Sinister (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
110 minut

Žánry

:
Horor, Krimi, Mysteriozní, Thriller
Motto: Kdo ho spatří, neunikne.

Obsah

:
Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním více »« méně

Režie

:
Scott Derrickson

Scénář

:
Scott Derrickson C. Robert Cargill

Herci

:
Ethan Hawke Juliet Rylance Fred Dalton Thompson James Ransone Michael Hall D'Addario ...
Premiéra: 1. 11. 2012
Distributor: HCE

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  19. 4. 2017
  Brenan88 (39397 bodů)

  Po komentářích a vysokém hodnocení co jsem zde shlédl,jsem prostě nemohl jinak,než vzít odvážnější část rodiny a vyrazit do kina. Začátek filmu sliboval hutnej nářez,který mě zarazí do sedačky a pustí mě až ve chvíli kdy jsi půjdu vyměnit spodky. Postupem času se ale z filmu stával stokrát viděný horor,jehož pointa se dala odhadnou už v půlce filmu. O nějakých lekačkách taky nemůže být zrovna řeč,protože jich bylo opravdu poskromnu. Jediné co tak můžu považovat za obrovské plus na kterém Sinister staví je úžasný hudební podklad a neskutečná ATMOSFÉRA,bože jen za tu atmosféru dávám 60% ,protože ta vážně byla elektrizující.

 • 80%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (12948 bodů)

  Jedna věc je jistá, z takto povedeného filmu vznikne franšíza, to byla první věc, co mě napadla, když jsem film viděl a pak zjistil, že film vydělal celosvětově 77,8 milionů dolarů. Záhadně natočené filmy nalezené na starém filmovém formátu se ukázaly jako nosný nápad a vzhledem k slušným hercům a opravdu děsivé atmosféře musím říct, že tohle se vážně povedlo.

 • 80%
  0
  0
  27. 12. 2017
  lamps (12865 bodů)

  Sinister rozhodně není žádné O(o)svícení, ať už mám na mysli to tvůrčí, nebo geniální a dosud nepřekonaný Kubrickovo horor, a Scott Derrickson čerpá pracovní látku snad ze všech významných hororových titulů, zmíněným Osvícením počínaje a třeba amatérským Blair Witch konče, ale přesto se jedná o jeden z nejlepších a příběhově nejcelistvějších hororů posledních let. Počáteční nuda mě sice uvrhla do velkých obav, ale s postupným rozplétáním vražedné záhady snímek nabral tempo, atmosféra houstla s každou další minutkou a při nočním bloudění temnými chodbami už jsem si musel stírat pot z čela. Jak už tu bylo mnohokrát zmíněno, Derrickson vlastně s ničím novým nepřijde a jeho snaha kombinovat klasický duchovní horor s temným thrillerem o brutálním sériovém vrahovi jednak nemusí každému sednout a jednak i chvílemi dost skřípe, ale zároveň stále drží nad scénářem pečlivý dozor, nenechává ho utopit ve smrtících vodách klišé a s pomocí velice přesvědčivého Ethana Hawka a skvěle zvolených interiérů(další pozdrav mistru Kubrickovi) si umně pohrává s divákovými nervy. A jestli je rozuzlení z toho slabšího soudku, tak zbytek snímku mi to tentokráte bohatě vynahradil a k plnému hodnocení schází opravdu málo.. Pro mě horor roku, bez debat.

 • 65%
  0
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (11098 bodů)

  Až na ten divný konec to docela šlo. Trochu lekaček a duchařský film je na světě. Sice se mi zdálo že se ten rozjezd trochu táhne, ale v přiměřeném množství se dostavilo i napětí.

 • 80%
  0
  0
  26. 3. 2013
  Tom Hardy (4331 bodů)

  Jediné, co mi na tom filmu opravdu vadí, je to, že je až příliš tmavý (je v zásadě jedno, jestli si postava rozsvítí, nebo ne, pořád to v pokojích rodinného domku vypadá jako v doupěti drogového dealera). Jinak ale parádní žánrové cvičení s úsporným, ale dokonale funkčním scénářem, odpovídajícími herci a hlavně pevnou režií, která dokáže za pomoci minimálních prostředků navodit pořádné mrazení. Po dlouhé době film, který je (v dobrém slova smyslu) téměř nepříjemný.

 • 80%
  2
  0
  7. 11. 2017
  Chimpanzee21 (3599 bodů)

  Zase po dlouhé době jsem viděl horor, který splnil mé očekávání. Néjen, že některých scén jsem se lekl, ale i příběh byl napínavý až do konce, který popravdě trošku zklamal. Efekty opravdu stály za to a krátké filmy byly opravdu zajímavé. Jediné co mi na nich vadilo, bylo to, že se stále pouštěly dokola, a to nebylo úplně příjemné.

 • 90%
  0
  0
  6. 9. 2013
  saboter (3547 bodů)

  Perfektněí horor se strašidelnou hudbou atmosferou a vyvrcholením. Jen by mohl být přeci jen lepší příběh.Však jinak je perfektní.

