Švestka

88%
Švestka
Plakát traileru

Švestka - je to hra o stáří a její umělecká úroveň je bohužel poznamenaná i stářím jejího autora. Ale je to hra cenná právě tím, že v ní dramatik prozkoumal, jak sse zralý věk podepíše na lidské duši, řeči a myšlenkové potenci.. Dialogy nejsou tak hutné, jak jsme byli u Cimrmana zvyklí, jsou jakoby roztěkané, často opouštějí dějové řečiště a tvoří slepé laguny, odkud není návratu. Také vtipy už zdaleka nemají tu brizanci jako za mlada. Ale hra je to cenná právě tím, že v ní i dramatik prozkoumal, jak se zralý věk podepíše na lidské duši, řeči a myšlenkové potenci.xxmartinxx
xxmartinxx
22 306 bodů
6
Slabší Cimrman, kterého drží nad vodou jen geniální Smoljakova přednáška, Skutečně jsem nechápal, proč se ve hře dějí některé věci (co má být ten motiv s držením ruky? Je to vtipné - ale PROČ to tam je?), stejně jako kde se tam najednou vzala ta sufražetka. Tato hra je bezpochyby senilní - jen nevím, kde končí záměr a začíná omyl.
Fingon
16 886 bodů
10
Proč tu jsme? - Já nevím, jen vím, že nemám říkat 'žebřík'...
Jonák
Jonák
1 725 bodů
10
Jo, cimrmanovský humor můžu. Toto je jedna ze dvou cimrmanovských her, kterou jsem měl tu čest vidět na živo - sice už bez Smolijka, nicméně jsem si to i tak opravdu užil. A to i přes to, že jsem vcelku mladší divák a neznám uplně všechny narážky a reference, nesměji se většinou tak, jako ostatní v sále tak mohu doporučit opravdu každému. Perfektní humor, každá scéna vtipná, skvělé hlášky.
  • Skvělé hlášky
  • Legendární cimrmanovský humor
  • Vtipnost každé scény

Dodatečné informace

Původní název:
Švestka (více)
  • Česká republika Švestka
  • Česká republika Plum Tree
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění