Jack Ryan: Shadow Recruit (USA)
« další názvy »
Rusko Rusko
USA USA
100 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Mysteriozní, Thriller

Obsah

:
Jack Ryan právem patří do elitní ligy tajných agentů, kteří mají v náplni práce zachraňovat svět, i když není takový lamač srdcí jako James Bond, ani tak více »« méně

Režie

:
Kenneth Branagh

Scénář

:
Adam Cozad David Koepp Tom Clancy

Herci

:
Chris Pine Keira Knightley Kevin Costner Kenneth Branagh Lenn Kudrjawizki ...
Premiéra: 30. 1. 2014
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  28. 10. 2015
  Sheldon (13754 bodů)

  Autor předlohy Tom Clancy se k tomu již vyjádřit nemůže, protože 1. října loňského roku zemřel, ale zůstane navždy v myslích a srdcích fanoušků technothrillerů, které dokázal po desetiletí formovat svými originálními myšlenkami a poutavými příběhy z prostředí tajných služeb. Branagh si producenty ostatně získal zejména tím, že si přečetl a důkladně zapamatoval všech 13 Clancyho románů a ještě více si je získal, když jim řekl, že chce film postavit na vztazích mezi postavami. To znamená producentskou hantýrkou:“Bude to levný!“ Nové dobrodružství Jacka Ryana tak stojí stejně jako poslední předělávka s Benem Affleckem před 12 lety.

 • 70%
  0
  0
  24. 12. 2014
  farb (2059 bodů)

  Příjemná záležitost. Na současnou módu dospělejších / vážnějších / temnějších blockbusterů z vysoka kašlající pohodová podívaná, jenž sází především na postavy ( jejichž vztahy a dialogové výměny mě hodně bavily), sympatické herce (všichni do jednoho!), režíjně vymazlené detaily a nostalgii diváků toužících po starých dobrých časech, kdy si to v žánru rozdával hodný Západ se zlým Východem. Úlitbou době budíž jen dějová aktualizace ( ekonomika místo atomovek) a moderně střižená akce, ve které ale není Branagh moc kovaný. Takže dobře odsýpající ( od příletu do Moskvy i celkem napínavý) oldschool, v dnešní době v podstatě takový malý unikát, který se sice netrefí do vkusu většinové divácké obce, ale mně přišel k duhu.

 • 80%
  0
  0
  10. 9. 2014
  Jiřík54 (1449 bodů)

  Mám rád Kennetha Branagha jako herce i jako režiséra. V paměti mi utkvěl jeho Hamlet, kde vytvořil zároveň hlavní roli či výborný Slídil, remake filmu z roku 1972 z výbornou dvojicí Jude Law a Michael Caine. Už proto jsem se na jeho thriller Jack Ryan - v utajení těšil a musím říct, že jsem zklamán nebyl. Film má slušné tempo a napětí, nechybí ani humor a kromě Chrise Pina, Keiry Knightley a Kevina Costnera se v roli ruského bose představí sám režisér Branagh. A že se film vrací do časů studené války? Ano, možná bychom se divili, co se ve světě děje, o čem nás média vůbec neinformují a jaké uzle musejí agenti ročně rozmotat. Vše je totiž v utajení, stejně jako Jack Ryan. Ano, rozhodně stojí za vidění.

 • 60%
  0
  0
  18. 12. 2014
  salisbury (1055 bodů)

  Jack Ryan v tomto podání mi přišel ze všech Ryanů ten nejhorší. Nečekal jsem mnoho a toho mála se mi taky dostalo. Chybou nebyl Chris, ten mi nevadil vůbec, ale myslím si, že největší pochybení je ve scénáři, který byl chudý jak kostelní myš. Snad příští Jack Ryan bude povedenější.

 • 80%
  0
  0
  29. 1. 2015
  Ciiiri (908 bodů)

  I když to bylo pouze na motivy T.C. a s knižní předlohou to nemělo nic společného, film se mi moc líbil. Hlavně kvůli technickým "blbinkám".

 • 65%
  0
  0
  18. 2. 2015
  myllyn (853 bodů)

  starý vlastně mladý dobrý Jack Ryan. pohodová oddychovka, kdy možná čekáte, že se bude dít něco velkého a ono nic nepřijde, ale vy víte, že to co se děje na plátně je stejně tak dobře napínavé, jako kdyby tam vybuchovaly tuny C4.

 • 70%
  0
  0
  21. 5. 2014
  dancemusic2012 (465 bodů)

  Vcelku slušný film, trochu připomínající Mission Impossible, ale něco tomu chybí.
  Nějaké věci ve scénáři bych vypustil, ale na film se dá koukat a času rozhodně nelituji.

 • 65%
  0
  0
  25. 5. 2014
  roxet (292 bodů)

  Po pětce Smrtonosné pasti opět Moskva v plné kráse. Překrásná Keira, trochu strnulý Chris výborný Kevin a Kenneth v herecké roly. Bohužel se to nedá říct o jeho režii. Snímek je v několika místech strnulý a nenápaditý a několik akčních scén jej nezachrání. Kdyby to byl rozšírěný díl k seriálu V utajení vůbec by mi to nevadilo, ale na celovečerní film s je to málo. Bohužel čekal jsem víc.

 • 40%
  0
  0
  11. 3. 2014
  Bigrambo (238 bodů)

  Tento rádoby akční špionážní snímek drží nad vodou pouze Kenneth Branagh. Ale bohužel jen před kamerou (kde předvádí skvělý ruský přízvuk), skoro jakoby zapomněl, že má smlouvu také jako režisér. Ve filmu je celá řada vtipných momentů, které ale rozhodně nebyly tvůrčím záměrem – film se totiž bere místy až příliš vážně, skoro jako bychom se vrátili to tužších časů studené války…

69 63 ?
jak hlasovat?
 • Alex 100%
 • leafroller 70%
 • Mondyes 100%
 • ZARaz 65%
 • dav.bal 45%
 • Frankiena 55%
 • Jamail16 85%
 • wodmint 55%
 • jarv 70%
 • Reacherjack2016 65%
všechna hodnocení (81)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: