Jupiter Ascending (USA)
USA USA
128 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi

Obsah

:
Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jonesová (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, více »« méně

Režie

:
Lilly Wachowski Lana Wachowski

Scénář

:
Lilly Wachowski Lana Wachowski

Herci

:
Channing Tatum Eddie Redmayne Mila Kunis Sean Bean Douglas Booth ...
Premiéra: 5. 2. 2015
Distributor: Warner Bros. CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  10. 2. 2015
  sabule (12865 bodů)

  Slušná fantasy s dost předvídatelným dějem,solidní efekty a vzdušné souboje.Mila je prostě KU..S a dolby zvuk neměl chybu.

 • 80%
  0
  0
  12. 8. 2015
  martin-mickey-stusak (10542 bodů)

  Především se jedná o mix několika žánrů jako sci-fi, pohádka, fantasy, legenda či romance. Příběh je napsán smysluplně a srozumitelně, takže představuje vcelku jednoduchý příběh za použití velmi známých motivů. Děj se rozvíjí plynule, což přináší postupný vývoj atmosféry. Veliký přínos je hlavně netlačení v ničem na pylu. Vývoj hlavní postavy od ponurého života až po výbušnou akci si tak lze dobře vychutnat a trochu se tak j do hlavní hrdinky samolibě vcítit. Monstróznost a efektivnost překonávající veškeré dosažené klyšé nelze očekávat. Wachowští směle ubrali plyn, což je jedině dobře,protože stereotypnost tvorby a neustálé překonávání sebe sama může už jedině uškodit. Ono vše má svou hranici. Snímek se tedy nedá považovat za excelentní dílo, ale to neznamená že by bylo nějak špatné. Ba naopak. Je to snímek kouzelný, romanticko-dobrodružný a tak nějak dámský. A proč by taky ne.

 • 90%
  0
  0
  13. 8. 2016
  Sheldon (9854 bodů)

  Film vynikne díky zručně natočeným akčním sekvencím, špičkovým trikům, vynikajícím kostýmům Kym Barret, osudové hudbě stále lepšího Michaela Giacchina a typově sourodému hereckému castingu. Pohled na krásnou Milu Kunis pohorší asi opravdu jen prince krasoně (v jedné české recenzi o ní ovšem vyšlo, že je „nadmíru nesympatická a výrazně necharismatická“) a navíc je nejen podle mě tahle krasavice velmi dobrá herečka, to samé platí o rekovi Channingu Tatumovi a aristokratickém úchylovi v podání Eddieho Redmaynea. Co filmu může uškodit je, že publikum nepochopí pohádkový žánr snímku, ale to samozřejmě ukáže až čas. S časem podle mě bude filmu hodnocení ale spíše stoupat, než klesat.

 • 25%
  0
  0
  10. 5. 2016
  lamps (7563 bodů)

  Snímek, kde vinou naprosto nefungující příběhové kontinuity často vůbec nevíme, co na nás čeká v následující minutě (což by mohlo být dá se říci velkým plusem), ale kvůli katastroficky přeplácanému a nevyváženému scénáři, tuctovým postavám a chaotickému znázornění všeho, od samotného prostředí až po motivace hrdinů, je nám následující dění zároveň úplně ukradené.... Těžko si představit větší prasárnu, kterou Hollywood coby zprostředkovatel drahé neartové zábavy s nekonečnem vyjadřovacích možností, od vizuálních až po akustické, kdy vyprodukoval a vyprodukuje...

 • 10%
  0
  0
  5. 2. 2015
  B3n (4030 bodů)

  Tak to jsme nepochopil. Film docela o ničem, střih nic moc, efekty ušli ale moc z nich nebylo vidět kvůli střihu....jediná zajímavá věc byl Tančící dům na začátku :)

 • 20%
  0
  0
  5. 2. 2015
  Tom Hardy (3925 bodů)

  Páni. Aby bylo všechno TAK špatně v projektu, na kterém se vypotilo tolik energie a peněz, to se vidí málokdy. Mé výsledné hodnocení mi až vadí, protože z principu by podobný drahý film s tolika talenty neměl dostávat podobnou "hate známku". Jenže ono to prostě jinak nejde. Příběh naprosto mimo. Sama o sobě stupidní zápletka, která navíc vykrádá Matrix, staví na nesmyslném kameni (kdyby "jí" nikdo neřekl, kdo je, tak by se vlastně nic s vlastnictvím řešit nemuselo), což poté vede k naprosto nepochopitelným motivacím všech záporných postav (i když sestra byla asi kladná… asi). Akční scény fádní a bez jiskry. Herci buď nemají co hrát (Tatum), nebo jsou prostě jen špatně obsazení (Kunis). Dlouho se mi nestalo, abych s takovým nezájmem sledoval něco tak drahého a trikového na velkém plátně a nebavila mě každá minuta (probrala mě akorát scéna na úřadě, ale to bylo spíš osobní zkušeností z podobných míst). Co jsem si odnesl? Včely VÍ. Planetu záporáka lehce odstřelíte tím, že se proletíte pár mraky. Wachowští už mají hodně vážnou tvůrčí krizi, když do jednoho filmu naplácají skřeta z Harryho Pottera, Lizarda z Amazing Spider-Man, svatbu z Hunger Games, Sloního muže, mimozemšťany z Akt X, živého Seana Beana, polovlkodlaka, andělská křídla, obří futuristické koráby, létající boty a přesto jim nic z toho nepomůže. A že tak nudnou a nezvládnutou drahou sci-fi jsme tu neměli od Žoldáka: Legie zkázy.

 • 10%
  0
  0
  20. 2. 2015
  hp24 (2765 bodů)

  Tak to se nepovedlo. Slibny nazev, kvalitni (nekdy az moc rychle) triky, par drobnych dobrych forku (napr. kdyz po "vesmirne" hi-tec honicce vrak kosmicke stihacky doklouze na parkovisti k osobnimu autu, tukne do nej a spusti se alarm!) - to jsou jedina pozitiva. Jinak je to des. Reziserky sice chtely vytvorit nepredvidatelny dej, ale ten byl nejenze dlouho predem predvidatelny, ale zaroven plytky. Dalsi z mnoha v rade "U.S. pohadek pro dospele" a la Spiderman, Superman a dalsi nadprirozeni ochranci lidstva. Za tenhle film nema cenu utracet penize v kine - a pomalu s nim ani ztracet cas, az pujde v TV.

 • 60%
  0
  0
  11. 2. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Příběh je tedy poněkud plytký, opakuje se tam pořád scénář únos - setkání s únoscem - akční vložka s Tatumem při zachraňování na poslední chvíli. Akce je někdy poněkud přepálená a jde vám z toho hlava kolem, ale celek přeci jen považuji za velmi koukatelnou oddychovku. Vizuál je fantastický a představený vesmír nádherně pestrý, v tomto směru se nedá absolutně nic vytknout a zážitek z IMAXu je dokonalý. Ačkoliv se tedy nejedná o žádné scenáristické veledílo a milostná linka je snad ještě méně věrohodná než ta z Hobita, za mě celkem spokojenost a to především pro zážitek z vizuální stránky filmu. Poprvé jsem také vzal na milost Channinga Tatuma, přes mé obavy se do role hodil, Mila Kunis také nevadila. Nečekejte zázraky, ale za ten zážitek z velkého plátna ten film rozhodně stojí a nelituji peněz.

 • 80%
  0
  0
  5. 2. 2015
  Riverdon (2362 bodů)

  Vizuální nářez!!! Vůbec mi nevadila podobnost s X-many, Znamením, Gravitací, faunovské uši,... a na začátku filmu jsem v Imaxu jen slintal do chvíle, než se začal děj zadrhávat...

  • masky
  • kostýmy
  • herci
  • výprava
  • scénář
 • 60%
  0
  0
  12. 2. 2015
  stantheman (2145 bodů)

  Nádherná výprava a proti tomu stupidní scénář. Škoda , tžěšil jsem se na skvělou podívanou a čekal jsem alespon trochu přijatelný scénář . Bohužel , ale po výtvarné stránce hezký.

