Česká republika Česká republika
189 minut

Žánry

:
Krimi, Mysteriozní

Obsah

:
Existence největší rukopisné knihy světa, Ďáblovy bible, a četné legendy s ní spojené, vyvolávají řadu otazníků. Historici i badatelé se už po několik více »« méně

Režie

:
Jiří Strach

Scénář

:
Aleš Vašíček

Herci

:
Ivan Trojan Jiří Dvořák Aňa Geislerová Barbora Munzarová Filip Cíl ...
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  4. 12. 2015
  martin-mickey-stusak (19001 bodů)

  Popularita zfilmovaných  dobrodružný románů s prvky fantazie amerického spisovatele Dana Browna se zřejmě nalepila i na české tvůrce a tak se vytasili s třídílnou adaptací něčeho podobného. Dění kolem pentagramu a hlavně Ďáblovi bible se ale nese v poněkud omšelé atmosféře bez napětí a nějakého zaujetí. Příběh se až neuvěřitelně vleče a tak je potřeba chvílemi při sledování trpělivost. Mnoho patosu tomu taktéž nepřidává, takže to hodnocení ještě daleko více snižuje. Tohle si prostě zaslouží nůžky a nemilosrdně to zkrátit. Jako celovečerní snímek by to snad mohlo být daleko lepší. Ale co naplat, viditelně televizní optika celkový vizuální dojem stejně neuhrane. Námět je ale docela zajímavý a plný nápadů. Stejně jako Dan Brown se tu Arnošt Vašíček opírá o skutečná fakta a v rámci krimi příběhu si s nimi mile pohrává. Jiří Strach na to šel ledabyle a však starou metodou, ale třeba se poučil a příště to bude lepší.

 • 85%
  0
  0
  13. 10. 2019
  Pete69 (10541 bodů)

  Dokonalé propojení klasické kriminálky s mystériem, legendami, náboženstvím. Na české poměry téměř neuvěřitelný počin. I když o výkonech herců se dá diskutovat ( paradoxně se mi nelíbil nejvíce Ivan Trojan, ale Jiří Dvořák ) , tak to jako celek působí velmi dobře. 85%.

 • 80%
  0
  0
  15. 7. 2015
  Pas (6203 bodů)

  Na české poměry výborné mysteriózní dobrodružství rozhodně ne pro celou rodinu. Pokaždé si říkám, kdy už to přijde, a Jirka Strach to prostě zvoře, ale zatím jsem neměl to "štěstí", že by se tak stalo. Jistě, ďábel nás tu šálil věcmi, které by se daly vynechat nebo udělat lépe - zejména závěrečná část by ochuzení o některé akční detaily (!!!laserový zaměřovač na samopalu příslušníka URNy přítomen!!!:)) snesla bez jakékoliv úhony, ba spíše naopak - ale celkově po obsahové stránce přinejmenším nadprůměrné. Nějaký ten humor se najde, a je obvykle i skutečně vtipný a nenásilně působící, zahráno je to celé více než slušně , s mystickými proprietami a šokujícími proroctvími se pracuje umně (čti "nemáte pocit, že z vás někdo dělá pitomce, a když, tak vám to dojde až za nějakou dobu"), atmosféra až na výjimky velmi vydařeně temná, no a po formální stránce radost pohledět, i zde je řemeslo kvalitně provedeno. O to víc zamrzí, když Vojta Dyk jako mladistvý antianti satanistický pozérek a shodou okolností i vynikající "hekr" dobývá z běžných internetových stránek v danou chvíli životně důležité důvěrné informace, a ještě si při tom výská "Jo, jsem dobrej!" - tohle je chvíle, kdy máte SILNÝ pocit, že z vás někdo dělá pitomce;) Ale nevadí, ty tři hodiny se dají ve velmi dobré pohodě přežít až k závěrečnému záběru, který vážně, vážně, vážně není vtipný...ale přemýšlel jsem o tom dlouho, a ty marné momenty (byť výrazné) prostě nemůžou zavinit, aby se něčemu takovému dalo míň než 80%. A ano, je v tom kus patriotismu, ale také obdivu nad tím, jak se na tomhle českými televizemi takřka neoraném (a když, tak trapně jako ve Strážci Duší:P) poli nečekaně slušně urodilo.

 • 30%
  0
  0
  13. 8. 2018
  Jana Květoňová (5197 bodů)

  Česká televize + Jiří Strach, to je spojení, které nemusím! A jak se řekne "mysteriózní", tak už jsem tak říkajíc DOMA! Ďáblova bible, Brána nebes,oduševnělý satanista, který zná nazpaměť Bibli, B O Ž E !!!! "Šifra mistra Leonarda", natočená jedním českým katolíkem! Filmy Jiřího Stracha prý vybočují z šedého průměru televizní tvorby. Ano! Možná je to tak! Klaďme si ale otázku, JAK vybočují a CO sdělují!!! No, asi to není žánr a režisér nejvhodnější pro ateisty. Tak si, drazí katoličtí spoludiváci, užijte do sytosti všech těch ďáblů, záhrobí, rituálních vražd a všech těch blbostí jako je černá magie aj. A všechno v podání oblíbených režisérových herců či scenáristů, kteří mu udělají, co mu na očích vidí!!!

 • 90%
  0
  0
  21. 3. 2016
  Ombak_Penari (2752 bodů)

  Po několikátém shlédnutí pořád baví a jsem rád, že někdo tak kvalitní počin pro televizi natočil. Samozřejmě by na tom šlo vychytat spoustu much, především extrémně nepasující a vysloveně rušivý hudební podkres. Jinak ale minisérie disponuje velmi kvalitním hereckým obsazením - Ivan Trojan jako český Robert Langdon nemohl být lepší, neustále přinasraného provinčního kriminalistu v podání Jiřího Dvořáka prostě musíte milovat a extravagantní metalista Vojtěch Dyk ve své snad nejzajímavější roli. Trochu neslané nemastné mi přijdou jindy skvělé Aňa Geislerová a Tereza Voříšková. K tomu samozřejmě atmosféra tajemství a ponurá kriminální zápletka, vše doplněné tajemnou symbolikou a mystikou klášterních chodeb a temných historických událostí. Vše zasazené do skutečných českých lokalit. Občas sice vyplave nějaký jalový nápad (otvírání trezoru s křížem), ale jinak příběh odsýpá velmi slušně a dobře propracovaná zápletka nutí k dalšímu sledování. Za mě skvělý mysteriózní příběh.

 • 100%
  0
  0
  17. 12. 2015
  czech-movie (1473 bodů)

  Česká televize + Jiří Strach = kvalita na kterou se vždy ráda podívám. Napínavý tří dílný seriál, se zajímavým koncem. Skvěle zpracováno a pobavilo.

74 ? ?
jak hlasovat?
 • Pete69 85%
 • Rabadi 35%
 • Jana Květoňová 30%
 • Mondyes 100%
 • Had 60%
 • libuse-schenkova 60%
 • majki 75%
 • ballrog 70%
 • lucyky 70%
 • squirrelpool 70%
všechna hodnocení (71)

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 3 v žebříčku uživatele tedickove
4. místo z 31 v žebříčku uživatele AidaHappy
314. místo z 381 v žebříčku uživatele David Bátor
Sdílet tuto stránku:

Partneři: