The Great Gatsby (Austrálie)
« další názvy »
USA USA
Austrálie Austrálie
142 minut

Žánry

:
Drama, Romantický, Adaptace knižní, Blockbuster, Gotický, Oscarový, Remake, Retro

Obsah

:
Román Velký Gatsby sleduje příběh Nicka Carrawaye, který opustí středozápad a na jaře roku 1922 se vydává do New Yorku, města ztělesňujícího uvolňující více »« méně

Režie

:
Baz Luhrmann

Scénář

:
Baz Luhrmann Craig Pearce F. Scott Fitzgerald

Herci

:
Leonardo DiCaprio Isla Fisher Jason Clarke Carey Mulligan Joel Edgerton ...
Premiéra: 16. 5. 2013
Distributor: Warner
DVD: 18. 9. 2013
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Velký Gatsby. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Velký Gatsby myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27995 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Velký Gatsby


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Geniální! Baz Luhrmann má muzikály v malíku a na Velkém Gatsbym to jde vidět každou minutu. Hudební čísla jsou barevná a velkolepá. Volba písní je celkově velmi vydařená a všechny písně mají styl. Leonardo je jako vždy vynikající. Příběh jsem měl možnost už párkrát vidět,ale tento je rozhodně nejlépe zpracovaný.

 • 95%
  0
  0
  30. 9. 2021
  Pete69 (20001 bodů)

  Dokonale elegantní, dokonale natočený snímek. Skvělá výprava a jedinečný výkon Leonarda DiCapria. Mimochodem jsem ho už dlouho v ničem neviděl a to mě mrzí. Za tento výkon si zasloužil prvního Oscara a za mě by jich mohl mít klidně i více, než jednoho. Na tomto filmu jsem moc chyb nenašel.

 • 80%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16014 bodů)

  Po všech stránkách velkolepý spektákl, který oplývá především fantastickou výpravou a kostýmy. Vizuálně tomuto filmu skutečně není co vytknout, ale scénář by zasloužil ještě trochu pilovat. Na druhou stranu z filmů režiséra Luhrmana je Velký Gatsby jeden z jeho nejzdařilejších počinů.

 • 70%
  0
  0
  30. 5. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Luhrmann opět potěšil, ne že ne. Great Gatsby je sice mediálně až příliš nafouknutá a diskutovaná bublina, ale koneckonců splňuje skoro všechno, co činí moderní filmy úspěšnými a oblíbenými. Má hvězdné (a kvalitní) obsazení, energický soundtrack, který mi vyřvává do sluchátek skoro každý den, parádní živelné kostýmy a vymazlenou dobovou výpravu, které zpestření o současné hudební hity a vizuální příkrasy absolutně vyhovuje. Veledůležitá romantická linie sice při vší enormní snaze o hmatatelné emoce nefunguje tak, jak bylo zamýšleno (nebýt Lany Del Rey, tak nevim nevim), a nějak mechanicky jsem měl nutkání fandit osobitému manžílkovi Edgertonovi, ale jinak jsem si tuhle netradiční exkurzy na 80 let staré americké diskotéky náramně užil a zápory na ní hledám pouze s velkým donucováním - ten film si kritizovat rozhodně nezaslouží.

 • 65%
  0
  0
  10. 3. 2014
  headhunter (10287 bodů)

  Nádherný vizuál, až mě děsí, co všechno všechno lze do filmu dokomponovat a našroubovat, aby to stále zůstalo, na oko, jako realita (viz klip Lany Del Ray - "Young and Beautiful"). Mělo to pompézní, až kýčovitý vstup, ale bohužel s ubíhající metráží film polevuje a začínáte se těšit na titulky. Na můj vkus zbytečně dlouhé.

 • 75%
  0
  0
  17. 5. 2013
  Standa. (6167 bodů)

  Hodně stylově zpracovaný klasický příběh o milostném trojúhelníku. Velkolepé Gatsbyho večírky, kde nechybí artistické kousky, živé koncerty, ani bary s nekonečným pramenem libovolného alkoholu. Zkušeně zvolené obsazení hraje s lehkostí celý film za doprovodu opravdu nevídaně povedeného sountracku. A dejte už konečně Leovi Oscara, zaslouží si ho. Viděno ve 3D.

