Long Live The Family! (mezinárodní název)
Česká republika Česká republika
106 minut

Žánry

:
Drama
Motto: Komorní "road movie" na pozadí nynější hospodářské krize

Obsah

:
Nový český film Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka (Muži v říji, Největší z Čechů) je rodinným dramatem o partnerském soužití v dravém kapitalismu. více »« méně

Režie

:
Robert Sedláček

Scénář

:
Robert Sedláček

Herci

:
Igor Chmela Eva Vrbková Albert Mikšík Kristýna Tomíčková Martin Finger ...
Premiéra: 13. 10. 2011
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Rodina je základ státu. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Rodina je základ státu myslíte! K 14. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27408 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  16. 1. 2017
  Sheldon (15950 bodů)

  Ze začátku solidní epizoda německé kriminálky i s potřebným vizuálem, která se v polovině změní na vykrádačku Intimního osvětlení Ivana Passera, což je docela trhlý, ale chvíli je to zajímavý. Jinak se to vleče, smysl to moc nedává a když to skončí, tak si na to asi moc nevzpomenete. Igor Chmela je v hlavní roli dobrý.

 • 65%
  0
  0
  16. 10. 2011
  Petrson (4002 bodů)

  Celou dobu je to o jednom jediném, je každý z nás lump? Pravděpodobně ano i ne:). Lehce zdlouhavé, chvílemi mrazivě depresivní, jindy zbytečně popisné. Skvělý Jiří Vyorálek. Pravidla lži stále zůstávají Sedláčkovo nejlepším filmem.

 • 80%
  0
  0
  30. 11. 2017
  marie-kolarova (2163 bodů)

  Nejlepší zobrazení současné české reality. Vždyť to všechno dělám pro rodinu, a fungující rodina je to nejlepší, co si můžeme přát. Pokud dělám vše pro blaho rodiny, nemůže to být přece nemravné. A navíc, jiní kradou víc, já jsem přece tvrdě pracoval a pak jsem podepsal pár věcí, které nebyly úplně košer. No jen pár podpisů, co je to za kriminalitu. Kdybych to neudělal, rodina by strádala ve skromných podmínkách. A protihráči jsou ti, co neměli tolik odvahy, příležitosti nebo byly morálnější odolnější? To si musí odpovědět každý sám.

 • 85%
  0
  0
  6. 9. 2011
  sek (426 bodů)

  Konečně film, který je aktuální a který je o něčem! Co se stalo s generací, která v 90. letech naskočila na vlnu velkých příležitostí? Co všechno ztratila? Neztratili (jsem) náhodou i sami sebe?

 • 40%
  1
  0
  17. 9. 2019
  gomacabeza (415 bodů)

  Autor takových „hitů pro trochu jiného diváka“ jako jsou například „Pravidla lži“, „Muži v říji“ či „Největší z Čechů“ Robert Sedláček natočil poněkud rozpačitou temnou komedii „Rodina je základ státu.“ Děj pojednává o tom, nakolik je těžké rozlišit „svini v nás“, protože tu máme jednoho naprosto nevinně působícího civilistu, bankovního úředníka, který podepisoval věci nějak se tvářící, s trochu jinou podstatou. Zapletl se do velkého případu tunelování a rozhodl se nechat ty výslechy stranou a zaměřit se na svou rodinu - základ státu.
  Tempo filmu je velice rozvážné, protagonisté jsou hypnotičtí, svoje repliky odříkávají jako ve snu a navozují tím dosti stísněnou atmosféru. Ta dynamika rozjeté společnosti je pryč, začíná něco nového, zlé časy...
  Bohužel mám s filmem trochu problém, nedokázal mě upoutat ani na okamžik, v podstatě se dá říct, že spíš nudil a nevzbuzoval žádnou naději na stržení jiným, lepším směrem. Je to takové komorní drama o jedné „lepší“ rodince, máme v ní konfrontaci „Pepíků“ s Moravany, je tady jakýsi sociální střet vyloženě zazobaných s „pouze“ dobře postavenými. Ale co nám to přináší, to opravdu netušíme. Nemá to žádný společenský nebo umělecký přesah, je to prostě jen zručně řemeslnicky odvyprávěné komorní drama, kterému by slušel takový ten nedělní prime time na veřejnoprávní televizi. Ano – zní to jako televizní inscenace a to je opravdu málo, obzvlášť když uvážíme, kdo je Sedláček a jaký ten chlap má potenciál.

68 79 ?
jak hlasovat?
 • mims 70%
 • gomacabeza 40%
 • dav.bal 60%
 • Schneefee 55%
 • Meky 75%
 • havlicek94 60%
 • Rosie 60%
 • Had 55%
 • marie-kolarova 80%
 • Sheldon 60%
všechna hodnocení (83)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele lenka-kucharova
1. místo z 5 v žebříčku uživatele danves
4. místo z 7 v žebříčku uživatele Tono
19. místo z 31 v žebříčku uživatele AidaHappy
145. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK