Sinister
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  19. 4. 2017
  Brenan88 (40756 bodů)

  Po komentářích a vysokém hodnocení co jsem zde shlédl,jsem prostě nemohl jinak,než vzít odvážnější část rodiny a vyrazit do kina. Začátek filmu sliboval hutnej nářez,který mě zarazí do sedačky a pustí mě až ve chvíli kdy jsi půjdu vyměnit spodky. Postupem času se ale z filmu stával stokrát viděný horor,jehož pointa se dala odhadnou už v půlce filmu. O nějakých lekačkách taky nemůže být zrovna řeč,protože jich bylo opravdu poskromnu. Jediné co tak můžu považovat za obrovské plus na kterém Sinister staví je úžasný hudební podklad a neskutečná ATMOSFÉRA,bože jen za tu atmosféru dávám 60% ,protože ta vážně byla elektrizující.

 • 90%
  0
  0
  17. 10. 2020
  martin-mickey-stusak (21471 bodů)

  Další rodina se nastěhuje do tajemného domu, alespoň pro místní starousedlíky, kteří tento jejich skutek nesou nelibě. A opět jde o strašidelný dům a nalezené filmové pásky prozrazující skutečnosti sériového vraha v tomto domě kdysi dávno bydlícího. A tak tu máme další mysteriózně atmosférický temný hororový thriller, který kupodivu předčí očekávání. Ona atmosféra je skutečně impozantní ve své děsivosti v oblasti postupného odhalování záhad vzniklých právě po shlédnutí nalezených filmových pásů. Celý děj má dostatečné napětí a správný tah na branku, i když se vlivem neoriginálnosti námětu dá spíše předpokládat předvídatelnost celého vývoje. Rodina, která se dostane do nebezpečí s krizovými momenty odvozenými s extrémních situací, tu už na různé způsoby byla nesčíslněkrát a tak se dá říct, že se režisérovi Scottovi Derricknosovi povedl skutečně impozantní filmový majstrštyk. Překvapivý závěrečný zvrat je už jen takovou malou třešničkou na dortu. On ten snímek vůbec nezapře, že pochází od lidí, kteří pracovali na snímcích ´V moci ďábla´ (2005) a ´Paramount Activity´ (2007). V prvním případě použitý motiv děsivé atmosféry, v druhém filmové pásy. Zajímavý je také, v uvozovkách, pro odlehčení diskrétně temný humor, který, než aby vyvolal alespoň malý úsměv na tváři, spíše zdůrazňuje strach protagonistů příběhu. Je v tom ukrytá i určitá symbolika stylu života. Ve svém smyslu se jedná o psychickou hrozbu v podobě nadpřirozených událostí, tedy přesně řečeno, vnitřních démonů. A tak se dá říci, že duch, který straší hlavní postavu celého dějství, tedy spisovatele Ellisona Osborna, je něco jako plíživá paranoia vyvolána jeho upřímně nechutnou kariérou, životním stylem a životním snem, který ve skutečnosti ničí jeho. nadevše milující, rodinu. Ona obludnost tedy zachycuje jeho mysl. Psychologie člověka zkrátka někdy dokáže dělat divy. Snímek je nízkorozpočtový a ani to není poznat. Není divu, že dostal tři ceny z celkových třinácti nominací.

 • 80%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (15941 bodů)

  Jedna věc je jistá, z takto povedeného filmu vznikne franšíza, to byla první věc, co mě napadla, když jsem film viděl a pak zjistil, že film vydělal celosvětově 77,8 milionů dolarů. Záhadně natočené filmy nalezené na starém filmovém formátu se ukázaly jako nosný nápad a vzhledem k slušným hercům a opravdu děsivé atmosféře musím říct, že tohle se vážně povedlo.