 • 60%
  0
  0
  7. 10. 2013
  Tom Hardy (5230 bodů)

  Baz Luhrmann zůstal věrný opulentnosti, pastelovým barvám, rychlým střihům a moderní hudbě, což je naprosto v pořádku. Je to jeho rukopis. Co mi ale po celou dobu vadilo, to bylo vykrádání jeho předchozího hitu Moulin Rouge (spisovatel jako vypravěč, neprávem obviněný hrdina, finále s pistolí). Nuda u Velkého Gatsbyho nehrozí, ale dějově je pouhou matnou připomínkou zpívajících milenců. A s nimi bylo přeci jen lehčí podlehnout romantickému pobláznění.

 • 80%
  0
  0
  9. 8. 2016
  Schneefee (4257 bodů)

  Po vizualni u hudebni strance nadherne, herecky dobre zvladnute, jen ta stopaz by mohla byt o par desitek minut kratsi, u nekterych scen jsem se pristihla,ze bych je nejradeji posunula dopredu a nebo vystrihla. Pribeh ma silny zaklad v jiz klasickem literarnim dile, takze je to v podstate sazka na jistotu.

 • 65%
  0
  0
  26. 5. 2013
  Petrson (4100 bodů)

  F. Scott Fitzgerald by asi radost neměl, nebo měl, kdo ví. Kdo je zvyklý na Baze, pak se nebude divit, že je to zase jeden dlouhý videoklip podkreslený současnou (aranže), nikoliv dobovou hudbou. A právě reklamní, klipové vidění světa podpořené "duc duc" hudbou dělá z filmu show s "omezenými" emocemi. Vše na efekt a kamera kouzlí, jak jen může. Na víc, "jakési" dítě v závěru je skutečné a doslovné naplnění významu deus ex machina. Každopádně je to barevné, klipovité, výpravné a více než dvě hodiny utečou celkem dobře, což je chvála pro daný snímek, zvolený styl a výpravu.

 • 85%
  0
  0
  4. 1. 2014
  výfuk (2971 bodů)

  Baz je režisér obdarovaný zajímavým talentem si pohrát s každou scénou filmu jako kdyby byla z jiného světa, ale přitom to je naše planeta Země kde se odehrává příběh a navíc i v čase zpět. Ta ztřeštěnost je prostě neodolatelná. Moulin byla praštěnost sama, ale neodolatelná... výjimečná. I zde si Baz našel své místo a našel dobře. Gatsby možná není tak živí příběh, ale Baz to prostě udělal a několika dalším lidem se to líbilo. Tobey opět ve formě v úžasné roli, ve které se nepředvedl již léta. Leonardo odvedl další roli a jako vždy dokonale. Roli lháře, dobrodruha, romantika, ale velmi dobrého muže a přítele. Celý příběh je plný a dojemný a v podstatě jsem se ani jednu minutu nenudil. Baz stále něco nabízel, ať už něco nového nebo něco co bylo starší než sám Gatsby, ale vypadalo to originálně. Jeden z nejúžasnějších zážitků roku 2013, který na filmy byl více než bohatý. YOU KNOW, OLD SPORT. I AM GATSBY.

 • 60%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Vizuálně úchvatné, nádherně kýčovité jak obálka červené knihovny, ale celkově to za srdce nijak extra nevzalo a chvílemi to byla vysloveně nuda. Pro DiCapria role nikterak složitá či výjimečná. Carey Mulligan mi tam absolutně neseděla, nedokázala ničím oslnit.

 • 80%
  1
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2436 bodů)

  O páté zfilmování románu Francise Scotta Fitzgeralda se postaral známý režisér Baz Luhrmann, který má na kontě filmy jako Romeo a Julie, Austrálie nebo Moulin Rouge (jeden z jeho nejlepších filmů).
  Luhrmann je známý svou klidnou povahou, pečlivostí, nikam nepospíchá, natáčení si vychutnává.
  Své filmy plánuje točit klidně čtyři roky (Moulin Rouge) a vždy z nich vyjde opravdu chuťovka pro všechny (ne)filmové fanoušky.
  Novou verzi Velkého Gatsbyho můžete zhlédnout i ve 3D, já byl na 2D, ale myslím, že 3D je asi lepší volbou.
  Film sleduje příběh Nicka Carrawaye (Tobey Maguire), který ho i odvypráví.
  Nezkušený autor začne psát knihu o tom, co prožil v Gatsbyho blízkosti, o svých pocitech, o poznání.
  Tobey Maguire je vedle Leonarda DiCapria skvělou volbou do obsazení.
  Konečně se osvobodil z náruče Spider-Mana.
  Využil se jeho potenciál, i když v některých scnénách působí rozhozeně, ale v jiných doslova září.
  Děj se odehrává ve 20.století, kde byl alkohol levný, burzy vystoupaly nahoru a lidé protančili celou noc na večírcích, u který tekl alkohol proudem a ženy se lepily na každého muže, bylo jedno jestli zadaného nebo nezadaného.
  Baz Luhrmann vykreslil život ve 20.století přímo brilantně, nechybí tu ani stará auta a manželské nevěry.
  Je to přímo pohádkový příběh o zamilovaném páru, který je od sebe oddělený.
  Už od samotného začátku se všichni ptají na tajemného miliardáře jménem Jay Gatsby (Leonardo DiCaprio), který pořádá velké večírky na svém panství.
  Je to skvělé sledovat tak temnou postavu, která si ve filmu libuje.
  Nikdo neví kdo to je, nikdo neví proč to dělá, ale všichni se baví.
  Ale jeho minulost je nejvíce překvapující po všech těch lžích, které se mezi lidi dostaly, a které řekl Gatsby.
  Nick Carraway je soused Jaye Gatsbyho, který postupně rozplétá pravdu, co je Gatsby zač.
  Každý tvrdí něco, neví se, co je pravda a co je lež, nikdo ho nikdy nespatřil.
  Carraway je jediný, kdo dostane pozvánku od Gatsbyho na jeho večírek a to je víc než divné.
  Postupně se z nich stanou přátelé.
  Daisy je sestřenice Nicka Carrawaye a dávná láska Jaye Gatsbyho.
  Později se dovtípíte, proč bydlí Gatsby naproti ní a každý večer sleduje zelené světlo nebo proč pořádá tak divoké večírky.
  Daisy žije s bohatým, i když nesympatickým chlapem, kterého si zahrál Joel Edgerton.
  Leonardo DiCaprio je pro roli Gatsby správná volba, jeho smutek, vášeň, odhodlání, zžíravost a zapálenost se ve filmu krásně rýsují.
  Roli bere vážně a věříte mu to po celou dobu, co ho vidíte na place.
  Totéž se nedá tvrdit o Carey Mulligan, jenž nemá ve filmu velký prostor podat svůj skvělý výkon, jako ve filmu Drive.
  Spíše je tam jen na okrasu a nějaké dlouhé dialogy se pro ní v tomto filmu nenajdou, škoda.
  Viděl jsem Velkého Gatsby z roku 1974 v hlavní roli s Robertem Redfordem, když jsem si srovnal tyto dva filmy, volil bych film z roku 2013 , protože je tu lepší obsazení a vládne lepší atmosféra.
  Ale na svojí dobu to není špatné zfilmování.
  Film vás bude ze začátku hodně bavit, ale postupně až se s filmem ztotožníte, budete ho brát jen jako normální film a nic víc.
  Neříkám, že to bude bavit každého milovníka drama, ale milovníka romantiky to dostane.
  Konec filmu stojí za to, nespravedlnost a smutek, hlavní body konce.

 • 60%
  0
  0
  26. 3. 2015
  stantheman (2396 bodů)

  Totální příklad jak forma značně převyšuje obsah....Nic víc , nic míň

 • 60%
  0
  0
  11. 12. 2021
  kknk2 (2167 bodů)

  Nemůžu říct, že by se mi Velký Gatsby vyloženě protivil. K pointě filmu mám neutrální postoj (pro mě tragédie srovnatelná se smrtí komára), jenže jisté aspekty nelze jen tak ignorovat: nevkusná „umělá“ ptačí perspektiva, přehnané množství popové hudby a výprava, která má místy daleko od jazzového věku.

 • 90%
  0
  0
  2. 12. 2014
  karlik4801 (1941 bodů)

  Rok 2013 je pro mě rok překvapení, protože jsou filmy, na které jsem se podíval s povinností a totálně mě okouzlili. Tohle je jeden z nich a právoplatný výherce. Gatsby je prostě nádhera. Uchvátil mě jak krásný děj, tak originální provedení provedení. Herci jsou hrozně uvěřitelní, vše funguje na jedničku. Záběry jednotlivých scén jsou naprosto okouzlující. Dále hudba, která zpestřuje zážitek a dodává potěšení. Velký Gatsby dokáže v divákovi projevit dostatečné emoce. Už se nemůžu dočkat až se na to podívám zase a zase.

 • 70%
  0
  0
  6. 6. 2013
  Siddharta (1764 bodů)

  Zajímavý blázinec, plný barev a večírků. Svěží a dynamické.

 • 100%
  0
  0
  6. 9. 2014
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Dlouho jsem odolával tomuto filmu, ale po jeho zhlédnutí musím říct, že jde o další skvostné dílo B. Luhrmanna. Pokud jste přistoupili na jeho variaci Romea a Julie a nechali se unášet ve víru Moulin Rouge, pak určitě budete spokojeni i s tímto filmem. Velký Gatsby útočí na všechny vaše smysly, které zatím lze v kině oslovit. Naprosto dokonalá výtvarná stylizace hrající si velmi kontrastně se všemi barvami, opět jako u předchozích filmů skvělá hudba a k tomu ještě naprosto vyrovnané herecké výkony všech představitelů s Leonardem di Capriem a Tobey Maguairem v čele. A pokud k tomu přidáte velké city a vášně a silný milostný příběh, pak je tu namíchaný koktejl, který Vás rozhodně nezklame. Copak na nás vymyslí Baz příště? Už se docela těším.

 • 70%
  0
  0
  25. 1. 2016
  Pajmen (1196 bodů)

  První půlka filmu mi přišla přehnaná v mnoha směrech. Chápu, že Roaring 20´s obnáší party na soukromých obrovských a pozlacených vilách, ale tehdy určitě nezněla hudba s takovými beaty jako v Little party never killed nobody... Tahle diskontinuita mi docela dost vadila, ale jinak povedený film. Nejdříve užaslé ohromení a následně přijde prvotřídní znechucení z lidí samotných.

 • 100%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1043 bodů)

  Úžasný film s velkým potenciálem a hereckými výkony. Leonardo DiCaprio byl prostě božský a velice mne překvapil Tobey v opravdu emočním výkonu. DiCapriovi jsem věřila eleganci, Tobeymu závratnou chuť se přizpůsobovat.

 • 70%
  0
  0
  29. 7. 2016
  martin-kubista (797 bodů)

  Na film jsem se dlouho odvažoval, ale nakonec to bylo docela dobré (na to, že romantické filmy moc nemusím). Obě hlavní role bylo dobře zvládnuté a příběh nebyl špatný. Výborně zvládnutý je film po vizuální a technické stránce a stylizace starého New Yorku je super. Jen stopáž mohla být trochu kratší :)

  • stylizace a technické provedení
  • výkony v hlavních rolích
  • příliž utahané - kratší stopáž by prospěla
 • 95%
  0
  0
  28. 4. 2016
  Květka (711 bodů)

  Nejdriv jsem precetla knihu, podle ktere je film do vsech podrobnosti udelany. Film je ale o sto procent lepsi. Opet bych si pro roli Jaye Gatsbyho nedovedla predstavit nikoho jineho nez Lea. Je to skvele zpracovane, tvurci umeli vychytat jazzovy vek. Urcite doporucuji.

 • 70%
  0
  0
  2. 3. 2016
  hovorkok (645 bodů)

  Dělal to pro ni...

 • 60%
  0
  0
  13. 8. 2013
  Fanin (590 bodů)

  Z filmu mám nerozhodné pocity protože asi tak první hodinu je to naprostá ujetina která se postupně ustálí a na konci je emočně velice silná. Takže tak půl na půl ale hodnocení zvedám o dalších 10% kvůli nádhernému vizuálu.

 • 60%
  0
  0
  2. 8. 2016
  mil78 (384 bodů)

  Zatímco v předchozím filmu Baze Luhrmanna Moulin Rouge fungují emoce i pompéznost na jedničku...tady film sklouzává do přezdobené manýry, která nemá konce.
  Všechno je příliš uřvané (dialogy, hudba, stylizace), vykřičené, nablýskané, přezdobené a přeplácané. Forma zcela zvítězila nad obsahem. DiCaprio opět skvělý.

 • 80%
  1
  0
  25. 6. 2013
  Annie555 (354 bodů)

  Je to jedním slovem velké. Výprava a kostýmy jsou naprosto úžasné, Luhrmanova hra s barvami je skvělá, obrazově jeden z nejpropracovanějších filmů poslední doby. Příběh však trochu pokulhává, herecké výkony jsou průměrné, kromě Leonarda di Capria. Svým výkonem zastiňuje všechny své kolegy a částečné onu úžasnou výpravu. Na Moulin Rouge to nemá, ale průměrný film to rozhodně není a opravdu stojí za to ho vidět.

 • 65%
  0
  0
  15. 12. 2013
  kocka-kockova (338 bodů)

  Nebyl to špatný film, ale myslím, že kdyby ubral nesmyslné střihy, ze kterých člověka akorát bolí oči a šetřil víc barvami, rozhodně by výsledek mohl být mnohem lepší.

 • 100%
  0
  0
  15. 3. 2015
  Sarus (293 bodů)

  Skvělej film. Leonardo svou roli zahrál skvěle a podal opravdu dobrý výkon, ostatně jako vždy. Zajímavý až dojemný příběh Velkého Gatsbyho mě dojal. Určitě se na film zase někdy podívám, to je přesně typ filmu, který neomrzí.

 • 80%
  0
  0
  28. 4. 2016
  ruzovka (117 bodů)

  Film mě nadchnul. Miluju dobu, ve které se film odehrává. Moc se mi líbily kostýmy. Byly neuvěřitelné. Byla to opravdu velkolepá podívaná. Hudba k filmu je pro mě taky plus. Celkově jsem si to opravdu moc užila

 • 75%
  0
  0
  14. 7. 2017
  KillyouMMO360 (55 bodů)

  Nádherné po vizuální stránce, Baz Luhrmann tohle umí a opravdu je na co koukat. Příběhově mi to přišlo trochu nedotažený, ale jinak fajn. Herecky zahraný skvěle - nejlepší Joel Edgerton, DiCaprio mě překvapivě zaujal asi nejmíň, ale to bylo spíš tou postavou, která na mě občas působila nesympaticky. Dobrejch 75%.

 • 85%
  0
  0
  15. 4. 2015
  marenkach (53 bodů)

  Viděla jsme ho v původním znění s titulky ( dabing je někdy totiž víc ke škodě něž užitku) sice jenom při cestě autobusem, ale v super kvalitě.Zvláštní film,který zanechal nesmazatelný dojem. Leonardo se sice kdysi utopil na Titanicu, ale jeho herecké kvality do té doby neustále rostou a tahle role mu opět sedla. Je pravdou, že svým hereckým výkonem trochu zastínil ostatní herce.Ale Tobey tomu taky hodně pomohl svojí rolí až do konce. Trochu zvláštní hudba, ale to byl asi záměr, ponurá kamera.

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Velký Gatsby

75 66 ?
jak hlasovat?
 • Reacherjack2016 80%
 • kknk2 60%
 • Mrykodaj 85%
 • Mayalles 70%
 • Lovecour69 75%
 • Crreed 80%
 • antonin_nadvornik 80%
 • mims 85%
 • petrludeco 80%
 • Mihall 100%
všechna hodnocení (204)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 3 v žebříčku uživatele Pete69
2. místo z 4 v žebříčku uživatele katik.m
10. místo z 13 v žebříčku uživatele Punisher
2. místo z 48 v žebříčku uživatele GNR1986
7. místo z 46 v žebříčku uživatele Hazel
23. místo z 36 v žebříčku uživatele Togl
60. místo z 89 v žebříčku uživatele Pete69
60. místo z 89 v žebříčku uživatele Pete69