 • 75%
  0
  0
  24. 11. 2012
  TARANTlNO (3328 bodů)

  Několikrát opakující se téma, které nepřináší nic nového ani vyjímečného.V prostředí domu je stále nepřekonatelný Insidious, který byl téměř "zadarmo".Tísnivě nepředvídatelná hra s divákem, která SINISTERU výrazně scházela zejména v předvídatelnosti.Derrickson je technicky výborný a umí vytvořit temnou atmosféru v perfektním střihu a hudebních kulis.Ale všechno už tu bylo: Paranormal Activity 3, Saw, Kruh, nebo Nenávist.Atmosféra v CINESTARU ?.. diváci se nemohou smát, ale má jim tuhnout krev žilách.A těch pár dobrých scén ("kluk v krabici, nebo pověšených lidí na stromě") ještě ze SINISTERU nedělá nic působivého ani důmyslně sofistikovaného.Teda pokud ho v něm sami silou moci nechcete vidět.

 • 75%
  0
  0
  4. 12. 2012
  pantak (3205 bodů)

  Rozhodně koukatelný snímek,sice je v něm několik hluchých míst,ale co je stoprocentní?!

 • 100%
  0
  0
  19. 2. 2013
  ElidaGirl (2337 bodů)

  Po dlouhé době zase horor, který stojí opravdu za to.

 • 50%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1937 bodů)

  Nepřesvědčivý a příliš ukecaný horor. To je ta chyba, moc se kecá. A to zbytečně, odbočeně od hlavního děje. Ty dialogy jsou nezajímavé a kvůli tomu si Sinister ztratil mou plnou pozornost. Nejzajímavější na tomhle hororu jsou asi scény s dětmi a když Ellison kouká na film. Příběh nic extra a natočeno je to průměrně. Konec mě teda nijak nepřekvapil a neuchvátil. Takže jsem viděl další tuctový horor.

 • 80%
  0
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (989 bodů)

  Zlověstný je to správné slovo, které nás provází příběhem plným tajemné zrůdnosti. Byl jsem přikován v pohodlném křesle i sledoval s napětím postupně se rozuzlující tajemství. Psychadelické zvuky vytvářely prostor pro srdcervoucí děsivost i tlakovaly atmosféru do maxima. Ethan Hawke byl velmi přesvědčivým svědkem děsu, který si vyštěrkovává pěšinku utrpením, což vůbec neplatí o filmovém opusu, který si naopak vydláždil cestu na hororové výsluní.

 • 100%
  0
  0
  10. 1. 2015
  vlastimil.v (313 bodů)

  Prvních pár minut snímku s naprosto neznámými (neokoukanými) herci vyvolá dojem, že se bude jednat nejspíš o horrorový béčkový pokus. Kdepak. Už po pěti, deseti minutách vás nic nenechá na pochybách, že jste navštívili největší horrorovou pecku roku 2012! O ději zde již bylo hovořeno až až. Chci jen zdůraznit, že tvůrci snímku si nanejvýš profesionálně hrají s obrazem a zvukem, takže scény, kde očekávají leknutí diváků jim vycházejí více než úspěšně. Atmosféra strachu a očekávání dalšího průběhu je naprosto uchvacující, a opět zdůrazňuji, v kombinaci s obrazem, ruchů a hudebního doprovodu vám doslova a do písmene běhá mráz po zádech. Díky za to, že si tento horror "zachoval svou tvář" tím, že krvavé scény divák jen odtuší, nebo zahlédne jen mimochodem (odraz v brýlích). Naprosto doporučuji všem milovníkům klasických horrorů.

 • 65%
  0
  0
  8. 10. 2015
  byland (309 bodů)

  Docela napínavý, překvapivý konec a jsem hodně zvědavá na dvojku.

 • 100%
  0
  0
  16. 5. 2014
  Vitouch (165 bodů)

  Nejlepší horor co jsem viděl. Atmosféra filmu skvělá a dost krát jsem se fakt lekl. Prostě super film

 • 0
  0
  17. 6. 2016
  Host
  Host

  Tohle je naprosto perfektní film, výborná atmosféra člověk se u toho dokáže vyděsit, toto je jeden z mnoha vydařených filmů, moc se mi to líbí, ti kteří se rádi vyděsí a polekají tak to rozhodně doporučuji

 • 0
  0
  27. 3. 2015
  Host
  Host

  Libeckej horor to je ten nejlepší horor co sem kdy viděla to nemá chybu je to libově strašidelný

 • 0
  0
  30. 12. 2014
  Host
  Host

  nebylo to špatné. soundtrack i herecké výkony. atmosféra převážně výborná. určitě jeden ze sedmi nejlepších horrorů, co jsem viděl. stížnosti na slabý příběh mi nepřipadají oprávněné.
  95%

 • 0
  0
  14. 7. 2014
  Host
  Host

  Lakajúce scény, + .. - dáva za to, mohol byť lepší dej a čo ma najviac štve, nikdyneviem kto sú tie príšery "Sinister" v hororoch. Naprkílad - Lesní duch... najskôr tam bola tá baba s otcom, a až potom začal horor. Nevedela som či s tou Miou bola ona, alebo samotné herečka Jane Levy.. vždy skúmať a vyhľadávať-_-

75 74 ?
jak hlasovat?
 • Philotes 80%
 • VendyHauss 95%
 • yorba 70%
 • Arthur Logoff 70%
 • Cadaver 75%
 • Frankiena 80%
 • Had 80%
 • netherlord 75%
 • lenka-fojtova 25%
 • Danny F. 65%
všechna hodnocení (160)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 4 v žebříčku uživatele LiushKa
479. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
3. místo z 4 v žebříčku uživatele cokie
Sdílet tuto stránku:

Partneři: