Rozkoš

53%
Rozkoš
Plakát traileru

Milena je úspěšnou střihačkou, která začíná být z práce v uměleckém prostředí vyhořelá. K tomu udržuje neperspektivní vztah s tlumočníkem Vladimírem, do kterého je zamilovaná, narozdíl od Vladimíra, který se snaží jejich vztah držet v čistě fyzické rovině. Díky častým smskám však udržuje v Milenu v jakési falešné naději a je tak pro ni těžké se z tohoto začarovaného kruhu vymanit. 
Recenze: Rozkoš

Kinobox.cz
65%

Snímek Rozkoš je po formální stránce přitažlivý, tak trochu připomíná prvotinu Julia Ševčíka Restart. Díky postavě Mileny reflektuje do sebe zahleděnou uměleckou komunitu, na níž je mladá žena závislá a z níž by se tak ráda vymanila. Ale film se (až na výjimky) bez střihu neobejde, navíc každá společnost má aktéry a pozorovatele. A Milena se zdá být právě oním svědkem, který musí mnohé ustát a přetrpět.


Zbyndex
Zbyndex
3 611 bodů
0
Nevím proč jsem měl takovou smůlu, moc jsem se těšil na jiný český film, který běžel souběžně v kinech s tímhle paskvilem. Ale bohužel už bylo vyprodáno, a já touhou ovládán vidět nějaký ten film jsem si koupil lístek na "Rozkoš". Hodně velká chyba, odešel jsem po 40 minutách s otázkou, jak jsem mohl vydržet tak dlouho.. Toto se opravdu nepovedlo..
VasaFlasa
VasaFlasa
2 827 bodů
2
Největší rozkoš tohoto snímku byly titulky a dlouho očekávaný konec, při kterém budete litovat, že jste promarnili 111 minut svého života.
Siddharta
Siddharta
1 768 bodů
5
Když film na začátku nezaujme, těžko se hledá souvislot, aby to jelo. Intelektuální názory tečou filmem celou dobu v artovém stylu zamotanosti, pocitů, dekadence zoufalců a jak říká Plesl, prostě : bláboly. Zakopaný pes by mohl být už ve scénáři ( v televizním US kanálu pro psy, o kterém se filmu vede taky diskuse), tempu střihu, ale například kamera a ostatní složky vlastně OK. Je úžasné, že si režisérka může dopřát svobodu asi své vlastní "zoufalcovské" výpodvědi (jakýsi už asi styl, který si režisérka vytvořila). Předchozí film Zoufalci mě zaujali více.

Dodatečné informace

Původní název:
Rozkoš (více)
  • Česká republika Rozkoš
Premiéra v ČR:
5. 12. 2013
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Česká republika
Přístupnost:
15+

Podobné


Powered byJustWatch