Medvídek

61%
Medvídek
Plakát traileru

Přes poetický název půjde opět o tragikomedii sázející především na skvěle napsané postavy a jejich dialogy. „Pokud bychom měli žánrově film přirovnat k některému dílu světové kinematografie, mohla by to být Americká krása nebo Hana a její sestry. Je to hodně konverzační film, který zkoumá z mnoha úhlů fenomén manželství a vše, co k němu patří. Tedy mateřství, otcovství, nevěry… To, jak je někdy manželství rozkládáno plíživě, nebo naopak, jak i velké zásahy zvenčí ho nerozklíží. Těžiště je tedy v postavách a jejich psychologii,“ vysvětluje Jan Hřebejk. Petr Jarchovský k tomu podotýká, že kdyby neexistoval film Tajnosti a lži, jeden z jejich nejoblíbenějších filmů, nynější Medvídek by se takto mohl jmenovat. „Zajímají mě příběhy, ve kterých věci nejsou pod povrchem takové, jaké se jeví navenek,“ dodává Jan Hřebejk. V příběhu o trojici kamarádů a jejich partnerkách se opět sešlo několik herců, se kterými režisér již spolupracoval: Nataša Burger, Jiří Macháček a také Aňa Geislerová a Roman Luknár. Ti budou stejně jako v Krásce v nesnázích hrát partnery. Autoři ovšem pro ně vymysleli naprosto odlišné postavy, a tak bude pro diváky jistě velice zajímavé sledovat, jak se může vztah mezi dvěma herci na plátně vyvíjet. Šestici uzavírají Táňa Vilhelmová a Ivan Trojan, s nimiž bude Jan Hřebejk točit poprvé. Třešničkou na dortu bude jistě i obsazení Jiřího Menzela a Věry Křesadlové do rolí rodičů.
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
4
Medvídek je pro mne jen důkaz,že Jan Hřebejk své nejlepší filmy už natočil a teď se rozhodl točit tuctově povrchní snímky bez hlubšího nápadu. Jeho snímky už jsou pro mne zcela nezajímavými. U snímku jsem se moc nepobavil,párkrát jsem se pousmál,ale to je tak vše. Jiří Macháček je zde překvapivě snesitelný a Ivan Trojan opět dokázal,že je v našich končinách naprostá špička.
Pete69
Pete69
30 291 bodů
7.5
S tímto filme nemám problém. Je to na naše poměry velmi povedená komedie. Trio Ivan Trojan, Roman Luknár a JIří Macháček půspbí kompaktně a stejně tak ženská opozice. Film je pro nenároného diváka, tak byl napsán a i cílen. Pro mě v pohodě. 70% Podívat se, vypnout mozek, ničím mě film neruší..
xxmartinxx
xxmartinxx
22 301 bodů
4
Ani filmy ze života nemusejí být nudné, zdlouhavé a nijaké. Hřebejkovy filmy takové ale zřejmě být vyloženě chtějí.

Dodatečné informace

Původní název:
Medvídek (více)
  • Česká republika Medvídek
  • Česká republika Teddy Bear
Premiéra v ČR:
6. 9. 2007
Země původu:
Česká republika
Přístupnost:
12+
Ocenění:
Žádná ocenění

Půjčení nebo nákup

Powered byJustWatch