War Horse (USA)
USA USA
Indie Indie
146 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Válečný
Motto: Rozděleni válkou. Zkoušeni bitvou. Spojeni přátelstvím.

Obsah

:
Působivý příběh mladého chlapce jménem Albert a jeho milovaného koně Joeyho se odehrává na samém počátku první světové války. Joey je Albertovým otcem více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Lee Hall Richard Curtis Michael Morpurgo

Herci

:
Jeremy Irvine Peter Mullan Emily Watson Niels Arestrup David Thewlis ...
Premiéra: 23. 2. 2012
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  10. 8. 2017
  Brenan88 (39334 bodů)

  Spielbergovsky dokonalé. Dlouho jsem neviděl tak silný snímek,který mi dokázal vehnat i slzy do očí. Velmi emocionální zážitek,který útočí na divákovi city. Tohle není výtka,protože to vůbec nepůsobí prvoplánovaně a nuceně. To je Spielberg dokáže každý svůj snímek pojmout velmi lidsky a odvyprávět ho tak,že dokáže zahřát u srdce.

 • 75%
  0
  0
  30. 12. 2017
  lamps (12398 bodů)

  Nezbývá než napsat, že Spielberg opět nezklamal. Zpočátku jsem měl sice trochu obavy, protože filmů o koních už bylo natočeno spoustu a pro filmaře se pomalu ztenčuje plocha, kam s tímto námětem šlápnout, a navíc krajně nesympatického a prkenného Irvina jsem po pár scénách vůbec nemohl vystát. Ale to by nesměl být za kamerou nejlepší režisér všech dob. Příběh pomalu nabral na obrátkách, Irvine vymizel ze scény a zbytečnost válečného konfliktu byla znázorněna o to silněji, že Spielberg už pojal trochu jiný pohled na zmíněné hrůzy a nesnaží se už tolik zaměřovat i na komerční úspěch, jak tomu bylo dříve. Válečný kůň je krásný snímek, který každého diváka musí zahřát u srdce, a závěrečný happyend je podán přesně odměřeným způsobem, aby dokázal dojmout a zároveň nenarušit celkový obraz a atmosféru. Chuť příběhu zkrátka zůstane na jazyku ještě hodně dlouho a rozhodně patří k těm, které bych si chtěl ještě někdy zopakovat..

 • 100%
  0
  0
  17. 6. 2014
  cerfik (6397 bodů)

  Nějak jsem se k tomuhle filmu nemohl přimět díky jeho názvu, kdy jsem měl pocit, že půjde o něco americky patetického, ale dostalo se mi velice citlivého snímku i přes drsnost prostředí, ve kterém se povětšinu odehrává. Nevím proč jsem si vzpomně na kreslenou knížku Eckharta Tolleho o zvířatech, jež nás zachraňují před totálním šílenstvím lidské mysli. Co jiného je zákopová válka o kus bahna než manifestace lidského šílenství. Ten kontrast toho, co je v člověku životodárné a zároveň šílené, je patrný téměř celý film a je to natočeno s ohromnou citlivostí. Milé překvapení od Spielberga, od nejž jsem takový film rozhodně nečekal.

 • 60%
  0
  0
  2. 12. 2012
  kedl (6361 bodů)

  Spielberg a jeho sentimentální kýč, už se jenom opakuje a vykrádá!

 • 70%
  0
  0
  3. 6. 2013
  výfuk (2962 bodů)

  Válečňáky Stevemu fakt jdou, to se musí nechat. Bitevní pole vystihl překrásně. Onen převelice smutný příběh mě opravdu dojmul a opravdu jsem byl z těch koní smutný. Na druhou stranu jsem byl rád, že se Hiddleston, alespoň na chvíli ukázal v jiném světle než padoušském. Onen příběh naštěstí končí šťastně. Není to Spielbergovo veledílo, ale v jistých kruzích se na to koukat dá. Závěr: Kdybych nevěděl, že to Spielberg režíroval, vůbec bych ti netušil (je to téměř úplně jiný kalibr).

 • 70%
  0
  0
  9. 6. 2017
  Petr Kocfelda (2801 bodů)

  Pěkný snímek a dobrý válečný film,který jsem nedávno viděl.Tento film se povedl.Spielberg je vynikající režisér...

 • 85%
  0
  0
  18. 12. 2014
  Melody Harkness (1032 bodů)

  Při sledování tohoto filmu jsem spotřeboval dost kapesníčků. Klidně mi na plátně porcujte lidi, trhejte jim končetiny a mučte je až se budou hory zelenat, bude mi to jedno. Ale útrapy zvířete mi nedělají dobře. Smrt a trápení něčeho tak nádherného a elegantního jako je kůň, jen kvůli lidské blbosti a neschopnosti neválčit, by mělo být trestné.

 • 60%
  0
  0
  23. 10. 2018
  Meky (535 bodů)

  Spielbergův jakýkoli nový počin si nenechám uniknout, navíc film po delší odmlce nominovaný na Oscara, to je více než jasná volba ke shlédnutí. O to víc mě mrzí zklamání, které ze mě číší po shlédnutí. Záporné přijetí kritiků a plivání drtivé většiny diváckého publika ovšem má něco do sebe a i já musím konstatovat, že Válečný kůň se slavnému režisérovi nepovedl a vůbec mi k němu nepasuje. Spielberg je perfekcionista a jeho filmy zpravidla bývají "promakané do mrtě". Toto válečné drama je ovšem nalajnované podle zaběhnuté předlohy, kterých jsou tucty a už jen kvůli tomu se nemůže dočkat valného úspěchu. Navíc velká dávka jalových a zbytečných dialogů nikam film neposouvá. Znásobeno přepálenou stopáží 146 minut z toho vychází pro diváka nudná, v mnoha případech nezajímavá podívaná. Konec filmu tlačí na sentimentální strunu, cíleně a s částečným úspěchem, ale již "zhrzený" dojem to nijak nevylepšuje. John Williams také nijak neexceluje. Závěr? Počínaje slabým scénářem, konče nevýraznými herci, se Válečný kůň nemá o co opřít a řadí se mezi průměrné až lehce podprůměrné drama, které na Oscarech absolutně nemá co dělat a patří mezi ty slabší filmy Spielberga a těch tento matador opravdu moc ve svém repertoáru nemá! P.S. Hodnocená procenta patří především za již tradičně propracované prostředí válečné vřavy.

71 69 ?
jak hlasovat?
 • petr-sedivec 95%
 • Kim6 45%
 • Meky 60%
 • ZARaz 85%
 • Katydevinsk 70%
 • Had 80%
 • KallEll 70%
 • lenka-fojtova 80%
 • dav.bal 70%
 • SallyChannel 100%
všechna hodnocení (107)

V žebříčcích uživatelů

15. místo z 26 v žebříčku uživatele jurajholm
482. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
19. místo z 23 v žebříčku uživatele výfuk
Sdílet tuto stránku:

Partneři: