 • 80%
  0
  0
  20. 9. 2015
  Shluken (1423 bodů)

  Film mě mile překvapil.... Udělat z robota myslící bytost, je geniální nápad a k filmu se hodí pořekadlo: "co se v mládíš naučíš ve stáří jak když najdeš..."

 • 70%
  0
  0
  15. 3. 2015
  marie-kolarova (1377 bodů)

  Blomkamp nekomplikuje příběh úvahami na téma možnosti vytvoření bytosti vědomé si sebe sama a odpovědnosti z toho vyplývající. Namísto toho se soustředí na to v čem je dobrý a tím, je schopnost dodat příběhu emoce a spád. Akci namíchá s úžasně roztomilými rodinnými výjevy, které baví a hladí po srdci. Chappie je svým způsobem pohádka pro dospělé, sice celkově drsnější, ale Blomkamp se nestydí ani něžné pasáže a dodává i příjemný humor.

 • 65%
  0
  0
  30. 7. 2016
  davsuch (954 bodů)

  Tento film určitě vyčuhuje z řady svým obsahem a dovádí některé sci-fi otázky okolo robotů dál než mnoha dalších děl o problematice umělé inteligence. Je škoda, že film není víc o umělé inteligenci než o akčních scénách a střílečkách, i když na druhou stranu bych bez akčních scén nemohly tvůrci ukázat jakými směry, jaké dilemata, je nutné při existenci umělé inteligence řešit. PS: Jedna věc byla ale trochu nevychytaná a což divákovi hned pane do oka a říká si, že "hm, to je blbost, tak by to nikdy fungovat nemohlo".
  Oceňuji tedy hlavně myšlenku o inteligenci než provedení.

 • 75%
  0
  0
  9. 8. 2015
  martin-kubista (741 bodů)

  Od filmu jsem nic nečekal, ale nakonec jsem dostal solidní oddychovku. Je to popravdě takové Číslo pět žije upravené do stylu Neila Blomkampa. Akční scény provedené nadprůměrně, dějová linka lehce předvídatelná, ale neurazí. Pokud nečekáte kdoví jakou oduchovnělou zábavou, tak se vám to bude líbit.

  • řežisér
  • obsazení
  • lehce kopie Čísla pět žije
 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2015
  patrick-sarin (438 bodů)

  V současnosti asi není vycházejícího režiséra, kterému bych přál větší úspěch, než právě Neilu Blomkampovi. Již od Districtu 9 si mě získal svým přínosem originality a především spoluprací s vynikajícím kameramanem Opalochem. Ale nejspíš oba dva již cítí, že té africké špinavosti a gangsterství bylo dost, protože se nemalým způsobem začínají vykrádat a tudíž je nejvyšší čas se přesunou do vesmíru a přivést zpět na scénu Aliena. Přesto jejich nejnovější projekt nazvaný podle psího žrádla ničím neuráží, ale největší problém je v rozlišení hranice mezi vážností a Chappieho dětinským skotačením. Ve výsledku tak jde o mix původního Robocopa a Číslo 5 žije a s přimhouřením oka i Spielbergova ítýho.

 • 70%
  0
  0
  14. 3. 2015
  Milena107 (428 bodů)

  Parádní akční podívaná...

 • 70%
  0
  0
  14. 3. 2015
  kurcova-simona (409 bodů)

  At žije číslo 5 žije ,teda vlastně Chappie.I když svým způsebem mi Chappie připomínal ,takový film číslo 5 žije ale pro dospělé ve vylepšené verzi.A ted kdo zvás měl rád číslo 5 žije.Ne vážně,tenhle film je dobře natočenej ,docela dobré efekty,kamera se ,taky uklidnila jak to u některých filmů není zvykem.Herci vybráni dobře ,velmi mě překvapil herec Hugh Jackman ve filmu hrál konečně měl zápornou postavu.Chapie ve velkém stylu si užívá jak se dá ,trocha scén ve filmu se zužuje do té komediálnější verzi a vůbec, to na filmu nevadí a to dává filmu ,ten správný drive.A závěrečná scéna ,tak ta byla dobře natočená .No uvidíme ,jestli bude za pár let pokračování ale,jestli bych chtěl tak,za mě asi ne jeden díl bohatě stačí.Jestli bude tak bude.Ještě bych málem zapoměl za soundtrack filmu ,tak ten byl dobrej.

 • 70%
  1
  0
  1. 8. 2016
  baranovakova6 (370 bodů)

  Velice vydařený námět filmu. Ale teda dost děravý scénář. Některé pasáže byli dost dlouhé jiné zase moc krátké. Film byl překombinovaný různými ději. Podle mého názoru by jen stačil příběh o Chappiem a záporát s velkým zabijáckým strojem tam byl úplně mimo. Podle mého i vývin Chappio byl takový jednoduchý a nebylo to vůbec neneočekávané. Jinak pěkný námět a dobrá podívaná...

 • 80%
  1
  0
  5. 9. 2015
  Alienka2014 (359 bodů)

  Nám se film moc líbil! Čekala jsem hlavně akci a vtipné fórky, ale pro mě překvapivě nechybělo ani dojetí a slzičky (i když je pravda, že pro těhuli v pokročilém stadiu to nebylo tak těžké :D). Celkově ale palec nahoru!

  • jednoduchý příběh, který ale vtáhne do děje
  • nechybí akce, vtip ani dojemné scénky
  • robotí happy end :)
  • 0
   0
   12. 8. 2015
   pbatal (347 bodů)

   skvělá sci-fi, doporučuji:)

  • 85%
   0
   0
   6. 1. 2016
   byland (309 bodů)

   Hrozně mile mě film překvapil, čekala jsem nudu, ale docela dost jsem se nasmála už kvůli utíranému nosu robota :)

  1 2 dalsi posledni
  71 68 ?
  • Angelus 70%
  • Sany51 80%
  • Blackhand47XD 70%
  • Mondyes 100%
  • radek svadla 65%
  • Venom81 85%
  • Majk666 65%
  • anderiv 20%
  • SNCIS 60%
  • Kisak76 60%
  všechna hodnocení (154)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  16. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
  16. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: