The Judge (USA)
USA USA
141 minut

Žánry

:
Drama, Krimi
Motto: Obhajte svoji čest

Obsah

:
Robert Downey Jr. hraje ve filmu právníka Hanka Palmera, který se z velkoměsta vrací domů, kde prožil dětství a kde je jeho odcizený otec, maloměstský více »« méně

Režie

:
David Dobkin

Scénář

:
Nick Schenk Bill Dubuque David Dobkin

Herci

:
Robert Downey Jr. Robert Duvall Vera Farmiga Billy Bob Thornton Vincent D'Onofrio ...
Premiéra: 23. 10. 2014
Distributor: Warner Bros. CZ

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (10341 bodů)

  Soudce je rozhodně kvalitním filmem, který pracuje povětšinou se skutečnými emocemi a je ozdoben skutečně brilantními hereckými výkony, díky nimž se sleduje stejně hladce jako letecké piruety růžových slonů po užití LSD, avšak s příchodem závěrečných titulků naplno protne pohodovou filmařinu nepříjemný fakt, že tato jedinečná tvůrčí sestava si zkrátka zasloužila něco víc. Downeyho roztěkaný egoistický frajer je neodolatelný, ale bohužel představuje jediný vzpurný a markantní prvek v jinak přesně odměřeném procesu, kde jsou osudy vedlejších aktérů irelevantní, zatímco vývoj dramatického vztahu mezi dvěma ústředními postavami je pro změnu filmový precedent jako vyšitý. Duvall předvádí samozřejmě famózní výkon, ale Downey je zkrátka více vidět a dodává příběhu větší šťávu. Vše probíhá i končí tak, jak má, ale ta násilně protlačovaná pointa s nálepkou "rodina nade vše" mi do celkového kontextu přecpaného bezcitnými rozsudky, výčitkami a generačními spory zkrátka vůbec neseděla... Nebo tedy s přítomnými svědky dost okatě manipulovala..

 • 70%
  1
  0
  9. 10. 2017
  Chimpanzee21 (3039 bodů)

  Tento film má dvě velká plus a jedno velké mínus. Plusem je Downey a jeho charisma + hodně negativních rozuzlení ve filmu. Lépe řečeno - je to ten typ filmu, kde dochází k mnoha zvratům a milníkům, které v tomto filmu většinou končí špatně, což není úplně v každém filmu. Snad jen závěr měl trochu nádech odpuštění a smíření, ale jinak je film krásně negativistický a to se mi líbí a hodně si toho vážím. Horší je, že je celý příběh roztahaný na nějakých 140 minut a to už bylo přes čáru. Fanouškům soudních a rodinných dramat určitě doporučuji!

 • 65%
  0
  0
  3. 11. 2014
  harry456 (2429 bodů)

  Snímek Soudce si kladl vysoké ambice. Bohužel si režisér David Dobkin ukousl trochu větší sousto. Naštěstí měl na pomoc perfektní obsazení, příjemnou hudbu Thomase Newmana a plynulou kameru Janusze Kaminskiho. Scénář se povedl pouze zčásti, avšak citové momentky jsou vydařené a hercům je dán osobní prostor. Avšak občas až příliš velký. A tomu svědčí i zdlouhavá stopáž, při níž nejde zaručit, že se v některých částech nebudete nudit.

 • 85%
  0
  0
  2. 11. 2014
  janin (1582 bodů)

  Tak to je první film o kterém bych řekla, že sedl RDJ na míru. JE to krásný a dojemný snímek, do kterého byste to opravdu neřekli. Vypadá to, že je konečně RDJ ve fázi, kdy točí filmy ne jako práci, ale pro zábavu.

  • herci
  • příběh
  • 75%
   0
   0
   28. 10. 2014
   marie-kolarova (1207 bodů)

   David Dobkin natočil na pozadí soudního procesu drama o vztahu otce a syna. Na obou dvou je vidět jak uvnitř skrytě touží po vzájemném respektu a úctě. Jejich tvrdé palice jim však dlouhou dobu bránily přijmout jeden druhého takové, jací jsou. Až ztráta některých jistot v kombinaci s postupujícím věkem a přibližujícím se horizontem vlastního konce jim pomůže v návratu jednoho ke druhému. Slabinou filmu je lehce přepísknutá stopáž a pak některé vedlejší motivy, kde režisér zbytečně tlačí na city.

  • 95%
   0
   0
   6. 3. 2015
   Teresie (1046 bodů)

   Ano, tohle se mi líbilo. A moc !!

  • 95%
   0
   0
   20. 1. 2015
   Brcolka (825 bodů)

   Docela jsem se vžil do situace Downeyho. Rodinné vztahy pošramocené vždycky nedělají dobrotu v životě. Alespoň, že má příběh pohádkový konec o napraveném právníkovi

  • 40%
   0
   0
   28. 1. 2015
   Messiአ(502 bodů)

   Soudce se může hájit výhradně hereckými výkony a jistou vtíravou líbivostí, resp. efektní hrou na ni, při bližším přezkoumání však nelze než shledat film vinným z nedostatečnosti ve všech ostatních kategoriích. Hlavním přečinem je zřejmě ambicióznost, a tím pádem rozkročenost scénáře, který jako by chtěl být rodinnou epikou, v níž budou obsaženy všechny možné i nemožné příbuzenské vztahy, včetně incestu, přičemž v důsledku jsou všechny jenom hrubě a velice libovolně nahozeny. Příliš nefunguje ani soudní rovina, jež má spíš sloužit jako katalyzátor vztahu mezi otcem a synem než jako klasické soudní drama, avšak v obou podobách selhává, zvlášť klíčový výslech vyznívá vysloveně násilně a nešikovně, přestože se do té doby daří poměrně střídmě dávkovat informace, ovšem bezcílně. Vyprávění se tak víceméně rozpadá do pásma nesourodých epizod, v nichž si tvůrci pomáhají těmi nejlacinějšími prostředky, kteréžto nahrazují samotné jádro výpovědi a slouží jako mimikry obsahové prázdnoty – citovým vydíráním (smrt matky, retardovaný bratr, rakovina), tklivou hudbu či nostalgií, když zaostalý bratr pouští letitá rodinná videa. To je koneckonců i celkový obraz snímku – home video s řadou postav bez konceptu, témat a myšlenek. Rodinné křivdy jsou bleskem zapomenuty, k vnitřní konfrontaci samotného soudce nedojde, nikam se neposuneme, vše plyne. A pár hodin po projekci nezůstane vůbec, ale vůbec nic.

  • 70%
   0
   0
   13. 3. 2015
   hofmi (469 bodů)

   smutné rodinné drama na konci i slzička ukápne.Moc hezký film na který je asi lépe podívat se dvakrát

  • 65%
   0
   0
   28. 12. 2014
   Alienka2014 (358 bodů)

   Čekali jsme emotivní příběh s krimi zápletkou a špetkou vtipu, jak moc jsme se mýlili! Celý příběh je až směšně plitký, bez hlubšího smyslu a hlavně bez emocí - pár pokusů bylo, ale scénář nás ne a ne přitáhnout. A to přesto, že se Robert poměrně snažil, postava mu podle nás absolutně nesedla. Celý film je v podstatě postavený právě na něm a on se za těch dlouhých 141 minut dost natrápil....

   • nechte mě přemýšlet....nevím
   • Robert si odběhl od Avengers a neměl to dělat
   • stupidní dialogy, poměrně plitký příběh
  76 69 ?
  • Mondyes 100%
  • Chimpanzee21 70%
  • david-cerny 95%
  • jarv 75%
  • Trable 80%
  • Brenan88 75%
  • NyanBunny 90%
  • Liboul 85%
  • venom 100%
  • Sheemas 80%
  všechna hodnocení (83)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: