Into the Storm (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
89 minut

Žánry

:
Akční, Thriller, Katastrofický
Motto: Před bouří není žádný klid

Obsah

:
Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným více »« méně

Režie

:
Steven Quale

Scénář

:
John Swetnam

Herci

:
Richard Armitage Sarah Wayne Callies Matt Walsh Max Deacon Nathan Kress ...
Přehrát online O2
Premiéra: 7. 8. 2014
Distributor: Warner Bros. CZ
Jste na stránce filmu V oku tornáda. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu V oku tornáda myslíte! K 18. červnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27666 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  3. 10. 2018
  martin-mickey-stusak (23191 bodů)

  Už název snímku přesně napovídá, o čem že to celé bude. Máme tu opět lovce tornád snažících se k nim dostat co nejblíže, nafilmovat je a získat data. Kupodivu je až záhadou, proč se to nejmenuje ´Twister 3´. Námět i příběh je totiž naprosto totožný. A tím by se mohlo skončit. Podívejme se však ještě na zpracování. Kvalitou by se to dalo zařadit mezi snímky ´Twister´ a ´Twister se vrací´. CGI efekty jsou povedené, ale v dravosti a ničivé síle tornáda se zbytečně zase až moc tlačilo na pilu. Dějový vývoj také není nic extra. Prostě se odehrává jen honba za tornády a nic víc. Jako videofilm či pro televizi by to stačilo, ale pro kina snímek vyznívá hodně zkratkovitě a doslova bez nápadů. Asi největší malér je v kameře. Máme tu kameru filmovou, dokumentární a tzv. found footage. Vše se beznadějně prostřídává a vytváří až neskutečný obrazový zmatek. Tak buď to či ono, ale ne všechno dohromady. Jak je vidět, nefunguje to. A tak tu máme jen další prostý katastrofický snímek z oblasti tornád, který nepřekvapí, nenadchne a nevytvoří ani popkornový filmový zážitek. Takže opět jen další tématická promarněná šance.

 • 65%
  0
  0
  21. 5. 2017
  Sheldon (15962 bodů)

  Mám rád katastrofické filmy a humor Stevena Qualeho, který si režíroval tuhle akční jednohubku, která je předvídatelná až hrůza, plná klišé a šablonovitých charakterů, ale na druhou stranu, tvůrci to moc dobře ví a ženou film kupředu zběsilým tempem. Nenáročná zábava, na kterou si druhý den ani nevzpomenete.

 • 70%
  0
  0
  6. 8. 2014
  Tom Hardy (5145 bodů)

  Slušnou expozici a téměř dechberoucí kombinaci špičkových efektů a dunivého zvuku nabourává scénář, ve kterém se střetává jedno klišé za druhým (chyběl jen pes v ohrožení a dvě letadla letící naslepo proti sobě). Naštěstí to má nadhled a v sále s dobrým zvukem jsou některé pasáže skutečně ohromující. Doma bych tomu dal 50%, v kině to je za "přimhouřím obě oči" 70%.

  • efekty
  • zvuk
  • nadhled
  • scénář
 • 70%
  0
  0
  14. 4. 2015
  evismaior (3806 bodů)

  Parta maturantů natáčí vzkazy do budoucna, které si hodlají pustit za 25 let. Je ale otázka, jestli se dožijou zítřka. Inu, scénář zrovna nepřekypuje originalitou a zajímavých replik pro krále pod horou Richarda Armitage tu mnoho není, ale co se efektů týče, je to jednoznačně nejlepší film o tornádech, na který jsem natrefila. Pět trychtýřů v jednom záběru, kroužící letadla, výlet okem tornáda nad mraky (a zpátky) či tornádo ženoucí se skrz hořící čerpací stanici, to asi hned tak něco nepřebije.

 • 55%
  0
  0
  17. 4. 2016
  hp24 (2829 bodů)

  55% za efekty a pripomenuti sily prirodnich zivlu. Ale tolik nerealnych situaci, ktere se ve filmu vyskytuji, tak to je tech chybejicich 45%.

 • 65%
  0
  0
  7. 8. 2014
  stantheman (2387 bodů)

  Věděl jsem že jdu na pitomost...a připravenému štěstí přeje :). Kdyby ne ten scénář..tak je to celkem slušný biák. Několik skvělých nápadů, ale jinak klišé a klišé. Opačný efekt má taková scéna , kdy hrdinovi hrozí jistá smrt a on se pouští do sáhodlouhých monologů o tom jak je to v životě jinak...ale zase některý moment...třeba , když jeden z hrdinů je "vcucnut" nad mraky a je okouzlen tím vší nadzemským a pak...ale tak se jděte na tu srajdu podívat...celkem má film švih....sem tam vtípek na odreagování...skvělé efekty, což doma na DVD neoceníte

 • 70%
  0
  0
  7. 8. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Film je ve své kategorii docela povedený a nedostatky v příběhu(téměr stejný ve všech podobných filmech) nahrazuje kvalita efektů a zvuk. Bohužel jsem film neviděl v ATMOSu, ale musí to být opravdu zážitek, tato technologie v podobném snímku jistě vynikne a zlepší celkový zážitek. Pár opravdu povedených scén a dobré výkony většiny herců také pomohou. Pokud máte rádi podobný styl filmů určitě doporučuji.

 • 45%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1099 bodů)

  V oku tornáda jsem se uchytil i pohleděl mu ze sítnice do retiny za bouřlivého křiku zvukového systému Dolby Atmos. Efektně destrukční podívaná za běhu mizerného příběhu, který byl v objetí kamerové armády nejen lovců vzduchových vírů. Richard Armitage by si zasloužil rozhodně zajímavější roli než tuto záchodovou, která po spláchnutí zmizí v dějinách potrubního systému jen s lehkým zašplouchnutím.

 • 70%
  0
  0
  8. 8. 2014
  Ciiiri (941 bodů)

  Film bych zařadila mezi klasiku ve svém žánru. Ovšem bylo tam několik scén, které mě opravdu překvapili. Dokonce i ve scénáři (jedna scénka), ovšem jinak vše ostatní bylo předvídatelný. Film stojí za zhlédnutí, ale určitě v ATMOSu, protože TOTO je přesně film, v kterém to bude opravdu super. Moc děkuji Kinoboxu za projekci a těšíme se na další :-) ps myslím, že by nám fanouškům nevadilo před filmem shlédnout ukázky z dalších filmů...

 • 70%
  0
  0
  7. 8. 2014
  voleman (924 bodů)

  Od tohoto filmu jsem opravdu vůbec nic nečekal a tak možná právě proto mě poměrně mile překvapil a to hlavně jak byl zajímavým způsobem jakoby dokumentárně natočen. Tento fakt byl ale také asi nejzajímavějším v celém filmu. Na dobré úrovni byli i obrazové a zvukové efekty, jinak scénář plný předvídatelných a klišovitých scén na tom byl už o něco hůř. Každopádně pro pobavení a vypnutí mozku se film povedl. Kdyby ve filmu nebylo tolik klišé možná bych hodnotil i lépe, takhle jsou to jen slabé 4*. 70%

 • 95%
  0
  0
  24. 8. 2014
  tedoun (878 bodů)

  opravdu povedený katastroficky film, kde vyletí jumbo jety jako kuželky do vzduchu. U filmu bych zkrátil zdlouhavý začátek (málem sem usnul). Jinak milionkrát lepší než Twister. Upřimně je to špička mezi filmy o tornádech!! Parádní zvuk i hudba!! Ale ten závěr zkrátka jednoduše trošku pokazili... njn je to Amerika :-)))) Jinak je to nejlepší podívaná v kině v tomto roce....dávám tak 95%

 • 70%
  0
  0
  1. 11. 2014
  Pája DJ (643 bodů)

  Velmi zdařilý nástupce filmu Twister z roku 1996. Filmové efekty jsou však dotaženy k dokonalosti a film tam působí na plátně velmi reálné. Poněkud zaostává děj, ale i tak je film velmi povedeným ve své kategorii. Lze tak vřele doporučit všem vyznavačům tohoto druhu filmů. Lovci tornád budou mít na film však asi poněkud odlišný názor :o)

 • 60%
  0
  0
  1. 11. 2014
  Judinka (596 bodů)

  Po grafické a trikové stránce velmi povedený film, kterému však ubírá několik procent jeho předvídatelnost a samotné pojetí. Některé scény a herecké výkony nepůsobí až tak přesvědčivě a mohlo být více dotaženo. V kategorii katastrofických filmů daný film však určitě nezapadne a najde si své obdivovatele.

 • 70%
  0
  0
  8. 8. 2014
  Kick077 (595 bodů)

  Ale jo, celkem to šlo. Nic moc sem nečekal, ale dostavil se film, který byl poměrně zmáknutý. Až na ty hrozný, oposlouchaný dialogy a monology, kdy si každej uvědomí pravou hodnotu všeho bytí, když stojí tváří v tvář smrti, to mělo docela svižný tempo. Nudit sem se ani moc nestíhal (v podstatě jenom to mluvení občas, ale to se dá ignorovat a upnout soustředění na tornáda). Scény s tornádama byly udělaný na efekt a v kině to byl zážitek. Ty se fakt povedly. Na další Blu-ray do filmotéky to ale nevidim.

 • 50%
  0
  0
  25. 2. 2015
  marvan (546 bodů)

  Jako kdybych už podobný film viděla, i když nějaké napětí tam bylo...

 • 70%
  0
  0
  18. 12. 2014
  Jiza (515 bodů)

  Skvěle zpracovaný film s děsným scénářem. Katastrofické filmy mám ráda a jsem ochotna u nich ledacos odpustit ale ty monology o životě prostě nesnáším. Já chci blesky, létající domy a krávy, ne slyšet výčet všech pitomostí, kterých se kdo v životě dopustil.

 • 35%
  0
  0
  7. 8. 2014
  Socna (471 bodů)

  U mě zklamání z pitomoučky naivního scénáře, který snad někdo vyplodil těsně po oznámení ve večerních zprávách huríkanu Cathrina. Ovšem čas mu to zabralo jen do začátku sportovních zpráv. Klišé vytloukají klišé další a tak to jde v podstatě celý film. Co na tom, že jsou tornáda pěkná a některé scény jsou dostatečně nadupané(sloup ohně). Když přijde alfa bouře tak už jenom chybělo aby si s ní někdo dal pěstní souboj nebo jí zkusil ukecat. Co na tom, že post katastrofické kulisy jsou dostečně působívé když to zabije samoúčelné použití zakazovaného předmětu aneb starší by měli být semtam poučeni mladšími. Stačil by director´s cut traileru...

  • ředitelem školy je dvojník Obamy
  • scénář plný klišoidního patosu
 • 75%
  0
  0
  9. 12. 2014
  dancemusic2012 (465 bodů)

  Katastroficky a napinavy snimek, zajimave natoceny.Doporucuji.

 • 0
  0
  29. 8. 2014
  Batista (445 bodů)

  Kvalitních filmů s katastrofickou tématikou, konkrétně s tornádem, moc není. Tenhle je na odreagování přesně to pravé. Určitě doporučuji se na něj podívat.

 • 30%
  0
  0
  7. 9. 2014
  sisisi (440 bodů)

  Nic moc výjimečného. Předvídatelný scénář, nereálné momenty. Scénáristé také pozapomněli jaký je rozdíl mezi tornádem a hurikánem. Tornádo nemá žádně oko, ale hurikán ano. Celkově jsem z toho filmu nebyla nijak nadšená. Znovu bych se na to rozhodně nepodívala. Jediné plus bylo, že to bylo napínavé a hlavně lekavé.

 • 65%
  0
  0
  7. 8. 2014
  TerkaCZ (353 bodů)

  Čekala jsem,že film bude průměrný se stále se opakujícím "dějem" jak tu u těchto filmů bývá. Ale nakonec jsem byla i mile překvapena a zařadíla bych ho k těm lepším (možná nejlepší film o tornádu, co jsem zatím viděla). Doma bych si to nepustila a nešla bych na to rozhodně do kina, ale děkuji za tuto příležitost - bylo to příjemné odreagování.

 • 0
  0
  20. 1. 2015
  kendzinka (267 bodů)

  Docela zajímavý film, stojí za zhlédnutí.

 • 65%
  0
  0
  9. 8. 2014

  Naprosto souhlasím s Tom Hardy. V kině se všemi efekty slušná podívaná, v televizi nevyzní a stane se trochu nudným a hlavně příliš teatrálním kýčem

 • 45%
  0
  0
  3. 11. 2014
  zbynek-vasicek (39 bodů)

  Žel další z řady podřemeslněných katastrofických filmů, snad jen únosná stopáž (na hraně) a také nikoliv happy-end jednoho z klíčových hrdinů. Ale i tak se tam zájemce chtivý se zdokonalit v meteorologii ztratí a moc se nedozví, některé komentáře prostě vůbec nejsou "sdělně vědecké"...Slušný zvuk aspoň, to si pohlídali.

 • 90%
  0
  0
  9. 8. 2014
  gdoa (30 bodů)

  Film v Oku tornáda je další z katastrofických filmú se vším všudy. Zde autoři filmu nepřišli s ničím novým. Šel jsem ale na katastrofický film a očekávání film předčil cose týká efektů. Tento film není na sledování doma, kde zvláště zvukové efekty ne vyniknou tak jako v kině s prostorovým zvukem. V kině je film strhující podívaná, kde vás bombastické efekty a dokonalý zvuk vtáhnou do děje. Chvílemi Vám připadá, jako byste byli součástí filmu a pocítíte závrať. Opravdu bomba, tohle jsem v kině ještě nezažil.

  • efekty
  • zvuk
  • nic nového
 • 85%
  0
  0
  7. 8. 2014
  Kiti (18 bodů)

  Film mne mile překvapil,předčil má očekávání. Určitě na něj doporučuji zajít do kina. Výborné zvukové efekty. Napínavé momenty, dojemné scény. Až na pár nesmyslných úsměvných momentů,které mu odpustíte,super. Klidně bych zašla znovu.

65 53 ?
jak hlasovat?
 • Honza 13 75%
 • jan-kolek 75%
 • jaroslav-nemec 45%
 • jiri-cisar 75%
 • pavlina-stillerova 100%
 • leafroller 45%
 • Tedy 90%
 • Kim6 15%
 • martin-mickey-stusak 50%
 • misalege 90%
všechna hodnocení (104)

V žebříčcích uživatelů

77. místo z 214 v žebříčku uživatele ballrog