 • 60%
  0
  0
  7. 2. 2015
  Larrysbride (1831 bodů)

  Při této šílenosti jsem si nemohla nevzpomenout na citát Matta Damona, ve kterém přirovnával akční filmy k pornu. Špatně napsané postavy, příšerné dialogy, o nějakých hereckých výkonech ani nemluvě. Tedy snad krom Eddie Redmaynea, kterému role slizkeho zaporáka jednoduše sedla. I zde to zachraňuje snad jen ta akce...

  • vizuál
  • hudba Michaela Giacchina
  • zaporák Eddieho Redmaynea
  • scénář
  • obsazení
  • extra mínus za Milu Kunis, která většinu filmu jen blbě čuměla nebo se nechávala zachraňovat; zatímco blbě čuměla
 • 100%
  0
  1
  3. 4. 2017
  leafroller (1710 bodů)

  Další pěkná teorie o vzniku lidstva atakující naši hrdost a zabalená do velmi pěkného akčního kožíšku. A i když jsou některé scény zbytečně rozvleklé, na ovladač jsem nepomyslel ani jednou. Navíc ona matrixovská myšlenka "we´re no more born, we´re grown" mi přijde natolik atraktivní, že zastře i případné nedostatky, nad kterými se spousta lidí tolik pohoršuje. Lidstvu je totiž potřeba neustále opakovat, že nejsme nic extra, jak si očividně myslíme.

 • 85%
  0
  0
  27. 2. 2015
  Jakub.Selesi (1157 bodů)

  Parádní effekty a výprava filmy.
  Příběhová linie skvostná, jen škoda že herecký výkony byly takový.

 • 60%
  0
  0
  10. 2. 2015
  jvempire (1157 bodů)

  Film mě bohužel nenadchl. Podle ukázek jsem měl vyšší očekávání, ale vyklubalo se z toho pouze průměrné sci-fi. Vytvořený svět ale má podle mě celkem potenciál a nebránil bych se dalším příběhům. Ovšem chtělo by to více než jen hezké pozlátko. Zvuk byl celkem povedený.

 • 45%
  0
  0
  7. 2. 2015
  Melody Harkness (1032 bodů)

  Proč? Pro boha proč? Tak moc sem se na ten film těšila, ale tohle... Uznávám, že vizuální stránka je dokonalá, úchvatná a prostě samá superlativa. Ale tím to asi tak končí. Příběh nemá hlavu ani patu, ono vlastně příběh? To je spíš cosi spatlané dohromady jen aby bylo možné použít co nejvíc efektů.
  V konečném důsledku sem půlku filmu prozívala,...
  Film měl skvělý potenciál, ale naprosto nesplnil má očekávání :/

 • 10%
  0
  0
  4. 2. 2015
  Pajmen (940 bodů)

  Zklamání! Odpad! Tenhle film by měl dostat rozšířenou verzi, kde by bylo vysvětleno, oč se tu jedná a proč ten film byl natočen.

 • 65%
  0
  0
  5. 2. 2015
  voleman (855 bodů)

  Popravdě vážně nevím co si mám o tomhle snímku myslet. Příběhově byl pro mne zcela nezajímavý a vůbec netuším o co v tomhle filmu vlastně šlo. U Wachowskích jsem byl dosud zvyklí na příběh s poměrně inteligentním scénářem a většinou jsem k němu dostal i nějakou přidanou hodnotu, bud v podobě nějakých originálních a revolučních myšlenek nebo neokoukaným vizuálem. Jupiter vychází bohužel nic z tohoto nenabízí. Příběhově je to strašná patlanina a vizuální stránka mě také nijak zvlášt neoslnila, i když filmové triky jsou na špičkové úrovni. Někdy mi mi vizuál až moc připomínal novou trilogii Star Wars. V podstatě jde na filmu vidět že byl opravdu drahý, ale nějak moc se mu to nedaří prodat. Největší výtku bych ovšem měl k některým akčním scénám které mě připadaly hrozně nezáživné a zmatečné a tak jsem se kolikrát dostal do fáze, kdy jsem netušil jak se co ve filmu stalo, protože jsem při nich úplně přestal dávat pozor. Herci podávají standardní výkony, ale jejich postavy mi k srdci nijak nepřirostli. Naopak hudba mi přišla velmi zdařilá, i když v ní žádný motiv jenž bych pak nemohl dostat z hlavy nebyl. Prostě nějak tak vždycky pěkně pasovala na jednotlivé scény. Když bych ale nakonec film bral jen jako obyčejné Sci-Fi a možná i trochu Fantasy a nepřemýšlel při tom o příběhu a neměl od něho žádná větší očekávání, tak by šlo o poměrně zdařilou nenáročnou zábavu s prvotřídními triky, která tady s podobnými specifikami zase již dlouho nebyla, i když mi ale asi stačí vidět jen jednou. 65%

 • 65%
  0
  0
  19. 2. 2015
  Ciiiri (839 bodů)

  Průměrné sci-fi, chvilkami super, chvilkami nudné.

 • 45%
  0
  0
  19. 5. 2015
  Brcolka (787 bodů)

  Tento film mě moc nezaujal. Mila je milá ale striptér nic moc. Pořád kroutil ústy a nic z toho. Efekty celkem slušné ale děj o ničem. Bez nějakých návazností. Chtěl jsem na to jít do kina a ještě, že jsem nebyl. Stačilo jednou

 • 70%
  0
  0
  20. 7. 2015
  martin-kubista (692 bodů)

  Film jsem viděl až na BluRay, protože po smršti kritiky a odložení premiéry jsem se na něj neodvážil jít do kina. Asi jsem udělal i dobře. Není to špatné - akce i universum mají své kouzlo, ale je to celé takové trochu chaotické. Možná pokud vyjde nějaký rozsáhlejší DirectorsCut, tak to bude lepší. Ale i tak jsem se nenudil

 • 75%
  0
  0
  19. 2. 2015
  tedoun (680 bodů)

  Kdo má rád komiks tak tento film je dělaný pro něj

 • 15%
  0
  0
  28. 4. 2016
  EXpenzza (647 bodů)

  Twilight Reloaded. Dokonalý fail - scénář, charaktery, střih, akce, dalogy, casting... name it. A surfovací boty jsou totálně gay. Splácanost nakonec ani tak nevadí, ale v kontextu celé té demence je dost vtipná (záporák z Hvězdné brány, mechové, pseudovlkodlak, ještěři, asiatka, kruhy v obilí, Asterixovská byrokracie, křídla - nechápu, že ten film je taková nuda!). Příště prosím o kooperaci s Shyamalanem. Jediný "klad" je asi to, že Redmayne se nebere vážně.

 • 55%
  0
  0
  20. 8. 2015
  Lukreczia (580 bodů)

  Od tvůrců Matrixu bych čekala podstatně více, konečně nějaké adekvátní ohodnocení snímku

 • 65%
  0
  0
  11. 2. 2015
  Kick077 (555 bodů)

  Asi takhle nějak to vypadá když někdo hodně popustí uzdy fantazii a získá spoustu peněz na to, aby představy převedl na plátno. Po prvních minutách vyvstane otázka, jestli to je uplně nesmyslný nebo neni. Je to takový ne uplně povedeně zpracovaný odvážný námět. V první části je to zamotaný a nejasný, pak se to rozmotá a už je to zase až moc jasný. Audiovizuální zážitek z kina lecos zachraňuje, ale i to má své meze. Nekonečně dlouhé bitevní scény, které z větší části postrádají přehlednost. Příběh hlavních postav je v podstatě stejný jako v běžném americkém filmu, akorát zasazený do vesmírného prostředí. Zřejmě by se pro peníze dalo najít lepší využití. Nicméně tohle všechno nic neubírá na zručnosti grafiků, kteří se museli se všema prostorama ve vesmíru a loděma docela slušně vyblbnout, než vzniklo to, co vzniklo. Takže nějaká povedená práce by se našla. Škoda jen toho zbytku.

 • 55%
  0
  0
  13. 2. 2015
  sisisi (419 bodů)

  Předvídatelný film, akční scény nestály za nic - přišlo mi, že se kamera jen a jen točí a hrdinové jsou kolem sebe jen omotaní a vůbec nebojují. Konec se mi taky nelíbil, pochybuju, že bych po tom, co vlastním Zemi, s chutí dál omývala záchody. Předpokládám, že bude další díl, protože velké množství věcí skončilo nevyřešených, nevím ale, zda bych se na podobný film chtěla jít kouknnout.

 • 75%
  0
  0
  14. 2. 2015
  dis (417 bodů)

  Vycestuju do Ameriky, posadím se před brány hollywoodský fabriky na sny a s transparentem budu skandovat: "Nepište blbý scénáře, nepiště blbý scénáře, nepište blbý scénáře!" Mohl to být parádní, nezapomenutelný film, konečně geniální fantastika, jaká tu od Společenstva prstenu nebyla. Jenže není. Pohnojili to pitomým scénářem - a Wachowští takhle dokázali zmrvit i pokračování Matrixu. Jasně, že je to space opera, a ta ve svý klasický podobě má určitá pravidla, jednoduchej děj - jenže pak měli držet lajnu a hrát si na vesmírnou pohádku. Postavy se objevují ztrácejí, Jupiteřina rodinka připomíná školní dítka z Edudanta a Francimora (a proč by se celej dvacet let měli živit jen v úklidovejch službách?!), co chvíli vyprávění prošpikuje logickej kopanec. Jupiter má třeba královský geny, ale takhle poletovat ulicema Chicaga, tak bleju ještě druhej den jako alík. A vůbec, nazvat hrdinku Jupiter může jen Američany, Evropan už má s tímhle jménem přece jen spojený určitý asociace. Pořád ještě je to eye-candy, u kterýho se budete do boha bavit, když vypojíte mozek - ale zase škoda některých docela smysluplných nápadů a postřehů (to s včelama je pravda - odedávna lidi věřili, že včely poznají vznešenou krev). V každým případě trochu rozpačitej konec - tak milá Jupiter zachrání zemi, anžto ji má v patronátu, ale v jinejch končinách
  dál kvete obchod s humanoidní DNA...
  Mila Kunis moc hrát neumí, alespoň tady jí to nešlo. Ale Tatumuvů zmutovanej vlkodlak Caine byl k sežrání! :-)

 • 100%
  0
  0
  19. 2. 2015
  majhan (401 bodů)

  Doteď na tento film nemohu vymazat vzpomínky z hlavy. Ač myšlenkově slátanina, tak přesto tak neuvěřitelné efekty, animace rychlost a švih se jen tak nevidí. Je to pokoukání, ale nesmí se o tom moc přemýšlet.

 • 20%
  0
  0
  5. 2. 2015
  lord (383 bodů)

  Co k tomu říct. Vydal jsem se na sci-fi a viděl jsem béčkovou pohádku o popelce, ve spojení s telenovelou a romantickou komedií.. Prostě velké galaktické nic. Na začátku jsem pořád čekal, kdy mě děj chytne, ale marně. Spousta krásných šatů, vesmírné lodě vypadající jako královské kočáry. Spousta dialogů o ničem. Celkově bych to ohodnotil jako film pro začínající zlatokopky, pro holčičky, děti... 20% pouze za některé vydařené vesmírné záběry.

 • 0
  0
  10. 6. 2016
  mausis (368 bodů)

  Nebavilo mne to. Přišlo mi to fádní, nezáživné, bez děje a bez nápadu. Sice efektní, ale stejně jsem u toho nevydržela sedět. A to se mi stane málokdy.

 • 50%
  0
  0
  20. 2. 2015
  keddie (334 bodů)

  Tak se nemůžu rozhodnout, jestli je to film s docela dobrým námětem, který má samozřejmě úžasnou digitální animaci, ale příšerný vzdušný souboje. Nebo je to akční scifi film nabušený parádníma efekta, ale se slabším příběhem. Asi je to mix obojího. Řekla bych, že Wachowští věděli, co točit, jen se jim to zase nepovedlo. Podle mě stačilo zredukovat (po vzoru Riddicka) akční scény, mohli ušetřit značnou část rozpočtu a určitě by to bylo koukatelnější i výdělečnější

1 2 dalsi posledni
62 47 ?
 • Filmokolik 50%
 • HenryCZ 75%
 • maniak 75%
 • Mihall 55%
 • jarv 65%
 • wodmint 80%
 • kubi.sarka 80%
 • leafroller 100%
 • Akarot 85%
 • Brenan88 50%
všechna hodnocení (177)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
Sdílet tuto stránku:

Partneři: