Aladin

78%
Aladin
Aladin je chudý chlapec z tržiště, jehož jediným majetkem i přítelem je jeho opička Abu. Denně sní svůj sen o úniku z bezútěšného života v bídě a o lásce krásné princezny Jasmíny. Osud se nakloní v jeho prospěch, když jej chce zlý sultánův rádce Džafar využít k získání kouzelné lampy z jeskyně, skryté uprostřed pouště. Aladin se stane majitelem kouzelného koberce a lampy, jejíž dobrý džin mu může splnit tři přání. Aladin se s jeho pomocí skutečně přiblíží k princezně, dosud neústupně odmítající nápadníky, a získá její lásku. Stále jej však trápí jeho prostý původ, který se jí zdráhá přiznat. A to jej ještě čeká souboj se zrádným Džafarem a jeho papouškem Jagem, zmocnivšími se na čas lampy, sultanátu i princezny...Brenan88
Brenan88
47 026 bodů
8.5
Další typická Disneyovka,i když už trochu novější. Na animaci by jste to jen tak nepoznali,protože je klasicky velmi dobře provedená a děti si jí okamžitě zamilují. Nejoblíbenější postavou je samozřejmě trochu ulítly Džin z láhve. Po dějové stránce se sice nemůže rovnat klasikám,ale je stále hodně vysoko.
Pete69
Pete69
28 848 bodů
7
Aladin je jedna z největších klasik Walta Disneyho a právem. Aladina zná každý z paměti, když si představíte Gina, tak právě toho modrého od Disneyho. Příběh notoricky známý, klasická animace, pěkný příběh. Pohádka pro malé i větší. Mám oblíbenější animáky, ale Aladin je u mě minimálně za 70%.
Fingon
16 886 bodů
8
Více džina!!!


Dodatečné informace

Původní název:
Aladdin (více)
  • USA Aladin
  • USA Aladdin
Premiéra v ČR:
3. 12. 1993
Země původu:
USA
Čeština:
Aladin je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Další z kolekce Aladin


Podobné


Powered byJustWatch