Battle Royale (USA)
« další názvy »
Japonsko Japonsko
114 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Romantický, Thriller, B-film

Obsah

:
Napsat vlastní obsah

Režie

:
Kinji Fukasaku

Scénář

:
Kenta Fukasaku Koushun Takami

Herci

:
Tatsuya Fujiwara Aki Maeda Chiaki Kuriyama Sosuke Takaoka Takashi Tsukamoto ...
DVD: 13. 2. 2006
Jste na stránce filmu Battle Royale. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Battle Royale myslíte! K 12. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28097 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Battle Royale


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  29. 10. 2016
  martin-mickey-stusak (25904 bodů)

  Naprostou originalitou příběhu je apokalyptická myšlenka lidského zvratu směřujícího ke zhroucení a její nápravy. Taková vzdělávací reforma by mnohdy neuškodila už teď. Zde však nejde jen o bezduchou střílečku, jak by se mohlo zdá. Tady jde o nalezení sebe samého, o mezilidských vztazích, o zamyšlení nad celou situací. Pokud stojí každý sám za sebe na prahu smrti a kdy je v boji o přežití naprosto sám, hned se mu ukáže jeho pravé já.Teď přijde na to, jak s tím naloží. Přežít může jen jeden. Dobře propracovaný scénář, dobře natočené akční scény, dobře zachycené charaktery jednotlivých postav, výborný soundtrack. Vážnost situace uvolňuje jednoduchost děje, takže nějakou hloubku příběhu tu bohužel očekávat nelze. Je to zkrátka taková jednoduchá hraná akční Manga mající dokonce i myšlenku.

 • 75%
  0
  0
  11. 9. 2021
  Pete69 (20657 bodů)

  Podobné téma, jako Hunger Games.. v obou případech hodně uspěchaný důvod toho, proč se má parta lidí vzájemně pozabíjet. Pominu-li smysl této akce, pak se jedná o velmi slušnou podívanou typu: Poslední přežije v japonském podání.. které je prostě jiné, než to z Hollywoodu.

 • 80%
  0
  0
  19. 7. 2017
  lamps (14886 bodů)

  Hodně odvážný a stylový thriller, jemuž ale právě jeho kontroverznost přinesla nehynoucí slávu. Sice ve mně pořád hlodá, že z tak vynikajícího námětu se dalo vytěžit ještě více a že cpát do takového příběhu myšlenky o životě nebo hlubší význam byla směrem k divákovi rána pod pás, jenže dále už není moc co vytknout. Fukasaku dobře věděl, čeho chce dosáhnout, a to se mu také podařilo. Od samého začátku velmi svižná a díky šokujícímu obsahu poměrně nepříjemná podívaná plná krve a násilí, která rozpracovává lidský charakter do té nejčernější podoby, jakou si lze vůbec představit. Po filmařské stránce se jedná o takřka bezchybné dílo, s fungující atmosférou, výtečným soundtrackem a rozvinutou psychologií hlavních postav, s nimiž se seznamujeme i prostřednictvím drobných epizodek z jejich minulosti. Z herců nejvíce zaujme samozřejmě Takeši Kitano, jehož postava měla překvapivě největší hloubku a důležitý motiv. Nebudu a ani nechci bloumat nad tím, jaké poselství v sobě Battle Royale coby vize moderní společnosti nese, protože je to stejně diskutabilní jako film sám- Já bych prostě řekl, že Fukasaku je blázen, co si udělal obrovskou radost a notně popustil uzdu své fantazii. Není divu, že Tarantino ten film tak vychválil...

 • 80%
  0
  0
  29. 9. 2012
  Standa. (6168 bodů)

  Hodně brutální snímek. Po delší době jsem zase shlédnul zajímaví film z Japonska. Škoda, že takových filmů je čím dál méně. Nedivím se, že si z toho Tarantino stříknul do trenek. Opravdu parádní vyvražďovačka.

 • 80%
  0
  0
  8. 10. 2012
  TARANTlNO (3340 bodů)

  Vyvražd'ovací labyrint a působivý drama,který je v kontextu japonského umění na vysoké úrovni.Jedničkový námět ve stylu střihového půvabu,Černý humor a skvělá absurdnost,která diváka výborně pobaví.Scény v nešetřící drastičnosti,brutality a šokujících záležitostí zvládají japonský tvůrci na výbornou,navíc mají výborné nápady a Hollywood může místama "tiše závidět",ale Hollywood umí všechny tyhle myšlenkové akty zrealizovat daleko v lepším světle a je stále napřed.

Hodnocení a recenze Battle Royale

76 80 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 70%
 • Pete69 75%
 • Deacon Frost 100%
 • Mikik4444 85%
 • radek svadla 70%
 • Mondyes 100%
 • Tomas_313 85%
 • TomSti 85%
 • lamps 80%
 • cerfik 50%
všechna hodnocení (56)

V žebříčcích uživatelů

89. místo z 100 v žebříčku uživatele loudaxxx