Speed Racer (USA)
« další názvy »
Německo Německo
USA USA
129 minut

Žánry

:
Akční, Rodinný, Sci-fi, Sportovní

Obsah

:
Digitálními efekty nadupaná akční sci-fi jízda z továrny bratrů Wachovských, tvůrců nezapomenutelného Matrixu, představuje talentovaného Speeda (Emil Hirsch), více »« méně

Režie

:
Lilly Wachowski Lana Wachowski

Scénář

:
Lilly Wachowski Lana Wachowski Tatsuo Yoshida Patrick Read Johnson John Lau

Herci

:
Emile Hirsch Nicholas Elia Susan Sarandon Melissa Holroyd Ariel Winter ...
Přehrát online O2
Premiéra: 8. 5. 2008
Distributor: Warner
DVD: 22. 9. 2008

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  2. 11. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Wachowské tímto obviňuji z nedovolené vizuální exhibice a mrhání jejich obřích vypravěčských talentů na námětu tak předvídatelném a svázaném konvencemi nejlacinějších rodinných patosů. Na druhou stranu ale, málokdy (jestli vůbec někdy) se vidí film, který diváka uchvátí a strhne svou originální vizualitou a naprosto geniální časoprostorovou výstavbou natolik, že chce zůstat stůj co stůj součástí toho "laciného a hloupého" a především neskutečně bohatého fikčního světa, který mu je v ohromném tempu a přitom na objemné dějové ploše předkládán. První čtvrthodina představuje jeden z nejkrásnějších vyprávěcích úseků v dějinách filmu, zbytek nepřestává překvapovat lavinou revolučních filmařských nápadů a odvážných rozhodnutí, která, jak vidno, nemají v současné době šanci překlenout modelové návyky značné části divácké obce. To je ale v pořádku, velké filmy vždy budily kontroverze a jejich velikost je relativní. A Speed Racer - neurvalý experimentátor s vlastními stylistickými prvky, nekonečně energický výplach s prolínačkami na úrovni záběrů, žánrů, narativních postupů i filmografického subsvěta Wachowských jako takového - je bezesporu snímkem ohromným, zasluhujícím podrobnou analýzu pro obhajobu jeho odmítaných systémových módů a pravidel. Možná někdy, další projekce jsou nevyhnutelné....

 • 85%
  0
  0
  1. 12. 2012
  kedl (6341 bodů)

  Speed Racer = videohra, opravdu mi tak zejména během závodů připadal. Což nebylo vůbec na škodu, spíš naopak. Vizuální stránka plná efektů, bouraček a výbuchu obohacená o spoustu pestrých barev mě od začátku zaujala. Naštěstí ve Speedovi nejde jen o závody, ale i o děj, který je docela solidní. O tom jak se nezávislá rodina Racerů postaví bohaté společnosti ovlivňující závodění proto, že prostě milují závody a nesejde jim na penězích. Navíc ne úplný happy end, který by se dal očekávat mě velmi potěšil. Co vytknout? no něco se možná najde, ale ve srovnání s klady je zbytečné se zmiňovat. Možná jen některé akční scény, třeba s ninjami. Ty mi přišli zbytečné a spíš určené pro mladší publiku. Naštěstí byly asi jen tři a ne moc dlouhé. Teď jen nevím kolik hvězdiček snímku dám. Když uvážím, že jsem se při začátku závěrečných titulků přistihl s úsměvem na tváři plným spokojenosti tak maximální hodnocení bude asi na místě.

 • 65%
  0
  0
  5. 12. 2013
  saboter (3532 bodů)

  Ulítlé zpracování příběh naprosto slabý a film by se daleko hodil jako videohra než film humor je to skvělej ale vše ostatni krom hereckého výkonu je zde naprosto divné no ale i tak s jde o průměrnou akční automobilovku no a fandové aut si tu musí sice spoustu věví domějšle a děckost tu vidět od začátku.

 • 60%
  0
  0
  15. 2. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Kdyby nic jiného, je neonový vizuál tím, co dokonale upoutá pozornost. Na druhou stranu je i tím, co někomu na první pohled může přijít jako nestravitelná záležitost a definitivně odradit od dalšího sledování. Dokonale vypracovaná dvousečná zbraň, balancující na hraně vkusu. Sám jsem si po celou dobu nebyl jist, jak na mě vizuální stránka filmu vlastně působí, někdy mě samotnému přišla na hranici únosnosti, zacházející mnohem dále než třeba vizuálně příbuzný Tron. Ale rozhodně je to právě ta věc, která mi nedovolila od filmu odtrhnout oči a nevpíjet se neustále do světa, který hýří barvami jako tokijská noc. Příběh samotný mě však postupně přestával vůbec zajímat a až do maximálně nadupaného finále, které by přikovalo k židli snad i golema, jsem ho vlastně ani neřešil. Hračičkářství v tom nejlepším slova smyslu je to pravé vyjádření celého snímku a nelze popřít, že se v tomto směru jedná o revoluční film.

 • 35%
  0
  0
  27. 4. 2013
  harry456 (2428 bodů)

  Naprosto mě zklamal.

 • 60%
  0
  0
  8. 12. 2012
  psico (1656 bodů)

  Mno na můj vkus to bylo přeanimované až až. Někoho tohle třeba oslovilo ale na mně to 2x dobře nezapůsobilo. Zrovna tak jsem si mohl 2 hodiny zahrat nějaké auta na počítači. Nicméně vydržet se u toho dá a podívaná to není zas tak špatná. Akorád by ty dráhy měli přestat dělat z banánových slupek, moc to pak klouže.

 • 30%
  0
  0
  20. 5. 2014
  Innuendo (882 bodů)

  Emil Hiršů už měl asi plné zuby poustevničení na aljašce a vrátil se z divočiny přímo do supr čupr barbie omalovánkového světa. Chvílemi sem měl dokonce pocit jako bych koukal na Grinche, chybělo už jen aby Kdovíci začali pět ódy na vánoční svátky. Ale tak víte co, ve světě kde můžete svého potomka pojmenovat Speed Racer je všechno možné. Po téhle psychojízdě se vám prostě pěkně zamotá palice.

63 ? ?
 • Filmokolik 60%
 • maniak 65%
 • jarv 70%
 • Brenan88 70%
 • Nosnica 40%
 • Arnarmo 45%
 • lamps 80%
 • homedo 75%
 • Tino 70%
 • Arthur Logoff 55%
všechna hodnocení (70)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

38. místo z 102 v žebříčku uživatele dav.bal
57. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
Sdílet tuto stránku:

Partneři: