Zmizení Eleanor Rigbyové: On

68%
Zmizení Eleanor Rigbyové: On
Plakát traileru

Jak je možné různě vnímat stejný příběh a krizi vztahu dvou lidí? Jak se liší jeho a její pohled na jednu a tutéž událost? Jak odlišné mohou vnímat společně prožitou tragédii? Odpověď hledá ojedinělý a ambiciózní koncept jednoho příběhu ve dvou filmech, jejichž název se liší jen jedním písmenkem: Zmizení Eleanor Rigbyové: On a Zmizení Eleanor Rigbyové: Ona. Díky nim můžeme sledovat subjektivní prožívání lásky, emocí a vyrovnávání se s osobní tragédií. Režisér a scenárista Ned Benson natočil najednou dva filmy vyprávějící jeden a ten samý příběh, příběh dvou mladých lidí, Conora a Eleanor. Prožívají opravdovou lásku a štěstí. Společný život a radost z něj ale nečekaně protne osobní tragédie, na kterou nebyli a ani nemohli být připraveni. Jejich do té chvíle pevný vztah se v tom okamžiku hroutí. Conor a Eleanor na stejnou událost reagují pro ně nečekaně odlišným způsobem. Jsou zmatení, cítí se být druhým nepochopení a opuštění. Ve filmu Zmizení Eleanor Rigbyové: On, věnovaném především subjektivnímu pohledu Conora, sledujeme jeho usilovnou snahu spojit se s Eleanor, překonat vzájemné odcizení a společně obnovit jejich dříve tak intenzivní lásku. Ve druhém snímku a zároveň tomtéž příběhu, Zmizení Eleanor Rigbyové: Ona, pak pozorujeme Eleanor, která se snaží překročit trosky zničeného vztahu a svým odchodem z něj najít sama sebe a ztracenou životní rovnováhu. Tyto dva subjektivně popisované pohledy dvou lidí vynikajícím způsobem ztvárnili James McAvoy a Jessica Chastain. Režisér Benson jejich obsazení komentoval: „Jakmile jsme přesvědčili Jessicu, hned jsem věděl, že chci, aby Conora hrál James McAvoy. Jejich propojení je pro film zásadní.“ (CinemArt)Režie:
Scénář:
Hudba:

farb
farb
2 064 bodů
7
Žádná slaďoučká hollywoodská romantika, ale realistickým dojmem působící výsek ze vztahové krize (takže spíš drámo, než hřejivý pocit u srdíčka). Místy to sice není dostatečně živé, ale to hravě vyváží skvělí herci ( McAvoy přirozený, Chastain skvělá, nicméně hlavně Hinds je lahůdkový), kteří ztvárňují postavy, jimž člověk vyloženě přeje happy end a přirozené / nenucené (nefilozofující) dialogy. Ve výsledku sympatická, svým pojetím originální a ač se to bezprostředně po odchodu z kina nezdá, tak i hlubší dojem ( námět k přemýšlení) zanechávající podívaná. 70%. A jsem zvědav na Její verzi.
Teresie
Teresie
1 187 bodů
8.5
Pěkné, uvěřitelné, inteligentní.
  • přirozené herectví Jamese McAvoye
  • Cilián Hinds
salisbury
salisbury
1 101 bodů
8
Velmi netradiční filmové zpracování příběhu, které je ze dvou pohledů. Z pohledu On a z pohledu Ona. Oba tyto pohledy jsou velmi dobře zpracovány, že divák nemá chuť se nudit, čehož jsem se trošku obával, ale naštěstí k tomu nedojde.

Dodatečné informace

Původní název:
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him (více)
  • USA Zmizení Eleanor Rigbyové: On
  • USA The Disappearance of Eleanor Rigby: Him
  • USA La desaparición de Eleanor Rigby: Él
  • USA La disparition d'Eleanor Rigby : Lui
  • USA La scomparsa di Eleanor Rigby - Lui
Premiéra v ČR:
6. 11. 2014
Distributor:
CinemArt
Země původu:
USA
Přístupnost:
12+
Tržby:
0,11 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Zmizení Eleanor Rigbyové: On