The World's End (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
109 minut

Žánry

:
Komedie, Sci-fi

Obsah

:
Partička dávných kamarádů se po letech sejde v rodném městě, aby dotáhli do konce flám, který kdysi načali. Suchá britská komedie, tentokrát říznutá žánrem více »« méně

Režie

:
Edgar Wright

Scénář

:
Simon Pegg Edgar Wright

Herci

:
Rosamund Pike Martin Freeman Simon Pegg Nick Frost Paddy Considine ...
Premiéra: 24. 10. 2013
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (39448 bodů)

  Do třetice všeho dobrého. Osvědčený recept opět zapůsobil a já jsem maximálně spokojen. Spojení Pegg - Frost - Wright je pro mne už taková záruka kvality. Teda až na ten závěr filmu. To už mi do mého vkusu vůbec nesedlo a docela mě to i zklamalo. No, ale nemůžu mít přece všechno.

 • 75%
  0
  0
  18. 7. 2016
  lamps (12964 bodů)

  Opět nezklamali. Nejenže znovu diváka zahltili po dobu 110 minut výbušným, nekompromisním a nespecifikovaným humorem, ale také velmi úspěšně navázali na svůj trend odvážné parodie na všechno, co se jim při psaní scénáře v hlavách namane. Již si vzali na paškál zombie horory a akční kriminálky, aby tentokrát nakopali do zadku všechny "revoluční" tvůrce science-fiction, jejichž příběhy už dobrých pár let často nemají s originalitou nic moc společného. První půlka coby čistokrevná komedie funguje výborně především zásluhou notně svérázného Peggova Garyho, který skrze vyprázdněné pivní půllitry atakuje pozici nejlepší Simonem vytvořené postavy vůbec, zatímco ta druhá ve znamení mimozemského spiknutí, robotů s modrou krví a stálé přítomnosti ohromného nadhledu a skvělých gagů je již dokonalou žánrovou jízdou, kterou snad každý od tria Wright-Pegg-Frost netrpělivě očekával. Udělat si ze všeho srandu a dávat absurdní rozměry i samo o sobě absurdním věcem se ne vždy vyplácí a má to pochopitelně svoje mouchy, ale zabaleno do pivního maratonu a zahráno pěticí nesmírně sympatických ožralů to prostě nemohlo dopadnout špatně :D A taky že nedopadlo..

 • 45%
  0
  0
  8. 10. 2014
  Petrson (3696 bodů)

  Asi jsem z jiné planety, ale tato sci-fi komedie mě opravdu nezaujala, ani nepobavila ( koukám samé dobré ohlasy i u kritiky). Nepochopil jsem podstatu proč, kromě toho, že cílem asi bylo: prostě napíšeme „vtipnou zábavu“. A to byl možná kámen úrazu. Smíchu minimum, stále na jedno brdo a kromě výborných herců nic dál. Přitom u podobných filmů zejména Jednotka příliš rychlého nasazení (75%), či Scott Pilgrim proti zbytku světa (80%), ( stejný autor scénáře a režisér) jsem se dobře pobavil a tenkrát mě to zaujalo. Jenže každý den nemusí být posvícení.

  • herecké obsazení
  • příběh, námět a styl opakujícího se humoru, nikam se to neposunulo
 • 85%
  0
  0
  21. 12. 2013
  Sunny5 (3178 bodů)

  Trio Pegg, Frost, Wright vytvořilo zase jeden skvělý film, na který se určitě znovu ráda podívám. Předchozí části trilogie se mi líbili sice trochu víc, to ale nevadí. Roboti, kteří nesouhlasí s pojmenováním roboti, tah po hospodách i typický útěk přes ploty ve filmu nechybí nic co mám na jejich tvorbě ráda a i konec se mi líbil a i když nejsem velký příznivec pokračování tady bych si ho dovedla představit.

 • 80%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (3119 bodů)

  Cornetto končí na vrcholu. Zatímco v Jednotce (a částečně i v Soumraku) měl Wright trochu problém s mixováním komedie plné odkazů s kousky dramatu, ve World's End to funguje na jedničku. Pegg a Frost jsou v doprovodu britské herecké smetánky možná ještě víc boží než obvykle, Wright jede s vizuálem nadoraz a scénář přináší jednu výbornou konfrontaci s gumáky za druhou. Úplný závěr je možná už trochu moc "out there", ale o to víc sbírá body za originalitu. To ale není dostatečně relevantní důvod proč si neužít tuhle vynikající pivní báchorku se zatraceně příjemnou partou herců pod vedením jednoho z nejtalentovanějších režisérů dneška. Už potřetí... ale stejně parádně.

 • 90%
  0
  0
  21. 9. 2013
  výfuk (2962 bodů)

  Trilogie, kterou chlapci Pegg a Wright vytvořili je nesmrtelná. Skvěle představuje veškerý britský humor a vynalézavost. Příběh sám o sobě moc originální není, ale je pojatý, že tak i vypadá, což do jisté míry stačí. Jeden z nejočekávanějších trháků roku 2012 si vedl dobře. Humor byl všude kam jste se podívaly a to onen film dělalo typický. Herecké práce odvedeny na všech stranách perfektně. Ale musím říct, že ke konci se to skoro celé s velkým odpuštěním "posralo". Příběh se najednou zvrhl do apokalypsy, kde lidé žijí jako ve středověku a samo o sobě už konec jako takový mě silně vyvedl z míry. Nicméně, vždycky budu vzpomínat na ty tři filmy - Shaun of the Death, Hot Fuzz, The World's End. Tři filmy, tři klenoty britské kinematografie, tři počiny obstojné dokonalosti.

 • 75%
  0
  0
  31. 5. 2016
  Lucyen (897 bodů)

  Výborná poslední část trilogie tandemu Wright-Frost-Pegg, tentorkát zvaná zelená s paškálem na béčkové sci-fi a post-apokalypsu. Sice se mi líbila z trilogie nejméně, ale i tak jde o skvělou komedii. Potěšil i odkaz na Sisters of Mercy a Pegg s postavou jako utrženou ze řetězu :)

 • 100%
  0
  0
  15. 12. 2013
  Percabeth (453 bodů)

  Skvělé! To s roboty (panáky) nebyl špatný nápad. Martin Freeman, Simon Pegg, Nick Frost, Paddy Considine a Eddie Marsan jsou skvělí :) líbil se mi ten konec.. :) koukněte na to, je to úžasný rodiný film, který by měl nadchnout všechny :D

 • 65%
  0
  0
  15. 5. 2014
  Verush (248 bodů)

  Nebylo to špatný.. Docela jsem se i nasmála, zvlášť v 1. půlce, pak už to šlo dolů, ale ve srovnání s přechozími filmy - Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení, to prostě nebylo ono.. Ale jinak je to ideální odpočinkovej film na večer.. :)

71 79 ?
jak hlasovat?
 • Scintilla 65%
 • loudaxxx 75%
 • Mondyes 100%
 • Riverdon 45%
 • Blackhand47XD 65%
 • Standa. 60%
 • enrico-bonsch 65%
 • Frankiena 75%
 • Mihall 55%
 • jarv 70%
všechna hodnocení (113)

V žebříčcích uživatelů

38. místo z 57 v žebříčku uživatele budullin
Sdílet tuto stránku:

Partneři: