The Far Side of the World (USA)
« další názvy »
USA USA
132 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Historický, Válečný

Obsah

:
Námořní kapitán Jack Aubrey se stává poprvé velitelem lodi, která míří do oceánu, přímo do jedné z námořních bitev proti Napoleonovým lodím. Je to brilantní více »« méně

Režie

:
Peter Weir

Scénář

:
Peter Weir John Collee Patrick O'Brian

Herci

:
Russell Crowe Paul Bettany James D'Arcy Edward Woodall Chris Larkin ...
Přehrát online O2
Premiéra: 11. 12. 2003

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  13. 12. 2018
  Brenan88 (39466 bodů)

  Master & Commander: Odvrácená strana světa je jak tak přemýšlím jediným námořním válečným filmem,který jsem kdy viděl. Za což dávám automaticky plus,protože nemám s čím porovnávat. Očekával jsem trochu víc námořních bitev,ale pokud se nepletu,tak zde byly myslím dvě. Natočeny byly skvěle! Raději dvě pořádné,než několik odfláknutých. Celé to na mne působilo autentickým dojmem a Crowe byl v hlavní roli geniální.

 • 100%
  0
  0
  23. 1. 2017
  martin-mickey-stusak (16516 bodů)

  Historických filmů o námořních bitvách je jako šafránu a tak potěší, když se čas od času jako zázrakem něco takového objeví. Master & Commander pochází z rozsáhlé knižní série a tvůrci se nějak rozhodli nejít chronologicky a vzali pro tento film rovnou až nějaký díl vzadu. Jako by to však ani nevadilo. Scénář je napsán tak, že se dozvíme co máme a to nám stačí. Příběh poukazuje na dění na moři v té nejsyrovější podobě a tak válečné scény doslova tají dech. Naprostý masakr po všech směrech snad takto ještě prezentován nebyl. Ten neúprosný cit pro detail skutečně šokuje. Bez CGI by to takto samozřejmě zrealizovat nešlo a tak díky za tuto možnost. Naprostý realismus je tedy hlavním tahounem, ale nelze poukázat ani na herecké výkony. Např. Russell Crowe je ve své roli prostě svůj. Není unylý ani nepřehrává. Byť se jedná o pouhou popkornovou zábavu, nelze toto nepovažovat za umělecké dílo. V tomto žánru byla laťka postavena opět o něco výš.

 • 100%
  0
  0
  28. 11. 2015
  Sheldon (13018 bodů)

  Kapitán Jack Aubrey je mořský vlk, který musí chytit nepřátelské plavidlo Acheron. Píše se rok 1805 a pravidla na moři jsou jiná než dnes, stejně jako technické možnosti a námořnické pověry. Na palubě je navíc Jackův nejlepší přítel první důstojník a výborný lékař dr. Stephen Matturin.
  Režisér Peter Weir je luxusní import z Austrálie, jehož filmografie patří mezi ty nejzářivější. Tento snímek mu jí rozhodně nekazí. Volnější tempo vyvažuje atmosférou, která by se dala krájet a nesklouzává do situací, kam by se už jeho předchůdci s podobnou Bounty dávno dostali. Nabízí alternativu chlapského přístupu k moři a přátelství, kde pro ženy není místo. Film měl obrovský rozpočet a je to na něm vidět, na druhou stranu si film na sebe velmi slušně vydělal a bodoval i v Oskarovém klání, kde patřil mezi nejvážnější kandidáty.

 • 90%
  0
  0
  13. 7. 2015
  Pas (6120 bodů)

  Po dlouhou dobu si Master a Commander drží výbornou pětihvězdičkovou úroveň netradičně pojatého dramatu, které se obejde bez typických žánrových klišé a vyznačuje se slušnou atmosférou. Režiséra nezajímá ani tak válečná akce, jako spíš líčení života lodní posádky plachetnice na počátku 19. století a prostřednictvím drobných příhod a dialogů se divák dovídá hodně nejenom o životu námořníka, ale i o celé tehdejší společnosti. Je to mj. film o přátelství a odpovědnosti a o hodnotovém žebříčku. Závěrečná třetina filmu, která líčí střetnutí dvou válečných lodí, je už předvídatelná, klišoidní a především špatně natočená, roztříštěná, chaotická a špatně sestříhaná. Režisér Weir tohle jednoduše neumí, není to jeho parketa. Vyvrcholením snímku pro mě nebyla bitevní vřava, ale několik dialogů kapitána se svým lodním lékařem. Celkový dojem: 80 %. Snímek má výborné obsazení, Russel Crowe ve své roli přímo exceluje. Vedle obsazení patří k přednostem filmu autenticita prostředí a kamera, která využívá všech možností, které jí prostředí oceánu poskytuje.

 • 80%
  0
  0
  7. 12. 2015
  rkotvald (3119 bodů)

  Napínavý akční film z prostředí Napoleonských válek sleduje strasti i radosti Šťastného Jacka (Russell Crowe), kapitána anglické bojové lodi na válečné stezce. Za sebe mohu říct, že vše funguje tak jak má. Bitvy jsou dostatečně pompézní, psychologická stránka je dostatečně hluboká na to, aby se člověk dokázal vžít skoro do každé postavy kterou na obrazovce vidí a jako celek to prostě funguje na výsost dobře. Výtku (ona to ani není tak výtka jako spíš přání) bych měl jen k autentičnosti filmu. Po celou dobu sem měl velmi silný pocit, že vše do sebe zapadá hlavně kvůli "filmovosti" filmu. Byl bych docela zvědavý, jak by se s podobným námětem popasoval například Mel Gibson, trocha svěží syrovosti by jistě neuškodila

 • 75%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2747 bodů)

  Opravdu fajnové námořní pokoukání, ale pro mě zůstal film tak na půl cesty. Není to rozhodně klasická dobrodružná záležitost, ve které se jde z jedné bitvy a potyčky do druhé, ale současně mě ani nepřipadly nějak zajímavě rozehrané vztahy a charaktery postav. Drama na lodi se také nijak extra nekonalo, tudíž to mnou spíš prošumělo jako velmi chytlavá a vkusná podívaná s kvalitními hereckými výkony, ale hloubku či velké rozuzlení na závěr jsem v tom nenašel...

 • 100%
  0
  0
  27. 11. 2012
  farb (2056 bodů)

  Režisérsko-herecký koncert. Nejlepší námořnický film všech dob!

 • 85%
  0
  0
  8. 12. 2012
  psico (1664 bodů)

  Bouřlivá plavba kterou jsem si skutečně užil, oto větší zážitek to byl, že jsem na tom byl v kině. Ikdyž jsem z toho měl trošku strach nakonec jsem byl rád, že jsem se na to nevykašlal a nešel za školu jak to obvykle při chození do kina se školou býva ;)

75 ? ?
jak hlasovat?
 • Futureman 90%
 • jiri-cisar 65%
 • Kim6 90%
 • dav.bal 80%
 • Arthur Logoff 75%
 • Blackhand47XD 70%
 • Liška77 60%
 • Mondyes 100%
 • Psisko59 55%
 • Nosnica 75%
všechna hodnocení (88)

V žebříčcích uživatelů

15. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere
Sdílet tuto stránku:

Partneři: