The Fugitive (USA)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Krimi, Thriller, Blockbuster, Oscarový, Remake, Série/Franchise
Motto: Zavražděná manželka. Jednoruký muž. Posedlý detektiv. Hon začíná.

Obsah

:
Byl spokojený jako málokdo. Úspěšný chirurg s vysokými příjmy, luxusním vozem a pohodlnou vilou. Mezi přáteli oblíben, mezi kolegy uznáván. To vše se jednoho více »« méně

Režie

:
Andrew Davis

Scénář

:
Jeb Stuart David Twohy Roy Huggins

Herci

:
Harrison Ford Tommy Lee Jones Sela Ward Julianne Moore Joe Pantoliano ...
Premiéra: 10. 12. 1993
Jste na stránce filmu Uprchlík. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Uprchlík myslíte! K 15. říjnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27778 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  24. 11. 2018
  Brenan88 (43962 bodů)

  Uprchlík je pro mne snímek,který ve své době definoval žánr "akčňáků". Je přesně tím typem filmu,který můžete vidět stokrát,ale vždy když běží v televizi,tak si k němu cestu stejně najdete. Geniálně natočené s potřebnou dávkou napětí a gradací,která diváka zařeže do sedačky.

 • 90%
  0
  0
  20. 12. 2020
  martin-mickey-stusak (23846 bodů)

  Pokud se jen vysloví námět o neprávem odsouzeném uprchlíkovi snažící se vyvrátit obvinění, zatímco se po něm usilovně pátrá, snad pokaždé leckoho napadené právě tento snímek s Harrisonem Fordem, kterému výborně sekunduje Tommy Lee Jones. Dá se plně říct, že se jedná přímo o guru mezi snímky podobnými. Málo se ví, že je založený na stejnojmenném televizním seriálu z let 1963-67, ze kterého bylo převzato i jméno onoho nešťastníka. V 90. letech se tomuto žánru hodně dařilo a tak není náhoda, že i tento snímek přináší svižnou a až neuvěřitelně podmanivou podívanou, plnou nezapomenutelných situací a scén. Celý dějový koncept těží z vynikajícího herectví Forda a Jonese, kdy se velice často stává, že právě Jones na sebe strhává daleko větší pozornost, než by měl mít Ford. Střet zákona a spravedlnosti se tu rozehrává na celé čáře a divák jen s napětím sleduje, kdo z koho. Jednoduše řečeno hon kočky s myší, během čehož se myš snaží dokázat, že on ten sýr prostě neukradl. Scénář je napsán v zájmu zachování napětí, takže se jejich střet odehraje hodně za dlouho a když se tak stane, napětí jak se to dál vyvrbí předčí očekávání. A jedná se o hodnotný dechberoucí okamžik celého dějství podpořený výpravou a hlavně kamerou. Po technické stránce se skutečně je na co koukat. “Nezabil jsem svou ženu!” “Je mi to jedno!” Ano. Ostré dialogy jako břitva už dokonávají své. Dnes už raritní elegantní akční drama, jaké se dnes už bohužel netočí.

 • 65%
  0
  0
  6. 11. 2017
  Pete69 (16118 bodů)

  Lepší detektivka s nadprůměrnou zápletkou. Nikdy mě ale tento film nenadchl. Kvalitu oceňují - 65%.

 • 100%
  1
  0
  21. 10. 2015
  Sheldon (15979 bodů)

  Dodnes nezapomenu, jak jsem tenhle film hltal, když se objevil a mám to pořád stejné, i když jsem ho za těch dvacet let už určitě párkrát viděl. Herci jsou vynikající, vše dává smysl a z každého záběru čiší ty správné emoce. Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec.

 • 100%
  1
  0
  4. 10. 2016
  lamps (14758 bodů)

  Film hodný vlastních stylistických a systémových analýz jako žádný jiný z devadesátých let. Definice dokonalosti oblíbeného konceptu honu na člověka, která je unikátní jednak svým chirurgicky přesně gradovaným syžetem, v němž je rytmus střídání scén s uprchlíkem, s lovcem a s klíčovými flashbacky snad stejně melodický a vyvážený jako Mozartova libovolná symfonie, a jednak samotným vývojem souboje tří stran (falešně obviněný, pronásledovatel a skutečný viník), kteří se strategicky pronásledují navzájem a na zmíněnou gradaci mají bezprecedentní dopad (nejprve jde pronásledovatel po obviněném, poté začíná obviněný pátrat na vlastní pěst po skutečném viníkovi, na něhož tím strhává i část pozornosti pronásledovatele, a v závěru už i viník nahání obviněného, aby předešel úplnému odhalení). Herecké výkony Forda i Jonese jsou samozřejmě vynikající a hudba funguje na jedničku, ale Uprchlík je především naprosto úžasně vystavěným vyprávěním, které nenechá vydechnout a hraje si s diváckým očekáváním bravurně jak na úrovni celého příběhu, tak i jednotlivých scén (zamlčení zásadních informací, aby dočasně svedl diváka k mylnému přesvědčení o hrozbě pro hrdinu alá Mlčení jehňátek). Skutečný filmový klenot.

 • 50%
  0
  0
  24. 1. 2018
  Danny F. (11130 bodů)

  Klasika o štvanci se smečkou v patách. To už tu bylo.

 • 100%
  2
  0
  20. 1. 2017
  JosefTomas (7653 bodů)

  Vskutku originální, Ford skvělý a přestože zde není žádná velká přestřelka, nebo kaskadérský kousek, tak má film tak nehorázně svižné tempo, že to vlastně ani nevadí. Navíc Tommy Lee Jones jde Fordovi v patách a hraje tak odhodlaného policistu, který hodlá dokončit vše za každou cenu.

 • 100%
  1
  0
  11. 8. 2015
  Pas (6208 bodů)

  Vynikající snímek se skvělým Harrisonem Fordem a výborným detektivem Tommy Lee Jonese, který za svou roli obržel Oscara naprosto zaslouženě. Jeden z nejlepších krimi thrillerů počátku 90. let. Ono to snad ani špatně dopadnout nemohlo, jen si to představte detektiv v podání Tommy Lee Jonese honí k trestu smrti odsouzeného , ale nevinného Harrisona Forda. Výborná podívaná, na kterou se vždy rád podívám znovu. Společně s Dokonalou vraždou nejlepší film jaký Andrew Davis natočil.

 • 85%
  0
  0
  26. 12. 2012
  Standa. (6161 bodů)

  Je pravda, že filmů o uprchlících je opravdu hodně. Tenhle je ale všechny s přehledem strčí za klobouk. Skvělí scénář, doplněný dvojicí dobrých hlavních postav. Tommy Lee Jonesovi jeho role padla, jak ušitá. Nejlepší "naháněčka" všech dob!

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4474 bodů)

  Pro mě klasika s Harrisonem Fordem, kdy ještě nebyl znám pouze jako indy.

 • 95%
  0
  0
  25. 5. 2015
  evismaior (3806 bodů)

  Dnes už dobrodružná detektivní klasika a výtečný "souboj" prchajícího doktora Kimblea (Harrsion Ford), nespravedlivě odsouzeného za vraždu manželky, a agenta Gerharda (Tommy Lee Jones), kterého alespoň zpočátku nezajímá nic jiného, než jak dostat údajného vraha zpět za mříže. Příběh je perfektně vystavěný, nikde nedrhne, děj odsejpá a nenechá doktora, jeho naháněče ani diváka ani na chvilku vydechnout. Jen mi už přes dvacet let leží v hlavě, jestli by se ten skok z přehrady dal skutečně přežít:-)

 • 80%
  0
  0
  1. 3. 2017
  rkotvald (3156 bodů)

  Uprchlík je jeden z poslední filmů, který se Fordovi povedl a to nemálo. Je to fakt parádní snímek, o špatně odsouzeném clověku, který potom dává dohromady krásnou skládačku a dozvídáme se čím dál více a více, kdo za tím vším stojí. Výborně nastavené vysoké tempo se udržuje po celý film, aby ke konci vygradovalo v rozluštění křížovky. Nesmím opomenout Tommy Lee Jonese, který tady hraje první ligu, role mu vyložene sedle, nehorázný sypmaťák.

 • 100%
  1
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2970 bodů)

  Úžasný film s Harrisonem v hlavní roli. Asi nejlepší film s Fordem (nezapočítaje Indiana :-)). Je to asi nejlepší krimi thriller všech dob. Úžasný Fordův a Joneův výkon. Mám film rád... a myslím že je film hodně podceňován. Díky Davisy.

 • 0
  0
  19. 1. 2015
  Host
  Host

  úžasné u mě nejlepší film,jaký jsem kdy viděl.

82 ? ?
jak hlasovat?
 • xjane 90%
 • Crreed 100%
 • homedo 70%
 • Deacon Frost 80%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • LoveGun 95%
 • Sandrastekla 50%
 • petrludeco 85%
 • InJo 95%
 • Bstone 80%
všechna hodnocení (175)

V žebříčcích uživatelů

13. místo z 76 v žebříčku uživatele wop

„Další z mých oblíbených 'sám proti všem' filmů. Neopakovatelná atmosféra, skvělý Harrison Ford a lepší Tommy Lee Jones. Klasika.”

8. místo z 13 v žebříčku uživatele Pas
12. místo z 58 v žebříčku uživatele lamps
25. místo z 50 v žebříčku uživatele RoCo
38. místo z 68 v žebříčku uživatele evismaior
74. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2
118. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
135. místo z 175 v žebříčku uživatele Thurzo
38. místo z 47 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Boj s časem, zvedající tepovou frekvenci neustálým tempem v kvalitním vyprávění.”