Slumdog Millionaire (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
120 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Krimi, Romantický, Adaptace knižní, Oscarový

Obsah

:
Hlavní hrdina, mladík Jamal Malik, sedí v televizním studiu naproti moderátorovi indické verze soutěže Chcete být milionářem a čeká na poslední otázku, více »« méně

Režie

:
Danny Boyle Loveleen Tandan

Scénář

:
Simon Beaufoy

Herci

:
Dev Patel Saurabh Shukla Anil Kapoor Rajendranath Zutshi Jeneva Talwar ...
Přehrát online O2
Premiéra: 26. 2. 2009
Distributor: Bontonfilm
DVD: 10. 8. 2009
Jste na stránce filmu Milionář z chatrče. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Milionář z chatrče myslíte! K 11. červnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27663 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  20. 12. 2017
  Brenan88 (43102 bodů)

  Snímek jsem shlédl až po tom co byl oceněný zlatou souškou,protože mi nešlo do hlavy jak zrovna takový snímek mohl vyhrát. Po shlédnutí jsem byl sice hodně spokojený,ale přesto si tím oceněním nejsem zcela jistý. Celé to na mne působí příliš prvoplánové. Avšak přesto všechno jsou herci vynikající a příběh je jako z pohádky. Milionář z chatrče je důkazem toho,že k výbornému snímku nejsou potřební hvězdní herci a nabobtnalý rozpočet.

 • 90%
  0
  0
  7. 5. 2016
  martin-mickey-stusak (23137 bodů)

  Smutná, lidská, místy naivní pohádka, která by se i mohla stát. Nebo ne? Příběh si hraje s náhodou či štěstím kombinovaný nevypočitatelnou krutostí všedních dnů života. Chudoba je bohužel jeho součástí, stejně jako bohatství vykoupené krutostí na obyčejných lidech snících po nesplnitelných věcech. Snímek říznutý thrillerem, aby snad měl nějakou atmosféru, ukazuje život přesně takový, jaky je. Krutý, nespravedlivý, bolestivý, a přesto plný lásky a citů, což je to, co diváka vždy spolehlivě připoutá k sedačce. Chudý mladík se ocitne v televizní vědomostní soutěži. A vyhrává. Náhoda či osud, a nebo je skutečně tak chytrý? Podaří se mu vyhrát vysokou finanční částku? Země plná pokrytectví a nepřejícnosti mu to však rozhodně neulehčí. Příběh plný dojemných chvilek budí pozornost a vyvolává mnoho otázek. Svojí jednoduchostí přispívá k porozumění poselství, jaké tento mnoha cenami ověnčený snímek nese. Výprava je úžasná a nechce se ani věřit, že náklady na natáčení byli dosti nízké. I herecké výkony jsou uvěřitelné a reálné. Hlavně děti byli prostě úžasní. Přesto mi vyznívá vyprávění příběhu dosti mechanické a nalinkované. Nezdá se mi ani přímý přenos oné soutěže, zvlášť když jde o dosti vysokou částku. Přijde mi to jako laciné zjednodušení příběhu, což snižuje hodnotu jinak výborného filmu, který podle mého přesvědčení rychle zestárne. Bohužel.

 • 65%
  0
  0
  30. 12. 2012
  Standa. (6161 bodů)

  Na Milionáře z chatrče jsem se podíval jenom čistě ze zvědavosti a z nějaké té povinnosti, abych byl v obraze, vzhledem k nominacím na Oscary. Abych pravdu řekl, tak mě to nijak neuchvátilo, jako ostatní lidi a vícekrát to vidět nemusím.

 • 65%
  0
  0
  6. 2. 2010
  Tom Hardy (5145 bodů)

  Nepřekvapuje mě to okamžité zařazení mezi nejlépe hodnocené filmy – podobné „hřejivé“ příběhy diváci rádi baští i s navijákem. Ostatně, i vynikající Forrest Gump a Vykoupení z Věznice Shawhank spadají do této kolonky. Zatímco však tyto filmy disponují neuvěřitelně silným dějem, Milionář z chatrče dostává z diváků sympatie lacinými triky. Pokud se o Marley a já říká, že poslední třetinou vydírá, Milionář z chatrče to dělá celou dobu. Jsou tu naprosto všechny ověřené ingredience – zlý bratr, vysněná „panenská“ dívka, cesta za snem, tragicky zemřelá matka, zlý muž ovládající dívku, neprávem obviněný hrdina atd.. Tunu klišé doplňuje řada logických chyb (Napřed se mučí před výslechem? Pauza na toaletu po zadání otázky?) a Boyle tak válcuje především formou, která sice filmu dodává potřebné tempo, současně ale podtrhuje jeho průměrnost. Když si totiž odmyslíme to filmařské dynamo, zůstane nám naprosto průměrný film, který by za jiných okolností skončil v propadlišti dějin. JENŽE je tam ta (pro Evropana i Američana) neokoukaná kulturní vložka, která tomu v očích diváků dodává hloubku (efekt je stejný jako u Zkrocené hory, kde tvůrci pro změnu využili téma homosexuality k získání sympatií). Američané MILUJÍ filmy o outsiderech, kteří prožívají "popelkovský příběh" menšin, takže Oscar nepřekvapuje. Takový Rocky nicméně s tématem outsidera operoval také a byl podstatně méně vykonstruovaný...

 • 80%
  1
  1
  24. 12. 2017
  Chimpanzee21 (3812 bodů)

  Tenhle film jsem viděl ve škole, a to znamená, že jsem ho viděl tak možná 3/4, ale jsem si jistý, že to není film k zahození...
  Fil je kvalitně zpracován a je postaven na přítomnosti, která nedává smysl, a tak je dobarvena výslechem chlapce. Bohužel jsou ve snímku některé věci, které se vážně stát nemůžou a to tomu trošku ubírá.

 • 85%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  Velice emotivní film,který je velice strhující bez hereckých es a vysokého rozpočtu.Vynikající koncept,šťavnaté myšlenkové podhoubí a výtečná realizace,kdy je několikatinásobně využitý každý dolar.Naprosto zasloužená oscarová sbírka - Boyle !

 • 100%
  0
  0
  30. 7. 2013
  beseda (1918 bodů)

  Vizuální koncert, chytré zpracování, dobrý scénář a skvělá hudba (patří mezi mých 10 nejposlouchanějších soundtracků). Mé hodnocení: 99% (viděno: kino).

 • 65%
  0
  0
  25. 7. 2015
  marvan (546 bodů)

  Mnohdy drsné záběry, nebyl to vyloženě můj šálek kávy, Oscar nevím, knihu jsem nečetla, i když jsem chvíli váhala. Co knihu lépe proslaví než film>

 • 85%
  0
  0
  15. 2. 2021
  Lydie (208 bodů)

  Životní příběh chudého indického chlapce ze slumu. Celý příběh je hodně založený na náhodě, díky které všechny odpovědi na otázky znal. Je to díky tomu spíš neveselá pohádka, než příběh kterému se dá plně věřit. To jak je natočený a jak působí z něj ale dělá víc než to a viděla jsem ho kvůli tomu už několikrát. Oscary si to plně zasloužilo.

 • 80%
  1
  0
  14. 1. 2014
  Kozetka (51 bodů)

  Ten bollywoodský konec mě dostal.

 • 0
  0
  16. 10. 2013
  Host
  Host

  Toto rozhodně není komedie! Klamete žánrem! Hodně!

80 85 ?
jak hlasovat?
 • Renfield 75%
 • Crreed 85%
 • Lydie 85%
 • antonin_nadvornik 80%
 • lamps 70%
 • petr-jakes 90%
 • jwp 90%
 • Lucy Lu 95%
 • misec 85%
 • Pyrkh86 95%
všechna hodnocení (207)

V žebříčcích uživatelů

25. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
25. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
53. místo z 383 v žebříčku uživatele Psisko59
54. místo z 74 v žebříčku uživatele Kirishima
87. místo z 104 v žebříčku uživatele Demyk
91. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
216. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
318. místo z 357 v žebříčku uživatele Simkova