 • 80%
  0
  0
  27. 12. 2017
  lamps (14232 bodů)

  Sinister rozhodně není žádné O(o)svícení, ať už mám na mysli to tvůrčí, nebo geniální a dosud nepřekonaný Kubrickovo horor, a Scott Derrickson čerpá pracovní látku snad ze všech významných hororových titulů, zmíněným Osvícením počínaje a třeba amatérským Blair Witch konče, ale přesto se jedná o jeden z nejlepších a příběhově nejcelistvějších hororů posledních let. Počáteční nuda mě sice uvrhla do velkých obav, ale s postupným rozplétáním vražedné záhady snímek nabral tempo, atmosféra houstla s každou další minutkou a při nočním bloudění temnými chodbami už jsem si musel stírat pot z čela. Jak už tu bylo mnohokrát zmíněno, Derrickson vlastně s ničím novým nepřijde a jeho snaha kombinovat klasický duchovní horor s temným thrillerem o brutálním sériovém vrahovi jednak nemusí každému sednout a jednak i chvílemi dost skřípe, ale zároveň stále drží nad scénářem pečlivý dozor, nenechává ho utopit ve smrtících vodách klišé a s pomocí velice přesvědčivého Ethana Hawka a skvěle zvolených interiérů(další pozdrav mistru Kubrickovi) si umně pohrává s divákovými nervy. A jestli je rozuzlení z toho slabšího soudku, tak zbytek snímku mi to tentokráte bohatě vynahradil a k plnému hodnocení schází opravdu málo.. Pro mě horor roku, bez debat.

 • 65%
  0
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (11122 bodů)

  Až na ten divný konec to docela šlo. Trochu lekaček a duchařský film je na světě. Sice se mi zdálo že se ten rozjezd trochu táhne, ale v přiměřeném množství se dostavilo i napětí.

 • 80%
  0
  0
  26. 3. 2013
  Tom Hardy (4880 bodů)

  Jediné, co mi na tom filmu opravdu vadí, je to, že je až příliš tmavý (je v zásadě jedno, jestli si postava rozsvítí, nebo ne, pořád to v pokojích rodinného domku vypadá jako v doupěti drogového dealera). Jinak ale parádní žánrové cvičení s úsporným, ale dokonale funkčním scénářem, odpovídajícími herci a hlavně pevnou režií, která dokáže za pomoci minimálních prostředků navodit pořádné mrazení. Po dlouhé době film, který je (v dobrém slova smyslu) téměř nepříjemný.

 • 80%
  2
  0
  7. 11. 2017
  Chimpanzee21 (3789 bodů)

  Zase po dlouhé době jsem viděl horor, který splnil mé očekávání. Néjen, že některých scén jsem se lekl, ale i příběh byl napínavý až do konce, který popravdě trošku zklamal. Efekty opravdu stály za to a krátké filmy byly opravdu zajímavé. Jediné co mi na nich vadilo, bylo to, že se stále pouštěly dokola, a to nebylo úplně příjemné.

 • 90%
  0
  0
  6. 9. 2013
  saboter (3550 bodů)

  Perfektněí horor se strašidelnou hudbou atmosferou a vyvrcholením. Jen by mohl být přeci jen lepší příběh.Však jinak je perfektní.

 • 75%
  0
  0
  24. 11. 2012
  TARANTlNO (3331 bodů)

  Několikrát opakující se téma, které nepřináší nic nového ani vyjímečného.V prostředí domu je stále nepřekonatelný Insidious, který byl téměř "zadarmo".Tísnivě nepředvídatelná hra s divákem, která SINISTERU výrazně scházela zejména v předvídatelnosti.Derrickson je technicky výborný a umí vytvořit temnou atmosféru v perfektním střihu a hudebních kulis.Ale všechno už tu bylo: Paranormal Activity 3, Saw, Kruh, nebo Nenávist.Atmosféra v CINESTARU ?.. diváci se nemohou smát, ale má jim tuhnout krev žilách.A těch pár dobrých scén ("kluk v krabici, nebo pověšených lidí na stromě") ještě ze SINISTERU nedělá nic působivého ani důmyslně sofistikovaného.Teda pokud ho v něm sami silou moci nechcete vidět.

 • 75%
  0
  0
  4. 12. 2012
  pantak (3265 bodů)

  Rozhodně koukatelný snímek,sice je v něm několik hluchých míst,ale co je stoprocentní?!

 • 100%
  0
  0
  19. 2. 2013
  ElidaGirl (2338 bodů)

  Po dlouhé době zase horor, který stojí opravdu za to.

 • 50%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1939 bodů)

  Nepřesvědčivý a příliš ukecaný horor. To je ta chyba, moc se kecá. A to zbytečně, odbočeně od hlavního děje. Ty dialogy jsou nezajímavé a kvůli tomu si Sinister ztratil mou plnou pozornost. Nejzajímavější na tomhle hororu jsou asi scény s dětmi a když Ellison kouká na film. Příběh nic extra a natočeno je to průměrně. Konec mě teda nijak nepřekvapil a neuchvátil. Takže jsem viděl další tuctový horor.

 • 80%
  0
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (1097 bodů)

  Zlověstný je to správné slovo, které nás provází příběhem plným tajemné zrůdnosti. Byl jsem přikován v pohodlném křesle i sledoval s napětím postupně se rozuzlující tajemství. Psychadelické zvuky vytvářely prostor pro srdcervoucí děsivost i tlakovaly atmosféru do maxima. Ethan Hawke byl velmi přesvědčivým svědkem děsu, který si vyštěrkovává pěšinku utrpením, což vůbec neplatí o filmovém opusu, který si naopak vydláždil cestu na hororové výsluní.

 • 100%
  0
  0
  10. 1. 2015
  vlastimil.v (313 bodů)

  Prvních pár minut snímku s naprosto neznámými (neokoukanými) herci vyvolá dojem, že se bude jednat nejspíš o horrorový béčkový pokus. Kdepak. Už po pěti, deseti minutách vás nic nenechá na pochybách, že jste navštívili největší horrorovou pecku roku 2012! O ději zde již bylo hovořeno až až. Chci jen zdůraznit, že tvůrci snímku si nanejvýš profesionálně hrají s obrazem a zvukem, takže scény, kde očekávají leknutí diváků jim vycházejí více než úspěšně. Atmosféra strachu a očekávání dalšího průběhu je naprosto uchvacující, a opět zdůrazňuji, v kombinaci s obrazem, ruchů a hudebního doprovodu vám doslova a do písmene běhá mráz po zádech. Díky za to, že si tento horror "zachoval svou tvář" tím, že krvavé scény divák jen odtuší, nebo zahlédne jen mimochodem (odraz v brýlích). Naprosto doporučuji všem milovníkům klasických horrorů.

 • 65%
  0
  0
  8. 10. 2015
  byland (309 bodů)

  Docela napínavý, překvapivý konec a jsem hodně zvědavá na dvojku.

 • 100%
  0
  0
  16. 5. 2014
  Vitouch (165 bodů)

  Nejlepší horor co jsem viděl. Atmosféra filmu skvělá a dost krát jsem se fakt lekl. Prostě super film

 • 0
  0
  17. 6. 2016
  Host
  Host

  Tohle je naprosto perfektní film, výborná atmosféra člověk se u toho dokáže vyděsit, toto je jeden z mnoha vydařených filmů, moc se mi to líbí, ti kteří se rádi vyděsí a polekají tak to rozhodně doporučuji

 • 0
  0
  27. 3. 2015
  Host
  Host

  Libeckej horor to je ten nejlepší horor co sem kdy viděla to nemá chybu je to libově strašidelný

 • 0
  0
  30. 12. 2014
  Host
  Host

  nebylo to špatné. soundtrack i herecké výkony. atmosféra převážně výborná. určitě jeden ze sedmi nejlepších horrorů, co jsem viděl. stížnosti na slabý příběh mi nepřipadají oprávněné.
  95%

 • 0
  0
  14. 7. 2014
  Host
  Host

  Lakajúce scény, + .. - dáva za to, mohol byť lepší dej a čo ma najviac štve, nikdyneviem kto sú tie príšery "Sinister" v hororoch. Naprkílad - Lesní duch... najskôr tam bola tá baba s otcom, a až potom začal horor. Nevedela som či s tou Miou bola ona, alebo samotné herečka Jane Levy.. vždy skúmať a vyhľadávať-_-

75 74 ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 90%
 • Mikik4444 70%
 • Manekenthe 80%
 • anna-vacinova 30%
 • mims 100%
 • Vítek1 95%
 • Sandrastekla 100%
 • 1nikis1 60%
 • anna-kuklova 80%
 • Špany 80%
všechna hodnocení (172)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 4 v žebříčku uživatele LiushKa
98. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe
479. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
3. místo z 4 v žebříčku uživatele cokie